Vánoční zamyšlení

O životě

Ještě v létě jsem si říkala, jaké to je štěstí, že jsme všichni zdraví, nikdo si nic nezlomil, děti jsou zdravé. Řešila jsem blbosti, které z dnešního hlediska nebyly vůbec podstatné. Kdybych tušila, co přinese podzim a zima. Ale asi je dobře, že nevíme, co nás čeká, protože mnozí by to asi nevydrželi.

Bráchu na podzim začala bolet hlava. Nic nenormálního. Jezdil na kole, sportoval. V listopadu začal špatně vidět, motala se mu hlava a my si naivně mysleli, že je to od krční páteře. Na 17.11. nikdy nezapomenu. Maminka mi volala, že brácha musel na pohotovost do Motola a prý má nádor na mozku.

Nádor? Můj brácha? To ne… je to operovatelné, je to rakovina? Představa, že by mi můj milovaný bráška mohl umřít, jsem nedokázala vydejchat. Najednou vše, co jsem do té doby řešila, bylo nic. Jen ať to jde vyoperovat a není to zhoubné.

Další zprávy byly jednou dobré, jednou méně dobré. Doktoři zjišťovali, co se s tím dá dělat. Nejdřív operace v pondělí, pak se odsouvala, nevědělo se, jestli to půjde ven, nebo jen histologie a další léčba.

Nakonec den D padl na 28.11. A aby toho nebylo málo na moje a maminčiny nervy, tak maminka šla s drobným krvácením na gynekologii a kolečko obvodní gynekolog-ambulance Motol. Den před operací bráchy mi maminka volala, že jde 1.12. také na opraci - kyretáž, ale prý tam něco našli.

Asi chápete, co se ve mě dělo. Představa, že přijdu ještě o maminku, mě dorazila. Snažila jsem se držet, ale nešlo to. Člověk je paralyzován. Musela jsem se postarat o děti, to mě donutilo trochu fungovat.

Přišel den operace bráchy. Máme si prá zavolat po 14. hodině. Na sál jde ráno. Nejhorší bylo čekání po té 14. hodině.. Nakonec před třetí přišla SMS od mamky, že volala do Motola, brácha je operaci a spí…

Zkrátím to. Za 5 dní ho pustili z JIP a za další 5 dnů šel domů. Teď ještě ta histologie, ale vyndali, co se dalo. Operace u maminky proběhla, ale histologie bude prý 17.12. Výsledek - zhoubný tumor na děložní sliznici - po Novém roce hysterektomie.

A výsledek u bráchy - naštěstí NEZHOUBNÝ nádor, ale čeká ho radioterapie a pilulková chemoterapie.

A maminka? Musím doufat, že to zvládne a že to vyndají vše i s tím hajzlíkem.

A proč se tento článek jmenuje vánoční zamyšlení…

Každý z nás řeší to, co ho trápí, ale mnohdy jsou to opravdu malichernosti. Jsme rozhádaní se svou rodinou, řešíme žabomyší války. A přitom to nejdůležitější považujeme za samozřejmé. Přejeme si to každé narozeniny, svátek, ale mnozí z nás to považují za klišé. Já taky. Až do toho 17.11. Co mám na mysli? ZDRAVÍ. Obyčejné slovo s magickým významem. U bráchy je již velká šance na úplné vyléčení, u maminky snad také…

Letošní vánoce si paradoxně užiju. Proč? Možná jsou to poslední Vánoce s mými milovanými. Doufám, že se mýlím, ale člověk nikdy neví. Proto si to užiju, jako by se to nemělo opakovat.

A vás prosím přestaňte se hádat kvůli malichernostem, usmiřete se s tím, s kým jste rozhádaní, ať pak nelitujete, že jste to nestihli. A pod letošní stromeček a do roku 2015 nejenom mé rodině, ale vám všem přeji kromě rozzářených očí vašich dětí jediné: ZDRAVÍ. A vy už teď víte proč.

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bmimino
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 28.12.14 00:16

Moc pěkné, přeji ať jsou všichni blízcí v pořádku :hug:

 
daja87  28.12.14 00:25

Pěkně napsané :hug: Držím palce aby vše dobře dopadlo a příští rok jste se sešli u štědrovečerní večeře všichni :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 28.12.14 01:37

Moc pekne napsane a mrzi me, co te potkalo. Presne tak, nasi blizci tady nebudou navzdy… Muj deda v lete umrel na Alzheimerovu demenci, hned 5 tydnu po nem babicka, mela zhoubny nador na mozku, takze muj tatka ztratil prakticky oba rodice naraz. A moje maminka uz se 2 a trictvrte roku leci s rakovinou vajecniku… :,( :,( Vzdycky, kdyz se chci rozcilovat na sve dve male deti, tak si uvedomim, jak mam velke stesti, ze jsou zdrave, nejsou nezvestne a ani utopene v nejblizsim rybniku… Kdyz kolikrat vidim nektere matky, jak venku mluvi se svymi detmi, tak si rikam, ze az je ztrati, pak jim to vsechno dojde a uz bude pozde… Proto ted jdu sve spici holcicky poradne pomazlit :srdce: :srdce:.

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 28.12.14 09:29

Preji, st jsou vsichni v poradku a zdravi. :)

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 28.12.14 11:17

Tohle jsem potřebovala přečíst :hug: Také mám teď takové pocity, před Vánoci jsem řešila kraviny a těšila se na Vánoce, jak kdyby to bylo to jediné důležité. Řešila jsem tady s holkama, jak nastolit doma pořádek a konečně upřednostnit Vánoce podle sebe. S tátou jsem byla rozhádaná a řešila jen kraviny. Pak ale 22.12.2014 zemřela příteli maminka a tehdy pochopíte, že řešíte jen malicherné, zbytečné a nepodstatné věci, zjišťujete, že přes to všechno, co jste si s ní užili, jste jí měli rádi a že Vám chybí. Že už nikdy nevrátíte čas a neobejmete ji.. Potrápila nás dost a předtím bych tu řešila asi taky zbytečnosti, jako tady holky teď řešili, jako je jezdit ke tchyni, dárky od tchyně a podobně…Holky všechno jsou to zbytečnosti, mějte se hlavně rádi a myslete na své zdraví a zdraví Vašich blízkých. Mějte se rádi i s těmi chybami, důležité je, že si jeden na druhého vzpomenete, navštívíte a popřejete si jen to nejlepší. Přimhuřte oči na darovaným mýdlem, nebo zabalenou paprikou v sáčku, vytěsněte z hlavy výčitky, že málo jezdíte, nebo že nevezmete maminku k sobě, či snad, že Vás přítel nutí jet k rodičům. Udělejte něco pro druhého jen tak, i když Vám dává zabrat, mějte ho rádi ať je jaký je, protože nikdy nevíte kdy to ten druhý a vy potřebujete a kdy je to naposledy.. :hug: Zakladatelko tobě přeji, ať to maminka s bratrem zvládnou a úspěšně se s tím poperou a posílám hodně sil :hug: :hug:a podpory pro tebe a pro ně dva, budou ji potřebovat..

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 28.12.14 11:29
:hug:
 
Majklina
Kecalka 125 příspěvků 28.12.14 13:01

Přesně jak píšeš, ať jsme všichni zdraví. Bratr je šťastný člověk, že to měl nezhoubné, ještě ať zvladne zbytek. Můj synovec má něco podobného. V srpnu ho bolela hlava, dvojité vidění a verdikt- 8cm nádor přes obě hemisféry. ˇVyoperovat šla jen část, zbytek nejde. Nádor je zhoubný :-( co bude dál nikdo neví. Je mu jen 12let…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 28.12.14 17:56

Tohle je moc hezky denicek k zamysleni :srdce: :srdce: :srdce:
Preju moc a moc zdravi pro bratra i maminku :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Lisa_Qr
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.12.14 18:30

Uz první rádky jsem obrečela. Pravda pravdoucí, také přeji hodně zdravíčka - upřímně. Lidé si často nedokáží vážit toho co mají, az dokud se něco nestane. Moc hezky jste to napsala. :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 28.12.14 20:51

Naprostá pravda! Přeji hodně zdraví a štěstí!!!Vězte, že pro mne to oprvdu není jen hloupé klišé.

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 1 inzerát 28.12.14 22:43

@Majklina to mě moc mrzí, tak malý klučina…bože proč se toto děje. Jakoby život nebyl už tak složitý…držím palečky, ať to klučina zvládne…a nějaký gama nůž nebo ty protony by mu nepomohly? Držím vše co mám :hug: :hug: :hug:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 29.12.14 07:53

@alena36 Jsem ráda, že to bráchovi dobře dopadlo. A mamince držím palce!

 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 29.12.14 08:28

Pěkné…i já tento rok pochopila význam slova zdraví..

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 29.12.14 19:51

Ano máš pravdu…význam slova zdraví jsem pochopila již v těhotenství, když našemu synovi zjistili VVV. Teď když přeju zdraví, moc vím, jak je důležité a co by za něj člověk dal, kdyby mohl…a proto tobě i tvým blízkým přeji moc moc ZDRAVÍ!

 
Majklina
Kecalka 125 příspěvků 29.12.14 22:21

@alena36 lékaři se rozhodly, že po novém roce podstoupi ozařování. Nechcou ho operovat, protoze by s nejvetsi pravdepodobnosti zustal ochrnuty. Protonovaa lecba neni poradne prokazana a gama nuz nevim.taky mu drzim pesti. I svagrove, ja bych se asi zblaznila z toho cekani, co bude.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.12.14 16:54

Souhlasím, že zdraví nás a našich blízkých je to nejdůležitější, co máme. A že do jisté míry jej máme ve svých rukách. Přeji hojnost zdraví Vám všem.

 
inwei
Povídálka 44 příspěvků 31.12.14 20:08

Opravdu krásný a smutný deníček. Člověk si nikdy neuvědomuje co má, proč by měl být šťastný, dokud nepřijde taková rána.. Také jsem měla možnost zažít něco podobného. Začalo to nevinně- hádka s partnerem- myslela jsem si, že mě nic horšího nepotká, jak já jsem se jenom mýlila. Všechno jsem v té době házela za hlavu, až pak přišla ta zpráva. Autonehoda a já přišla o kamarádku. Najednou nic nebylo důležitější než být se svými nejbližšími. Tím to ovšem skončit nemělo. Během jednoho roku jsem přišla i o 2 členy rodiny, přičemž jeden se pro odchod rozhodl sám. Na ten den nikdy nezapomenu-nejhorší v mém životě. Neuplynulo půl roku a pro stejný odchod se rozhodl i další kamarád. Teprve teď po více než dvou letech, od toho kritického období jsem schopna o tom napsat. Trvalo to dlouho a vím, že zatím co u mě to bylo jako rána z čistého nebe, u Vás se jedná o chvíle strachu a nejistoty. Vědět to, co vím dnes, využila bych svůj čas s těmito lidmi úplně jinak.

 
LucyMar
Povídálka 42 příspěvků 05.01.15 16:39

Ano, přesně tak, nejdůležitějsí je zdraví. Člověk si až s nemocí uvědomí, že to je opravdu to nejdůležitější. Pak až si uvědomíme, že všechny ty stresy, hádky, honění se za něčím je úplně malicherné. Držím Vám palce, ať všechno dobře dopadne a ať příští Vánoce se zase všichni sejdete u stromečku! :kytka:

Příspěvek upraven 05.01.15 v 16:40

 
Badblond
Kecalka 170 příspěvků 11.05.15 20:51

AMEN! :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama