Když máte doma (ne)jedlíka III

Jak to pokračuje s mojí Verunkou a jídlem.

*

Rozhodla jsem se napsat další pokračování mého povídání o mé dcerce, která v jídle zatím nenašla zvláštní potěšení.

Kdo četl mé předchozí deníčky, ví, čím vším jsme si museli s Verunkou projít. Ti, kdo je nečetli …Verunka se narodila 15.3.2012 s PV 3,120 kg a 46 cm. Od narození nesnášela kojení, krmení, cokoliv, co se týkalo jídla. Nejhorší měsíce byly okolo 3-5 měsíce, dobrovolně nejedla vůbec, veškeré krmení probíhalo násilím s řevem. A doktoři? 3 pobyty v nemocnici s verdiktem – fyzicky je zdravá, žádná alergie, jen prostě nechce jíst.

A tak jsme bojovali. Úderem 4. měsíce jsem okamžitě najela na příkrmy, ale nastal děs a hrůza. Každá nová chuť jí způsobovala zvracení, první pokrmy ze lžičky byly asi tak 30 g, víc se mi do ní nepodařilo dostat. Na půl roce měla 5,5 kg. A ležela jak placka. Nějaké otáčení na bříško ani omylem. Cvičili jsme na míči, ale Veru je prostě lenoch.

Snažím se do ní dostat jídlo 6× denně, každé ráno vstávám v 5, abych Veru probudila a nalila do ní mléko, je to jako ruská ruleta – bude blinkat, nebude blinkat, nakupuji levné utěrky a každé krmení obkládám Verunku, ale mnohdy nezachráním ani oblečení. Co do ní pracně narvu stříkačkou, vzápětí letí ven. Poslední krmení je v 10 večer. Veru opět probouzím, a opět ruská ruleta. UM prostě nesnáší, příkrmy zdaleka nestačí na pokrytí jídla.

V 8 měsících se konečně sama otáčí na břicho, ale moc se do toho nehrne. Stále krmím 6× denně, lžičkou taka max 60 g, ječí u toho, musím dávat pozor, aby jí nezaskočilo. Začíná mi z toho slušně hrabat a rodina mě přesvědčuje, abych odbourala to krmení v 10 večer. Veru už je v 10 večer nepříčetná, chce spát a já do ní rvu mlíko, které nesnáší….. Váha na 8 měsících 6,09 kg

V 9 měsících začíná couvat a šoupat se po zadku dozadu. Nějaké lezení ani omylem. Ale musím říct, že ze lžičky už tolik neječí, občas sní i 80 g. Na radu rodiny odbourávám krmení v 10 večer, takže další úkol je zajistit, aby přibírala při 5 jídlech denně. Váha na 9 měsících necelých 6,5 kg, takže i při 5 jídlech jde nahoru.

Po 9 měsíci se jídlo začíná zlepšovat, krmím už 110 g, UM stále stříkačkou, ranní krmení posunuji na 6 hodinu ranní, poslední jídlo mezi 8 a půl devátou večer. Ještě nesedí a tak krmím na klíně. Občas šavle, váha na 10 měsících 6,8 kg, takže i Dr. je spokojená.

Následující 2 měsíce jí stejné dávky a stále stejný sortiment, ale krmení na klíně už nechce, tak mezi 11 a 12 měsícem začínám krmit v židličce. Na roce váha 7,05 kg, takže zkouším dávat 120 g. Daří se.

Verunce je rok. Nesedí, couvá na kolínkách, ale je děsnej lenoch. Každá nová chuť s ní otřese v základech. Někdy to bohužel i vyhodí. Na roční kontrole dostaneme úkol naučit Verunku jíst ovoce. Naposledy ovoce vyhodila takovým stylem, že mi ještě teď vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Ale začít se musí. Takže Verunko, musíš si zvykat. Pár dnů po prvních narozeninách místo UM dostáváš ovocnou přesnídávku s piškoty. Po první lžičce se otřásáš, jak kdybych ti dala citrón a dávíš i to, co v žaludku skoro nemáš. Ale nakonec sníš 80 g. Další den po 20 g zase šavle, ale nakonec zbaštíš 100 g. No a třetí den už zvládáš bez blinkání 120 g. Úkol splněn.

Co ale s tím ranním UM, které evidentně nesnášíš. Tak zkusíme kašičku, ráno opět malá šavlička, ale další den už ráno sníš 110 g.

Vypadá to, že ti jídlo přestává vadit a já si konečně mohu trochu oddechnout.
Ne, že by si říkala sama ham, ale občas i otevřeš pusinku. Po roce bojů se snad vše obrací k lepšímu. Týden po prvních narozeninách sis sedla.

Verunko, všechno to doženeš. Už teď je z tebe usměvavá holčička s tvářičkama jak syslík a děláš mi radost.

A všem, kteří mají doma nejedlíka. Vydržte, jednou se to zlomí. Ani já tomu před půl rokem nevěřila. Možná i Verunka bude mít opět období, kdy bude odmítat, ale přežila první nejdůležitější rok svého života a to je hlavní.

Váš příspěvek

Odesílám...
14079
26.3.13 06:10

První deníček jsem nečetla, ale podle popisu to musí být strasně náročný pro vás obě. Jako maminka velkých jedlíků si vůbec nedovedu představit, jaké to musí být frustrující, když dítě jídlo odmítá, zvrací a brečí u krmení :?.
Moc držím palce, ať se to postupně takhle lepší, jak to šlo v poslední době :palec:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1260
26.3.13 06:42

Ahojky, můj prcek měl při roční kontrole 7,3kg a chápu, jak to vypadá, když nechce jíst… akorát to zvracení se u nás nekonalo… s jídlem je stále bída, ale hlavně, že je pohodě a zdravej :palec:
přeji hodně síly v boji s jídlem :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1632
26.3.13 08:29

Vydržet. To byla i moje mantra. Malá byla žravé dítě co se kojení a pak UM týče. Sice neustále blila, takže na všech fotkách je s plínou omotanou okolo hlavy, ale pribírala ukázkově. A pak jsem zkusila příkrm. Horor. Odmítala cokoliv. U těch prvních 3 lžíček zůstala měsíc. Pak už ječela jen když viděla, že nesu bryndák. Dopadlo to tak, že jsme v 8 měsících dávali jen UM, banány a křupky. Vypila denně litr mléka i víc. Začínali jsme pak znova. Dneska je jí 14 měsíců, dlabe skoro všechno. Sice nesnese kousky v jídle, ale to se taky spravuje. Teď už jen aby začala pít. Nepije nic jiného než UM, které jí ředím, abych do ní dostala tekutiny. Ale už jsem optimista. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1686
26.3.13 08:31

Taky přeji mamince hodně sil a pevné nervy. U nás to není tak drastický, ale taky bojujme jak se dá..
Naše malá zase jí jen polévky(a to za ní musím lítat se lžičkou a o špinavém oblečení a ostatních věcech naší domácnosti ani nemluvím),ovoce a zeleninu vůbec, přesnídávky taky ne, pečivo vidí jem z dálky zato vypije za den asi dva litry čaje, takže je najezená.
Taky si říkám, kdy se to už konečně zlomí a ona bude jíst normálně.
Holt to chce asi fakt neřešit, ono to jednou přijde :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
nevsik
26.3.13 08:55

A já si myslela že moje dítě je typický nežravec :| držím moc palce at se to jen zlepšuje a vše funguje tak jak má!

 • Nahlásit
27284
26.3.13 09:20

Musi to byt narocny, ale nechapu to buzeni na jidlo. Nechci delat chytrou, ale trosku mam pocit, ze moc tlacis na pilu. Nemam s tim teda zkusenost, syn se koji, jidla sni ted v deseti mesicich tak 60g maximalne na jednu porci (odhaduju, fakt to nesleduju, nekdy sni trosku, jindy vic), jediny co sni vic je jogurt. Kdyz rval u jidla, tak jsem mu ho nedala… A taky mi prijde zvlastni ridit se hodinama. Neber to ve zlym jo? Holcicka vypada hezky a prijde mi, ze hlady by dite snad dobrovolne neumrelo. Teda doufam, bala bych se asi spis o hydrataci. A to blinkani…nema reflux?

 • Nahlásit
 • Zmínit
Petka333
26.3.13 09:51

To co popisuješ zní dost náročně. Se s svými dětmi jsem takové problémy nezažila, ale já sama jsem jako dítě prý byla takový nejedlík. Narodila jsem se se 4kg a v roce jsem neměla ani 8. Do 3 třídy jsem docházela do poradny pro podvýživené děti, jíst jsem prostě nechtěla. Pak už to bylo lepší, a musím říct že to do života mělo spíše pozitiva, protože jsem celý žívot štíhlá bez jakékoliv práce. Třeba to tvoje holčička bude mít taky tak:-)

 • Nahlásit
4164
26.3.13 10:24

Téda to muselo být strašné bojovat s ní o každou lžičku, to ti teda nezávidím :( Tak snad už to bude jen a jen lepší ;) :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Petra.NN
26.3.13 10:33

neboj bude líp

Alen, určitě to musí být hodně náročné a já to naštěstí nemusím řešit, ale také si myslím, že trochu tlačíš na pilu, chápu, že člověk má strach srovnává vrstevníky a tak ho ta váha dítěte děsí, jen mě zajímá, proč si malé nedávala MM třeba tou stříkačkou určitě v případě dcerky mnohem lepší než UM?? Já ještě přidám jednu zkušenost z naší rodiny, ze strany maminky, byly všechny děti malé a nechtěly jíst, babička jich měla 5 a vždy říkala, že kdyby měla za každým k vůli jídla skákat, tak by asi nedělala nic jiného, všechny byly v ozdravovně a nepomohlo to i když je vykrmovali, v pubertě se všichni rozjedli, ale jsou pořád štíhlí, je to dědičné a já měla v roce něco málo přes 6kg maminka mého taťky to špatně nesla a vykrmovala mě a já blila a blila, se divím, že nemám k jídlu odpor!!Také si myslím, že dítě dobrovolně hlady neumře, já také začala jíst až v pubertě a to teda pořádně do té doby jsem byla hubená a bledá, jako stěna a sama si pamatuji, že mi skoro nic nechutnalo :,( Přeji ať se to zlepší ;)

 • Nahlásit
86
26.3.13 10:33

Ou, to tě teda lituji, moji klucí se od malička vrhají na vše, co aspoň vypadá jako jídlo. Náš 5 letý je schopný sníst k večeři 3 meší chlebíky a k tomu 2 jablka nebo 1/2 okurky. Obávám se puberty, to asi nestačím nakupovat :-D

Zmiňuješ se o tom, že je malá lenoch, není to spíš tím, že když tak málo jí, má málo síly? Jak začala trochu víc jíst, tak hned začala sedět… Myslím to jen, aby jsi se třeba nestresovala, že je „pomalejší“ nebo „lenoch“. Určitě to za chvilku dožene, když teď líp baští, takový lezení stojí hodně moc sil a když špatně jí, tak nemá tolik energie - podle mě. Držím palečky, ať snědeného jídla přibývá :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.3.13 11:53

Zcela urcite bych ji nebudila! to by vriskal snad kazdej! vypada dobre, nechapu proc ji zbytecne budis a nutis ji jidlo…zbytek mych myslenek si radej necham pro sebe…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Eilaan
26.3.13 13:07

Chápu… Kdo nezažil, nepochopí. Věty, že dítě dobrovolně hlady nezemře miluji. Zkoušeli jsme max 2 dny a vážně nic nejedl. Navíc jakmile má to dítě hlad (jenže prostě nechápe, že je to hlad, jen je mu hrozně zle), dostane pochopitelně záchvat, amok, jak to ještě popsat. U takhle malého dítěte mu ale nevysvětlíte, že je mu zle hlady. A jak je v amoku, je to 100× větší dřina do něj dostat sousto (rozumějte je mi hrozně zle a ještě mě trápějí něčím, co nenávidím)!!!

My máme kluka - měl silný reflux. Nebylo to s ním tak tristní jako zde u holčičky v deníčku, ale já si zas dělala starosti, že když nevyroste kluk, je to horší, než u dilvky. U vás bych to spíš viděla na poruchu polykání - ochablé svalstvo z důvodu nedostatečně pracujících nervů. Pokud chceš, zkus si přečíst např. knihu Debra C. Gangale: Rehabilitace orofaciální oblasti od Grady nebo byla ještě jedna kniha, teď si nemohu vzpomenout. (Jo, už vím, něco jako myofunkční poruchy…) Této terapii se věnují specializovaní logopedé (ale v ČR to nedělal skoro nikdo). Myslím, že byla nějaká logopedka v Motole, která to dělala… A ještě byla někde v Praze jedna terapeutka, která dělala Bobatha a toto… Chodila k ní nějaká známá známé, která jedla snad ještě hůř, než vy… Ach jo, je mi to hrozně líto, vydržte!!! Když jsi s malou dokázala to, cos doteď dokázala, jsi úžasná!!! :kytka:

 • Nahlásit
26.3.13 14:02

Teda, raději ani nebudu popisovat jak jí nebo nejí naše děcko. Poněvadž ta zobe a v jídle je neuvěřitelně konzervativní. Váhově se ve dvou letech drží pod spodní hranicí, ale co je důležité, tak nevypadá, že by v jídle strádala. Stejně tak jako tvoje holčička na fotografii (je krásná). Mám malinko pocit, že na jídlo dost tlačíš. Například to buzení v noci na jídlo, kdy jsi nakonec dala na rodinu. Jak přesně víš kolik sní a vypije, když zvrací? Ale jinak přeji ať jsi spokojená a určitě jste na dobré cestě. Poněvadž vím, jak je hrozné do některých dětí cokoliv dostat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Eilaan
26.3.13 14:26

Tak mi to nedalo a našla jsem ještě tu druhou knihu: Je to Anita Kittel: Myofunkční terapie, Grada 1999.

 • Nahlásit
289
26.3.13 14:54

nas nejedlik

No mohu rici, nase mala bude mit pet let a s jidlem bojujem od narozeni take. v roce mela 7kg necelych.nyni ma 12kg a to jasame! v zari ji ovsem bude pet let a to uz k jasotu moc neni. neresila jsem to jen co jsem mohla tak u ni sedela, cpala do ni co slo.coz ale nebyly kvanta jidla, ale treba jen pul krajicka chleba za tri hodiny. a to bylo a je stale:jez…kousej, polkni! a to se opakuje celou dobu nez se naji.ve skolce si dala trochu rict ale zhledem k tomu jak je aktivni, vic jak 12kg jsme nemely. takze ted jsem se rozhodla zajit na nejake to vysetreni zda nema nejake alergie atd..tak uvidime.nebo je jen desny nejedlik a musim stale verit ze casem se rozji. :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5934
26.3.13 14:58

Přesně vím o čem mluvíš děti se mi narodili s váhou 1980g takže dostat do nich jídlo byl nadlidský ukol nekojila jsem nešlo to a každé krmení z láhve byl boj pokaždé jsem to obrečela :,( než nám začlo být 4 měsíce rozhodla jsem se na příkrmy další boj více bylo na mě než v nich ale postupem času mi začla být holčička nenažraná, ale ze všeho zvracela dokonce občas i do ted, no a kluk ten byl katastrofa takové hysterické záchvaty u mléka jsem v životě neviděla vypil v klidu 20ml a dál už ani prd takové kreace co jsem snim dělala aby mi aspon vypil 60ml bylo nemožné příkrmy pár lžiček a dost. Nechci si to zakřiknout ale po výměně všech mlék mi nejnormalněji vypije sunar a to ještě né svou dávku 90ml a stop ale jsem ráda i za to no a příkrmy ty už dá i 300g takže snad se to už obrátilo v lepší. bohužel je nam 10 měsíců a v noci chce 2× mléko dám mu ho jelikož nemá extra váhu abych ho od něj odtrhla a hlavně ja dávam dětem jídlo i večer mezi 10-12 záleží jak jsem unavená holčina mi vydrží krasně do rána ale taky mi ted začla bojkotovat jídlo i mléko. mléko dostavaj jen ráno a večer no a kluk samo že i v noci jinak papají normal jídla kousky v jídle neexistovali ale ted už je to lepší. přeji hodně sil uvidíš jednou nás sní :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Eilaan
26.3.13 15:28

Aha.Tak koukám, že co jsem tu psala už jste vše zkoušely i o terapeutce z Motola a ta druha je Matejickova, jak to tu uz holky zminovaly. Tu, ke ktere jste chodily vy neznam… Mozna bych vyzkousela jeste i tu Matejickovou, ono jak to tu v CR moc neni, nevim, jestli se muzes spolehnout, ze je ta Vase dobra. K te Matejickove chodila ta znama, jak jsem psala. Nechci rict, ze neni, proste jen vic hlav vic vi. Jo, prosla sis peklem, navic my to meli u 1. ditete, stat se to naopak az u 2. jako vam, fakt nevim… Clovek ma jeste na starost starsiho a hlavne uz nema tolik idealu nebo nadeji, jak u 1. ditete. Takze urcite drzim palce a treba se nam ty nase deti nekdy rozji! ;-D

 • Nahlásit
1518
26.3.13 15:34

@suvik a ostatní, co si myslí, že tlačím na pilu. Ono když vám dítě, které ještě nesmí příkrmy odmítá jakékoliv jídlo, zájem o jídlo nemá, vydrží bez jídla i 12 hodin a ani pak nejeví zájem a navíc nepřibývá, tak pak hold je nutné budit a jídlo časovat, aby dostala, alespoň základní živiny. A tento postup u těchto dětí mi doporučili i lékaři z Motola i Všeobecné fakultní nem. v Praze, kde jsem s malou ležela. Kdybych to nechala na ní, tak tu možná už nebyla :( :(. Věřte mi, ne všechny děti si dobrovolně řeknou o jídlo a mají o jídlo zájem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1518
26.3.13 15:36

@Trojlístek Nyní už nebudím, jíme poprvé v 6:45 a tu už se budí sama a naposled jí v osm a pak spí až do rána bez probuzení. Ale to buzení opravdu bylo nutné

 • Nahlásit
 • Zmínit
1518
26.3.13 15:38

@maltik2008 no jestli ti v roce 7 kg připadá normální, tak budiž. A každé deko je vydřené. Holt kdo tohle nezažil, nedokáže pochopit a podobné rady už ignoruju. Kdybych se jimi měla řídit, tak moje Veru skončila v nemocnici s dehydratací a možná i vývodem do žaludku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
yse
26.3.13 16:53

To Alena36: máš můj obdiv :hug: Mám doma asi lehký odvar toho co máš ty, a tak vám strašně držím pěsti a přeji ať ty naše poklady jednou dlabou stejně jako děti mamin, co tady kritizují za tlačení na pilu :evil:
PS: Tvůj deníček mi zvedl náladu - člověku je hned líp, když ví, že jsou i jiné děti, které taky neholdují jídlu a mají maminy, kterým to není jedno a jsou rády, za každé sousto jídla a gram váhy navíc. Díky

 • Nahlásit
2472
26.3.13 17:12

Sama to s dcerou neznam, ale moji rodice by ti mohli vypravet-jako mala jsem odmitala mliko, krmili me dvakrat denne v noci strikackou (jedine ve spanku jsem byla ochotna neco pozrit). Narvat do me pacholik trvalo dve hodiny a vetsina stejne byla mimo (plivala jsem to). Z detstvi si pamatuju vetu „budes tady sedet, dokud ten obed nesnis“, tak casto jsem ji slychala. Doslo jim, ze to proste jist nebudu, az kdyz me u stolu s obedem nasli jeste v dobe vecere. Jist normalne jsem zacala nekdy v puberte, jsem cely zivot stihla a jim vsechno (ale dodnes je mi jidlo tak trochu ukradeny-kdyz neni, jist nemusim :)) Pred nekolika lety mi zjistili reflux, coz mozna byla prvotni pricina nejezeni. Vazne mas moje symaptie a obdiv, neni to lehke a uplne s tebou souhlasim, ze krmit se musi, protoze proste nektere deti nemaji pud sebezachovy spojeny s jidlem. Drzim palce, aby se to zlepsilo a casem to bylo snazsi a snazsi!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2186
26.3.13 19:17

Byla jsem dítě co od narození nechtělo jíst.

Dneska si nemusím hlídat váhu, žiju :nevim:

Držím palce at´je to jen lepší a lepší!
dobrovolně hlady určitě neumře, věř tomu. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2186
26.3.13 19:18

@Cukřinka jsem stajný případ, ale mám jídlo ráda, ráda vařím, jím a netloustnu :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.3.13 19:44

Ahoj.muj syn prestal jist na 10 mesicich :,( do te doby jedl naprosto normalne..pak se to nejak zlomilo a odmital mliko i kasi..coz nechce do dnes..hodne zvracel..kazdou chvili jsme byli v nemocnici nebo u dr.po ruznych vysetrenich, kde se nic nezjistilo..Od dr jsme dostali pouze kapky na chut k jidlu a to bylo vse :nevim: :nevim: NA trech letech vazil 9,5 kg…Za ctyri dny do sebe dostal pouze 1 rohlik :,( proste jidlo ho vubec nezajimalo.. ale porad pil..Nastesti ted je mu 3a pul a trosku se rozjedl tak to vypada ze uz to bude dobre :) :) :) Ale ty dva roky byli strasne..tim ze mel hlad a nechtel jist..tak chodil spat hladovej a budil se mi min 10× za noc…Tak drzim palce at to taky takhle zvladnete:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
26.3.13 20:33

Drzim palecky, aby Verunka uz jen pribivala a opravdu klobouk dolu, musi to byt narocne…
Mne stacilo jen v nemocnici, ze mala nechtela jist a byla sem na nervy, jinak je jedlik velikej ;)
Jste holky sikovny vy to zvladnete :palec: :palec: :palec: :palec: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
26.3.13 21:50

Predchozi denicky jsem necetla, ale opravdu obdivuju tvoji silu. My jsme sice meli taky peknou lenosku, ovsem opacny problem - strasneho jedlika, uz jako novorozenec vypila 2× tolik nez je prumer, zacali jsme s prikrmy ve 4 mesicich, protoze ji mleko vubec nestacilo, malem snedla i nas a vsechno zbastila malem i s kelimkem. Urcite se vubec nemuzeme srovnavat s vasimi problemy, ale v jednom kuse krmit bylo taky celkem narocne a ja jsem porad mela stres z toho, jak strasne moc pribira. Je super, ze uz Verunka zacina lip jist, urcite to konecne dozene! :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
27284
26.3.13 21:55

Tak ja ti taky drzim palce a cetla jsem to z rychliku, tak snad neni nutny tu hazet zamraceny smajly ne? Navic my dite taky neji, teda prikrmy neji, kojeni dava v pohode. Kdybych mela prvni, asi bych z toho byla vic spatna, on je spokojenej, tak to neresim. Jen mi prislo divny to buzeni na jidlo, zvlast kdyz nechce. V noci myslim. Nekdy mi prijde, ze je dobry dat i na ty deti.

Snad uz to bude ted dobre! Hlavne kdyz mala vypada pekne! :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
chatwenna
26.3.13 23:33

Hezky denicek :)

Jen jsem te chtela povzbudit, mam doma temer sedmimesicniho, sezral by vsechno, umyvat bych ho mohla solvinou a neosype se, takovy typ do nepohody :mrgreen: ale zdechly je jak vepr, otocil se jednou, zjistil, ze to nepotrebuje, otocil se zpet na zada a uz na nich zustal a to ma devet a pul kila… :)

Takze jsem tim chtela rict, ze to ze se mala neotacela nemuselo byt vahou ale zdechlosti :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
10832
27.3.13 06:34

Ahoj, mám také nejedlíka tak chápu. Dcera bude mít 5let a má 15kg. S tím, že kdybych poslední tři měsíce ji nestála za zadkem tak má 14kg. Od mala hůř jedla a to vše, když jsem ji krmila tak to ještě šlo, ale co jí sama, tak hodinu jí například jogurt, hodinu polívku, stačí ji k snídani čtvrt rohlíku. A takový řeči, maminek, co jejich děti sní banán za pět minut a toto neřeší opravdu miluji. Oni ty děti vypadají celkem normálně, ne vychrtle, ale je to tím, že na ně dohlížíme. Teď čekáme na testy na alergii a ještě jedny. Jak se přijde na ten reflux? Kde mám zažádat o vyšetření jak to probíhá. Protože dcera když ji krmím a dám ji normálně plnou lžičku tak jak mladšímu synovi tak se ji navaluje.
Opravdu kdo nezažil nepochopí. Tak jako my maminky nejedlíků nechápeme, že někdo dokáže sníst banán za pět minut.

 • Nahlásit
 • Zmínit
283
27.3.13 15:29

Páni, maminky nejedlíků klobouk dolů. Mojí princezně budou 2 roky a váží 15,5 kg. Podotýkám že není tlustá, jen je dobře stavěná po tátovi (skoro 2 metry) a fakt je, že vypadá na 3 roky. Takže mě šokují komentáře, ve kterých 5ti leté dítě váží 12 kg a podobně. V tom smyslu, že při nich si uvědomuji jaké mám štěstí, že moje dítě jí normálně (možná i trochu abnormálně :o)). Všem kdo se s takovými problémy potýkáte držím pěsti, máte moje velké uznání.

 • Nahlásit
 • Zmínit
433
27.3.13 20:20

Naprosto chapu a vim, jake to je mit doma nejdlika.
Nas nejstarsi mel v jesti letech 16 kilo, davali jsme kvuli tomu i odklad do skoly, byl tak malinky a hubeny, ze by snad ani tu aktovku neunesl. Nas druhy bude mit v cervnu tri roky a vazi 11,5 kila. Je hodne hubenoucky, rucky ma jak dve hulecky, ale je spokojeny a zdravy. Zato nas nejmladsi, ten vali za oba brachy a v 9 mesicich ma skoro 12 kilo :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14170
27.3.13 21:46

Gratuluji k tomu, že se malá umoudřila a začala konečně trošku papkat. Já mám doma taky nejedlíka (od narození), i když to nebylo tak hrozné jako u vás, tak jsem se s tím nanervovala dost a dost. Máš pravdu, kdo to nezažil, ten to nemůže pochopit. Nejvíc radí maminky, co mají doma žroutíky. Taky jsem pořád poslouchala, že to moc řeším, ať to nechám na něm, ovšem náš malý nejedl třeba celý den a bylo mu to šumák. Dneska mu jsou dva roky pryč a jídlo se zlepšilo, dokonce jsou jídla, co jí s chutí a těší se na ně, ale je jich bohužel žalostně málo. Neoblíbená jídla dávám u televize :oops:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10832
28.3.13 07:19

@vantili klobouk dolů. Dcera bude mít 5let, má 15kg a všichni ji tipující na tři. Takže když po níve školce chci, aby se oblékala sama, tak ji maminky brání, že je malá. Tak když řeknu, že bude mít pět a příští rok jde do předškoláků tak se diví.
Všude čtu, že dítě hlady neumře, ale když ji nechám, tak ji stačí vždy trochu, pak se ji scvrkne žaludek a je to nanovo. Doktorka to dlouho neřešila, až na můj tlak. Takže ještě jestli všechny testy budou ok budu požadovat testy na ten reflux.

 • Nahlásit
 • Zmínit
283
28.3.13 13:27

@EvaG no snad se vám to jednou zlomí a malá bude baštit normálně. Moje babička taky byla od malinka nejedlík, prý ještě v pubertě vypadala jako zakrslý hubený kluk. Nicméně aspoň jedla hodně ovoce a zeleniny ze zahrádky, takže základní živiny měla…normálně začala jíst až v 18ti letech, ale opožděný vývoj (prsa, výška) nakonec v poho dohnala a podle fotek to byla ve 20ti nádherná ženská po které se otočil každý chlap :o)

 • Nahlásit
 • Zmínit
bbn
2
1.4.13 20:51

Jenom Vám chci napsat, trochu Vás uklidnit, že mám podobnou dcerku. Porodní váha byla teda o trochu nižší, měla jen 2,8kg, ale s jídlem bojovala a bojuje dodnes, a přibírala také velmi pomalu. V půlroce a roce měla stejnou váhu, jako Vaše dcera, vývoj také téměř stejný, lézt začala v 10m, chodit až v 15m, sedět v 16m. Šavle hází při jídle ještě teď ve 3 letech, ob den. Už to ale neřeším, protože dle dr a všech vyšetření je zdravá a já bych se jinak zbláznila. Prostě nemá ráda jídlo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
171
11.5.15 21:15

Jseš skvělá máma, moc ti fandím!! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1025
12.5.15 08:02

Doufám, ze se Vas problém už vyřešil a jste šťastné :kytka:

@maltik2008 Můžeš mi říct, jak bys to dělala ty? Očividně oplyvas chytrosti, tak by me to docela dost zajímalo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1518
12.5.15 20:52

@sebaanez nech ji, kdo tohle nezažil, nemůže uvěřit. Ano, zkoušela jsem ji nebudit. Neozvala se klidně 12 hodin o jídlo a pak už začala být dehydrovaná, takže jeden pokus stačil…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1025
12.5.15 22:28

@alena36 No právě! Tito lide jsou vždy nejchytřejší! To me fakt umí dopalit. :roll: Já mela rekord 6hod bez jediného muknuti. Ani naznak toho, ze ma chuť, nebo hlad. Takže jsem ho také ráno v 6 budila. Dnes ma také 6 jídel denně, ale nejsme na tom tak splatné jako vy. Mléko jsme změnili, chutná mu. A ted už prdim na zdravou výživu, když ji nechce. Ovoce, presnidavky zvraci, Lipanky a další srac.ky ne, ty mi papa. Takže prostě mu dávám to, co mu chutná, at ma sílu protože je dost akční.

 • Nahlásit
 • Zmínit