Už je to měsíc

Prázdná náruč

Četla jsem na internetu hodně podobných příspěvků, deníčků a rozhodla jsem se, že svůj příběh také zveřejním, jelikož mi čtení těchto deníčků hodně pomohlo.

Můj příběh začíná klasicky. Tehdy ještě s přítelem jsme se rozhodli, že si uděláme miminko. Všude kolem kamarádky s bříšky nebo miminky a na mě to mateřství taky padlo. :)

V srpnu 2014 jsme odjeli do Chorvatska na dovolenou. Ještě před touto dovolenou jsem si zašla na gynekologii pro tabletky na zpoždění menstruace, jelikož jsem to v době dovolené měla dostat. Už v Chorvatsku jsem psala kamarádce, která tyto prášky taky jedla, když byla na dovči, jestli jí taky tak bolí prsa. Psala že je to normální.

Na to, že bych mohla být těhotná, jsem úplně zapomněla.

Po příjezdu domů jsem řekla příteli, ať mi zajde pro těhotenský test. Měla se mi dostavit menstruace, ale stále nic. Tak jsem si říkala, že ze srandy si ten test udělám. No když jsem na testu objevila 2 jasné čárečky, tak už to taková sranda nebyla. :D Nevěděla jsem co dělat, přítel byl taky v šoku. Nevěděli jsme, že se to na poprvé povede. Test mi ty // ukázal ani ne po 3 týdnech po styku.

Měla jsem trošku strach, jestli to zvládnu. Takové ty blbé myšlenky, co se vám honí hlavou. Ale byla jsem neskutečně šťastná!

Následovalo potvrzení těhotenství gynekologem. Poté pravidelné prohlídky, první screening, který byl v pořádku, i všechna vyšetření. Na kontrole v 15.tt. nám doktor řekl, že čekáme chlapečka. Poté to bylo už jen potvrzeno, já se musela hned ptát, jestli je to ještě chlapeček. :)

Na poslední kontrole, která byla ve 26.tt, mi gynekolog nedělal ultrazvuk, jen mi kontroloval čípek a poslechli jsme srdíčko, vše v pořádku. Objednal mě za 4 týdny.

Už jsem se moc těšila na další kontrolu ve 30.tt. Ta se bohužel nekonala, jelikož mi ráno sestra volala, že je doktor nemocný. Vojtíšek v bříšku byl hooodně akční, různé bouličky, neustále kopal. :)

Ve 31.tt. se mi zdálo, že cítím pohyby méně a méně. V noci měl malý vždy škytavku, tak jsem si říkala, že se nejspíš už otočil hlavou dolů.

13. února 2015 mi to už nedalo a pro jistotu jsem jela na gynekologickou ambulanci s pocitem, že necítím pár dní pohyby. Pan doktor mi udělal ultrazvuk, a sám mi řekl, že malý je až moc aktivní, že ho kopl do sondy. Poslechli jsme si i srdíčko a vše bylo tak, jak má. Doktor mi vysvětlil, že mám placentu na přední straně a je po celém bříšku a je 3 cm tlustá, takže to ty pohyby mého Vojtíška tlumí.

Dále už jsem neřešila, jestli cítím nebo necítím pohyby miminka. Bylo mi to vysvětleno, srdíčko jsem slyšela, tak jsme si s manželem říkali, že je to normální. I po přečtení diskuzí na internetu, že některé maminky necítily miminko skoro celé těhotenství.

Ve středu 18. února (32.tt) jsem šla na klasickou kontrolu ke svému doktorovi. Už jsem se moc těšila, že mi řekne váhu miminka a ani by mě nenapadlo, že se dozvím to, co se dozvím.

Vešla jsem do ordinace, lehla si na lehátko a pan doktor začal dělat ultrazvuk. Prvně mi řekl: „Ták hlavička je už dole…“ a tím to skončilo. Potom se mě jen zeptal, jestli cítím pohyby, odpověděla jsem, že ne, ale že mi to bylo vysvětleno. Na to mi řekl: „Paní R…, tohle nevypadá dobře..“

Já už jsem věděla, která bije, a věděla jsem, že je to můj konec. Doktor mi oznámil, že nevidí srdeční akci miminka, řekl mi, ať jedu okamžitě do nemocnice, kde to musí ještě jeden doktor potvrdit.

Já jsem v tu chvíli byla tak v šoku, že jsem se nezmohla ani na pláč. Když mi doktor oznámil, že si mě tam nejspíš rovnou nechají a budou vyvolávat porod, tak jsem dostala strašně velký strach a pořád jsem nedokázala uvěřit tomu, že moje miminečko je mrtvé.

Volala jsem ihned manželovi, ať skončí v práci a jede pro mě. Vysvětlila jsem mu situaci, myslel si, že si dělám srandu, po tom, co jsem dostala hysterický pláč, tak mu došlo, že to sranda není.

Přijeli jsme do nemocnice, kde mě zkontroloval doktor, který mě kontroloval i v pátek a potvrdil, že miminko je mrtvé. Já jsem byla prostě v šoku, nemohla jsem uvěřit tomu, že se to stalo zrovna mně.

Když jsem vylezla z ordinace a kývla na manžela, že mimi nežije. Manžel to nesl hůř jak já a já jsem utišovala jeho. Pana doktor jsem ještě překecávala, že chci rodit císařem, že prostě nezvládnu porodit mrtvé miminko. Doktor mi to vymluvil a teď jsem za to neskutečně ráda.

Vzali mě na oddělení, kde jsem se převlékla do „anděla“ a začali jsme sepisovat všechny papíry. Potom mě odvedli do porodního boxu, kde za mnou přišla velice milá paní doktorka a zavedla mi první vyvolávací tabletu. Bylo to hrozně nepříjemné, myslela jsem, že mi snad tu ruku strká až do břicha. Mé tělo bylo totiž na porod totálně nepřipravené.

Po chvíli jsem začala mít slabé křížové a „menstruační“ bolesti. Tableta mi byla zavedena ve 12 hodin. Všichni mi tam říkali, že porod může trvat i několik dní. Celé odpoledne jsem měla stejné bolesti, nic se neměnilo. Paní doktorka mě přišla večer zkontrolovat a oznámila mi, že jsem na jeden prst otevřená. Řekla mi, že pokud se porod v noci nerozběhne, tak ráno další vyvolávací tableta.

V noci mě ty mírné bolesti přešly. Kolem 7:30 ráno zavedena druhá vyvolávací tableta. Opět ty stejné bolesti, které se už stupňovaly. Snažila jsem se každou bolest pořádně prodýchat, ať se otevírám co nejrychleji.

V 9:30 jsem měla už kontrakce cca po 5 minutách. Zavolala jsem sestru, že chci epidurál, ať netrpím „zbytečně“. Bolesti už byly opravdu nesnesitelné, celá jsem se třásla. Po zavedení epidurálu to bylo mnohem lepší, cítila jsem jen, jak mi tvrdne bříško. Před napíchnutím jsem byla už na 3 prsty otevřená.

Když odezněla první dávka epidurálu, volala jsem, že chci další. To už jsem byla na 5 cm otevřená. Druhá dávka už nezabrala, kontrakce byly po 2 minutách. Chtělo se mi strašně na malou, šla jsem, ale ani kapka, a už jsem cítila takový tlak na konečník, řekla jsem manželovi, ať zavolá doktorku, že rodím.

Potom už to bylo šup šup. Doktorka přišla, píchla mi vodu a řekla, ať zkusím pár kontrakcí ještě prodýchat, což jsem se snažila, ale už to moc nešlo, protože mě bralo už na tlačení. Chvíli jsem to ještě vydržela a potom se už rodilo. Třikrát jsem zatlačila a malý byl venku. Narodil se 20 minut po podání 2. dávky epidurálu ve 12:47. Vážil 1740 g a měřil 42 cm.

Já byla rozhodnutá, že ho chci vidět. Manžel původně nechtěl, ale nakonec byl neskutečně rád. Já bych si to totiž do konce života neodpustila. Byl tak maličký a tak krásný a měl neskutečně moc vlásků. Je mi po něm smutno.

Už po porodu volala doktorka, která mě rodila manžela, ať se jde na něco podívat. Pupečník byl totiž přetočený 22krát. Malý Vojtíšek se točil pořád na jednu stranu a tím pádem si ten pupečník zaškrtil. Na patologii nám řekli, že tohle byla příčina smrti, jinak byl naprosto zdravý. Vojtíšek byl mrtvý 2-3 dny. To nám taky pan doktor na patologii řekl. Blbá náhoda, která se stala zrovna nám.

Je to už měsíc a po psychické stránce je mi lépe, ale nikdy na našeho syna Vojtíška nezapomeneme. Bolí mě pohled na těhotné ženy a na malé miminka, ale každým dnem je to lepší a lepší.

Mám ještě dva týdny do konce šestinedělí, tak uvidím, co mi pan doktor řekne. Miminko totiž moc chci, i když je to ještě pro někoho brzo, ale já bych se chtěla začít snažit co nejdřív. Manžel říká, že tentokrát to budou určitě dvojčata! Tak se necháme překvapit…

Hodnotilo 65 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30589 příspěvků 24.03.15 01:11

Drž se, a přeji co nejdříve zdravé miminko..nebo ta dvojčátka :hug:

 
Banshee
Kecalka 492 příspěvků 24.03.15 01:46

Je mi to strasne lito :-( Tak at se brzy dockate zdraveho miminka.

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 24.03.15 05:19

Je mi líto co se ti stalo. My přišli o naši holčičku ve 23. tydnu, tak trosku vim, jak ti je. Moc ti držím palce, at se můžete začít snažit co nejdříve a ty se dočkas miminka :-)
Nam se zadarilo hned po druhé MS, vlastně první „termín“, kdy jsme to podle doktora mohli zkusit, a světe div se, čekáme dvojcata. Takže věřím, ze se brzy zadari i u vas! Jsi statecna a moc vam držím všechno, co mam :-)

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 24.03.15 06:33

Jsi statečná ženská, už podle stylu napsaného deníčku! Přeju rychlé snažení a zdravé miminko. ;) :kytka:

 
Eiculinka
Závislačka 3230 příspěvků 24.03.15 07:24

Ahoj :hug:, já porodila ve 22. týdnu chlapečka, taky se mi zamotal do pupeční šňůry :,(. Nic méně okamžitě po 6ti nedělí po první MS jsem otěhotněla (se svolením dr.) a máme doma zdravého čtyřměsíčního kluka!!! Přeji hodně sil a aby jsi se miminka dočkala co nejdříve, je to hodně těžké, ale bude lépe :hug: :hug:. Drž se!

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 24.03.15 07:35

Ahoj my jsme prisly o naseho sebastianka ve 27tt ale u me byla pricinou smrti maleho preeklampsie(by­valej gynekolog mi porad rikal ze malej roste dobre a kdyz jsem mu rikala ze se mi zvedl tlak a mam silene bolesti hlavy tak s tim nic nedelal).Ted mam doma skoro 9mesicni dvojcatka. Hlavne at se brzo zadari a dockate se s manzelem zdraveho mimiska :hug:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 24.03.15 07:48

Je mi moc líto co se Vám stalo. Přeji co nejdříve zdravé miminko. HODNĚ ŠTĚSTÍ :hug:

 
BlueFairy
Závislačka 4329 příspěvků 24.03.15 07:52

To je mi strašně líto, nevím co napsat, zamačkávám tu slzy :( :( :(

Nechci solit rány, ale nemá vinu ten doktor z páteční kontroly? Kdyby třeba udělal sono… Jde to vidět? :( :(

Přeji brzy krásné dětičky :hug:

 
Misullla
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 24.03.15 08:22

Holka drž se, přeju ti aby jsi příště porodila krásné a zdravé miminko :hug:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 24.03.15 08:45

Moc smutné, slzy mi tečou, držte se! :(

 
Marketa.Sr
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 24.03.15 08:47

Posilam hodne sil :hug: :hug: :hug: My jsme take prisli o chlapecka. Zitra to bude 10 mesicu, co jsem porodila.. Porad to hodne boli.. Drz se :hug: :hug: :hug:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 24.03.15 08:47

Ještě mě taky napadá, to nikdo nekontroloval průtoky?? :think: aach jo…

 
silvusekk11
Kecalka 307 příspěvků 24.03.15 08:52

@BlueFairy Ahoj, take jsme si to ze zacatku mysleli a manzel byl rozhodnuty to resit. Ale bohuzel ta pupecni snura nebyla kolem telicka ani kolem hlavicky, byla jen zaskrcena z neustaleho se toceni. A tohle na ultr videt bohuzel nelze..

Diky holky, verim, ze ted uz bude lip! mozna to melo svuj duvod, proc zrovna ja. Snazim se i tak myslet pozitivne. Manzel byl trosku totiz vzdycky lump a to co se mam stalo nas neuveritelne dalo dohromady. :hug:

 
silvusekk11
Kecalka 307 příspěvků 24.03.15 09:01

@viky23 bohuzel zadne prutoky, nic.. i vzhledem k tomu ze jsem byla „jen“ 32.tt. tak mi nedelali ani pasy..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 24.03.15 09:10

Tyhle příběhy jsou strašné. Někde jsem četla, že tito andílci si vybírají jen ty nejsilnější rodiče, kteří to zvládnou. Moc držím palce, ať se vám brzy podaří počít další miminko, které se narodí zdravé a bude vám dělat jen samou radost. Museli jste s partnerem ustát hroznou věc a věřím, že vše zlé jste si už vybrali na celý život dopředu :srdce:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 24.03.15 09:11

:( Přeji vám už jen samé štěstí a co nejdříve plnou náruč :hug:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 24.03.15 09:21

@BlueFairy hele co to vymejslis? Na kontrole bylo vse v poradku, ditko primerene aktivni, akorat velke a dobra srdecni akce, proc vymejslis nejake co by kdyby. Mas pocit, ze je potreba najit vinika, proste to na nekoho hodit? To je strasnej nesvar dnesni spolecnosti, cokoli se stane, nekdo si to musi odskakat, ikdyz by to byl zasah bleskem. Mas pocit, ze mamince nejak prospeje, ze jsi ji nasadila brouka do hlavy?

 
BlueFairy
Závislačka 4329 příspěvků 24.03.15 09:28

@Pudloslava určitě jsem jí brouka do hlavy nenasadila, kdyby jsi pořádně četla, sama si to myslela i s partnerem (to je ostatně jasné i bez toho, že sama bude hledat co proč jak, logicky). Na nikoho vinu nehážu, byl to jen dotaz.
Chápu, že tebe jako zdravotníka to asi nadzvedlo, nechci ale diskutovat pod deníčkem s takovým tématem…
Já jsem to nemyslela zle. Navíc když někdo něco někde sdílí, je jasné, že lidé se zajímají, chtějí vědět víc, atd. :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 24.03.15 09:31

Po přečtení se mi zdálo, jako bychom byly stejného myšlení.. Jako bychom my dvě byly stejné. Tak jak ty jsem to prožívala i já, hned po porodu jsem chtěla další dítko se šťastným koncem jako „náplast“ a tak jsme počkali na 6 nedělí, našla jsme si práci a hned začali zkoušet.. trvalo to tak dva měsíce a nyní jsem ve 30tt. Ze všech stran jsme sic slyšeli, „počkejte minimálně půl roku-rok“ Neposlouchej to! Ty musíš nejlépe vědět s manžou, kdy jste na to připraveni ;) Přeji vám, příjemný porodní deníček s dobrým koncem :) :hug: :hug:

 
silvusekk11
Kecalka 307 příspěvků 24.03.15 09:42

@Andrea.Tom jéé moooc moooc gratuluju k miminku.. :hug: já věřím, že nám se taky povede :) Kdybych mohla, už to zkouším.. :) ale ten týden do kontroly ještě vydržím a hlavně chci slyšet názor gynekologa ( změnila jsem i lékaře, tak uvidíme) :)

@BlueFairy vše je v pořádku:) myslím, že každá žena, která byla, je nebo bude v mé situaci bude hledat viníka. Manžel se chtěl dokonce i soudit s nemocnicí, ale potom jsme dostali vysvětlení. To jsou prostě jen blbé náhody. Já jsem hlavně ráda, že jsem za to nemohla já ( hned po zjištění, že mimi je mrtvé, jsem se trochu bála a hned se ptala doktora, jestli jsem to nemohla zavinit já, že jsem ležela na bříšku v noci..atd..).

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 24.03.15 09:48

@silvusekk11 To věřím, že se těšíte a jinak děkuji :D Sice celé těhotenství obavy, ale ty byly vzhledem k tomu, že jsme měli velké vrozené vývojové vady, takže se člověk bojí co bude dál :/ I teď máme nožičku zkroucenou, ale to se snad spraví po porodu operací :) Jsme rádi, že je to "jen " tohle a dítko si to nebude pamatovat ;) No každopádně očekávám příjemný deníček od Vás :D :kytka:

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 24.03.15 10:34

:srdce: :srdce: Je mi moc líto co se ti stalo, sama si něco takového neumím představit! Z tebe je ale cítit, že jsi velmi silná a že ženy zvládnou i nemožné. Přeju co nejdříve dvě čárky na testu a zdravé miminko :kytka: :srdce:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 24.03.15 10:57

@BlueFairy To sice napsala, ale az po tom, co jsi psala ty - v tomto tematu jsi to otevrela ty. Nejde o to, za ktery tym ja kopu, ale o to, ze po takove ztrate je krute resit, jestli mohlo byt neco jinak - tim myslim na teto urovni, ze ktere nic konstruktiviniho nesejde. Nepochybuji o tom, ze tento pripad se na danem pracovisti resil, a pokud slo vzit si z toho nejake pouceni (coz spise neslo), tak se tak i stalo. Ale tady zacinat sama od sebe s tim, ze by za to snad nekdo mohl, je zbytecne a nesmyslne. Ale jeste nejsi nejhorsi, na emiminu se najdou i takove, co resi, jestli za to nahodou nemohla sama matka.

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 24.03.15 10:58

Tady je asi zbytecne resit co kdyby atd. Me se treba dr na prutoky podival pokazde. Ale kazdy ma svoje zpusoby. Tohle bych ja nezvladla. Ja nejsem tak silna :(

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 24.03.15 11:01

@silvusekk11 ztraty je mi lito. Myslim, ze to je nocni mura kazde tehotne. Drzim moc palce, aby k vam brzy prislo nove mimino a pomohlo ti zacelit rany. Po spontannim porodu by to nemel byt problem.

 
BlueFairy
Závislačka 4329 příspěvků 24.03.15 11:03

@Pudloslava kdybych necítila to, že zakladatelka je podle mě se ztrátou už vyrovnaná a nepíše v emotivním záchvatu (nemyslím ve zlém), tak se neptám.
Byl to spíš dotaz, jestli to třeba řešili a na něco se přišlo, pochybení apod. Máš pravdu, napsala jsem to nešikovně ale zakladatelka ten dotaz pochopila a snad jsem se jí teda tou otázkou nedotkla :hug:

 
brumik7
Závislačka 3876 příspěvků 24.03.15 11:03

Taky preji at se vam brzy povede nove miminko :hug: jsi opravdu neskutecne silna a verim ze tentokrat bude vse v poradku a vy budete ty nejlepsi rodice :palec: vubec jsem nevedela ze se neco takoveho muze stat :(

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 24.03.15 11:05

Proc si myslet, ze by prutoky byly nejake alterovane, kdyz byla srdecni akce v poradku, mimino nebylo mrnave, hybalo se normalne etc??? V tu chviuli bylo mimino zrejme jeste OK.
Nektery gynekolog dela UZ na kazde kontrole, nekdy si to zenska zaplati v ramci nejakeho balicku, jindy si tim treba privydelava na ucet pojistovny, ale to v zadnem pripade neznamena, ze je to tak spravne a melo by to tak byt u vsech. Je to spise pro potechu a klid matky, nez ze by to melo nejaky smysl.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 24.03.15 11:06

@BlueFairy vzhledem k tomu, co napsala pak, tak to nastesti v tomto pripade vubec nevadilo.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 24.03.15 11:31

Moc mě to mrzí!!! Přeji Vám, aby jste měli co nejdříve miminko, jedině tohle Vám alespoň trošku pomůže od neskutečné bolesti a ztráty, kterou teď prožíváte. :srdce:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 24.03.15 11:54

:,( :hug: Přeji ti, abyste se dočkali miminka co nejdříve :srdce: :kytka:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 24.03.15 11:57

Neni to poprve, a uz to tu bylo zmiňováno. Jmeno Vojta snad přitahuje tragédie, je tu nekolik denicku, kdy Vojtisci byli nedonoseni, postizeni nebo zemřeli behem tehotenstvi.Brr,u­plne me obešel mráz, kdyz jsi zmínila v textu to jmeno.

 
verulicek  24.03.15 11:59

Na emiminu jsem už několik let, četla jsem x deníčků…a dnes poprvé brečím :| Držím moc palce na zdravé miminko a dobrý porod. Určitě to pak budeš mít za odměnu.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 24.03.15 12:28

To je mi moc lito :,( :,(,drzte se :hug: :hug:
Mate sveho maleho andilka a ten urcite da pozor na dalsiho sourozence :hug:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 24.03.15 12:28

Silvi je mi moc líto, co vás potkalo, ale uvidíš že se dočkáte jednou zdravého miminka a néé jednoho :hug: :hug: :srdce:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 24.03.15 12:37

:hug: moc smutne! Posilam ti silu a preju at se brzy zadari! Moje mamka prozila to stejne, tenkrat se ani nevedelo, jestli matka ceka jedno nebo vice deti a ona porodila deti dve. Jedno mrtve a jedno zive. Az jako dospele zenske mi doslo, jak to muselo byt drsne.

Pusobis ale statecne, preji at preckas to nejhorsi a at se povede otehotnet! :hug:

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 24.03.15 13:42

Jsi statečná :hug:
příště to vyjde :kytka:

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 24.03.15 14:00

Moc mě to mrzí. Neumím si to představit. Je dobře, že o tom takhle otevřeně píšete.

Zajímavé je, že jste to správně tušila. Máte skvělou intuici. :potlesk:

Ať se daří :kytka:

 
Aspera
Neúnavná pisatelka 17966 příspěvků 3 inzeráty 24.03.15 14:09

Je mi to strašně líto, co Vás potkalo. Přeju ať se brzo dočkáte miminka a Vojtíšek na něj určitě bude z nebíčka dávat celý život pozor. Držte se.

 
wasilly
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 24.03.15 15:21

Tak tohle je první deníček, který mi upřímně vehnal slzy do očí. Moc mě to mrzí, tím spíš, že se jedná o takovouhle „náhodu“. Drž se a přeji, ať se brzy těšíte z miminka resp. těhotenství!

 
Mishuna
Povídálka 46 příspěvků 24.03.15 15:55

Tp mi je moc líto :hug:. A i kdyby naporduhé nevyšli dvojčátka, určitě vám nové miminko bude dělat jen radost :)

 
Smilla
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 24.03.15 15:57

Moc a moc Ti preju abyste se brzy dockali zdraveho miminka :hug:

 
Taka
Kecalka 450 příspěvků 24.03.15 16:33

Jsi moc statečná :hug: A nejen ty, určitě i partner. Já bych po měsíci byla jako tělo bez duše a rozhodně bych nedokázala něco tak silného napsat. Máte můj obdiv.
Přeju co nejdřív zdravé mimčo a ať dělá jenom radost :srdce:

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 24.03.15 16:43

Zas bude dobře, čas zmírní bolest.
Přeji brzy plnou náruč

 
Ducati93
Nováček 4 příspěvky 24.03.15 17:00

Jsi hrozně statečná! Sama se v téhle situaci neumím představit, myslím, že bych se zhroutila a uzavřela do sebe :(. Moc tě obdivuji za statečnost a odhodlání! Hodně štěstí :)

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 24.03.15 17:35

To je mi strašně líto. Jsi statečná držím palce at se vam co nejdrive zadari a se stastnym koncem. Tohle me vzdycky dokaze rozbrecet :hug: Je to hrozny a prijde mi ze tehlech pribehu je cim dal tim vic :-(

 
LucieLho
Závislačka 4199 příspěvků 24.03.15 17:58

Drž se, přiznám se že taky slzičky stekla a ne jedna :hug: At se brzy zadaří a vyjdou ty dvojčátka :hug:

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 24.03.15 20:07

Život je někdy hrozná kurva, ale věř, že bude líp a dočkáš se kupy dětí. Není jediný důvod proč ne…na každou z nás čeká v životě nějaký humus, tak to ber tak, že už máš vybráno…mímo bylo milované a ví to…příště to dobře dopadne :kytka:

 
silvusekk11
Kecalka 307 příspěvků 24.03.15 20:25

Díky moc všem. :hug:
To, že jsem statečná mi říká plno lidí. Vím, že kdybych se uzavřela do sebe, tím ničemu nepomůžu, stalo se. Beru to tak, jak to přišlo. Je mi to hrozně líto, ale Vojtíška mi nic nevrátí. Manžel mi hodně pomohl, byl po celý pobyt se mnou v nemocnici (dokonce ho nechali i na noc), psychicky mě hodně podržel.

Už teď se těšíme, až nastane den, kdy zjistím, že jsem znovu těhotná. Věřím, že těhotenství bude plné strach, ale teď už to dopadne dobře, musí! Jak píšete, snad jsme si to zlé už vybrali na hoooodně dlouho dopředu!

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 24.03.15 21:18

@90-60-90 Jsi mi vytahla slova z pusy. Krasne jsi to napsala…

Jinak autorky je mi nesmirne lito. Ale verim, ze se brzy narodi zdrave miminko a Vojtisek mu bude straznym andelem. Jinak te souvisloari mezi Vojtiskem a katastrofami jsem si take vsimla. To je duvod, proc nebudu mit dalsi deti. Mam jednoho, a dalsi pri mem panickem strachu, co vsechno se v tehotenstvi stava a muze stat, si to nemuzu sama dobe dovolit. Znam se a tohle by me znicilo. Ale to je muj problem, nepovazuji se za silneho cloveka. Spouste z vas jen v zakouti smekam, za to jak jste silne!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama