Úspěšné IVF - darovaná vajíčka

Snažení

Chtěla bych podpořit Vaše snažení v dlouhé a náročné cestě za miminkem. V 15. letech jsem podstoupila gynekologickou operaci, která znamenala, že nebudu moc mít nikdy děti. Byly mi odstraněny vaječníky, protože byly nefunkční.

S manželem jsme se, ale nevzdali naděje na miminko. Na jaře 2004 jsme se spojili se sanatoriem Pronatal v Praze. Abychom uspíšili naše snažení přivedli jsme si do sanatoria kamarádku, která darovala vajíčka a tím mi pomohla dostat se na začátek pořadníku příjemkyň darovaných vajíček.

Od anonymní dárkyně jsem získala sedm vajíček, ze kterých se uchytily čtyři. V říjnu 2005 jsem podstoupila embryo transfer dvou embryí. Další dvě embrya byly zamražena pro možný další pokus. V mé děloze se uhníznilo jedno embryo. Těhotenství jsem prožila bezproblémové a v červenci 2006 se mi narodila krásná a zdravá holčička. Její míry byly 47 cm a 2980 g. Narodila se císařským řezem týden po termínu.

V kryo bance máme ještě zamrazená dvě embrya. Chtěli bychom naší dceři pořídit ještě sourozence, aby nebyla jedináček :-).

Myslíte si, že má cenu prodloužit zamražení našich dvou embryí? Zamražení na dva roky máme předplacené, tj. do října 2007. To je, ale pro mě příliš brzy. Dceři by bylo 15 měsíců. Uvažujeme o dalším embryo transferu až budou dceři cca 3 roky. Zvažuji prodloužení zamražení, jestli to má smysl. Při rozmražování nemusí embrya přežít nebo může dojít k jejich porušení.

Nebo si myslíte si, že by bylo lepší najít si další dárkyni, která by mi pomohla dostat se opět na začátek pořadníku příjemkyň darovaných vajíček?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 04.12.06 21:40

Ahoj, gratuluji k princezně a za sebe mohu říct, že bych asi byla pro transfer v 15 měsících malé.
Dva roky je pro mě ideální věkový rozdíl, ale chápu, že ne každý to cítí stejně.  

Lesina

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 04.12.06 21:53

ahojky, jsem taky pronatalka - no s početím vlastně tak napůl. Já mám zamražených 5 embryi od roku 2002 a o sourozence se chceme pokusit příští rok. Já bych klidně počkala - teď jsou zmražené a je jedno jestli se rozmrazí teď nebo za rok. Volila bych cestu nejdříve transfer těchto 2. Až pak bych přivedla dárkyni. Rozmražení může být úspěšné na 100%. Mám za s sebou 2 KETy 5 embryí a jen jedno se vyvíjelo špatně a až na podruhé se povedlo těhotenství.  Přeji dobré rozhodnutí a zdravého bratříčka :-O)  

Monika

 
tiktak
Povídálka 28 příspěvků 05.12.06 07:52

ahoj, postupovala bych stejne, jak to bylo popsano v predchozim prispevku. Urcite bych sla na KET, az bych se na to citila a chtela. A pokud vis, ze asi nebudes mit problem ziskat darkyni, ktera by te posunula na zacatek poradi, tak je to uplne super a vis, ze i kdyby KET nahodou nevysel, tak mas dalsi nadeji. At se ti dari a drzim v budoucnu pesti, aby se sourozenec zadaril!! Jinak s timto typem lecby mam bohate zkusenosti, sice jsme nemeli darovana vajicka, ale to stejne nehraje roli…

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.12.06 11:19

Ahoj, gratuluju k holčičce, je fajn, že jste měli štěstí a povedlo se vám hned napoprvé. Já mám zamražené dvě zkumavky - v jednom 2 embria a v druhé 4 embria. Ze ztrátou taky počítám, všechny nemusí přežít zamražení. Už jsem byla na KETu před rokem, měli jsme 3 embria, ale k transferu přežily jen dvě, ale i tak se tehdy jedno chytlo, ale bohužel to těhu nedopadlo dobře. Ale jistě bych první vyzkoušela ty zamražené a kdyby to nedopadlo, tak až pak bych volila dárkyni. Třeba budeš mít zase takové štěstí a aspoň to jedno se chytne!

Hodně štěstí a hlavně, ať jste všichni tři zdraví! Kati 17tt

 
NikiJ
Nováček 5 příspěvků 19.12.06 10:10

Ahojda, ani nevíš jak moc mě překvapilo, když jsem si přečetla Tvůj příspěvek. Jsem na tom totiž téměř úplně stejně. Ve 14 letech - gyn. operace, potom v pronatalu zjištění, že mohu otěhotnět jen s darovanými vajíčky… Teď mám už pětiletého chlapečka a v lednu chceme znovu zkusit štěstí. V pronatalu máme ještě 2 zmražená embrya. Myslím, že až nyní nastala ta správná chvilka pro nás a našeho lumpíka:-) k pořízení sourozence. Jsem moc ráda, že jsme nespěchali a teď to pojedeme zkusit, sice už po dlouhé době, ale na druhou stranu úplně v pohodě a naprosto jasně rozhodnuti… 

 
Aggie
Nováček 8 příspěvků 22.12.06 22:31

Ahoj,
to je doopravdy zajímavé, že máme podobné osudy. Úplně mi běhal mráz po zádech. Kdyby jsi chtěla někdy víc napsat, tak budu ráda. Docela mě zajímá jak Ti dopadne ten druhý pokus.
Já mám zatím embrya zamražená na 2 roky, to znamená do října 2007, to by naší dceři bylo rok a čtvrt. To je ještě moc brzy. Chtěla bych to oddálit minimálně na dobu, kdy dceři budou 2 - 3 roky. Nemáš strach, že po rozmražení embryí nepřežije ani jedno a Ty budeš připravená na jejich příjem a ono nic? Máš v záloze další dárkyni? Docela mě to zajímá, protože tyhle otázky se mě docela týkají.
Měj se krásně.
S pozdravem Alena.
e-mail: darcovstvi@cen­trum.cz

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Dárcovství oocytů - informace


Reklama