Vše jinak, než jsem plánovala

Porod

Všechny to určitě známe naplánujeme si přirozený porod, chodíme na předporodní kurzy a ono je to nakonec všechno jinak. :)

Našemu drobečkovi je již rok, ale jak tady čtu vaše krásné deníčky, rozhodla jsem se také podělit.

Těhotenství probíhalo úžasně. V květnu 2013 jsem si v pátém měsíci odstátnicovala a už jsem se nemohla dočkat, až si budu konečně plně užívat těhotenství, chodit na jógu, na procházky.

Když jsem byla 28+5 tt, začal mě trošku pobolívat podbřišek, pohyby jsem cítila normálně, a tak jsem se rozhodla počkat na pondělí, že zajdu radši na kontrolu do porodnice. Lékaři jsem s úsměvem oznámila, že mě trošku bolí břicho, ale že to určitě nic nebude. Po vyšetření mi doktor sdělil, že jsem na 2 cm otevřená a že si mě tam nechají.

V tu chvíli mi nic nedocházelo. Až po příchodu na porodní pokoj a potom co přišel můj manžel jsem se začala klepat strachy a plakat, že přeci nemohu rodit v 29. tt. Dostala jsem kortikoidy a tokolytika a pozastavení kontrakcí. Po 3 dnech mě pustili domů, porod se zastavil, doma klidový režim.

Doma sem tam tvrdnutí břicha, jinak žádné drama. Každý den jsem se modlila, ať náš Zdenda ještě vydrží.

Za dva týdny později, 30+5 tt, opět kontrakce. Po příjezdu do porodnice a potom, co mě mladičká paní doktorka vyšetřila, jsem byla otevřená na 4 cm, kontrakce docela pravidelné co 6 minut. Byla asi 1 hodina v noci, MUDr. řekla že do 6 hodin rána bude chlapeček na světě.

Měla jsem strašný strach, né z porodu, ale že budeme mít nedonošené miminko a aby bylo vše ok. Kontrakce již byly co 2-3 minuty.

03:00 ráno, kontrakce přestaly, nález na porodních cestách stále stejný.

Ráno mě přesunuli na třílůžkový pokoj. To náš Zdenda asi slyšel primářku z neonatologie a ještě si to rozmyslel. Ale aby to neměla máma tak jednoduché, otočil se na příčku. :( Propuštění domů s tímto nálezem a hlavně s polohou miminka napříč nepřicházelo v úvahu. Kdyby mi doma praskla voda, mohl by se do porodních cest dostat pupečník a nemuseli bychom to do porodnice stihnout. Takže jsem trávila léto v porodnici.

Za dva týdny si naše dítko řeklo, že už je to docela nuda, tak mamce šouplo ruku do porodních cest. Musím říct, že každé zamávání jsem cítila docela intenzivně. Pro komplikace, které se u mě objevily (podezření na plicní embolii), se lékaři rozhodli malého raději vyndat SC. To jsem byla 34+3 tt.

Zdeněček měl 2080 g a 41 cm. Po porodu nepotřeboval ani kyslík, na novorozenecké JIP byl dva dny. Po 11 dnech nás pustili domů. Momentálně se pokoušíme o druhé miminko a já jen doufám, že nebude tak spěchat na svět.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
terulinaa
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 03.10.14 10:14

Hezký deníček :) gratuluji ke chlapečkovi. Na to, že se narodil tak brzy byl pěkny a hezky to zvladnul ;) Já jsem ted 25+2 a uplně se děsím takových komplikacích :?

 
meogon
Povídálka 27 příspěvků 03.10.14 13:59

Tak můj první syn taky spěchal na svět. Také se narodil ve 34 týdnu, ale váhu měl 2.77 a měřil 47 cm. Ale i tak se mi zdál hrozně droboučký. Když jsem čekala druhého tak jsem měla hrozný strach, aby se to neopakovalo jako s prvním, ale nakonec jsem rodila ve 38 týdnu, malej měl skoro 4 kila. Takže nemusí se to opakovat. Nemějte strach.

 
enny3
Extra třída :D 13168 příspěvků 03.10.14 21:20

Hezký deníček :potlesk: :palec: - umím si představit ten strach, dcera se narodila ve 35 tt, taky byla v pořádku, teď čekám druhé, kontrakce už mi zastavovali v 15 tt :?, jsem na magnézku, mám vcestnou placentu.. :?, tak snad druhé mimi vydrží v bříšku alespoň stejně tak dlouho, jako první :pankac:

 
Rikard
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 106 inzerátů 04.10.14 00:05

Krásný deník a věřím že bratřiček nebo sestřička si to s ranním vykouknutím pěkně rozmyslí.

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 04.10.14 23:25

Moc hezký deníček :kytka:. Gratuluji k chlapečkovi :kytka: a přeji pohodové druhé těhu, a porod v termínu :)

 
formelka
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 05.10.14 21:03

Děkuji Vám :) A Meogon, trochu jsi mě uklidnila :) díky. Snad se nám podaří otěhotnět brzy.

 
joukey
Stálice 62 příspěvků 09.11.14 10:51

Tak jsem si přečetla tvůj deníček a teda slušné nervy. Gratuluju ke zdravému Zdeněčkovi.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama