Zamlké těhotenství

Prázdná náruč

Dlouho jsem přemýšlela, zda tento deníček napsat. Po týdnu jsem se k tomu dokopala. Chtěla bych tím pomoci těhulkám se stejným osudem, jako byl u nás. Po verdiktu od naší doktorky, že miminku nebije srdíčko v 17tt jsem byla psych. vyřízená, to se kombinovalo i se strachem, jak ze mě miminko dostanou. Moc jsem se bála, že vše budu muset prožít. Kontrakce a pak i vidět naší holčičku. Naštěstí to po fyzické stránce nebylo tak horké, viz. můj příběh.

Už je to týden, co je má holčička mimo mé tělo. Datum 15.5.2013 se u mě zapsalo jako to nejhorší datum, které jsem kdy prožila. Čekali jsme neplánovaně třetí miminko, byla jsem v ten osudný den 16+3tt a už bylo krásně vidět i bříško. Všechna UTZ vyšeření vč. screeningu byla v pořádku, dokonce vycházelo riziko VVV myslím na cca 1:200 000, že bude miminko postižené. Po týdnu od screeningu mi paní doktorka ale oznámila, že naší holčičce přestalo bít srdíčko. Nejhorší okamžik v mém životě. Bylo to sice neplánované těhotenství, ale moc jsme se na naší berušku těšili.

Každým dnem jsem vyhlížela kopance v bříšku a tato zpráva od paní doktorky byla přímo šílená. Na UTZ jsem ale sama srdíčko neviděla a miminko se ani nehnulo. Byla divně zkroucená a natlačená úplně ve spodní části dělohy. Sama doktorka z toho byla v šoku. Brečela jsem jako malé dítě, nic horšího si ženská neumí představit ani v těch nejhorších snech. Poté mi doktorka oznámila, že by mě ráda viděla co nejdřív na revizi. S papírem k revizi mě poslala domů. :(

Ještě večer jsem zoufale hledala stetoskopem bijící srdíčko. Nemohla jsem tomu uvěřit. Po dvou úspěšných a bezproblémových těhu, že se mi stala tato noční můra. Bohužel ať jsem hledala, jak jsem hledala, tak v bříšku nic víc než smutné ticho. Ráno jsme vyjeli do nemocnice, nástup byl v sedmou ranní hodinu a na lačno. Následovalo gyn. vyšetření zrcadly… a nakonec UTZ, kde srdíčko samozřejmě nebilo. Bohužel jsem byla uložena na pokoj s těhulkami, co šly na potrat dobrovolně. :( U mě následoval kolotoč vyšetření. Nejprve jsem podstoupila příjem u sestřičky, následoval odběr krve, kerdiologické vyšetření (EKG).

Odběr moče a zavedení dvou tyčinek (dilatanů) na rozšíření děložního hradla, kterého jsem se tolik obávala. Samotné zavedení vůbec nebolelo, ale ta dezinfekce, která následovala předtím, docela dost pálila. V operační den ráno se za mnou přišel podívat doktůrek, jestli nemám nějaké bolesti či nekrvácím. Já naštěstí opět bez jakýchkoliv komlikací. Místo snídaně příšla sestřička s obvazy, omotala mně nožičky a než jsem se nadála, odváželi mě na sál, který se nachází hned vedle porodnice :( Tam už na mě čekali, vyšplhala jsem se na kozu, připoutali mi nožky. Do ruky píchli nějakou růžovou injekci, po které jsem se cítila omámeně. Nastavily světlo a píchli druhou. Malou chvilku jsem se koukala na sestřičku jednu a pak druhou. V zápětí jsem už o ničem nevěděla.

Probudila jsem se na chodbě na vozíku u operačního sálu. Hned po probuzení s pláčem jsem se ptala, jestli se potvrdila holčička. Naneštěstí sanitáře, co mě vezl na sál. Měla jsem hned po operaci infuzy oxytocinu, aby to prý tolik nekrvácelo. Poté jsem dostala ještě injekci na ředění krve a ATB přes kanylku do žíly. Po 3 hodinách, co jsem ležela s kapačkou oxytocinu, jsem mohla stoupnout z lůžka a pak se konečně i najíst. Bříško pobolívalo jen trošku. Večer to bylo horší, zavinovala se mě děloha.

Následující ráno mi brali kontrolní krev. Doktorku jsem viděla až následující den po operaci na vizitě. Měla jsem srdíčko až v krku, jak jsem jí spatřila. Čekala jsem, že mi o miminku něco poví. V hlavě se mi honily myšlenky, jak asi byla veliká, byla to opravdu holčička a hlavně proč se to stalo…co se stalo. Nemůžu dodnes uvěřit, že byla chyba v ní, když bylo vše na screeningu v pořádku. Bojím se, že jsem jí zabila já, resp. moje tělo. Bylo mi řečeno od ní, že se nemám ptát na pohlaví a nemám se rmoutit, že nebylo poznat, co to bylo.

Prý mimi neposílali ani na patologii. Byla ve mě mrtvá 14 dní a nic by už nepoznaly. Podle doktorky mám myslet na sebe, protože mi hrozila vážná infekce, s kterou není sranda a mám být ráda, že jsem přišla takto na čas za 5minut dvanáct a že dle krve mě pustí domů. Krev byla celkem v pořádku, a tak jsem ještě vyfasovala ATB domů a pustily mě. To je celý můj příběh, jak jsme přišli o naší berušku.

Termín porodu měl být 28.10. :.( :.( Nikdy nezapomeneme. :(

Hodnotilo 16 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30595 příspěvků 02.06.13 02:10
:,( :hug:
 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 02.06.13 06:15

Slova útěchy jsou asi zbytečný…je mi to líto… :,(

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 02.06.13 06:32

:srdce: :srdce: drž se! :hug:

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 02.06.13 06:36

To je smutny :-(. Soucitim s tebou, musi to byt tezke obdobi, ale ver, ze asi neco nebylo v poradku a proto se to stalo a beruska radeji odesla sama takto brzy, nez, aby jste se pak museli trapit jeste vice. Posilam mnoho sil na dalku a preji uz jen vse dobre :hug: :hug:

 
Petula01
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 02.06.13 08:28

Trošku mě vyděsilo, když jsem viděla stejný TP jako máme my :( Přeji co nejmíň trápení :hug:

 
Stp1990  02.06.13 09:03

Vím co prožíváš, je mi to moc líto a myslím na vás :hug: :,(

 
Pavca3388
Závislačka 3963 příspěvků 02.06.13 09:03

Holky děkuji moc, naneštěstí se mi ještě rozjíždí laktace což mi celou událost ještě víc oživuje. :zed: :zed: :,( Ve čtvrtek mám jít k doktorce na kontrolu poprvé po revizi. Vůbec se na to necítím. Už jen, jak jsem se objednávala, tak jsem měla srdíčko až v krku a rozdýchávala jsem to s brekem celý den. Všechno mi to tam bude ještě víc připomínat, jak jsem tam chodila do poradny vč. té poslední. :pocitac: :,( :,(

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 02.06.13 09:40

Je mi to mooooooc líto :,( drž se! máš 2 zdravé zlatíčka a jednou bude i další beruška nebo brouček… opatruj se! :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 02.06.13 10:37

:( To je moc smutný, drž se :hug:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 02.06.13 10:43

Tak to je ale moc smutny. Ja nikdy neslysela o ZP v 16 tt, to je hruza. Me se to stalo ale v 10tt. To jsem nemela bricho, UTZ teprve jeden, takovy ten uplne prvni. Ale i tak to byla obrovska bolest. Posilam ti moc sil, at to zvladnete. Nastesti mas dve zdrave deti, objimej je, pusinkuj. Urcite to aspon trosinku pomuze. :hug:

Příspěvek upraven 02.06.13 v 10:44

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 02.06.13 10:46

:hug: drž se holka.. nic jinýho ti napsat neumím

 
Honzuovka
Extra třída :D 10657 příspěvků 02.06.13 10:49

Je mi to moc líto. :,( :hug:

 
Borůffka
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 02.06.13 10:58

Ahoj Pavco, i já jsem před šesti týdny prošla stejným peklem. ZT ve 22.tt. Drž se :hug:

 
zlatkonikca
Povídálka 38 příspěvků 02.06.13 13:01

@Pavca3388 Ahoj přečetla jsem si tvůj příběh a vím co ted prožíváš, je to 2 roky zpět co jsem zažila to samé co ty :( a vím že utěšovaní od kohokoli blízkého nepomůže.. Můj příběh : bylo mi 20 když jsem se dozvěděla že jsem těhu, byla jsem v tu dobu nejštěstnější na světě protože děti miluju.. jen mě trápila otázka jak to řeknu mému o rok staršímu příteli.. Došel odpoledne domů z práce a tak nějak to na mě poznal sám protože věděl že mám zpoždění..první reakce byla dobrá ale na druhý den došel z práce a vybalil na mě at jdu na potrat že jsme mladí, já jsem otom samozřejmě nechtěla ani slyšet takže jsme se chytli a 4 dny jsme kolem sebe chodili(vedle sebe spali) jako kdyby jsme se neznali..Měla jsem strašné nervy protože jsem sním chtěla komunikovat a on se choval chladně..Pár dní nato jsem začala špinit tak jsem se vydala do nemocnice. V nemocnici mi doktorka řekla že je to na hospitalizaci tak jsem si tři dny poležela a to co jsem cítila se i potvrdilo..vzali mi krev na tu hodnotu HCG v krvi a to mi rapidně kleslo..takže mi doktor oznámil že mimi ve mě nežije a že půjdu na revizi..šla jsem ještě ten den takže jsem to měla všechno rychle zasebou..a můžu říct že moje nejhorší vzpomínka na nemocnici je právě tady tato..dojít tam, vylést na tu kozu kde tě připoutají(jak ruky tak nohy) a pak se probudit a jen brečet :( protože ti nic jiného ani nezbývá..po propuštění jsem byla asi 14 dní zavřená doma které jsem probrečela a nechtěla nikoho ani vidět..Takže ti popřeju at je to všechno rychle zatebou a je už jen dobře..Drž se

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 02.06.13 13:54

:hug: nezoufej, bude lip. Vim, jakou bolest prozivas. Tedy nevim, ja si revizi neprosla, ale dokazu si to predstavit. Revize nebo porod, ztrata ditete je porad ztrata ditete :hug:

 
Pavca3388
Závislačka 3963 příspěvků 02.06.13 14:48

Holky popravdě jsme z toho byly v šoku, že se zadažilo.. bylo to poprvé bez pomoci doktorů ale i tak jsme se už na ní moc těšili. Vyhlížela jsem už oblečeníčko co jí koupím. Dodnes to nechápu proč.. proč nám nedala šanci. Raději bych proležela celé těhu v nemocnici, aby si nás ohlídali. Bylo to hrozně nečekané. Vůbec to psych. nedávám. Dětičky mě odrazují trochu od truchlení ale stejně na tom nejsem nejlíp, kdyby aspon bylo pěkně, aby se dalo jít ven. Borůffko 22týden to je hrozný. :,( A já do nedávna myslela, že se toto může stát jen v prvním trimestru. :,( Každá těhulka je ráda, že projde úspěšně prvním trimestrem a všechny vyšetření má v pořádku i ze screeningu a pak taková rána. Nechápu co se přihodilo..chtěla bych moc znát příčinu ale tu nejspíše už nikdy nezjístíme. :,( Pořád na ní myslím, jak na předposledním UTZ sebou krásně mrskala..Těd bych už cítila pěkné rány na který jsem se tak těšila. :? :,( Holky držte mi pěsi ať to ve čtvrtek u doktorky zvládnu..jen na to pomyslím, tak se uvnitř mě vše svírá. :? :?

Příspěvek upraven 02.06.13 v 14:48

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17648 příspěvků 02.06.13 15:34

Je mi to líto, musí to být hrozné, zažila jsem, ale v I. trimestu a takhle dlouho to musí bolet mnohem mnohem víc.
nic si nevyčítej, není to tvoje chyba, ani vaší holčičky, bohužel se takové věci dějí. drž se :hug: :hug:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 02.06.13 16:08

Cokoli napisu, tak vyzni jako bezvyznamnej kec :? Preju ti, aby ses z toho brzy oklepala a tesila se z toho, ze mas dve zdrave deti, a ty s muzem stojite pri sobe :kytka:

 
SANDRA75
Kelišová 5969 příspěvků 02.06.13 17:28

Vím přesně jak se citiš, je mi to strašně moc líto, prošla jsem tim uplně samím jako ty, v 17,1tt jsem byla na odberu plodovky, čekali jsem zdravou holčičku, a v 21tt na KO ULZ nebylo srdíčko a prý v mne naše maličká zemřela už v tom 17tt, skoro mesic jsem v sobě nosila naši maličkou berušku, až druhý den 24.3.2011 jsem ráno na 7.h nastoupila do porodnice kde jsem si ji musela mrtvou porodit, pak kyretáž,3 kapačky přez noc a druhý den ráno mne pustili domu nikdy na ní nezapomenu, pořád je hluboko ve mne v srdíčku, bylo to taky mé třetí dětátko, dvě detičky máme doma :hug: takže mužu jen říci z vlastní zkušenosti, že bude zase dobře uvidiš, nikdy nezapomeneš, ale ta bolest se trochu zacelí, mne to trvalo pul roku, než jsem byla schopná podivat se na miminko bo tehulku, jsou tomu už 2 roky a my se snažíme o další miminko ale zatim se nedaří :nevim: DRŽ SE, POSÍLÁM VELIKÉ OBEJMUTÍČKO :hug: KDYBY JSI CHTĚLA OTOM MLUVIT, PÍSNI MI KLIDNĚ SOUKROMOU ZPRÁVIČKU ;)

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 02.06.13 19:59

Jako tobě se do paměti zapsal datum 15.5.2013,já mám v té své datum 12.7.2012 kdy jsem v 16tt musela podstoupit přerušení..Podle všeho jsme byli úplně v pořádku, ale dostala jsem infekci plodových obalů a na kontrole mi dr. akorát oznámil že je mu to strašně líto, ale odtekla mi všechna plodovka a bez ni miminko přežije max.3 týdny..Bylo mi strašně a vím jak musí být teď tobě a i když máš už dva mrňousky doma, tak tu bolest to stejně neutiší.. :,( Nejdřív jsem tenhle deníček nechtěla číst, prootže jsem si jakkékoliv smutné konce zakázalaale nakonec mi to nedalo a brečim tu s živými vzpomínkami jako želva… :,( Přesně po roce od prvního těhu jsem opět otěhotněla a jsme ve 14tt..Tak strašně se bojím toho co přijde za dva týdny, ale doufám že dvakrát po sobě to neštěstí nepřijde…Buď silná, je mi to líto… :hug: :(

 
Pavca3388
Závislačka 3963 příspěvků 02.06.13 20:18

Barčo děkuji za příspěvek.. to by musela být obr náhoda, kdyby se to opakovalo..Určitě to bude v pořádku. :) :hug: No vidím, že sis s tím taky prošla. Moc nemám ráda odpovědi typu, vždyt máš ještě dvě zdravé děti.. to vím ale to poslední co jsem nosila pod srdíčkem mi moc schází.. Už jsem jí prostě brala jako dítko ané jen jako plod, když jsem viděla ty malinaté ručičkky a nožičky.. už vypadlo jako mimčo.. ted strašně lituji, že jsem si z toho screeningu nevzala fotečku chtěla jsem až v tom 20tt :( Pořád přemšlím co jsem udělala špatně. Nevím, jak se z toho dostat ta laktace tomu taky moc nepřidá.. Vzpomínám na kojení je to užasný kojit miminko. :,(

 
stephora
Závislačka 2664 příspěvků 02.06.13 21:04

Strašně u toho pláču :,( drž se :hug:

 
kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 02.06.13 21:53

@Pavca3388 Pavčí, drž se! Moc na tebe myslíme - kdybys potřebovala, kdykoli se ozvi, tady nebo telefonem :hug: :hug: :hug:

 
Pavca3388
Závislačka 3963 příspěvků 03.06.13 07:54

Děkuji Kattie… asi bude trvat hodně dluho než ses tím poperu a myslím, že mi v tom nikdo pomoct nemůže leda nové těhu. :,( :,(

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.06.13 08:24

@Pavca3388 :hug: tohle je opravdu moc smutné, takové věci by se neměli maminkám stávat, ale bohužel stavají :,(.V rodině, máme maminku, které umřelo miminko 14 dní po porodu na těžkou neoperovatelnou vadu srdíčka, kterou nikdo dřív nezjistil :,(,narodil jen o měsíc později jako náš syn..tohle jsou nejhorší chvíle pro všechny maminy, které si něco podobného prožijí :hug:
já měla před první dcerkou také 2 samovolné potraty ve 12tt a v 16tt, byla to hrůza a myslela jsem že už mít děti nikdy nebudu /mám o tom také deníčky/ a nakonec mám 2 zdravé děti a naproto neplánovaně čekáme další :srdce:
drž se :hug:,posílám hodně sil :hug:

 
Pavca3388
Závislačka 3963 příspěvků 03.06.13 12:41

Páji děkuji

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 04.06.13 16:22

Přeju hodně síly, je to smutný…hlavně když člověk neví proč se to stalo a nikdo Vám nic neřekne :( :( :( :(…já taky měla po dvou dětech ZT v 15tt a rok na to jsem rodila holčičku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 04.06.13 23:05

Obejmuti do nebicka pro berusku posilam

 
Pavca3388
Závislačka 3963 příspěvků 05.06.13 23:26

Evko tak to jste měli rychlí spád.. no já nepočítám, že se u nás zadaří přirozeně.. s těma dvouma jsme se dost natrápily než se povedly a to díky doktorům. Teď na potřetí to byl zázrak, že se podařilo mimčo..ale zase jak to dopadlo. :? Nezbývá než doufat, že budeme taky brzy chovat.. moc jsme se těšily.. teď mám v sobě takový prázdno. Zítra jdu poprvé od revize k doktorce.. tak nemůžu spát..srdíčko mám až v krku. Jsem zvědavá co se dozvím, zda vůbec něco. Vše mi jí to tam bude připomínat nejraději bych tam nešla. :oops: :zed:

Děkuji Andílku :)

Příspěvek upraven 05.06.13 v 23:29

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 02.01.14 12:58

Drzim palecky, ja jsem takto dopadla pred dvema dny :,(. Hodne sil snad budeme brzy drzet v naruci vysnene mimi.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama