Verunka potřetí

Rodičovství

Čas letí a já se rozhodla napsat, jak mi Verunka roste a jak vypadá tříletá „mini“ holčička.

Verunka začala chodit 2 měsíce před 2. narozeninami. To, co Daníkovi trvalo 2-3 měsíce, ona zvládá za měsíc. Při vycházkách ťape jak divá, mnohdy vydrží víc než o 15 měsíců starší Daneček. Nekňourá, ale trpělivě ťape. Sice pak sedne a vytuhne, ale je moc statečná.

S jídlem ještě trochu válčí, už papá kousky, ale pokud chci, aby se najedla, tak ještě občas mixnu. Ale ráda ochutnává nové věci. Miluje tvaroh, sýry, ale představa, že by ve školce měla snést třeba půlku krajíčku chleba s něčím… Dvakrát kousne a už nechce.

To samé s knedlíkem, těstovinami, rýží. Nosí stále plínky, ale v létě zkusíme je odbourat. Blíží se léto 2014, Verunka jede se mnou a s bráškou na léto na chatu. Začíná drandit na plastovém odrážedle, za ručičku už hezky chodí ze schodů a do schodů. Mluvení taky piluje, ráno vždy z postýlky prohlásí „Už jsem vyspinkanej.“

Opakuje to po bráchovi. Když se snažíme Daníka naučit se oblékat a svlékat do školky, kam v září bude nastupovat, okukuje to a mnohdy to pochopí rychleji než její mužský sourozenec. Toho oblékání ale opravdu nebere. Je legrace pozorovat jak mu chystá mikinu a říká: „Danešku, musíš obrázkem dolů, že?“ No malá treperenda, co nezavře pusu.

Uběhne léto, Verunce je 2,5 roku, 9,6 kg a 87 cm. No na 2,5 leté děcko nic moc. Ale já dobře vím, co má Veru za sebou a tak váhu ani výšku už neřeším. Daneček nastupuje do školky a my s Veru ho vždy jdeme vyzvedávat. Vždycky v šatně se objímají, jak kdyby se týden neviděli. „Danešku, mám tě lád“, prohlásí. Vzápětí už se ale hádají a Veru si nenechá nic líbit. Dokáže dobře zamířit a cíleně míří na Daníkovu hlavu, když ji zlobí a bere ji třeba hračky. Plínky má stále, ještě pořádně nepochopila, jak si říct a tak to nehrotím.

Blíží se Vánoce 2014, těžké období pro naši rodinu. Mamka i bráška jsou v péči Motola, bráška s hlavou a maminka s nádorem v děloze. Ale Vánoce si užíváme a Veru se strašně těší na dárky, dokáže se upřímně radovat a skákat radostí. Když dostane k Ježíšku plyšového krtečka, prohlásí „A kde má hlomádku?“ Tak asi napíšeme Ježíškovi o plyšovou hromádku pro krtečka. Verunka už chodí sama na nočník, ale na noc ještě plínku stále má.

Začíná rok 2015, Verunce se blíží 3. narozeniny a můj návrat do práce. Bojím se, aby se jí nestýskalo, až bude u babiček, do školky ji vezmou asi až na podzim. Zima pomalu končí a jdeme na tříletou kontrolu – 10,6 kg a 88 cm. Doporučení na oční (něco pletla) a endokrinologii kvůli výšce. Jakmile začnu chodit do práce, vidím Veru jen o víkendu. Ale o to víc ke mně běží a křičí na mě „Maminko, mám tě láda“. Jsou to ty nejkrásnější okamžiky. Ani nebrečí, když se v neděli loučíme.

Zabouchne dveře a řekne ahoj. U babiček se naučila papat namazané pečivo, takže hlady snad ve školce nebude. Ne že by toho dokázala sníst hodně, ale už jí s chutí a je radost na ní koukat, jak se dobrovolně sama živí. Sice to nejsou obr porce, ale jí dobrovolně a sama.

V dubnu 2015 jsme zkusili nedat plenku na noc – od té doby ani jedna nehoda, a tak máme odplínkováno. Už se těší do školky a vypráví, jak si tam bude hrát s autíčky (panenky jí zatím neberou), jak tam bude spinkat.

Sice je Verunka na svůj věk malá a hubená, ale je moc šikovná, umí už spoustu písmen a číslic. Ale taky dokáže být pěkně vzteklá. Ale to patří k věku. Vypadá na dvouletou holčičku, a tak vždy všude vzbudí rozruch, protože nikdo netuší, že už jí táhne na 4 rok.

Když se na ní koukám, tak nelituju ničeho. Všechno utrpení při krmení, které jsem musela podstoupit, aby přežila, stálo za to. Je z ní krásná holčička, která umí vyjádřit lásku k bráškovi i k nám a doufám, že už mi to trápení, které jsem jí asi způsobovala, odpustila.

Miluju tě, Veru.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
koldy26  18.05.15 11:40

Krásná a šikovná holčička! Pěkný deníček. Můžu se zeptat, jak vám dopadlo vyšetření na endokronologii? Taky máme problém s výškou, 2roky 80cm, příští týden nás čeká vyšetření. Přeju hodně zdravíčka!

 
Badblond
Kecalka 170 příspěvků 18.05.15 21:23

Máte můj obdiv-že jste to všechno ustála a své do doby než jsem přečetla vaše deničky „maxi“ problémy, považuji za nulové a moc vám přeji, aby Verunečka dělal jen samou radost a byla zdravá. :hug:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 19.05.15 08:25

Teda, přečetla jsem všechny deníčky, protože mám doma také svéhlavičku-nejedlíka. Klobouk dolů, Verunka krásně vše dohnala a dohání, šikulka. Naše druhá slečna taktéž v kojeneckém období pila poloviční dávky, než ostatní děti(ale alespoň pila), příkrmy byly boj, každé jídlo je i teď v 15m boj. Ze začátku se mi oproti starší dcerce zdála pomalejší, ale nakonec začala chodit ve 13m a 3týdnech, to mě moc překvapila. Teď v 15m vážila 8,2kg a měla nějakých 76cm. Taky prcek, ale náš:)
Držte se..:)

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 19.05.15 17:54

Verunka je moc šikovná, prožily jste toho hodně, podívala jsem se i na ostatní deníčky. Vím dobře, jaké to je, když dítě „klame tělem“ - moje dcera má 4,5 roku, měří 93 cm a váží 13 kilo, vzrůstem je jako dvouletá. Pro mě jsou to ale úplně úžasné míry, ještě loni v létě měla o 8 cm méně. Má Turnerův syndrom a pícháme jí růstový hormon, víme to od loňského června. Proto se chci zeptat - byli jste už na té endokrinologii, případně na genetice? Jak jste dopadli?

Příspěvek upraven 19.05.15 v 17:55

 
Ytagom
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 19.05.15 21:40

Šikulka :kytka: Naše Terezka měla ve třech letech taky 88cm a 11,7 kg a nikdo nás nikam neposílal, bude holt záprtek pro mě, mám 150 cm, taky toho holka nesní oooobr porce, taky jsme bojovali s kousky (má docela silný dávivý reflex), ale už to tak neřeším, hlavní je, že jí a je spokojená (též je hodně akční), ve školce je miláčkem, jak je maličká a moc se snaží :mrgreen: Tak věřím, že i Vaše Verunka bude spokojená holčička, i když nebude mít výšku modelky ;) :srdce:

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 1 inzerát 21.05.15 17:18

Na endokrinologii jsme ještě nebyli, moje děti rostou jen přes léto (jako já v dětství) a já začala chodit do práce, tak jsme se zatím k tomu nedostali. Ale já mám 153 a manžel 170 cm, takže nemá být velká po kom…teď má 90 cm (3 roky, 2 měsíce)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama