Žádné vyvolávání, mami, já vylezu sám

Porod

Byla to pro mě noční můra porod, klystýr, injekce, nástřih, šití a nakonec vyvolávání, které stejně ani nebylo potřeba. :)

Třetí den po porodu.

Na vítání občánků ve třech měsících. :)
1 komentář

Tak se tady taky pochlubím, jak probíhal můj porod. Termín jsem měla 3. 2. 2015. Poslíčky jsem během těhotenství měla, takže jsem si říkala, že to prostě přijde samo a bude to fofr. Uklidňovala jsem se, že mám širokou pánev, takže to nebude žádnej záhul, a že mám vysoký práh bolesti.

Byl to můj první porod, takže mě všechno děsilo. Injekce. Klystýr. A moje noční můra - nástřih a potom šití. Dne 3. února jsem se se svými 100 kily dovalila k doktorovi na kontrolu s tím, že mi řekne, že už to přijde a budu rodit. (Nevím, co jsem si jako představovala? :D) Udělal mi monitor, zkontroloval a oznámil mi, že se neotevírám, že miminko je stále v klidu, ale že jsem šíleně oteklá. To jsem byla, měla jsem tak oteklé nohy, že jsem si do nich dělala důlky. :D Zeptal se mě, jak se cítím a já jsem při všem strachu řekla, že je mi naprosto skvěle, hlavně, abych se vyhnula jakémukoliv vyšetření.

Přesto mi nevěřil a řekl mi, že druhý den ráno v 7 si nastoupím do nemocnice na vyvolávaní, protože trpím i na nízký tlak. S brekem jsem odešla domů, protože jsem měla strach. Chtěla jsem tomu pomoct - horká vana, sex, maliník - a nic. Se strachem jsem si šla lehnout. Ve 4 ráno jsem se vzbudila a měla jsem slabé bolesti v podbřišku. Vzbudila jsem přítele, že se něco děje a že si jdu dát sprchu. I po sprše bolesti nepřestaly. Tak se to stupňovalo, až jsem je měla každých 5 minut. Tak jsme v 6:30 jeli do porodnice.

Přijeli jsme a přítel na sestřičku skoro zařval: „My rodíme, nechcem vyvolávat!“

Což mě i přes bolesti dost pobavilo, říkala jsem si: „Bolesti každých pět minut? To bude za chvíli náš chlapeček na světě!“ :D

No, prvorodička, vůbec jsem netušila, co se bude dít. Setra mě vzala na monitor, přičemž mi už při cestě praskla voda, takže jsem se došourala v křečích na křeslo, rozhodila nohy a modlila se, ať už to mám za sebou. Doktorka mi ještě pořádně píchla vodu. Dala mi košili, vložku a dali mě rovnou na porodní sál, kde byla toaleta, sprcha, takže sem nemusela nikam cestovat. Nandala mi monitor a zavolala mého přítele. Při každé bolesti jsem mu zarývala nehty až na kost.

Po 3 hodinách jsem dostala injekci proti bolesti, která snad vůbec nepomáhala. Kontrakce střídaly bolesti v kříži a to i na příteli bylo vidět, že ho zřejmě přešel humor. Každou chvíli tam chodil doktor nebo sestřička kontrolovat, jestli se otevírám. Někdy kolem poledne mi řekl, že jsem otevřená na 4 cm. Když jsem se zeptala, na kolik musím být otevřená, myslela jsem, že po odpovědi skočím z okna.

Pak to přišlo. Klystýr, moje noční můra. Při každé bolesti jsem dýchala jak pes a přítel se mnou, až ho sestřička pochválila, že dýchá lépe než já. :D Teď vím, že to bylo to nejkrásnější na porodu. :D Potom kapačky, abych se otevírala.

Co mě dojalo, bylo, když se mě zeptali, jestli by mi nevadil u porodu začínající gynekolog, který by se jen díval. Měla jsem takové bolesti, že by mi bylo jedno, i kdyby se dívala uklízečka.

Přišel tam mladý kluk, říká: „Ahoj Tomáši, tak ty budeš tatínek!“ Přítelův kamarád.

Přišel doktor, dal mi injekce do rodidel a čekali jsme. Po asi hodině bezvýznamného tlačení a skoro žádných kontrakcích už jsem brečela bolestí a měla toho plný kecky. Zas mi pustili něco do žíly a to byla teprve jízda. Bolest jedna za druhou, kdy jsem nekontrolovatelně tlačila jak šílená, hlavně, aby to skončilo. Dostala jsem kyslík do nosu, abych se neudusila.

A pak, po 12 hodinách té dřiny, jsem si řekla: „Buď teď nebo nikdy!“

Zatlačila jsem ze všech sil, řvala na celou nemocnici a bylo to. Můj překrásný fialový chlapeček. :) 3600 g. :) V okamžiku jsme začali oba dva brečet.

Myslela jsem, že ten horor už skončil, ale měla jsem moc zarostlou placentu do děložního svalu, takže mě museli vyčistit v narkóze, přičemž jsem přišla o velké množství krve. Když jsem se vzbudila, myslela jsem, že mi upadne. Sestřička mě chtěla odvést na pokoj, ale když jsem si stoupla, ještě jsem omdlela. Takhle jsme to zkoušeli až do 10 do večera a po 3 kolapsech jsem padla na postel, když mě odvezli na pokoj. Syna mi dali až druhý den ráno, protože jsem se stále necítila dobře.

Tak takhle probíhal můj porod. Už jsou to tři měsíce. Máme nádherného a hodného chlapečka a klidně bych šla rodit znovu. :)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 21.05.15 01:50

Nějak nechápu, proč to tak urychlovali, když se ti ten porod rozjel sám :pocitac:

Malý je krásný :srdce:

 
Veronika5507
Kecalka 495 příspěvků 21.05.15 06:33

Krásné mimi, já měla porod vyvolávaný a nic moc teda. Porod trval 27 hodin, navíc jsem patřila k tý menšině (řekla lékařka), které hned začnou po první tabletě bolesti, nepřetržité, jako silná ms a po pár hodinách kontrakce po cca 5 minutách. Masakr. Nakonec to skončilo císařem, ale stálo to za to :-) Vykoukl na mě nezmuchlaný, baculatý (4,5kg) vlasatý syn :-) A teď po skoro třech letech už to tak hrozně nevidím, dokonce bych chtěla druhé dítě porodit normálně. Člověk to zlý zapomene :-)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 21.05.15 07:23

:kytka: gratulace k miminku

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 21.05.15 07:43

Hezky napsano. Bolesti, at se diva klidne uklizecka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Petrulka78
Povídálka 12 příspěvků 21.05.15 09:10

Měla jsem podobný porod, ale nevzpamatovala jsem se z toho tak jako Vy, naopak, roky jsem to měla v hlavě stylem, že jsem ani nechtěla další dítě..ale hlavně že jsou zdraví :)

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.05.15 10:06

Blahopřeji k novému životu

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 21.05.15 14:38

Téda užila jsi si to „pěkně“ :hug: Gratuluji k chlapečkovi! :kytka:

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 21.05.15 14:40

@Petrulka78 podobně porod prožívala jedna známá. Ta chudinka, když si vzpomněla na porod i po dvou letech tak jí úplně spadl úsměv a říkala já to vždycky úplně musím vytlačit tu myšlenku… - no a teď už má druhé :-D

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 21.05.15 14:44

Blahopreji :srdce: Mate moc krásné miminko

 
Camosh
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 21.05.15 15:21

Nějak nerozumím - injekce do rodidel? 8o

Jinak můj porod byl podobný, přenášela jsem 8 dní, nástup do nemocnice, ten večer na mě přišly bolesti hned po 5 minutach, trvalo to 16 hodin, vodu mi taky chteli pichat když jsem byla na 4 cm, ale nedovolila jsem jim to. K tomu došlo až když jsem byla plně otevřená a zbýval lem.
Jak píšeš :mrgreen: klystýr nejpříjemnější věc. Já se na něj těšila i z důvodu úmorný zácpy v těhotenství.
V mém případě došlo na epidurál, měla jsem totiž jen křížové bolesti :( hŕůza..
Druhá doba trvala hodinu díky extrémně pevnému svalstvu, mazec no..
Takže tě chápu.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 21.05.15 18:36

No teda to sis tedy uzila, ale jak vidim stalo to za to, gratulace k synovi :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 21.05.15 22:36

Panejo, gratuluju! A smekám před rozhodnutím mít další dítě - taky jsem měla komplikovanější porod (druhá doba porodní trvala naštěstí pár minut, ale porod sám o sobě 30 hodin) a tři měsíce po porodu si nejsem ani zdaleka jistá, zda jsem schopná jít do toho znovu.

 
VitHan
Kecalka 345 příspěvků 21.05.15 22:49

Tomu říkáte špatný porod? Kam ten svět spěje!

 
Petrulka78
Povídálka 12 příspěvků 22.05.15 09:15

@LenďuleB Jj, taky mám druhý, ale povedlo se „omylem“ a musím říct, že ten druhý porod byl luxusní. Z prvního jsem měla nějaké následky (trojka ruptura, roky bolestí, zatvrdliny v okolí jizev), tak jsem měla u druhé fakt luxusní péči a i hezky se mi na něj vzpomíná :) i syn je vyrovnanější a pohodovější, dcera si nese psych. následky porodu už 12 let. Ale žádná katastrofa, díky bohu :srdce:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 22.05.15 16:08

Páni, fuj :D Ale malý je krásný!

 
mirka.b
Stálice 73 příspěvků 25.05.15 17:26

@Camosh injekce do rodidel, jakože lokální umrtvení :)

 
mirka.b
Stálice 73 příspěvků 25.05.15 17:31

@VitHan Pro mě jako prvorodičku to byl horor. Každý máme jiný práh bolesti každý strach vnímáme jinak. Tak si vemte ten svůj spějící svět a můžete jít prudit jinam. :)

Příspěvek upraven 25.05.15 v 17:32

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama