Takové normální ráno

Když vidím v televizi reklamy s usměvavými rodiči i dětmi matlajícími si každé ráno s láskou na chleba Nutellu a popíjející čerstvě vymačkaný pomerančový džus v naklizené kuchyni, nemůžu se ubránit pocitu, že u nás něco není v pořádku.

Je 5:20. Manžel vstává do práce. I když opatrně zavře dveře do ložnice, stejně je slyšet, jak mu zachřestí spona na opasku na kalhotách. Batole vedle mě se neklidně zavrtí. Pošlu tichou modlitbu tam nahoru, aby ještě chvilku spal a němou výhružku směrem k chrastivým kalhotám. Batole se točí na druhý bok a znovu zabírá.

Cvakla klika. NE! Zase si zapomněl večer nachystat čistý ponožky. „Brnk, brnk,“ přejedou posuvná dvířka skříně přes ztvrdlou plastelínu, která se uhnízdila v kolejničkách. Vysunout šuplík, vybrat jedny fusekle a „brnk, brnk“ dveře se můžou zavřít. Batole pootevírá oko, já ve stejnou chvíli oči pevně zavírám a významně hluboce oddechuju.

„Ještě chvilku, prosím!“ snažím se v duchu smlouvat. Zachřestění klíčů a cvaknutí hlavních dveří mi oznamuje, že živitel definitivně odešel vydělávat na chléb náš vezdejší. Batole se naopak definitivně probouzí, chytne mě za vlasy, vyvrátí mi hlavu žádoucím směrem, vlepí mi hubana, až mi málem vyrazí zuby, násilím otevře oční víčka a zařve mi z 5 centimetrů do obličeje: „Vstáváááát!“

Je 5:40. Odcházím na záchod, batole mi visí na noze, protože beze mě nevydrží. Potřebu vykonáme oba, pak si čistíme zuby. Musím mu u toho zpívat písničku. Vždycky jinou než tu, kterou začnu. Většinou ale obě, které na čistění zubů zná. Batole sedí na pračce, vesele kope nožkama a jen tak mimochodem skopává na dlažbu věci, které jsem večer neměla sílu uklidit. Naštěstí jen ty neškodné. Parfémy už dávám mimo dosah naprosto nekompromisně poté, co se u nás po jednom takovém ránu nedalo v koupelně týden pořádně nadechnout.

Je 5:55. Batole už deset minut loudí pohádku. Kurnik, proč ta telka vysílá až od šesti? Podléhám - pouštím mu spící ptáčky a ovečky, jdu mu ohřát teplé mléko a sobě udělat snídani.

Je 6:05. konečně chvilka klidu. Snídám, popíjím čaj, batole čumí na pohádky a cucá mlíko.

Je 6:30. Čas vzbudit ty dva starší. S milým úsměvem vcházím k prostřednímu, budím ho pusinkou a zvu ke snídani. Totéž se opakuje o dveře vedle s puberťákem. Utíkám chystat snídaně a svačiny.

Je 6:40. Prostřední se došoural do obýváku, v bezvědomí se sesunul do křesla, tupě čumí na Mickeymouse, popíjí čaj a kouše rohlík. Pomalu se probírá k životu a uvědoměle si přinese do předsíně aktovku, aby mu do ní mohla sama od sebe přihopkat připravená svačina a pití. Pokud nepřihopká, je chlapeček bez svačiny, protože dát si ji do aktovky sám nezvládne.

Je 6:50. Nesu svačinu puberťákovi až do pokoje, abych zkontrolovala, proč ještě není v obýváku. Synáček je otočenej na druhej bok a chrní. Zařvu jako tygr, třísknu dveřma a letím do obýváku, odkud se ozývá srdceryvný pláč batolete, kterému prostřední nechce dát kousnout svého rohlíku. Namáznu rohlík i prckovi a letím ustlat, abych toho pak neměla moc.

Je 7:00. Batole se nudí, leze po mě a chce, abych mu z lega postavila garáž. Prostřední chlapeček dosnídal, rozlitý čaj setřel ležérně rukávem svého čistého školního trička a na třetí upozornění odnesl špinavé nádobí do dřezu. Další tři připomenutí stačila k tomu, aby si to po sobě opláchl. Využívám toho, že v raním seriálu běží úvodní titulky a ženu ho, aby si připravil oblečení a začal se oblékat. Puberťák už sice nehajá, ale sedí na posteli a tupě čumí do blba.

Je 7:20. Nekompromisně vypínám telku, líbám prostředního a ženu ho na trolejbus, aby to stihl. Batole vylilo nejstaršímu čaj. Nejstarší se pomalu sune na záchod a po zjištění, že mu byl vylit čaj, řve jako tygr, že nemá co pít. Zahulákám na něho, že si neměl válet zadek v posteli, protože jsem ho budila už skoro před hodinou a čaj byl už stejně studený jako psí čumák.

Je 7:40. Prostřední dítko volá, že dorazilo v pořádku ke škole a přeje mi příjemný den. Batole je podezřele ticho. Důvod jeho prapodivného chování objevuji ve chvíli, kdy se jdu vyčůrat. Stěna u vypínače je krásně vydekorovaná propiskou. Po přímé konfrontaci se batole kajícně dozná a hrdě hlásá, že udělalo výzdobku. Jelikož vidí můj výraz, dodává pomalu a srozumitelně, abych to pochopila, že se jedná o bagr a traktor.

Puberťák do sebe ve stejnou chvíli sune jogurt. Nádobí do dřezu odnesl už po prvním upozornění. Musím se zamyslet, jestli mu nedat žvýkačku, nebo něco. Za odměnu. Že se lepší. Vhledem k tomu, že má za dvacet minut sedět převlečen a přezut a s připravenými pomůckami v lavici ve škole, nemám sílu řvát po něm, aby si to po sobě laskavě umyl. Za trest mu dám odpoledne rajony, ať si nemyslí, že tomu unikne.

Je 7:45. Chlapeček se začíná shánět po školním rozvrhu. Na moje hulákání, že si měl školu připravit včera a že mi říkal, že to připraveno má, jen zabručí „Hmmm.“

Je 7:55. V obličeji jsem zelená, nemá cenu plýtvat časem na výčitky. To pako už skoro deset minut okupuje koupelnu a místo aby si čistil zuby, čumí na sebe tupě do zrcadla. Nevím, co tam chce vykoukat. Ještě že se dnes nerozhodl pro ranní sprchu. Do té leze pravidelně někdy kolem tři čtvrtě na osm, aby pak s mokrýma vlasama vylezl na mráz. Ještě že má takovou imunitu a nebyl nemocnej už několik let. 7:56 mu nevybíravým způsobem třískám dveřma před uhrovatým čumákem a modlím se, aby běžel dostatečně rychle a stihl to.

Je 7:57. Klesám na křeslo v obýváku a po milionté si říkám, že zítra už to vezmeme za správnej konec, nebudou žádné stresy a vše poběží podle plánu. A začnu tím, že si uvařím kafe na uklidnění. S vaječňákem. Vánoce jsou přece skoro za dveřma.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
Leni35
2.12.16 00:41

:-) uplne to vidim :-D ja jako dite jsem byla presne jako ten pubertak. Pravidelne jsem vyskocila z postele az kdyz jsem slysela bouchnuti dveri, to kdyz odchazeli me sestry do skoly. Ja jsem proste spac.
Vzdycky jsem to mela i s rozcvickou, protoze na nadr pul h. jsem vetsinou musela utikat abych stihla a nekdy taky nestihla :-D
Ale urcite se to zlepsi, drzim pesti :-)

 • Upravit
1291
2.12.16 01:50

Krasny denicek. Zasmala jsem se :mrgreen:. Proc mam ale pocit, ze uz jsem to nekdy zazila :mrgreen: :mrgreen:…mokre vlasy pubertaka…ty u nas byly kazdy den, s nastupem na stredni ho touha po primrzle ofine presla :roll:.

Příspěvek upraven 02.12.16 v 01:54

 • Nahlásit
 • Zmínit
311
2.12.16 05:26

Hezky denicek. My jsme doma byli taky tri, nejmladsi casto vyrazil do skoly nalehko a my sourozenci mu nesli aktovku, svacinu, telocvik… :mrgreen: Rozlivani caje mu vydrzelo dodnes a to uz ma tricet. Taky nechapu, jak to mamka s nami prezila.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Pov
225
2.12.16 06:28

Bozi! :potlesk: jsem hrozne rada, ze sileny rana a vypravovani deti neni horor jen u nas :mrgreen: nemam sice pubertaka, ale jinak je to u nas to samo :lol: a to ranni odchazeni manzela je presny :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2674
2.12.16 06:33

Hezké. Je mi jasne, ze je to psáno v nadsazce. My jsme byli taky tři, ja nejmladší. Naši chodili do práce, vypravovali jsme se sami, svačinu a snídaně nám nachystali rodiče, ale zbytek byl na nás. Bratři me vodili do skolky, když byli sami na 1.stupni zš.
Jestli to nechce přenést na děti trochu zodpovědnosti :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 06:45

Máme podobná rána:) Jen naši tři jsou všechno tak trošku šílená batolata. Mají 4, 2 a půl roku. Takže ještě komplexní péče od maminky. Nachystat snídani. Vyčistit zoubky, protože sami jen ožužlají pastu. Cpát jim rohlík do pusy, protože když to nechám na nich tak ho několikrát za sebou ztratí a já pak půl hodiny hledám rohlík mezi všudypřítomnými hračkami. Všechny obléct nebo aspoň dva, když si nejstarší na popáté dá říct aspoň s trenkama. Obout, vypravit a za pět osum zvoníme u školky. Tolik stresu po ránu. Netuším jak přežiji vypravování do školy natož pak trojnásobnou pubertu:)))))

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 07:24

Moc pěkné ranní čtení :mrgreen: pěkné vzorky různých věkových kategorií :palec:
my máme zatím jen dvě školkové a dvě domácí děti, ale ty školkové dokážou krásně sedět s ponožkou v ruce na posteli a čučet do blba místo převlékání a kelímek jogurtu k snídani jim záhadně dokáže zabrat i třičtvrtě hodiny :lol: štěstí, že školka se zavírá v 8:45.. nechci vidět, jak budeme příští rok začínat první třídu :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1035
2.12.16 07:39

Boží :andel: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 07:43

Boží! Víc takových na zpříjemnění rána!:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
2.12.16 07:51

Odchod manžela byl naprosto přesný včetně spony na opasku, ponožek a modlení :D
Spáč jsem u nás bohužel já, počítám, že už školka bude příští rok mazec ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 08:04

Tak to bylo skvělé počtení… takhle přesně a vtipně vystihnout ten každodenní shon po ránu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Lenka 80
2.12.16 08:16

Krasnej denicek. dekuji ti za nej :hug:. To jsem potrebovala.mam doma dvouletacku v obdobi vzdoru a upozornujici na sebe protoze je tu jeste tritydenni vetrelec :lol:.

 • Upravit
Lenka 80
2.12.16 08:17

@12Honzajde obdivuju,smekam a hluboce se klanim.

 • Upravit
7629
2.12.16 08:25

:palec: bravo bravo, konecne denik, co se tak dobre cetl. Diky :kytka: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
497
2.12.16 08:36

Máme to velmi podobné - akorát puberťáky mám dva + batole :) Koukám, že tupě zírat je stylový :lol:
Moc hezky se to četlo, pobavilo :potlesk:

Příspěvek upraven 02.12.16 v 08:37

 • Nahlásit
 • Zmínit
661
2.12.16 08:51

Super deníček, po ránu mě skvěle pobavil :palec: modlení se za ještě aspoň chvililinku spánku znám každé ráno. S tou pětiletou už to jde, ta vstane a jde si pustit Déčko (pokud nevstává zadnicí napřed a schválně nehuláká) ale u 16 měsíční je to horší :mrgreen: taktéž má talent budit se v době partnerova odchodu do práce :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
2.12.16 09:04

Dekuji za tvůj deníček. Každé rano usedam se studenym kafem a myšlenkou na to, ze u nas je neco špatne a slibuju sama sobě, ze zitra az nas prvnak neuklidni nádobí ze stolu, zbytek sušenek z jogurtu vysype do dřezu a vsechno, včetně svého trika popatla pastou na zuby, ze az se hned po přebaleni a prevleknuti junior poblije a poser*,az mi kocka ukradne a rozkouse darecky z Vánoční výzdoby, ze teda fakt budu velice asertivni a nebudu drtit pres zuby, ze je oba pošlu balikem do Botswany a kocku přidám zdarma.
No, evidentne neni :lol:
Pasáž o manželovi je naprosto přesná :lol: myslim, ze muzi mají práh hluku posunuty jinde, nez je třeba. Můj manžel vzdy zavírá lehkým pribouchnutim, aby se za moment vracel pro ponožky a posléze mi dat pusu na odchod :lol:

Příspěvek upraven 02.12.16 v 09:07

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 09:31

Paradni denicek! Nemuzu se dockat az bude cekat vstavani s prckem i me :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1193
2.12.16 09:55

Skvely denicek :potlesk: U nas je to sedmi měsíční kojenec, školkáč a puberťák. Rovnez si kazdy den rikam, ze ten pristi to udelame jinak, aby to bylo vice v klidu. Takze naprosto vase rána chápu :) problem vsak je, ze my mame takove i vecery :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
38
2.12.16 10:14

Naprosto presne popsane rano !!!

Meeshab: Rada bych Te osobne poznala, protoze bych jiste v zivote pookrala a vse zacala zvladat levou zadni. Rana u nas vypadaji NAPROSTO STEJNE, jen s tim rozdilem, ze manzel nas budi jeste drive (i o vikendech), ze mame kojence a ne batole a ze starsi kluky jeste navic vozim do skoly (i s kojencem) autem. A to je teprv vypravovanicko!!! :pocitac: :cert: :dance: Uz jsem i nahlas protestovala, ze nevim, jak se tohle da tak prumerne dlouho zvladnout… Zatim drzim. :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
541
2.12.16 10:49

To bylo pěkné čtení :potlesk: a já jsem si doteď myslela, že jenom u nás je něco jinak a špatně. Mámobě děti ve škole, dcera 5.a syn 1. S klukem je to jednodušší, ten poslechne tak po 2.upozornění, zato dcera taky přesně sedí, hledí, ponožku v ruce..a nic..Končí to řevem a vyhrůžkami z mojí strany(žádný mobil, televize..) pořád si říkám, že od zítřka to bude jinak.. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6670
2.12.16 11:01

Deti nemame ale zato mam zivu predstavivost :D a ked si toto predstavim, tak mam normalne usmev na tvari a husiu kozu na chrbte :D usmev na tvari lebo je to krasne napisane a s velkou nadsazkou :) a husiu kozu lebo si ani len zlomkom nedokazem predstavit ako to vsetko VY MATKY ZVLADATE :) ja uz by som asi prisla o nervy :D

Skvele..dokonale a super! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10365
2.12.16 11:23

Denicek sice ctivy, ale vyjadrovani o vlastnich detech mas jak reznickej pes. Jeden jen cumi, druhej cumi do blba :roll: Pritom staci lip si veci naorganizovat, rano nebude takovy zmatek a treba i to vyjadrovani bude slusnejsi :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1812
2.12.16 11:27

Díky holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama :lol: Občas už je to fakt na mašli, ale beru to jako výzvu. Nejstarší tvrdí, že mám být ráda za to, jací jsou, protože si tím řvaním a stresem posiluju hlasivky a kardiovaskulární systém. Že to vlastně dělají pro moje dobro :pocitac: To pak člověk neví, jestli se má smát, nebo mu výchovně jednu vrazit :cert:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1812
2.12.16 11:32

@zuzouš Já teda slovo „čumět“ vnímám jako expresivní výraz, na kterém ale nespatřuji nic až tak kontroverzního. Omlouvám se, jestli jsem tě tím nějak popudila. Teď jsem na chvilku sama sebe viděla, jak stojím rozcuchaná ve vytahaným triku, ležérně oklepávám popel z cigára na koberec a řvu na děti, ať už táhnou do pr…Tak to ale opravdu není. A nejen proto, že jsem nekuřák :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 11:40

Super deníček :potlesk: dodnes nechápu, jak nás máma zvládla naučit vypravit se samostatně už na prvním stupni. Podle mě to rozumnými prostředky nejde :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1812
2.12.16 11:46

@Čičorečka Oni se vypravovali sami, než jsem měla nejmladšího. Když jsem chodila do práce, měli nastaveného budíka a nikdy se nestalo, že by nepřišli do školy včas. Bylo to asi tím, že museli, nikdo je nehonil, tak si to hlídali. Teď spoléhají na to, že jim vše řeknu (aspoň desetkrát) a přinesu až pod nos. Když jsem měla na jaře zlomenou nohu, taky se museli vypravit sami a ještě museli připravit snídani a svačinu pro mě. Je to prostě o tom, že pokud musí, tak to udělají, ale když je možnost se spolehnout na někoho jiného, tak proč by toho nevyužili, že? :cert:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5271
2.12.16 11:47

Krásný deníček, nasmála jsem se :palec:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
2.12.16 11:54

@zuzouš Ty prosim te, zrovna ty jsi najednou puritanka a potrpis si na jemnocit? :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14
2.12.16 11:54

Nebyla jsi náhodou u nás doma?

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 11:54

@Meeshab je pravda, že máma se prostě sbalila a odešla do práce dřív, než my do školy :D tak jsme neměli na vybranou. Je mi naprosto jasný, že kdyby byla doma s dalším miminkem, probíhalo by to stejně jako u vás :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10365
2.12.16 12:02

@Jitusee na decka jsem cita, no :) Ja chapu, ze to byla nadsazka, taky s kamaradkama o nich mluvime jako o smradatech nebo parchantikach, ale je to aspon zdrobnelina. No zkratka vnimam to tak, jak to vnimam, problem je to ciste muj. Asi tak jako nekdo muze pri oznaceni zaba vylitnout a nekomu je to jedno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
521
2.12.16 12:02

SUPER, doufám, že budou další příhody :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3484
2.12.16 12:20

Kruta je reklama na tesco :mrgreen: ta dokonalá máma je prostě za trest :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
2.12.16 12:54

@zuzouš no prave, od tebe jsem v soku :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10332
2.12.16 13:08

To bylo paradni pocteni, diky za bezva denicek a rada si prectu dalsi pokracovani-treba vecerni ukladani :lol: :palec:

@Mallorka Myslis tu, jak matka vyndava veci do lednice a dite ji je zase vyhazuje? Kdyz jsme to videli s muzen prvne, tak jsme mysleli, ze mu pak jednu ubali a ona ho s usmevem pohladi po hlave :lol: :lol: To jdu do kolen pokazdy :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
265
2.12.16 13:25
:potlesk:
 • Nahlásit
 • Zmínit
2193
2.12.16 13:29

@Mallorka a @unudena: mame jeste oblibenejsi reklamu. Je na praci prasek, deti zmizi s cokoladovou zmrzkou pod prosteradlo a maminka je nachyta, usmeje se a cistoskvoucim pradlem povlece zase :mrgreen:
Jinak denicek pekny, asi vetsina z nas se v tom castecne pozna ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3484
2.12.16 13:40

@Lada84 @unuděna myslím ty vánoční, jak máma vaří péče smaží a u toho je stále šťastná a vyparadena.

 • Nahlásit
 • Zmínit
959
2.12.16 14:01

Vtipně napsané. Mám zatím jen to batole, ale mít ještě další dva dárečky doma, představuji si úplně stejný scénář.
Já bych teda puberťakovi sďelila, že od zítřka je pánem svého času, budit se a chystat se do školy bude sám. Jediné co zkontroluje je, že v 7:50 bude za dveřma našeho bytu :mrgreen: klidně v pyžamu, nenajezený, neumytý.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
2.12.16 14:03

@12Honzajde Tak to mame hodne podobne, jen s tim rozdilem, ze je musim fakt premlouvat, aby vstali, protoze jsou straaaasne unaveni a do skolky se jim nechce. Vsechny nacpat do autosedacek, pred ms zase vylozit a tahnout to vajicko do satny a zpet. Z toho mam teda uz fakt oddelana zada. :zed: Podvozek nepouzivam, neb do satny se nevejde a je to vlastne tahani dvojnasobku veci. A zvonime max v 7.45. Uz se nam stalo, ze v 7.55 bylo zamceno a nedozvonili jsme se. Zvonek je totiz kupodivu uz od zari rozbity. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15425
2.12.16 14:13

@zuzouš výraz „čumí“ používá prababička našich dětí. Trvalo mi dlouho, než jsem si na to zvykla, ale tady je to naprosto běžný výraz. Když jsem poprvé slyšela rozesmátě „podívej se, jak čumí“ a ukazovala přitom na roční batole, tak to se mnou trošku zacloumalo, ale ona má naše děti opravdu ráda :lol:
Já na to zvyklá nebyla. Na druhou stranu, u nás není vulgární slovo „kecat“ (ve smyslu „ne ne, ty kecáš“ a tchán napomínal mého syna, že toto si k rodiči dovolit nemůže, že takto se může bavit s kamarády. Já do toho nezasahovala, ale sama budu muset upravit vyjadřování :mrgreen:

Tím jsem jen chtěla říct, že chápu, že tě to zarazilo.

Mmch, deníček fakt super, v průběhu dne jsem ho četla 3× :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 14:28

No…když pominu že jsi 3× zmínila v deníčku, že tvé děti „tupě čumí“…bych řekla, že jsi asi v něčem prošvihla jejich výchovu (ve směrech k samostatnosti)…ale možná jsou kluci na toto prostě jiní než děvčata, nevím. Každopádně přeji míň nervů, já bych tak staré děcka nechala klidně bez svačiny…my si je v tomto věku už chystali sami. Jo a taky jsem nepochopila to, že se ti dítě každý den hlásí, že dorazilo do školy (když to podle uvedených časů má z domu pár minut) to mi přišlo trochu ujeté, ale to je tvoje věc samozřejmě. :think: podle mě zbytečně vyhrocené ráno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1812
2.12.16 14:40

@reinkarnace Tak ber to taky trochu jako nadsázku. Kdyby takto mělo probíhat každé ráno, už jsem v Bohnicích. Děti jsou samostatné dost a před tím, než jsem šla po třetí na mateřskou se vypravovaly úspěšně samy (do a ze školy samostatně jezdili od doby, kdy mladší chodil do 2. a starší do 4. třídy). Když nejsem doma teď, taky se vypravují sami a snídani a svačinu si zvládnou připravit. Ale když doma jsem, hřeší na to. Ber to tak, že je to deníček a ne pravdivá zpověď zpruzené matky ;) Kdybych napsala vstali jsme, děti se nasnídaly, oblékly, vyčistily zuby, vzaly si svačinu a šly do školy, asi by se u toho nikdo nepobavil :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 14:43

@Meeshab to jo..fakt je že bych se taky zbláznila kdyby takto opravdu vypadalo „normální“ ráno. Kluky si teď hold moc hýčkáš…i když bych byla doma, byla bych nekompromisní, jsou velcí dost a ty máš jistě s nejmladším taky práci i tak ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.12.16 17:19

:potlesk: nic než pravda :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1596
2.12.16 17:28

Moc krásný deníček, udělal mi radost! děkuji

 • Nahlásit
 • Zmínit
259
2.12.16 19:11

Moc hezky se mi to četlo, vtipný. Jen mám výtku k tomu slovu PAKO. Ale dobrý, dávám jedničku :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1503
2.12.16 19:47

Krasny denicek :) s tim ranem sem mela to same… modlila sem se at se deti nevzbudi, ale i tak je cvaknuti zamku za tatkou vzbudilo :))

 • Nahlásit
 • Zmínit
10709
2.12.16 20:43

Bezva :palec: Je to všude podobný… :lol: Já vstávám v 5 a snažím se každodenně nás vybavit v pohodě a být v práci na 7… nějak to né a né stíhat :roll: :lol: A to mám flek doslova za bukem a děti ve školce 50m od pracoviště :think:
Přiletím každý ráno do práce splavená s jazykem na vestě, v lepším případě s řasenkou v kapse a pak narychlo natírám aspoň oči v odrazu monitoru :lol:, abych se aspoň trochu zkrášlila :D No sranda :D

 • Nahlásit
 • Zmínit