Vrabčí hejno v říjnu

Rodičovství
  • stanasek
  • 20.10.03

Nazdáreček,zdravím vás,všechny moje vrabčata batolata a jejich mamčata,tentokrát přebírám štafetku našeho deníčku já, Vojtíšek, zlými jazyky nazývaný švihadlový :) Samozřejmně vítám i všechny ostatní nakukovatele a doufám,že hlavně vás snažící se,čekající či vlastnící ten malinkatý pokládek v podobě rozkošného miminka,příliš s maminkou nevyděsíme vyprávěním o tom,co se děje u nás doma kde bezkonkurenčně vládnu já já a zase já, chodící, horolezoucí, dovšehošťourající, vztekající, úžasně sladký, ukecánkovaný, všepatlající, pořádekdělající, šaškující, chechtající, tančící, zpívající, ukrutnou kňouratidou trpící a všemi milovaný a rozmazlovaný chlapeček ve stáří ho ho snad v mládí, 14ti měsíců + pár dní k tomu

Nejdřív musím moc a moc poděkovat vám všem,kteří jste projevili účast nad ztrátou mého milovaného pejsáčka,už se mi tolik nestýská a hlavně,babička mi dala jiného a tak sem ho vzal sebou do postýlky a aby nám nebylo smutno, přibral jsem do party ještě meme (medvěda) co umí dělat um um (brum brum), mamka je musí opusinkovat,uložit do postýlky,přikrýt nás všechny spolu a pak za chvilinku spinkám. V noci mě ale nadále uspí jedině mámino mlíčko naservýrované v mámině posteli, no prostě pohodička, jsem stále u zdroje kdykoliv se mi zachce, heč. Ale přes den se dožaduju ham ham schovaného pod mámy tričkem marně,sice hned spustím vztekavou muziku,jenže to už na mamku neplatí,prý jsem už velký kluk. .

Naučil jsem se zase pár nových kousků z kategorie zakázaných, například umím vylézt na všechny stoly v bytě, vyrajblovat otvírací skříňky a jejich obsah poházet všudemožně, takže jako u Jíry neustále něco postrádáme a posléze něco dávno ztraceného nacházíme, ovšem nemám schopnosti Johančiny - nepamatuju si co jsem kam uklidil a taky zastamdací období u mne rodičové pořád postrádají,asi to bude tím že jsem chlap! Mačkám a bacám všechny čudlíky, štípu lidi do krku, svojí sestře nafackuju kdykoliv se pokusí o bližší kontakt, vrhám se z výšek dolů volným pádem a objev nejčerstvější a nejúžasnější: včera po obědě se mi podařilo sundat postranici u postýlky,třikrát hurá !!!!!

Lidičkové,já už vím na co je ten nočník! Jestli vám to ještě doma neřekli, nenechám vás trápit si hlavinku tak jednoduchou věcí! Přeci na to,aby maminka poznala že jste se právě počůrali! To já se nejdřív vyčůrám do plenky,případně jen tak do kalhot - toť poslední záludnost od mojí mamky,někdy mě nechává doma bez pleny ( efekt = 0), a pak přinesu nočník mamce pod nos a pronesu EE! Někdy mi to dá sakra práci vydržet sedět na nočníčku a nečurat,maminka mi říká: ?udělej hezky čí? a tak jí dělám radost a říkám čí. Když se dosti napovídáme o tom čí a mám dovoleno vstát,no spíš na svolení nečekám a utíkám sám, pěkně se v klídku vyčurám. Občas se to nedá vydržet a do nočníčku musím tu loužičku pustit, co se dá dělat, určitě se v budoucnu polepším a nedám a nedám mu nic!

Taky vás maminky neustále otravují s oblékáním? Já bych nejraději chodil ven nahatý a ne nabalený jak medvěd. Než se mamce podaří navlíknout na mě svetr jsme oba zpocení jak myši, při oblékání bundy už vzteky nevidim a vrcholem vší nespravedlnosti je to fuj fuj co mi dává na hlavu! Ty ošklivky čepice prostě nesnesu a tak si je stále sundavám a házím na zem,mamka sbírá a nandavá a tak pořád dokolečka. Ale jinak chodím na procházky moc rád a nejraději chodím sám pěšky, to je větší zábava. Každé dopoledne chodíme s mamkou nakupovat. Mamka si koupila batoh na záda,do něj dává nákup, prý jí jedna ruka na chození se mnou nestačí. Nevim proč,já její ruku k spokojenosti nepotřebuju,ba přímo nesnesu když se pokouší mě za ruku vodit. Táhne ně totiž rychle do obchodu a přitom je venku tolik zajímavostí! A tak utíkám co mi síly stačí, jasně že na opačnou stranu než jdeme, sbírám kamínky, klacíky, vajgly, papírky, staré rohlíky, kuličky do pistolek, lístečky a když objevím kytičku, nehnu se z místa dokud mi jí mamča neutrhne. Běhám za všemi pejsky, pipinkami, dětičkami, lezu do cizích kočárků abych viděl jaké je tam mimi, já totiž miminka zbožňuju, nejraději bych jim vydloubnul očka, to když spinkají a nechtějí si se mnou povídat. Po cestě mám pravidelné zastávky jako např. zídky, obrubníky, odpadkové koše, zábradlíčka, kanály, na parkovišti poplácám autí a u přechodu vzorně stojím a čekám co to zrovna pojede, nejradši mám traktory, popeláře a motorky. Nakonec sem ale stejně násilím dotáhnout do obchodu kde přetrpím nakupování jenom pokud dostanu ?něco do huby,abych neřval?. Ta máma o mě mluví jako bych byl nějakej cizí zlobivej kluk,co? Ale představte si, že v našem obchodě mají takové autíčko s volantem a to já nikdy neodolám a musím se povozit, bez toho nepokračuju v cestě! Do toho auta se hází korunky a ono se pak celé hýbe a bliká a troubí, máma si myslí že to nevim a tak mi tuhle jízdu nedopřává a myslí si,jak mě krásně ošulila! Jasně,že vim, že to jde,ale já se toho randálu trošičku bojim a tak dělám, jako že to nevim, zatim. Cesta zpátky domů pokračuje v podobném duchu s tím rozdílem,že domů se jde do kopce a to mě nebaví a tak stávkuju,sedám si na zem a vztekám se a nechám se prosit a poponášet.

Tak a ještě vám musím povědět o mojí nejoblíbenější domácí zábavě. Táta sice tajně doufá že ze mě bude sportovec,ale mě teď nejvíc baví tanec a zpěv. A tak tančím a tančím u všeho co vydává zvuky a nejraději mám Chihuahu . Tuhle písničku miluju natolik, že stačí když mi někdo zanotuje začátek písničky, a já už zpívám hezky uaua uaua a zpívám si jí celý den a taky pořád chodím okolo počítače a těch krabiček co se do nich strkají ty placatý kolečka a křičím uaua tak dlouho, dokud se nade mnou někdo neslituje a nepustí mi ji. Všichni se tomu smějí,ale máma s tátou už tenhle můj hit zrovna v lásce nemají. Nevím proč,taková prima písnička, rozhodně lepší než skákal pes.

No, to jsem toho zase napovídal, ani mámu jsem nepustil ke slovu,nač taky, od povídání jsme u nás doma já a Terča, to je jasné. Na závěr ještě posíláme velikánskou gratulaci k velikým narozeninám Kubíčkovi, doufáme že jsi pozorně četl naše zážitky z narozeninových oslav a dáš dortíkovi pořádně zabrat!!! A ještě vše nej k malým narozeninkám Davídkovi a mému oblíbenému jmenovci Vojtíškovi pilůtkovi, klucí máte to už taky za pár, a taky Terezka měla svátek, ale ta už s námi dlouho nepoklábosila, ach jo.
Mějte se,vrabčata, všichni prima, řádně zlobte a vyvádějte, že je zima nezoufejte, protože to přináší zase jiné zábavy, já jsem byl například bruslit na ledě! Sice bez bruslí,ale vstup na ledovou plochu jsem si vykňučel a stálo to zato, taky to zkuste!
Pa pa pa, všechny vás moc zdravíme, slečnám posílám pusinky a taky hladím Drobinku po bříšku, jestlipak Jíro posloucháš jak jí to kope?

Ahojky Vojtíšek

Váš příspěvek
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 20.10.03 22:02

Nazdárek Vojtíšku a Vrabčata,

musím vám napsat,že už konečně na svět vykoukly mé horní špičáky,skoro měsíc po dooost nateklých dásničkách.Hihi takže jsem už 14 ti zubka,taky jak mě ty zoubky bolí a cítím je v pusince tak jsem začala zase skřípat zoubky o sebe a to moc rádi poslouchají maminka s tátou:o)))(s ru­kama na uších,hihi)

Jinak jsem byla minulou středu na 14 měs očkování proti spalničkám a k obrovskému údivu maminky jsem vůůůůůbec nezaplakala,ani trošíííčku.Byla jsem zvážená......hurrrá už mám konečně přesně 9 kg!!!!

Jak maminka psala,že zlobím s jídlem,tak to není pravda,já prostě chci všechno papat sama a když mi hned nedá do ručičky lžičku tak řvu jako tygr:o))Mě přece nikdo nemusí krmit,krásně to umím sama!
Asi před 14 dni jsem dostala vztek když mi mamina dala k večeři mou oblíbenou Hami kašičku,prostě mi to nechutná a já mám od té doby k večeři zeleninku,nebo bram. kaši s něčíím,nebo těstovinky.Taky se mi to tom líp spinká,takže se budím v noci už jen jednou na kojení.Mezi 3 až 4 hod. ranní!jadnou to bylo i do čtvrt na 6 v kuse od půl 8 večer!!!!!!!!!­!!!Mamka si to mooooc pochvaluje.
Co mě moc baví je krámování,a také uklízení máte pravdu takže pořád něco vyndavám a zandavám,samozřejmě nééé vždy přesně tam kam ta věc patří:o)
Když přijdeme z procházky,tak mamince přinesu své sandálky na doma a dožaduji se jejich obutí a občas to popletu a chci obout venkovní botičky,ale už to vím že bez nich to klouže!
Moc ráda chodím nakupovat a radím mamince co má nakoupit.U pečiva přímo ječím,že chci rohlík a to HNED!!!jinak jsme už jednou dostali v krámě vynadáno,že se to nesmí dávat dětem do ruky,takže se mě snaží maminka rychle dovézt k pokladně a tam se ptá jestli mi může kousek ulomit,a jdeme pak rovnou platit.

Vojtíšku tak jsem moooc zvědavá jestli jsme stále stejná váhová kategorie:o))
Tak koukám,že máme stejný taneční hit Chihuahu,to je má uplně nejoblíbenější!
Taky Kristýnku tluču,ona mě hladí…a já jí vřdycky jednu vrazím,ale taky se s ní mooooc ráda mazlím a tulím přitisknu si k ní hlavičku a jsem přitulená.Ani nevíš jak moc mi chyběla,když byla pryč(táta samozřejmě taky,ale Kristýnka víc) ukazovala jsem na její obrázek na zdi a říkala jsem iiiiiiiiii(kde je???)Pak když se vrátili tak jsem měla ohromnou radost,že je zas doma!Jo nočník na ten já codím sama!Ale sedám si na něj s plínou a dělám hhhhhhhhhhmmmmm a když mi máma sundá plenu tak neudělám nic"o))Ale já vím moc dobře k čemu slouží,ale přece nebudu cvičená opička!
Fotky z jejich dovolené budou tento týden v albíčku,Zuzka mi je tam dá(DÍKY)

Takže všechny mooooc zdravíme !
Mejte se krásně Ahoj Barborka 14 měsíců a mamka Verča

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.10.03 22:18

Ahóóój všickni!

Téda, Vojtíšku, to je krááásnej deníček, hlavně ten výpis přívlastků, který asi padne jako ulitý na nás všechny tady!

Při pohledu do seznámku našich členů jsme s mamkou konstatovaly, že nám přibývá ročáčků, ještě měsíc a budeme všichni komplet batolata! Takže všechno nejlepší oslavencům nadcházejícího měsíce: Kubíčkovi, Davídkovi a Pilůtkovi - chlapi, koukejte to pořádně oslavit, inspirace jste tu snad načerpali dost :D.

Vojtíšku, mamku jsi moc pobavil popisem průběhu vašich procházek, u nás je to nemlich to samý… mamka prostě nepochopí, že si půjdu, kudy chci já, i kdyby tudy co vteřinu projížděl autobus :))). A navíc ještě to oblíkání pokaždý, když jdeme ven… hehe, nevím, kdo je nakonec zpocenější (a vzteklejší ;), jestli já nebo mamka. Potupu ve formě čepice už docela snáším, pokud je mi nahlas řečeno, že mi to mooooc sluší, ale rukavice ne a ne a ne - ty prostě nosit nebudu, i kdyby mi ruce měly umrznout! Doufám, že mamka nevymyslí nějakou lest, aby mi nešly stáhnout. No, přinejhorším spáchám řádně hlasitou vzteklou scénu na veřejnosti, aby měla ostudu :D.

No, ale má ten podzim přece jen jednu výhodu - fouká, a tak si taťka zavzpomínal na klukovská léta a sestrojil draka, kterej doopravdy LÍTÁ! Už jsme ho proháněli druhý víkend a to mě moooc bavilo (aspoň do doby, než našla šípek nebo kaštan - pozn. od mamky :).

Chocho a mám novou zábavu, mamka si přečetla zase v nějakejch tabulkách, že v 15 měsících se mám umět najíst lžičkou, a tak každý večer trénujeme… hehe, nejvíc tedy trénujeme máminy nervy :))). Né, že bych se neuměla trefit lžičkou do pusy, ale používat ji jako štětec a stoleček jako plátno nebo jako taktovku (nejlíp plnou) je mnohem zajímavější. Mamka ve strachu, aby se její zlatíčko najedlo, totiž má ještě jednu lžičku, kterou používá k činnosti krmící, takže já se tou svojí krmit vlastně nemusím… hehe, jen aby ji nenapadlo nechat mě najíst se fakt sama, to by byl asi lumpárnám konec :))). A nejlepší je to, když už je miska prázdná, to ji zkouším vylízat a vždycky nějakej zbyteček ulpí na kudrnkách, to mamka naprosto zbožňuje ;))).

Taky jsem zkusila párkrát noční buzení, ale nějak to nefunguje, maximálně někdo dorazí, znovu mě uloží a přikryje a zase odejde, takže hrát si asi v noci nebudem, a tak už zase pár dní chrupčím pěkně svých 12 hodin v kuse :).

Nesmím zapomenout, že po měsíci zase máme nějaké nové fotečky v albíku, prodali jsme totiž digitální foťák a nový bude až příští týden, takže omluvte kvalitu (videokamera to prostě líp neumí).

Slovník si taky zdárně rozšiřuju, stejně jako pohybové aktivity - schody už přestávají být překážkou jak nahoru tak i dolů (dolů bezpečně pozadu) a chůze občas plynule přejde do běhu… no ale to je u nás všech asi stejný, takže rozepisovat se nebudu.

Mějte se všichni kráááásně a moc nezlobte, prý za chvíli přijde nějaký Mikuláš s čertem a zlobílky si čert odnese… no a i kdyby, na Ježíška jsme stejně všichni doma, ne??? :D

Už jsme s mamkou zvědavý, co se děje u vás všech!

Pa, Viki (14 m a kousek) s (umlčenou)Bublinou

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.10.03 23:09

No nazdárek zubatice Barborko!

To teda přímo čučim,máš už tolik zoubků jako Viki,jestli nám ovšem nezapomněla nahlásit další přírůstek! Já jich mám pořád jenom šest,tak trošku závidim,ale jestli to tolik bolí,tak si ještě rozmyslim,jestli je vůbec budu potřebovat :o)
A dokonce už tě i naočkovali, to mě to čeká až za měsíc,tak se tam nechám rovnou zvážit,abys měla přesné údaje o mé velikosti, hi hi.
S tou kaší máš pravdu,jenom moje mamka to pořád ještě nechce pochopit a stále mi jí večer nandavá plný talířek, no co nadělám, aspoň se s ní bezva maluje po stole. Ale zeleninku k večeři jí radit nebudu, šepty šepty, ještě bych náhodou zaspal mojí noční mlíčnou párty!!!
Tak pa pa kočičko a až se někdy potkáme, tak si spolu bezva zatančíme a zazpíváme tu Chihuahu!!
Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.10.03 23:21

Ahojky dračice Viktorko,

tak tobě pořídili dráčka,ty se ale máš! Zajímalo by mě, kdo z vás je větší drak a komu to lítá rychleji?
Ty rukavice co ti dávají,na co to je a kam se to nasazuje? Mě to ještě nedali,ale jestli se to taky někam hloupě oblíká či co, tak rozhodně a zá:,–(ně protestuji a až ukradnu telefon, volám na linku důvěry!!! Takhle mučit malé andílky,hrůza!!!

Tak tě moc zdravím a nedej si to navlíkání moc líbit, kdybys náhodou nevěděla jak se páchá taková jedna prima vztekací scéna,ozvi se a já ti pošlu návod :o))

Pa pa Vojta

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.10.03 23:21

Ahoj Barborko,

jejda, 14 zubů, to jsme na tom 1:1 :) Ale ještě 6 nás jich čeká, tak snad to nebude zase takový trápení.

Já jdu na očkování taky až v listopadu, ale zvážit se asi nenechám, protože míry obříka dámy nesdělujou ;). Mamka mě teď potajmu měřila a vážila a tak to vypadá na 80 cm a něco k 11 kg, takže váhová kategorie sumo :D. A to jsem minulý týden odmítala jíst! Kromě rohlíků v obchodě, ty si taky NIKDY ujít nenechám :).

A mazlicí jsem mazlíček mámin mazlínkovatej taky, chodím se pomuchlat čím dál tím častěji, zjistila jsem, že se tím dá i vyžehlit docela dost průšvihů ;).

Papa, pozdravuj taky mamku a přeju už žádné zubaté trápení!

Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.10.03 23:26

Ahoj Vojtíšku,

chichi, neměj strach, vztekací scény mám v malíčku, táta říká, že jsem vzteklá po mamce :D. A na linku důvěry taky telefonuju vždycky, když se mi děje nějaký příkoří - hehe, posledně jsem se z mámina mobilu dovolala babičce!

Možná bysme si tu my dětičky mohly povyměňovat telefonní čísla, ať si můžeme navzájem stěžovat přímo a né takhle přes cenzuru našich mamek :).

Dobrou noc a papa,

Viki (s deníčkovým absťákem)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.10.03 02:02

Ivo, plánujete návštěvu Mikuláše i s čertem doma? Vůbec holky napište svůj názor, zda to už letos bude mít pro ta naše batolátka význam. Johanka je zcela nervózní při vstupu jakéhokoli cizího člověka do bytu, někdy se těžko utišuje. A když si představím, že bude celý červený, fousatý s čepicí (o čertovi ani nemluvě), tak si říkám, že letos to zatím posichruje jen punčocha za oknem. Ještě mám vzpomínky na Mikulášská traumata z dětství, tak se bojím, abychom ji nějak moc nevyděsili. Co myslíte vy?
 Romana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 21.10.03 10:01

Ahoj Vojtíšku švihadláčku (a samozřejmě i ostatní raubíři)!

Je vidět, že jsme ze stejného těsta, protože místy úplně jako bych četl o sobě! Já tentokrát nenapíšu žádnou svoji lumpárnu, protože už to sepisuju pro svůj deníček (vyjde příští týden).

Ale napíšu vám, jak mě taťka vzal na výlet. Já totiž nejsem závislák maminkový, ale i tatínkový. Hned jak přijde táta z práce, tak už mu visím na noze, ani ho nenechám svlíknout bundu! Tatínek mě pak hezky nosí a hraje si se mnou a to je paráda. Jinak je se mnou většinou zbytek dne mamka, samozřejmě že ji doprovázím jako ocásek jakmile se hne, ale to spíš proto, aby mi něco neuteklo. Pak když jsou s tátou doma oba, to abych se rozdvojil, když jdou každý jiným směrem, hehe. Ale klidně jdu ven s babičkou nebo s tetou a po návratu se na mamku nijak zběsile nevrhám (zdá se, že ji to trošku mrzí …).

No ale k výletu. Minulou sobotu mě taťka sbalil (no, spíš mamka), naložil mě do babiččina velikýho auta a se mnou moje dvě tety a jedny známý s hafanem a jeli jsme na výlet do lesů, kam prý táta kdysi jezdil na vandry. Já si pěkně trůnil na předním sedadle, protože bylo jediné, kam šla připevnit moje sedačka. A hezky jsem se smál na mámu, které bylo trošku líto, že nejede s náma. Ale my jsme s tátou kavalíři a chtěli jsme ji nechat trošku polenošit (pozn. mamky - znáte to, jak se lenoší - honem nejnutnější dávno odkládaný úklid, což zabralo asi hodinu a půl, a pak 3 hodiny na emiminu :o)

Když jsme dojeli k lesu, tak mě taťka naložil do krosničky, dal si mě na záda a šli jsme. Teda poloha záda na záda nic moc, tak jsem pořád šmátral dozadu a osahával si tatínka, aby bylo jasno, že mě nenese nikdo cizí :o) A teta šla za mnou a rozveselovala mě a hlídala, abych si třeba nezahodil čepičku (sice ji taky nemám rád, ale musím uznat, že hlavičku hřeje dobře, takže ji strpím). Pak jsme došli na krásnou vyhlídku, chvilku mě nechali ťapat, ale v listí mi to hrozně klouzalo a pořád jsem padal. Cestou zpátky jsem pod vlivem dojmů v sedačce usnul jak špalek, poslední kus cesty mě teta vzala a nesla v náručí, ale to vím jen z vyprávění. Pak jsem prý spal skoro hodinu v kočárku, což je u mě nevídané, a jelikož mi táta nevzal žádnou deku, přikryl mě vlastní mikinou :o)

Když jsme přijeli domů, tak jsem se místo na mamku vrhnul na kočičku, což mamka těžce nesla, protože už se mě prý nemohla dočkat, hehe. A klidně bych býval odešel s tetou. Jinak s číčou je to docela sranda, protože jakmile se otevřou dveře, ona chce dovnitř a já chci utéct ven, takže se oba pleteme mezi dveřma a mamka vždycky křičí: chlapeček dovnitř, kočička ven! a postrkuje nás každého na tu správnou stranu, hehe.

Doufám, že tentokrát vás napíše víc než minule! Pochybuju, že Terezka, Lucinka, Lenička, Tony, Pajásek a další, co už se dlouho neozvali, úplně přestali zlobit, takže není o čem psát! Spíš asi nadměrně zlobením zaměstnáváte mamky, že ony nemají čas, ne?

Ahoj váš Jíra

P.S: od mamky: kdo čte deníček Brusinky, určitě se dočetl, že mi zjistili cukr v krvi a musím držet dietu. Ach jo. A přitom bych se užrala štrůdlíčkama, koblihama, čokoládou … fňuk fňuk. Ale zdraví drobečka je přednější, tak co nadělám. Jinak jsem drobečka překřtila na Divošku, protože se točí jak čamrda dokola a dělá mi v pupíku hotový mexický vlny. Obzvlášť večer, když se vykoupu a chci se chvíli poválet u televize, to na:,–(í vlnění nejtěžšího kalibru. Minulý týden na UZ byla pro změnu kebulkou nahoru, ale podle toho kde se mi na břichu boulí usuzuju, že ještě nezaujala konečnou polohu. Jen doufám, že bude rozumná a včas se hlavou dolů uloží.
Ahoj Jiřina + Divoška skoro 33t.

David1
Kecalka 287 příspěvků 21.10.03 11:19

Ahoj Romano

My teda čerta domů volat nebudeme, protože si myslím, že je na to David ještě malej a žádný rozum z toho nemá. Navíc máme jednu docela negativní zkušenost se starším synem. Jemu jsme tenkrát taky odchytili z ulice Mikuláše a čerta, jsme mysleli že se na ně jenom podívá (básničky stejně říkat ještě neuměl). Byl mu rok a půl. Jenže jak je malej viděl, spustil šííííílený řev, no hysterický záchvat to byl jako malovaný:o) Čert se teda hned uklidil zase za dveře a ani holky převlečené za anděla nic nespravili a tak po chvilce všichni odešli. My jsme pak doma malého utěšovali. Čert to byl teda docela ošklivej, toho bych se snad bála i já:))

Takže letos doma žádný čert nebude, starší syn si to všechno užije ve školce.

Tak čau Eva

David1
Kecalka 287 příspěvků 21.10.03 12:10

Ahoj kamarádi

Já už jsem byl úplně netrpělivý a pořád vyčkával nový deníček a hurá je to tu:o)) Mimochodem Vojtíšku pěkně si to všecko sepsal.

Tady u nás se dělo tolik věcí. Představte si, že jsem byl důležitě na třídní schůzce u brášky ve školce. Máma mě totiž musela vzít s sebou. Nejdřív jsem teda poslouchal ale pak už mě to přestalo bavit a máma se mě marně snažila něčím zabavit. Chtěl jsem jí utéct, jenže mě nepustila. Ale dostal jsem se tam taky ke slovu a to zrovna v té chvíli, kdy se paní ředitelka ptala jestli má ještě někdo nějaké otázky. Bylo hrobové ticho a tak jsem se ozval já. A měl jsem úspěch:o)) Všichni se pak na mě dívali a smáli se, asi pochopili o čem jsem mluvil:)))

Jak vy to děláte, že máte tolik zoubků? Já mám pořád ty svý čtyři a víc ani ťuk. Snad než půjdu do školy, tak mi dorostou:)

Mamka mě naučila dělat paci paci a tak to teď dělám na všechno na co se mě zeptá, i když chce třeba udělat pá pá. Jinak teď nejvíc lumpačím tak, že pořád (každý den minimálně 4×) hrabu do kytek. Máma už neví co se mnou, žádné příkazy na mě neplatí. To NENENE si může říkat klidně někomu jinému. Hlavně mě tady zajímá kytka v obýváku, tam se mi hezky hrabe, je to velký květináč. Naštěstí ji máma nemůže nikam přestěhovat nahoru, protože ta kytka je vysoká, je to taková palma. No škoda, že na ní nerostou kokosy, mohl bych pak dělat kutululů:o) Jinak jsem se ještě nevzdal v občasném hrabání v odpadkovém koši. Sem tam si hrábnu ale to mamka hlídá, takže mám pak hned útrum. Jo a taky se stává ze mě horolezec, v obýváku už vylezu na stůl (máme takový nízký - pozn. mamky) a pak teda nevím jak dolů, občas to skončí pádem. Lezu i mámě na postel nebo na noční stolky.

Minulý týden nám taťka odletěl na tři týdny pryč, takže může být máma ráda, že má doma aspoň dva chlapáci. Nejdřív jsem byl z toho docela smutný a tak jsem ještě víc dělal mámě ocásek. Tak se teď snažíme být s bráškou hodný aby to s námi máma vydržela. Naštěstí se táta vrátí před mými narozeninami, to jsem zvědavej co mi přiveze. Jinak pomalu a jistě přípravy vrcholí, máma se bude snažit udělat ten dort jako dělala mamka Viki.

Jinak já jsem taky mámin velký mazel, stačí když si někam sedne a hned si to k ní mašíruju s úsměvem a když už jsem u ní, tak se hned přitulím a choulím se u ní. Taky jí pusinkuju ale máma se občas bojí, že jí chci kousnout:o)

Venku se už dost ochladilo a tak si teď už čepičku nechávám aby mi nebyla zima na ouška. Ale dřív jsem měl takovou čepku spíš na parádění a tu jsem někde zahodil v obchodě. Máma mi jí tam vždycky sundala a dala na hraní a už 2× nám jí někdo podával, když jsem ji zahodil. Jenže napotřetí už nám ji nikdo nepodal a mamka říká, že je to škoda.

Blíží se čas oběda a já se s vámi všemi loučím, ještě sem na chviličku pustím mamku:
Taky jsem se zrovna nedávno dívala na náš seznámek a viděla, že nás přes ty prázdniny nějak ubylo.
Jiřko, to to letí co? Za pár dní už budete mít doma Drobinku. Dieta v těhotenství, to je snad za trest viď? Ale neboj, teď už ti to rychle uteče a pak si budeš moct dát i za Drobinku:) Jinak moje ségra už to taky bude mít za pár, navíc jí MUDr. chtěla poslat do nemocnice, protože se už pomalu chystá na porod, takže to možná taky bude předčasně.

A protože mě tu už Davídek tahá za nohu, tak vám to společně odešleme. Mějte se všichni fajn.
Ahojky David (11 m) a mamka Eva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.10.03 14:17

Ahoj Romano,

nemám v úmyslu děsit Viktorku čertem ani Mikulášem, stačí, když k nám přijde nějaký velký chlap (kromě táty naštěstí ;) a už se mě drží jako klíště - sice neřve, ale vyjukaná tedy je.

Spíš myslím, že ji vezmu kouknout na Staromák, jestli tam zase bude ten sraz Mikulášů a čertů jako každý rok - v kočárku se cítí bezpečně i mezi davama, tak snad…

Zatím ahoj,
Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.10.03 14:19

Ahoj Jiřko,

to je teda podraz, dieta v těhotenství. Ale zase třeba bude Divoška modelka, když se nebude cpát sladkým už odmalička :).

Když jsem viděla tu 33 za podpisem, tak už to máte fakt za pár - jestli to bude dřív jako Jíra, tak za měsíc už jste doma 4 :))). Budou nějaké nové fotky pupíku? (Jestli teda už konečně nějakej máš ;)

Pozdravuj ty svoje dva lumpíky a dávej na sebe pozor.

Pa, I.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 21.10.03 14:19

Nazdarek rostaci a rostandy !!!

Jak tak ctu vase ‚dovednosti‘ (ehm? :D), je mi jasne, ze vsichni prochazime jakymsi zahadne zabavnym obdobim, neco jako miminci puberta ;))). Vsechno se u nas rychle meni a maminky krasne sili, hihi !!!

Vojtisku, predevsim diky za super legracni denicek, konecne jsem mamku dokopala taky k nejakemu tomu komentariku, zvlaste kdyz se je cim chlubit, ze ano ??? :D Za tu dobu, co jsme se odmlcely (nic vazneho, nebojte se, jen jsem davala mamce poradne do tela;)), se toho u nas tolik stalo !!!

Tak za prve jsem definitivni chodec !!! Podle maminky pry uz bylo nacase ve 14 mesicich zacit tapkat po svych, tak jsem se do toho obula (hihi, to doslova) a ted se neunavne prochazim po byte a hledam do ceho jsem jeste nevlezla, pripadne to neochutnala nebo nerozpatlala… Strasne rada vozim po byte vozik se zeleninou, pote, co jsem peclive ohlodala cibuli a cesnek a pohrala si s bramborama. Ty jsou moje favoritky, vzdycky dve capnu, hazim je po kuchyni a bedlive sleduji, kam kazda dopadne, pak je seberu a hazim znovu? Kdyz me to prestane bavit, kazdou peclive uklidim (ja nevim jak u vas, ale jedna brambora v pracce a druha v kychynskem sufliku se vyjimaji uplne bajecne, chichi !).

Hrde se taky hlasim do klubu vsehootviracu a vecivyhazovacu, obcas i jinam.nebo.na­opak.vracecu !!! Ja mam v oblibe veskere kuchynske ulozne prostory, ktere, jak jsem objevila, jsou bezednou studnici zahadnych predmetu? Nejvic me berou kucharske knihy a nuzky, kdyz ty prvni skubu a ty druhe chytnu a pelasim s nima pryc ostrim nahoru, mamka se mini zblaznit, hec :D !!! Vcera jsem taky v obyvaku objevila rodinnou sbirku fotoalb, meli jste videt kolik tam bylo mimin ! Nejdriv takove malicke, cernovlase osklive a pak taky to, ktere mame v koupelne ! Tak jsem na nej volala ?Baba?(=bebe) a pusinkovala ho, dokud jsem neobjevila fotku tatinka! To jsem radosti zacala jecet jako pominuta, volat ?Papa, papa?!!! a stourat mu prstem do hlavy, nez jsem si vzpomnela, ze dalsi tatka sedi za mnou na kanapi? Docela me to vyvedlo z miry, tak jsem radsi alba uklidila: jedno na kanape, jedno do kvetinace , treti na stul a posledni do jine policky? No, znate to!

Taky se strasne rada prochazim s lahvi vody v rukou, pokazde se zastavim a trochu ucucnu, no prava pijavice :D!!! A dnes rano jsem vydrzela chodit hodinu po byte trimajic maminciny vyprane kalhotky ukradnute ze susaku (dobre se s nima vytira zem, ale nakonec nevypadaly spatne ani ve vane)?:D

Z dalsich dovednosti cituji tanec na stolecku v mem pokoji (uz mamku premlouvam na koupi te Chiuauy, muzem pak udelat Chiuauii mejdan :D), okamzite rozebrani nove zidlicky z Ikey, kterou tatka ctvrt hodiny sestavoval (vitezoslavne jsem za nim dobehla s nohou zidle v ruce;)), vyvlikam tkanicky z boticek, stavim veze z kostek, umim se naaadherne vztekat; jen co jsem pred koupanim nahata, utecu, beham po byte a vesele curam na zem (takze asi pred koupanim vytahneme ten nocnicek, konecne!! pozn.Dita), a mam novou uchylackou grimasu: vystrcim spicku jazycka a jezdim s ni ze strany na stranu (fotka je v albicku, ale tatka zcenzuroval komentar :D)?

Vubec, mluveni je kapitola sama pro sebe! Stejne jako jsem chuzi nabyla sebevedomi a odvahu ignorovat veskera ?NENENE? a do tech skrini proste lezt, tak se mi i zazracne rozvazal jazycek. Umim uz rikat ?MMMM-PA!? (=koupat), aktivne se ucastnim vypraveni o kuratku volanim (PPPPPP-PAAAAA!!!? (=?pipa, pipa…?), volam ?BAVOOOO!? (=bravo) kdyz se mi neco povede a vselijak blabolim a zvatlam, z cehoz maji nasi desnou bzundu (obcas dokaze vyslovit neuveritelne kombinace slabik, pozn. Dita).

Na nic peprneho na zaver si zrovna nemuzu vzpomenout, ale nebojte, zase neco vymyslim!

Stejne jako vsechna detatka v mem dosahu vas vrele olibavam s pranim brzkeho shledani na nejakem tom sraziku, snad se k vam v zime dostaneme a snad tam nezmrzneme!!!

Papa Vase Eden (a jeji uklizecka Dita:D)

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 21.10.03 20:38

Ahoj Romčo,
neplánujeme si domů pozvat čerta,Kristýnku každý rok beru večer na procházku za učelem potkání čerta.Zatím jsme ho každý rok potkali.
My jsme moc rádi,že Kristýnka od 14 měs. spí celou noc,tak jsme se báli nějaké noční můry,ona je dost citlivá.Loni ho měli ve školce a to budou mít letos zas.Barborka čerta uvidí také jen na procházce,jestli ho potkáme:o)
Já co mi rodiče vyprávěli jsem měla z čerta hrůůůůzu,jeden rok jsem než měli čerti přijít horečku(ze strachu),takže pak už u nás nikdy nebyl:o)Rok předtím totiž mojí mamce vytal ránu řetězem,když se oháněl po mě já jsem prý včas uskočila,že měla parádní jelito!to je má zkušenost!
Ahoj Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.10.03 22:26

Ahoj Romčo,

tak u nás taky čert nebude i když sem si zrovna vzpomněla, že vloni u nás byl,ale to bylo Vojtovi ještě šumafuk. Letos náš cíťa nesnese v blízkosti nikoho cizího, fousatí lidé ho rozpláčou okamžitě a tak to nebudem riskovat. Zato Terezka byla už od miminka naprostá pohodářka, kdyby jí nad hlavou hořelo tak by ještě jásala a čím víc cizích lidí kolem ní, tím byla spokojenější a tak měla prvního čerta s Mikulášem už v jedenásti měsících a bylo to v pohodě, stejně jako čertovské návštěvy v následujících letech.
Ještě by mě zajímalo, jaký obsah budou mít vaše punčošky, jak moc chcete dětičkám dopřát dobrotky a jaké? My jsme totiž takoví zá:,–(oví a zatím měl Vojta jednou kousek čokolády a jednou asi tři brambůrky, vše samozřejmně zblajznuto okamžitě a s nadšením. Tak pořád váhám,jak moc mu mám dopřát.

Stáňa

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.10.03 22:35

Ahoj Stáňo,

punčoška mi od dnešního odpoledne vrtá hlavou :) Ono to asi ještě nebude tak horký, ale něco by ti prckové dostat měli - zatím mě napadla jablíčka (Viki už je chroustá zcela samostatně) a asi mezi ně nasypu nějaké oblíbené sušenky a křížaly od babičky.

Čokoládu a další „nevhodné potraviny“ už jsme taky ochutnali, ale dávat jí je ve velkém v punčoše se mi taky nechce. Takže zdravým punčoškám zdar!

Iva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.10.03 22:35

Ahojky Jíro,

teda ty jsi měl bezva výlet,úplně ti závidím, takhle se nést jako paša!
Jinak jsi mě moc rozesmál vyprávěním o tom,jak doma s kočičkou větráte, protože přesně takhle se přetahujeme s kočkama o dveře u mojí babičky!

Moc zdravíme drobinku mexickou divošku, určitě jí musí kručet v malém bříšku,když nedostává pravidelný přísun dobrotek,ale co se dá dělat. Divoško,otoč se hezky hlavinkou dolů,ať nemá maminka starosti, já jsem byl při posledním UZ hezky napříč a lebedil jsem si tam ještě nejméně mesíc a mamka z toho byla hotová tak sem si to nakonec rozmyslel.
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.10.03 22:46

Čauky Davídku !!!!!!!!!!!

Já ti závidím,že můžeš hrabat kytičkám do hlínečky, já za to dostávám bacanou na ručičku a tak musím jen velmi nenápadně a opatrně, jinak to totiž mamka pozná a je zle. Za trest bacám zase já kytičku po lístečkách, heč.
Ani se ti nedivím, že se ti stýská po tátovi, já bych toho mýho nechtěl tak dlouho postrádat, je s ním legrace, sice mu říkám taky mámo, no co, nemá si ze mě dělat legraci a nabízet mi svoje prsa na papání, fuj fuj fuj, myslí si snad, že bych se tak hloupě spletl?
Tak se měj pěkně, pozdravuj brášku a moc maminku nezlobte!
Ahojky Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.10.03 22:56

Nazdáreček zlatíčko Edenuško!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!

Ty jsi se nám tak dlouho neozvala, už se nám všem stýskalo po tvých zlobivinách, opět jsme se váleli smíchy při výčtu tvých nových rošťáren ,je vidět že jsi holka upovídaná!
Tý brďo, ty jsi měla nůžky a vůbec jsi samá nová lumpárna, to se mám zase co přiučit. Jů a nech se vyfotit při tanci na stolečku, to musí být bezva, mě ze stolů hned sundavají,ach jo.

Tak tě taky vřele olíbávám a oslintávám a napiš nám, jestli u vás ve Francii taky chodí čerti či jiné „bestie ukrutánský“
Pa pa Vojtíšek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.10.03 23:30

Nazdárek vrabčáci a vrabčačky,
tak jsem konečně maminku proboxovala přes všechny hrnce, pokličky, příbory, zavařovací sklenice, pet lahve, papírky, různá víčka a úlomky hraček, co se nám permanentně válejí na podlaze, až do klece u počítače. Tu zabraňující ohrádku už máma musela přidělat na pevno, neboť jsem tam chodila na návštěvu, když nikdo nebyl v dohledu a restartovala a mačkala a ožužlávala tak dokonale, že např. Cd mechanika teď vyjíždí jen s řádným zapáčením šroubováku. Ale snad zatím nezjistili, že jsem to byla já, neboť kdykoli jsem nenápadně opouštěla místo činu, tak jsem ohrádku zase správně zasunula na původní místo. Vůbec mám ráda pořádek, když si táta otevře kredenc, aby vyndal třeba pečivo, tak hned jdu a než rozbalí máslo, skříňku zase zavřu - maminka říkala, že mají zůstat zavřené, tak tu táta nebude dělat bordel, že jo.
Z posledních novinek by bylo, že se máma na mě pěkně naštvala a mívá čím dál tím častěji vychovávací záchvaty. Zkouší mě uspávat v postýlce bez hojdání - táta většinou nevydrží a přenese mě k sobě do postele, kde počkám až usne, ještě chvilku koukám na telku a pak to zabořím taky. Když není táta doma, tak je máma neoblomná a tak jsem vymyslela dávicí zvuky - různě se přiškrcuju na krku, strkám si do pusy pěst a přes ní hezky bublám, takže mamka pořád jen lítá ke mně, jestli ještě žiju - posledně jsem to trošku přehnala a poblinkala celou postel. Dále mi zakazuje sahat na některé věci, že prý jsou její - no co je mi do toho, má mi jít příkladem a nevlastnit věci, které jsou pro tak malé děti nebezpečné. No a v rámci výchovy mi zakazuje dělat loužičky. Když totiž brouzdám tím nepředstavitelným bincem u nás doma (nechápu, proč to máma neuklízí, že prý by celý den musela jen chodit za mnou a sbírat, co kde odpadne - jako bych snad já byla ten bordelář), tak si nosím flašku s čajem s sebou a občas s nadšením vytřepávám čaj na podlahu, postele, židle, vzniklé loužičky hezky roztírám podle hesla „Co je mokré, to je čisté.“ A máma si na mě vymyslela nekapací hrníček s násoskou, dlouho ho sháněla, nakonec uspěla a celá blažená mi ho hned předváděla. Tedy normální hrnek chápu - to se nakloní a šťávička hezky stéká do pusy, z pusy po tváři do ucha nebo po bradě na nové tričko. Nebo se z něj dá šťávička vychlemtávat jazykem po pejskovsku. Ale tenhle vynález mi zcela unikal - cákat se tím nedalo, ať jsem násosku skousávala sebevíc, větší dirka nevznikla. A když jsem chtěla sát, tak jsem se utahala hůř než když jsem byla kojenec. No prostě tahle novinka neprošla, takže za dva dny se z domova hrníček vytratil - máma ho už 14 dní marně hledá. No a tentokrát jí rozhodně pomáhat nebudu.
Co se zubů týče, máme taky novinky - po třech měsících oteklostí a nevrlostí se konečně rozhoupaly ty stoličky, že už jako vylezou celé, jenže hned dvě naráz - vlevo čtyřka, vpravo pětka - je to hrůza, kadím, blinkám, teplotím, mrňouskám se a hlavně nespím. Ale jsem tím pádem regulérní desetizubec.
Taky jsem objevila dvě nové zábavy: první je výuka plivání při čištění zubů - takovou bžundu jste neviděli, když rodiče předvádějí pomalé či rychlé plivance velkým obloukem nebo přímo do odpadu - chechtám se tak, že pasta lítá až na zrcadlo.
A s tátou jsme začali motat básničky: Táta říká například „Paci, paci“ a rukama přitom šije boty do roboty nebo vaří myšičce kašičku. K tomu vaření jsem vymyslela závěrečnou sekvenci, kdy ten, co se na něj nedostalo, udělá paci, paci a pak kšššc. A nakonec to tak zmotáme, že se už jen chechtáme a mácháme rukama a nikdo už neví, jak to má být správně.

Jak vidíš Vojtíku, rošťačíme všici podobně vehementně, ale já už to teď nepřiznávám, tvrdím, že jsem za vzorňáka poslušného, hodného, klidného - denně to aspoň 10 minut předvádím.
Ještě si musím postěžovat, že mám rodiče na draka, neboť prý se mnou draka letos pouštět nestihnou (a to má brácha jednoho za skříní). Takže už zase mám co Viki závidět :-)
Jíro, já už se taky jednou nesla na zádech, ale v šátku. A prý už máma nikdy takovou chybu neudělá, protože ona na mě nedošáhla, kdežto já na ni jo - hlavně na vlasy, ty jsem používala místo opratí.
Taky zdravím ostatní zúčastněné (Eden, už jsi mi začínala chybět) a nezúčastněné vyzývám k brzké účasti.
Mějte se moc hezky
Johanka (a neuklízecí Romana)

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.10.03 00:04

Ahoj holky, kluci a hlavně Vojtíšku,

to jsem se zase pěkně pobavil a hlavně poučil. To je úplně neuvěřitelné, co všechno jsem ještě nezkusil a hlavně co mě ještě čeká.

No, abych to vzal popořádku: mám už celkem šest zubů, což je proti ostatním v podstatě úplné nic, ale je to furt lepší, než ty mé Trosky. Jak jsme totiž měli ten Vrabčí slet, tak jsem ty zuby od vás nějak okoukal a během čtrnácti dnů mi vyrostly čtyři nahoře. S pravou jedničkou nahoře to byl tedy dost horor, prořval jsem v kuse několik hodin denně, ale ten zbytek jsem přežil celkem obstojně.
Taky jsem byl na opožděné desetiměsíční prohlídce a vážím 8,6 kg a měřím 76 cm. Dostal jsem tam jedno nečekané pigáro, ale mamka asi byla víc překvapená než já. No prostě jsem dostal jenom samé pochvaly a napříště prý už dostanu obrázek, jako velký kluk.
Co se týče dovedností, tak dovedu sám stát v prostoru a dokonce udělám dřep. Včera jsem se taky rozhodl posunout jednu nožku ke komínu z kelímků, ale radši nic víc, ta rovnováha je pěkná potvora a ještě s ní bojuju. Ale při tom krůčku jsem si všiml, že mamce nějak zvlhlo očičko, tak jsem to dnes musel zkusit znovu a rovnou jsem udělal kroky dva. Na to chození si ale ještě netroufám.
Můj nejnovější trik je, že horolezím. Na ten nápad mě samozřejmě přivedl Vojtíšek švihadlový a tak to pečlivě trénuju. Miluju, když vidím mamčin vyděšený výraz, když mě najde na stole, na chodítku, na židli nebo jak balancuju vestoje na tatrovce a snažím se sundat svíčičky z krbové římsy.

Jé, to jste mi hezky poradili, že bych měl ty šuplíky v kuchyni taky rabovat. Já je totiž zatím jenom otvírám a zavírám a většinou si do nich přiskřípnu prstíček, ale už jenom tak fňuknu, protože moje mamka mi vždycky řekne, že si za to můžu sám:-( Taky jsem přišel na to, jak přeštelovat hodiny na troubě. Nastavuju si tam i čas a ono to za chvilku vždycky začne pípat a já to peláším vypnout. Umím si dokonce nastavit i hlasitost pípání, což mamka neumí a furt se mě ptá, jak to dělám.

Teď už týden bohužel rýmičkuju, takže mamka si mě opravdu užívá. Jsem ještě protivnější, než obvykle, absolutně si nehraju sám a jenom visím mamce na noze. Když mě vezme do náruče, tak se hned kroutím jako žížala a chci zase dolů. A představte si, jakej vynález si na mě mamka vymyslela. Když jí nestačila ta odsávačka s tím legračním balónkem, tak si pořídila tu hadičkovou, ale z toho ji bolela hlava a já jsem jí stejně furt utíkal. Tak tu hadičku přidělala na vysavač, prý podle rady zkušenějších, a vždycky mě chytne, zapne tu potvoru, udělá šup šup a nosánek je prázdnej.

Jak jsem teď nemocnej, tak mě mamka nechtěla brát na nákup a tak mě nechala s taťkou samotnýho doma. No, řekl jsem si, že jí to pořádně osladím a když přišla, tak mě našla v tomto stavu: usoplený, pokaděný až za ušima, s dvěma modřinama na tváři, rozseklým rtem a později k tomu všemu ještě postrádala kousek zubu. Vůbec se ale nezlobila, jenom řekla taťkovi, že si to budem muset zopakovat znovu, aby se prý natrénoval.

Kvůli tomu smrkání jsem bohužel vynechal plavání, ale když jsem tam byl naposledy, tak mě paní instruktorka už potopila. V bazénu mi to vůbec jde báječně. Moc mě baví skákat do vody a vůbec nečekám, až mamka dopoví tu básničku Spadla lžička? Ovšem když se mnou mamka zkouší vodníčky doma, tak si lokám vody a dělám, jakoby mě chtěla topit. To pak taťka vždycky přiběhne a zlobí se na mamku, že mě zbytečně trápí. No, bžunda musí bejt.

Posílám velikou gratulaci Kubíčkovi k jeho prvním narozeninkám. Doufám, že mamka nafotí tu oslavu, abychom se mohli pokochat a inspirovat dárečkama a dortem. Já si to pěkně užiju za měsíc a už teď vím, že dostanu spoustu dárečků, rodiče jsou totiž nakupovací maniaci a teď mají opět důvod se v tom vyžívat. Bohužel ještě nepochopili, že já sis normálníma hračkama nehraju, takže nejradši bych požadoval opravdový mobil, notebook, rádio atd., zkrátka dospělácky NENEvěci.

Mějte se moc fajn a trochu víc piště, ať máme aktuální zprávičky
Papa
Vojtíšek pilůtek 11 m.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.10.03 00:25

Ahoj Romčo,
já tedy vůbec s nějakým Mikulášem letos nepočítám. My jsme ještě dost malý a určitě bychom z toho neměli rozum. Máme taky dost hlavu v pejru, co udělat s vánočním stromečkem, jelikož by určitě taková rása nezůstala bez povšimnutí. Taky máme vždycky pravý smrček a ten asi bude dost opadávat, takže další starost navíc. Ty jehličky by asi krčkem a střívkama jentak neprolezly.
Tak zatím ahoj a nápadům zdar
 Zuzka

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.10.03 11:31

Ahoj Vojtisku,

Hihi, ten tanec na stole mamka nevyfotila, protoze nejdriv uplne vytuhla hruzou :D. Ale pri tom pristim ji to zkusim pripomenout!

No a certi ani mikulasi u nas nechodi,
dokonce ani jezisek ne, ale mame taky jeden dareckovy svatek v prosinci, takze o nic neprijdu;)!

Mej se krasne a poslusne zlob!!! :D
Tvoje Eden

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.10.03 11:35

Ahoj Evi,

Pisu Ti, protoze jsem si pri Tvem vypraveni vzpomnela, ze tady proti ‚hlinyhrabavym‘ (hihi) detickam existuje jeden vynalez. Je to takove ‚zahradkarske‘ pletivo, ktere se vystrihne podle prumeru kvetinace a polozi se primo na hlinu, cimz zabrani mrnousovi do ni stourat. Podle me by to slo udelat i z nejakeho kartonu nebo neceho tezsiho (mozna i latky???).

Tak si hezky zakut a treba to Davidka odradi (Eden vzkazuje, ze pochybuje:D).

Ahoj Dita

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 22.10.03 20:26

Ahojky Edenuško,

Hurááá hurááá,že jsi se nám ozvala,moc jsi nám chyběla!
Ty se chystáš do Prahy?jůůů to by bylo bezva!Vidět se v reálu:o)
Je to bezva,že chodíš,hned jsi o hodně rychlejší a stíháš víc a víc lumpáren!Jen tak dál,hlavně nám vše nezapomínej popsat at máme inspiraci:o)
Měj se krásně a pozdravuj tu svou mamku ode mě i od mé maminy.
Ahoj Barborka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 22.10.03 20:33

Ahoj Viki,
Máma mě také utišuje tím,že už jich bude jen 6,tak už to snad nebude tak strašný:o)
Jak jsi na tom s čištěním zoubků,necháváš si je čistit od mámy,nebo šmejkáš sama?
Já moc nechci držet,takže někdy je to jak na bojišti,pereme se a já pusu nechci otevřít.
Já jsem taky maximazlík,ale jen mámy a občas Kristýnky,ale táta má smůlu,není moc doma,tak ho nekulíškuju,opravdu jen vyjímečně a když zrovna zahlídnu mámu,tak natahuju ruce a chci OKAMŽITĚ k ní!
Tak se měj krásně Ahoj Barborka

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.10.03 21:37

Ahoj Johanko

Jé, já si taky takhle hraju s flaštičkou s čajem, podobně jako ty. Třeba si ho schválně nakapu na stůl a pak to celý rozmazávám. Nebo na koberci je to taky fajn, mamka si to mooc chválí, hihi:)) A nemysli si, že na mě taky nezkoušeli ten nekapající hrníček. Haha, to se teda přepočítali. Fakt nevím k čemu je to dobrý, tak ho máma raději uklidila, protože jsem s ním akorát třískal o zem:o)

Jo a ta dávicí metoda musí být fakt účinná. Docela jsem se nasmál, když jsem si tě představoval. Akorát já bych si to doma asi nemohl dovolit, protože já už takhle při spaní dost zlobím a ještě si tak k tomu něco vymyslet, tak mě snad dá mamka k adopci:))))

Těším se na tvé další prima zážitky.

Měj se, ahoj David

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.10.03 22:14

Ahój ahój Johankó :-)

Moc díky za tip s vyléváním čaje na podlahu! Dnes jsem vytvořil v kuchyni krásnou klouzajdu a protože mám trošku rýmu a měl jsem čajíček s medíčkem, pěkně jsem se lepil a lepil, co ti budu vyprávět,ty to určiťánsky znáš. Jenom nechápu,proč jsem nebyl pochválen,že si tak hezky potichoučku hraju a nikoho neotravuju a proč mi klouzajdu mamka hned vytřela. S těma rodičema to vážně jednou nebude k vydržení!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Jo a vychovávací záchvaty začíná mít moje mamka taky, dokonce jsem zaslechl cosi o noci bez kojení a spaní ve vlastní posteli, děs a hrůza! Ještěže mám taky rozmazlovacího tátu který tvrdí, že bych mohl utrpět psychickou újmu, sice nevim co to znamená,ale proč mu nedat za pravdu,že. Přinejhorším bych mohl vyzkoušet tvou dávicí fintu, trocha zvratků už musí přesvědčit každého!!!!
Tak čau čau čau,drž se a nenech se převychovat!
 Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.10.03 22:18

Tak jsem taky zapřemýšlela, no a v duchu už mám punčochu plnou: jablíčka, banány, mandarinky a rozinky (takové ty větší světlé - nebývají tak sladké), místo perníku to bude balíček měkkých piškot plněných džemem, místo čokolády jsem objevila oříškovou pomazánku v kelímku - není barvená ani nastavovaná kakaovým máslem - výrobce teď nevím. U nás je zvykem přidávat i malou hračku, Johanka teď blázní po baterce, tak jí asi pořídím nějakou vlastní, lehčí, co s ní nepůjdou dělat monokly mamince - zlatí Vietnamci :-). No a navrch kousek uhlí na žužlání, brambůrek do polívky a celé převázat tkaničkou z Filipovy kanady - ta se nádherně souká do krku.
No a tip na dárek: malé pastelky, když máme omalovánky na zdech my, proč by u vás mělo být čisto, že? :-)
potměšilka Romana

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.10.03 22:22

Ahojky Barborko,

Do Prahy bychom hrozne rady, jan mamka nejak prudi s obnovenim pasu, tak nevim, jestli nas pusti pres hranice… Prinejhorsim bych mohla zkusit prijet sama, pas mam svuj a chodit taky umim, s miminama se domluvim na celem svete… Navrhnu to mamce a pak Ti reknu, jestli mi to proslo;)))! (No, to urcite pozn. Dita:D)

Pusinku Eden

PS. Nebojte, o nasem moznem prijezdu vas budeme vcas informovat, at se na nas muzete psychicky pripravit, hihi!!! Dita

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.10.03 22:25

Nazdáreček Vojťulko :-)

To teda valim kukadla na ty tvoje pokroky a první krůčky!!! Třikrát hurá!!! Tak pilně trénuj ať mamce vlhnou očka a budeš moct častěji sledovat mámin vyděšený výraz při tvých dalších zubovyrážejících pokusech! Jsi jednička, nejmladší a přesto první trvale postižený,hi hi. To se ti nesměju,jen tiše závidím žes nás starší předběhl, zřejmě vypíšu soutež o prvního sešívaného a doufám že tentokrát nevyhraješ, to by mě vážně naštvalo a tvojí mamku ještě víc!
Pa pa pa a jako pilůtek bys už mohl vědět,že k seskokům z výšky je potřeba použít padák!!!
Zdraví tě Vojta, tentokrát č.2 :-(

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.10.03 22:36

O stromečku už jsem taky přemýšlela, loni jsme dali jen větve do vázy na stůl a ozdobili. A teď si říkám, že se vrátím k rodinné tradici, koupím nejkřivější pidismrček (do metru) a opět ho postavím na stůl + přivážu, nemáme tak hezké vázy, zato máme nádherný muchomůrkový stojan i s králíkama. Takže bude jen na koukání zdálky a na vůni, větší stromek na zem začnem pořizovat až tak za dva roky.
Naštěstí ten stůl nebudeme potřebovat, večeříme u babičky, až dárky se rozdávají u nás, další sváteční obědy jsou taky u příbuzných. Za Filipa mláděte jsem ho stavěla na středně vysokou komodu a taky přivazovala ke zdi, a všude pod ním igelitový ubrus (aby šlo zametat jehličky a svítit normálníma svíčkama), na který byl vstup bez doprovodu zakázán.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.10.03 22:39

Kubíčku, posílám ti moc pusinek k tvým obrovským narozkám a přeju ti samé skvělé věci - sám si vyber, co je nejskvělejší … tak právě to ti přeju.
Tvoje tajná ctitelka Johanka

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.10.03 23:02

Ahoj holky

Chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste náhodou neviděli někde prodávat takovou tu malou cestovní krabičku na ubrousky od Pampers. Já ji viděla na srazíku (jestli se nepletu měla ji Zuzka) a od té doby ji marně sháním. My taky docela dost cestujeme a ta cestovní krabička by se na hodila. Jenže jsem prošla už spoustu obchodů a nikde nic. Neviděli jste ji náhodou někdo?

Dito, díky za tip. Taky mě napadlo že bych se mohla podívat do nějakého OBI, Baumaxu apod. jestli něco takového jako pletivo na ty kytky nemají. Tak se obávám, že pro toho našeho zahradníka by byla látka asi zbytečná. To chce něco pořádného, bohužel nic doma takového zatím nemáme. Až bude čas, vyrazím se podívat co mají v obchodech.

Taky koukám, že Vojtíšek pilůtek měl s tátou prima den co? Že by zkoušeli jak umí Vojtíšek dělat éro?:) Hlavně že si to užili:)

Jdu na kutě, brou noc všem:o)

Eva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.10.03 23:13

Já se taky hlásím, že budeme mít stromeček pěkně na stole a k němu přiražené křeslo a zrovna přemýšlím, k čemu ho přivázat. Vojta si ale stejně najde způsob jak se na něj nasápat, takový lákadlo ho určitě nenechá v klidu, už se těšim,až pochopí odkud se berou ty čokolády který Terka ožere za dva dny a bude se jich taky dožadovat :-)
 Stáňa

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.10.03 23:16

Ahoj Vrabčata,

jak vidím, jsme všichni rozkošná, milá a neodolatelná batolátka (jak pěkně výstižně popsal Vojtíšek na začátku svého povídání-ty přívlastky opravdu sedí asi na nás všechny…).

Tak jsem vypiloval chůzi a stejně jako Eden jsem už opravdový „dvojchodec“-na čtyřech se ocitám jen občas, když mě zradí mrška-rovnováha…takže neustále chodím po bytě a kontroluji, kde bych co „uklidil“, přerovnal atd. „Vyndávací“ období stále přetrvává-zdokonalil jsem jej na „létací“-když začnu „uklízet“ skříně, různé zásuvky, postele nebo koš s prádlem (nejlépe čerstvě vytaženým z pračky), věci doslova lítají vzduchem…no, a jelikož jsem prý „technický typ“, zkouším, kam co pasuje: klíče od auta do pet-lahve, vařečka do videa, lžička do klíčové dírky…samozřejmě nejlepší hračky jsou nadále televize (naši ji „zabarikádovali“ stolečkem, ale na mě si nepříjdou-zapínám a vypínám ji ovladačem), počítač (nejraději „hážu“ různé soubory do koše anebo měním heslo na připojení k internetu) a mobil (dnes jsem zavolal taťkovi do práce..ten měl ale radost!), takže Vojtíšku-pilůtku chápu tvé „tipy“ na narozeninové dárky a doufám, že vaši už pochopili, že jsi velký chlap a koupí ti je…

Vypadá to, že se rozmáhá nějakej „zoubkovej virus“- u nás se také už delší dobu konají nateklé dásničky a oblečení promočené od slin…výsledkem je zatím 9 zubů (jeden dolní řezák zatím ne a ne vyrůst…ale 2 stoličky už jsou venku!), zmáhá mě to tak, že bych pořád spinkal -ovšem samozřejmě nejlépe v náručí mé mamči..alespoň ji co půl hodinky kontroluju, jestli mi neutekla..(v noci ji občas nechám vyspat, aby mě pak mohla celý den litovat a hýčkat..)

Co se týče jídla, mamka mě tu neprávem pomlouvala, že nechci jíst..samozřejmě, že bych baštil, ale rozhodně ne ty neslané-nemastné blivajzy!! Když jsme byli na obědě u babičky, spapal jsem plný talíř a olizoval se až za ušima-mamka to konečně pochopila a pilně pročítá všechny možné rceptíky a kuchtí…ale mlíčka si ještě stále rád „cucnu“..

Johanko, doufám, že „vychovávací " mánie tvou mamku brzo přejde!! Jestli má doma nějaké "chytré“ knížky, kde jí radí takové hlouposti..navrhuji roztrhat, rozkousat a cucky roznést po celém bytě…ještě že tvůj taťka je rozumný!!
Vojtíšku st.,totéž platí i pro tebe..ty vaše mamky se snad zbláznily..doufám, že to není nakažlivé!!

Eden, věřím, že svou mamku brzo přiměješ, aby nočník zase schovala..jsi přece holka inteligentní, takže přece nebudeš čúrat do nočníku jako malé mimino..je jasné, že budeš chodit rovnou na „prkýnko“-jen ještě musíš trošku vyrůst, abys dosáhla..ti dospělí jsou občas děsně nechápaví..

Všechny „zúčastněné“ i „nezúčastněné“ vrabčata vřele zdravíme! Gratulantům móóc blahopřejeme (zvláště Kubíčkovi!!) ! Divošce Drobince pohlazeníčko posíláme! A všem krásným vrabčačkám-tedy všem-oslintanou pusinku posílá Ondrášek (už 15 měs.) a mamka Andrea (stále mlčící, čokoládku chroupající)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.10.03 23:23

Evo,
u nás v Delvitě právě probíhá akce 2 balení Pampers ubrousků (jedny obyč a jedny Sensitive) + cestovní krabička zdarma. Tak jsem ji pořídila já.
 Romana

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.10.03 23:29

Romčo, jde vidět, že už to máš dokonale zmáknuté…určitě se budu tvou punčoškou inspirovat..Přim­louvám se také za pastelky-nádherný dáreček-bílé stěny jsou přece tak nudné…

Přiznám se, že pozvat Mikuláše mě ani nenapadlo..Ondra si totiž poctivě prožil všechny možné „strachy“ a takovou návštěvou bych ho asi totálně dorazila..

Co se týče vánočního stromečku…uvažuju, že letos ještě poslouží náš umělý pidistromek (nejspíše na stole)a pokud možno s nerozbitnými ozdobami…na ten živý asi ještě rok počkáme.

Andrea

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.10.03 23:33

Ahoj Evi,
potvrzuji Romčinu verzi, jen já jsem to kupovala v Hypernově. Před týdnem jsem to koupila zrovna znovu, jelikož je to naše oblíbená hračka a nevydrželo to nápor Vojtových vrhů v dál.
Nákupům zdar
 Zuzka

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 23.10.03 21:08

Ahojky,
tak pánové a dámy.....tak mně je dneska prosím přesně rok.....3hod. a 45min.!!
JAk řekla dnes ráno babička, jsem už opravdu velkej a rozumnej kluk.No, já to taky tak cejtím. Až se mamka diví a číhá,kdy něco vyvedu, páč to prej neni možný.
Velkou oslavu už jsem měl teď v sobotu, kdy tu byli i nevlastní brácha se segrou, 2babičky a 1děda.Mamka upekla 2dorty(brácha taky slavil - 12let), ten jeden si sfouknul Pepa a ten druhý mi naservírovali na můj stoleček a mamka stála s hadrem a čekala, co bude.Jenže já nic,přece nejsem nějaké čuně a nebudu se v tom patlat rukama.Nejřív jsem si pozorně prohlídnul to světýlko, co na něm svítilo.Pak jsem sfouknul už sfouklou svíčku, protože naši to nějak nemohli vydržet a foukali za mě. Na to jsem si vzal lžičku a lehce jsem do dortu klofal, nebudu se na něj přeci hne vrhat, jak nějakej hladovec.To táta byl větší, šťoural do něj prstama a jedl ho rukama !!??!! Koukal jsem na něj jak blázen a pak jsem si tedy lžičkou kousek vzal…abych neurazil (ale nebojte,když se naši nedívali, snědl jsem půlku a i jsem si do něj na koberci dloubnul rukou :o)
Z dárků se mi nejvíc líbil kačer na tyčce, kterej jezdí na válci a u toho ještě zvoní a pak odstrkovací autíčko,na kterém se neodstkuju, protože nejsem každej, ale tlačim ho před sebou jako kočárek…ale chlapi vlastně kočárek moc netahaj…tak s nim jezdím jak se sekačkou na trávu :o)
Je to už skoro týden, co průběžně někdo chodí, třese mi rukou a nosí mi dárky. Takže jsem vcelku s tímto obdobím mooooc spokojenej a doufám, že potrvá ještě dlouho. Mamka tedy říká, že končíme,ale já ji nevěřím.Přece nebudu hodnej, jen tak pro nic za nic, no ne?
Jo a jinka mamka do mě hučí, ať napíšu, že ještě nechodím, že jsem lenoch. Nemluvím,neb si vystačím se řvaním, pískáním, houkáním, brumláním,klo­kotání,mlaská­ním a prskáním…protože mi stejně všichni rozumí, tak o co jim jde.
Tak to je ode mě vše a zase papa , těším se na příště
Kubík DNES 1rok (a mamka Klára)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.10.03 22:11

Ahoj Kubíku, že jsi velký a rozumný kluk, to já vím už dlouho. A jsi mi o to víc sympatičtější, že si šetříš nožičky na stáří. Mamku musíš uklidnit, že nemluvíš, protože nemáš důvod ke stížnostem. Ale popisovanou miminkovskou slovní zásobu máš dostatečnou - já nemám větší, to akorát dospěláci si v tom hledají, čemu by rozuměli.
No a protože jsi narozeninový dort dlabal lžičkou se svou obvyklou elegancí, tak jsi stále můj tajný obdivovanec.
S tím končícím přísunem dárků bych to neviděla nijak tragicky, vždyž se blíží svátky, jsem zvědavá, čím se ty naši rodní vytáhnou.
No a s tím manželstvím to začínám myslit zcela vážně, jestliže ty už umíš se sekačkou, tak já trénuju s hráběma - to bychom se určitě shodli.
Ahoj
Johanka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 26.10.03 12:44

Ahoj tentokrát mamky,

Jíra mi odjel s tátou na dva dny pryč, takže jsem slaměná matka!!! Poprvé od té doby, co se narodil, budu sama přes noc. Snad to přežiju ve zdraví a oni taky :o))
Tak jsem začala psát nový deníček (budu ho posílat Šárce ve čtvrtek) a pozor, bude to hodně dlouhé!

Co se týče diskuse zda zvát či nezvát Mikuláše, pro letošek jsem pro jednoznačné NE.
Mám několik důvodů: zaprvé u nás vždycky Mikuláš naděloval jen ovoce nebo pamlsky (u jiných i hračky, ale u nás prostě ne), což dát Jírovi košík dobrot a hned mu je zase sebrat (neboť vše co dostane ohryže) nemá moc smysl, za druhé ho nechci zbytečně děsit, jsem ráda, že už nehysterčí, když přijde návštěva s normálním ksichtem (i když jsou pořád lidi, co se mu nelíbí, ale naštěstí jen pár), a taky výchovný efekt „když budeš zlobit …“ zatím jaksi nemá smysl, protože drobátka z toho prostě nemají rozum. Samozřejmě z okna se na ně asi koukneme, ale pro pravidelnou návštěvu této trojice bych byla až tak od školkového věku, a kdo ví, jak s tím strašením. Co pamatuju tak ségry jako malé měly z čerta (převlečená já) panickou hrůzu, na mě jako malou je nikdy nepustili, protože prý kdysi dávno na dědečkovýho bratříčka čert přišel a ten se tak strašlivě polekal, že vyskočil mámě z náruče, upadl na hlavu a celý život byl debílek, prostě něco si udělal s mozkem. No a s tím zlobením … ruku na srdce, taky vaše dětičky zlobí tím víc, čím víc nemáte čas, potřebujete dělat něco jiného, jste unaveni … a když si s nima hrajete, jsou to ti nejhodnější andílci? Prostě za to zlobení si (zatím) můžeme sami a žádný čert tomu ani trochu nepomůže (zatím).
A taky kdoví kde toho 5.prosince budu, možná v porodnici …
Poslední dobou taky docela myslím na Vánoce, jaký to bude, když Jíra bude vlastně poprvé pořádně vnímat (počítám jak nám obere a několikrát shodí stromeček - asi ho postavíme do ohrádky, teda ten stromeček), ale taky budeme mít doma čerstvé miminko … Vůbec nevím jak a kdy a kdo bude kupovat dárky, zatím nemám za co a tak nějak to odsouvám na neurčito. Mamka vzpomínala, když jsem se já narodila - ségře byl rok a půl a taky to byly její první pořádný Vánoce, Štědrý den měli u babičky na Vinohradech a když se večer vraceli pěšky s kočárem do Vršovic, napadl sníh, mamka narazila na obrubník, kočárem se bouchla do břicha a ráno jsem se narodila já … U nás to bude s tím rozdílem, že bychom už měli být všichni, tak vůbec nevím, jak to všechno uděláme. Inspiraci na dárečky pro Jíru uvítám :o)

Fotky bříška asi hned tak nebudou. Bříško mám pořád malý, ale přece jen trošku viditelný (přibrala jsem přes něj zatím pouhých 10 cm) vyfocené ve foťáku taky je, ale musím dodělat film, takže bůhví kdy budou … Jinak Jíra se narodil v 35.týdnu, což kdyby se drobeček narodil taky tak, tak to odpovídá 9.listopadu, tedy už za dva týdny!!!!!

Ještě prosím o radu, jak se dělá kovej kovej? Tu básničku znám - kovej kovej kováříčku, okovej mi mou nožičku, okovej mi obě, zaplatím já tobě, ale co se přitom dělá? To si nějak nepamatuju :o)

Ahoj Jiřina

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 26.10.03 15:59

Ahojky Jiřinko,
téda držím pěstičky, ať to doma zvládneš „bez chlapů“ v pohodě a bez slziček..(mi by asi nějaká ukápla, kdybych Ondru doma neměla..kdo by se ke mně celou noc tulil…), ale alespoň budeš mít chvilku jen pro sebe a pro Drobinku- to taky není k zahození…a už se těším na deníček (říkáš,že bude delší?..to bude počteníčko!!!)
S tím „zlobením“ máš pravdu-ti naši mrňousi jsou dokonalé „radary“ a reagují i na sebemenší nervozitu (i když si třeba nervozní nepřipadáme..), začnou být také podráždění a snaží se za každou cenu na sebe upoutat pozornost…při každé „akci“(tedy při jakékoliv návštěvě apod.), počítám s tím, že Ondru budou trápit zoubky nebo dokonce onemocní, prokňourá celý den a samozřejmě celý den nebude spát a usne až pozdě večer…občas mě mile překvapí..

Jinak při kováříčkovi třu Ondrovi chodidla o sebe..nevím, jestli to tak má být…ale fantazii se meze nekladou…

Zatím ahoj Andrea (30)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.03 17:39

Tedy Jiřinko, jak ty to s tím bříškem děláš? Kam tu Drobinku schováváš?
No užij si slaměnosti, 1 noc bez hojdání a bez starostí o chlapy bych taky brala, začínám na tom pracovat - akorát mi bude v noci zima - vynalezli jsme totiž, že tzv. sendvičování se (kdo byl nejhodnější - ten je šunka - Johana většinou vyhrává) je za současných chladných nocí super. A tak můžeme často vypínat kamna :-)
Vánoce s novorozeňátkem ti hrozně závidím, to je dárek, který na žádném trhu nekoupíte, tak hoď starosti za hlavu a kdo bude po dárku toužit, nechť se jukne do postýlky.
Kovej, kovej kovářičku je naše tzv. prďánková básnička, začala jsem s ní už ve druhém měsíci, zprvu jsem poklepávala levou pěstičkou o pravé kolínko na první dvojverší a pravou o levé na ten zbytek. Později, když už dosáhla Johanka palcem nohy do pusy, tak i o chodidlo - a to provozuje Johanka dodnes.
Moc se těším na superdlouhý deníček, měj se krásně, koukejte obě hezky růst a nezlobte Jíru - on nám to tu práskne :-)
Ahoj Romana

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 26.10.03 20:21

Milá Johanko,
děkuju ti, že už nejsi tajná…já jsem přeci jen trochu stydlín - táta říká, že po něm, máma se směje, tak asik ne ??? - a tak si na tebe jen myslím.
To ty už jsi větší a zkušenější,tak asi proto…
Tak moc děkuju a papa Kubík

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 26.10.03 20:23

Ještě jednou MILÁ JOHANKO,
průběžně tě s mamkou sledujem v tvém albíčku a mamka říká, že tě můžu…
Tak až bude příští hejno, tak se musíme domluvit, co s tím dál…tak papa Kubík

Vložit nový komentář