Živá panenka

Rodičovství

Holky si hrály s panenkama a já se starala o své miminko. Aneb jak 13letá holka se stala matkou.

Tenkrát mi bylo 13 let, seznámila se s klukem o skoro 2 roky starší, než jsem byla já. Začátky „vztahu“ krásné. Jeho rodiče naprosto úžasní po všech stránkách, to mně u nás doma zkrátka scházelo, jelikož já rodiče díky pracovnímu vytížení měla více jinde než doma.

Ale abych se dostala k samotnému příběhu.

Rodiče často odjížděli z domu pryč, a tak jsem věděla, že budu mít celý byt jen pro sebe, v době jejich nepřítomnosti. A tak se i stalo. Jeden víkend jsem si ho pozvala k sobě domů. Strávil u mě noc, došlo na sex. Teď si asi říkáte, ve 13 letech?! Bohužel ano. Také bohužel na nechráněný. Na internetu jsem četla už kdysi něco o plodných a neplodných dnech. Tak nějak jsem doufala.

Jak už to bývá, menstruace je ze začátku nepravidelná, tím jsem se i uklidňovala. Jenže 2 měsíce utekly a menstruace nikde. Tak jsem se nakonec dokopala k těhotenskému testu. Minuta nejdelší v životě. Najednou 2 čárky. Pozitivní. Strašný strach ze všeho, co bude, jak to říct doma, příteli, co škola. Byla jsem z toho tak vystresovaná, nevěděla jak to říct doma, že jsem další 2 měsíce vše tajila. Jenže pozdější každodenní, ranní nevolnosti, pomalu se zvětšující bříško a změny nálad, vše částečně prozradily. Máma měla podezření, tak mě objednala na gyndu. Tam jen doktor potvrdil mé těhotenství. Také nám sdělil, že jsem 14tt a už se nedá nad čím rozmýšlet, jen snad s pozdější adopcí, kojeneckým ústavem.

Byla jsem v koncích, nevěděla co a jak. Otec mě zabije.

S mámou jsme se domluvili, že bude rozumnější, když to otci sdělí ona. Ať už byla atmosféra doma sebelepší, pro facku jsem si nemusela chodit daleko. Táta byl tak v šoku a tak rozzuřený, že mi vrazil rovnou takovou, která mě dostala do bezvědomí. V nemocnici se vše uhrálo na úraz a nikdo dál nic neřešil.

A já dál chodila do školy. Má nejhorší známka byla 3 a za celou dobu školní docházky jich tak moc nebylo. Ve škole tuhle záležitost brali jako soukromou věc, ale rozhodně za normální to nepovažovali. Dali mi ještě možnost individuálního plánu, který jsem využila ke konci těhotenství, kdy jsem prakticky nemusela navštěvovat školu, jen jednou za čas na přezkoušení. Každý z mých přátel si o mě udělal svůj vlastní obrázek. Někdo mě podpořil, někdo srazil na kolena. I pohledy okolí mi na psychice nepřidaly.

Doma hotové peklo. A moje psychika na bodu mrazu. Stále jsem chodila na kontroly, ultrazvuky, krevní testy.

Najednou jsem byla v 7. měsíci těhotenství a vše se odklonilo k lepšímu. Rodiče se snad změnili o 360°. Začal mě podporovat i táta, který mě velice mile s tímto překvapil. A tak jsem se začala poprvé těšit na svoje miminko, i rodiče, všichni jsme si přáli, aby vše hlavně dopadlo dobře. Od začátku jsem měla od doktora určený císařský řez, vzhledem k mému věku. Strašně jsem se porodu bála.

Den před narozením syna jsem měla jen lehčí bolesti. Ráno kontrakce po 5 minutách, tak se hned jelo do porodnice. Tam se rozhodně netvářili příjemně, taky 14leté holky nerodí denně, chápala jsem to. Vyšetřili mě, předaly mému ošetřujícímu lékaři a jelo se na sál.

Strašně jsem se bála, ten pocit snad ani nejde popsat. Od pasu dolů mě umrtvili. Pak už jsem jen cítila jak malého tahají ven. Najednou pláč, ten nejkrásnější křik. Malého si odnesli na zkontrolování.

Pobyt v porodnici bych mohla zhodnotit velmi negativně. Nějaké pěkné chování, to jsem nezažila. Nějaké vysvětlování vůbec nebylo. Při propuštění se sepsali nějaké papíry ohledně převzetí malého do péče mé mámy. Celé šestinedělí jsem se učila o malého starat. Rozpoznávat pláč, kdy zrovna má hlad, kdy ho něco bolí, jak ho chytnout, abych mu neublížila, jak ho koupat, jak krmit (kojila jsem pouze šestinedělí, ani to nestačilo, dávala jsem UM a postupně nervama mléko ztrácela).

Po šestinedělí jsem se vrátila do školy, pořád jsem měla určité úlevy. S mámou jsme měli domluvu. Přes den, kdy budu ve škole se stará ona, pak musím já. Souhlasila jsem, vlastně jsem po ní ani tohle nechtěla, ale ona chtěla, abych si dodělala alespoň základku. Za to jsem ji dnes moc vděčná a vždycky budu. Takže můj den byl ráno předat malého mámě, jít do školy, ze školy hned domů, starám se o malého, kolikrát celou noc probuzená. Malej svoje 2 roky v noci zcela proplakal a já ho měla neustále v náručí, kde alespoň chvilku spinkal, ve chvilkách se učím a ráno opět do školy. Vše se opakuje. Učení mi naštěstí vždy šlo, učit jsem se moc nepotřebovala.

Najednou se chýlilo ke konci 9. třídy. A rodiče chtěli, abych šla dál. Tak tedy jsem tak udělala, podala jsem si přihlášku na SŠ obor Pečovatelství. Poznala nové lidi. A mohu říct, že někteří mi moc přirostli k srdíčku. Když můžou, rádi pomůžou, za to jsem jim také vděčná.

Dokončila jsem 1. ročník. Mámě skončila mateřská a nastoupila do práce. Já školu přerušila a jsem s malým doma, jelikož nám ho nevzali do školky. Bohužel všude je to přeplněno. Tatínek malého se o nás celé moje těhotenství a už téměř 4 roky nezajímá. Jak sám řekl, chce si užívat mládí na 100%, a tak i dělá. Mohu poděkovat jeho rodičům, že mají zájem o své vnouče, nejen finanční (za svého syna), ale také za malým rádi příjdou.

Abych to shrnula, zanedlouho mi bude 18 a malému 4 roky. Kdybych se dnes měla rozhodovat, určitě by to bylo vše jinak. Ale čas nevrátím. Dnes jsem ráda za svého syna, díky kterému se změnil hlavně můj otec, samozřejmě k lepšímu. Jsou dny, kdy je toho na mě opravdu moc a už bych chtěla nejradši někam daleko utéct, ale pak jediný pohled na syna můj názor mění.

Můžu říct, že Samuelek je moc šikovný, krásně mluví, ve skoro 4 letech umí psát a počítat i číst. Je na úrovni prvňáčka. Pořád věřím, že i když jsem udělala chybu, i ta byla nakonec k něčemu dobrá.

Nakonec jsem se ve škole domluvila na individuálním plánu, takže znovu od září začnu studovat. Do školy budu vždy chodit 2 dny v měsíci (ke konci), na kompletní přezkoušení z dodaných materiálů učiva. Jinak, našla jsem si přítele, který má zájem jak o mě, tak především i o syna a za to jsem velice ráda.

Všem, co mě v životě podporovali a pomáhali, děkuji :)

Sex není jen o tom si užít, ale je to především velká zodpovědnost, to jsem si bohužel uvědomila pozdě.
Ale syna bych dnes už za nic nedala!!! :)

Děkuji za přečtení :)

Hodnotilo 64 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Tanule3  08.06.13 00:31

Ve 13-ti se mi narodili bráši-dvojčata a když si vezmu jaké jsem byla tenkrát „ucho“ a jako správná pubertoška ne zrovna nadšená, když jsem je musela hlídat… Klobouk dolů. Užila sis svoje, ale já jsem přesvědčená, že ty nejtěžší chvíle máš rozhodně za sebou. Navíc mi i z toho popisu přijdeš jako silný na svůj věk vyzrálý člověk, po tom všem tě jen tak něco nezlomí. A Samuelek Ti bude za to vše odměnou. :hug: Držím palečky do dalšího života a vydrž ve studiu :mavam:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 08.06.13 00:39

No tédy.. Myslela jsem si, že jsem četla už dost, ale tohle mě dostalo.. Co na to říct? Postavila ses k tomu a to je dobře. Držím Vám palce do dalších let :kytka:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 08.06.13 01:28

Je dobre, ze denicek ma zacatek v minulosti a je prurezovy 4 roky. Odpadnou fabulace, jak si nedodelas ani zakladku a na stredni ani nepujdes, umrete na hlad a spinu. Pokud rodina zafunguje, da se zvladnout vse, i kdyz ve 13 si absolutne neumim predstavit ani ten sex, proste tohle je opravdu na nase zemepisne sirky extrem. Ale jsi teda dobra.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 08.06.13 02:05

Teda…nejak nevim co napsat :think: Asi sis pripravila hodne tezke dospivani, ale obdivuju jak ses k tomu dokazala postavit. Kazdopadne preju hodne stesti v zivote a pri studiu. Sice pred 4lety chapu tatinka ze te chtel zabit, ale po precteni tveho denicku ti muzu jen fandit. :palec:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 08.06.13 03:07

Ve 13 číst o plodných a neplodných dnech? Já v té době, i když o sexu jsem měla ponětí, vůbec netušila, že k oplodnění je těchto dní potřeba… Víc se k tomu vyjadřovat nebudu, ať ti dítě dělá radost.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 08.06.13 06:08

Těžký start, tak ať je čím dál lépe :kytka: obdivuji, že sis dítě nechala, šla bych na potrat nebo dala k adopci, ve 13 letech bych na to opravdu neměla, ale to ani v 18

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 08.06.13 07:58

Tak to je hustý. Přesně jako @Anjes mě napadlo, že je dobře, že je to psáno zpětně, jinak by se to tu asi v komentářích pěkně popralo a ty bys dostala po čuně (teda pouze slovně) :mrgreen:. Dneska jsou holky nějak vyspělejší, já ve 13 letech sotva dostala menses, o sexu jsem měla prachbídné vědomosti a brala ho jako něco, co se mě ještě dlouho netýká. Zas ale v době dostupného internetu bych asi čekala větší osvětu (my měli maximálně Bravíčko :lol: ).
Dalo by se říct, že sis zkazila dětství, nebo spíš už pubertu, ale zdá se, že malý ti dělá radost, tak je to asi nemístné takto nazvat, teď už nemá cenu ničeho litovat. Rodiče se zachovali skvěle, máš jim být za co vděčná. Buď připravená, že se to s tebou potáhne už celý život, každý si spočítá, jaký je mezi tebou a synem malý věkový rozdíl, i syn bude celý život něco vysvětlovat. Ale nakonec přátelé to přijmou a drby sousedů se holt musí brát s nadhledem.
Přeju hodně úspěchů ve studiu, zdravého chlapečka (mám taky Samuela :pankac: ).

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 08.06.13 08:24

Teda… Pokud vše tak pěkně zvládáš, klobouk dolů :kytka:
Jen by mě zajímala ještě jedna věc, kterou v deníčku neuvádíš… Vzhledem k věku, neřešily to soudy??Přecijen třináctiletá s patnáctiletým…

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 08:35

@eVerča bohužel řešily, ale nijak závažně.. hlavní bylo určení otcovství (bylo jasný, kdo je otec), ale soud to potřeboval mít ověřený, jinak šlo ještě o určení alimentů. A pak 2× ročně nás chodí kontrolovat sociálka, i když nevím proč.

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 08.06.13 08:35

@eVerča
no taky mam ten pocit, ze tohle by skoncilo na policii a chovani vsech okolo (myslim v porodnici atd) by nebylo az tak odmitave, protoze by tam bylo podezreni na zneuzivani atd. :nevim:

uz jsem asi paranoik, po ruznych silenostech, co jsem tu cetla, ja uz tomu neverim… :roll:

 
IamSherlocked  08.06.13 08:38

Moc krásný deníček. Slečna i na to že je jí „jen“ osmnáct, tak krásně píše a je uvědomělá (mám pár 18 letých kamarádů a nedovedu si představit že by něco takového napsali, nedej bože přožili). Moc jí držím palečky, je to opravdu silná žena!

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 08:39

Děkuji všem :)
Můžu říct, že dnešní děcka jsou opravdu hodně dopředu.
Já sice ve 13 měla sex, ale dneska děcka v 11 už fetují, bohužel je to tak.. A to si pak říkám, co je horší.

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 08:42

@posibilities děkuju :) No hlavně šlo o rodiče. Kdyby mě tenkrát vyhodili z domu, asi bych dneska na tom byla trochu jinak. A protože se k tomu postavili v rámci možností úžasně, za to jim moc děkuju, nedokážu si představit, že bych dneska byla bez Samuela.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 08.06.13 09:43

Uff, no, připravila sis nelehké dospívání, jsi dobrá, že sis na to troufla. Musela si ale předčasně dospět, připravila ses o hezkou a bezstarostnou etapu života, sice jsi teď moudřejší, máš teď syna, na kterého si pyšná, máš jiný pohled na život a určitě si se ze svých chyb poučila. Věřím, a chápu, že tvůj syn se s nějakou etapou života nedá srovnávat, že bys ho za nic nevyměnila, ale rovněž tak věřím, že příroda koloběh života, dospívání a poznání sama sebe jako ženy, zařídila z určitého důvodu, má to svůj důvod. Nevím, jak bych to jinak vyjádřila, zkrátka je to škoda.. Nicméně jsi statečná a přeji hodně štěstíčka a ať ti syn dělá jen radost.. :hug:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 08.06.13 10:20

Ty blaho tak to je fakt extrem, ale zvladla jsi vse a ted uz bude urcite dobre :hug:

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 08.06.13 10:23

Ve tvém věku jsem si opravdu hrála s panenkama-nevěděla jsem totiž co to ten sex je. Možná tak pusa. Nevím kam ten svět spěje -ale už od úvodu, kdy jsem si tohle přečetla mi bylo špatně. Otěhotněla jsem ve svých 19-ti a to jsem si opravdu připadala mladá a hloupá. Mám dceru, která půjde teď do první třídy a je jí šest let -i učitelka se mě ptala kolik mi je -že jsem mladá maminka a děti říkají dceři že má hodnou sestřičku, když s ní jde na pískoviště. Opravdu se dceři věnuji a doufám, že jí nenapadne to co tebe. Já čekala na pravou lásku do svých devatenácti -to že jsem otěhotněla jsem si vyčítala, ale na potrat bych nešla. Rodiče z toho byly taky v šoku -každý chtěl ať jdu na potrat -dokonce mě tam vláčely za ruku a to už jsem byla dospělá-aspoň podle občanky. Postupem času si uvědomuji co všechno jsem zmeškala-kamarádky chodily na diskotéky -já ne :( když můžu teď jít, tak oni nemůžou. Prostě mohly jít kamkoliv a bavit se a já nemohla. Doufám, že dcera bude mít rozum a budeme se jí max. věnovat. Už teď je chytrá dost. Když se rodiče nestarají o děti a pouští je samy ven a je jim jedno kde jsou -tak pak to takhle dopadá. Měla si chodit na nějaký kroužek a né se bavit sexem -proboha :cert: :cert: vždyt ty děti ani nevědí co to je -vidí to v pornu a myslí si jak je to fajn a pak to takhle dopadá -ach bože :nevim: :nevim: Máš super mámu, která to za tebe vyžehlila, pomohla ti tak jí buď vděčná. Já musela školu ukončit, protože mi nikdo nehlídal :( drž se a někdy v budouctnu se o syna starej, aby to nedopadlo stejně jako stebou.

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 08.06.13 10:33

Ještě ti chci říct, že můj přítel měl první sex ve třinácti ve sklepě -jak mi nadšeně sděloval -už by dostal pár facek :( :( je to tím, že jeho matce bylo jedno s kým chodí ven a kde zrovna je.my musely být doma v sedm večer on třeba až v deset.Jeho táta si ho nevšímal a radši chodil chlastat. Ty děti z toho nemají rozum, ale tohle není žádná hra-z toho se rodí děti, kteří potom nemají úplnou rodinu. :,( :,( :,( jsem s přítelem už sedm let, ale je mu 24 let a vidím, že je pořád nezralí na děti. Dceru má strašně rád a vychovávájí-jsem ráda že není jako jeho otec. Prostě děti by měly si svého mládí užívat jinak než tím co je jen pro dospělé a hranice by se měla posunout. Ke mě se v nemocnici chovaly moc hezky, vše mi vysvětlily-jak přepalování, tak kojení, koupání, ale doma jsem na to byla skoro sama a měla jsem z toho nervy -prostě to bylo brzo :( :(

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 08.06.13 11:36

Uf. To jsem se zapotila. Ale ikdyž jsem si ještě ve třinácti hrála s barbínkama a moje první dítě bylo v 22 letech, tak tě chápu. :)
Jsou daleko horší věci a horší dospívání. Sama mám malou dcerku a přiznám se, že pokud by fetovala, chlastala, atd.- nesla bych to daleko hůř. Jsou děti co si v pubertě zničí celý život, ale v tvém případě jde jen o ztracené roky zábavy. Nikde není dáno, že to nejkrásnější období máš teprve před sebou a pokud se o svého chlapečka budeš dobře starat, nevidím důvod, proč bys nemohla být šťastnější než mi všichni dohromady :*

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 08.06.13 11:38

Krásný deníček. Klobouk dolů, žes to zvládla. Držím palce :-)

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 08.06.13 11:46

@eVerča v těchto případech hodně záleží na tom, jak se k tomu postaví rodiče té holky. Já také přišla o panenství před 15. rokem (ale chránila jsem se, takže jsem neotěhotněla). Prasklo to, věděli to i ve škole. Tomu klukovi bylo 18 let a nikdo ho nezažaloval ani nepodal trestní oznámení. Škola na to neměla nárok a rodiče to prostě neudělali.

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 08.06.13 12:02

Každý v životě dělá chyby, ale ty jsi se ke všemu postavila čelem a to i ve 13-ti letech. Mas muj obdiv a moc tobe i Samuelkovi drzim palce…

 
MarinkaCu
Závislačka 4046 příspěvků 08.06.13 12:04

Jsi skvělá, moc vám se Samuelkem fandím a časem přeju nějakého hodného přítele, který vás bude mít oba rád :* :*

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 12:07

Nikde není stanovena hranice, kdy mít a nemít dítě. Bohužel u mě to opravdu bylo brzo. Jde hlavně o stránku psychickou. Pak také finance, zázemí.
Jsem si jistá, že nebude dlouho trvat a i já budu syna financovat ze svého a bydlet budeme také ve svém.
Někdy mě zaráží celkem blbé komentáře u nás z okolí:„Ušmudlá si parchanta a chudáci rodiče se o to musí starat.“ Ale, že dámy mají své děti věčně u svých rodičů a bez finanční pomoci svých rodičů by děti měli bůhví kde, to už je nezajímá. Každý by si měl zamést před svým prahem. Mě sice malého financují z velké části rodiče, bydlíme u nich, ale já se starám o výchovu, a všechno ostatní brzy příjde taky.
Jinak opravdu mi nechybí dnešní diskotéky typu holka vystřídá až 6 kluků na záchodcích, chlubí se tím celému světu a myslí si jak je to super.
Slušně řečeno z dnešních zábav se mi dělá špatně a to mě to stačí si jen o tom číst. Vidět to na vlastní oči nepotřebuji.
Radši vezmu malýho a jdu na celé odpoledne na hřiště.

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 08.06.13 12:35

@Postrach17 to že má dívka dítě z ní najednou udělá dospělou. Ano já se také chovala jako puberťačka a najednou dospěle. To dělá výchova dítěte. Sousedů si nevšímej ty budou mlít pořád jedovatý poznámky. :cert:Před týdnem jsem byla s kamarádkou po sedmy letech na diskotéce -chtěly jsme si zahrát jen fotbálek -tak jsme poprosily dva kluky. Všichni tam byly mladší než my-stařeny :)(25,26) a pochvilce blbých keců že jim je tolik a tolik-no to určitě (možná tak osmnáct, možná i míň) tak nás chtěly líbat. No hrůza. Asi sem divná, ale já tohle nedělala ani předtím :cert: :cert:

 
Elinečkaaa
Kecalka 474 příspěvků 08.06.13 12:42

Tedy, máš můj obdiv, jak jsi se k tomu postavila a jak to zvládáš, i ikdyž to musí být opravdu hodně náročné.. Že začínas se sexem ve třinácti byla velká chyba, to už víš sama, ale někdy bohužel člověk udělá ty chyby, které prostě již nejdou napravit.. Ale stalo se. A je krásné jak to bereš, tvůj přístup (a i tvých rodičů), jak jsteto nakonec vyřešili se mi líbí :palec: A ty, ačkoli ti bylo třináct a rozhodně jsi to neměla lehké, dokázala ses k tomu zodpovědně postavit narozdíl od tvého bývalého přítele. Fakt nechápu, jak může říct, že si chce užívat mládí na sto procent :,( Ale vlastně tím, lépe pro tebe, co s takovým člověkem..
Přeji ti mnoho štěstí, úspěšné dokončení školy a spoustu radosti s malým. A taky aby jsi příště narazila na někoho rozumějšího, kdo vás bude mít oba rád a bude vám oporou. :hug: :mavam:

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 12:47

@papaja21 Jo ty zábavy jsou prostě jedna velká katastrofa. Co tak slyším tak se to neumí bavit jinak než pod vlivem alkoholu a omamných látek. Fůůj! Nelíbí se mi to, když mi mamka povídá jaký zábavy byli za ni, tak to byly zábavy s velkým „Z“. Dneska je to jedna velká katastrofa.

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 12:57

@Elinečkaaa Děkuji přítele mám :) A neměnila bych. On už vydělává, školu má za sebou, malého bere za svého. A to jsem ráda, že i Sam ho bere za tátu a mají se oba moc rádi. Přítel má byt, ale o stěhování zatím nebyla řeč nechávám tomu ještě čas, taky všechno může být ještě jinak, že.
Ale doufám, že už bude jenom dobře :)

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 08.06.13 13:01

Nedá mi to než napsat, že ale to že mám dítě ve 13 tím by jsem se vůbec nechlubila. A celkem je zajímavé že vás sociálka jen kontroluje, a že s toho neměli popotahovačky rodiče. Je jasné že dnes mají velkou vinu na rodiče protože se svým dítětem o tom nemluví, vlastně o ničem s dítětem nemluví :cert:

 
Shellyss
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.06.13 13:10

Jsi určitě úžasná mamina. Po přečtení Tvého deníčku a Tvých příspěvků si myslím, že jsi dost inteligentní holka, která to má ve svých osmnácti letech v hlavě srovnaný. Je to teda síla :lol:,ale zvládli jste to s rodiči naprosto skvěle a teď už bude jen fajn. Hlavně ať jste se Samuelkem zdraví a šťastný :hug: :hug: :hug:

 
Elinečkaaa
Kecalka 474 příspěvků 08.06.13 13:12

@Postrach17 Tak to je super. Přeju, aby vám všechno hezky vyšlo :hug:

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 13:12

@sabi88 Jestli to vyznělo jako chlubení, tak se omlouvám. Není na tom nic k chlubení. Chtěla jsem tím vyjádřit tohle Sex není jen o tom si užít, ale je to především velká zodpovědnost A to jsem i napsala do deníčku.
A není důvod aby nás sociálka pronásledovala o dítě je postaráno, problémy v rodině nejsou.
To by sociálka mohla kontrolovat každého druhého.

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 13:14

@Shellyss Děkuji :)

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 08.06.13 13:21

@Postrach17 ale ne každý 2. má dítě ve 13 takže ta sociálka je dost logická, s tím chlubením to bylo v nadsázce, přijde mi hodně zajímavé že zrovna ty píšeš že sex je zodpovědnost a ne jen zábava

 
Elinečkaaa
Kecalka 474 příspěvků 08.06.13 13:26

@sabi88 Souhlasím s tím, že na tom není nic v chlubení, ale na druhou stranu už se to stalo a pisatelka píše, že si je vědoma toho, že tenkrát udělala blbost. Otázky, proč k tomu došlo atd. jsou už jiná věc, ale mě se na tom líbí, jak se k tomu dokázala postavit. Mohla dát dítě k adopci, nemusela se o něj starat, co by člověk mohl čekat od kdejaké třináctileté. Ale ona se o dítě stará (sice s pomocí rodičů), ale při tom dokončila základku, dělá si střední.. Takže si myslím, že v situaci, která už z nějakého důvodu nastala, je na místě spíše obdiv než je vytýkání..
Ale to, že rodiče o spoustě věcí s dětmi nemluví je pravda, bohužel to pak tak dopadá. Ale podle mě mají v tomhle vinu taky média, filmy, ale i škola.. Všude se řeší jen sex. Není to tak dávno, co jsem ze základky a některé holky neměly na starosti nic jiného něž se chlubit, že přišli o panenství na oslavě patnáctých narozenin, měsíc po nich si jiné připadaly jak staré panny.. V časopisech pro dívky se píše polovina článků o sexu.. A pak na to některé doplácejí, když se nechají z nějakého důvodu strhnout, mají pocit, že jim něco utíká, chtějí to vyzkoušet.. Nezastávám se jich, ale vadí mi ten dnešní přístup většiny, která by měla ten vstup do dospělosti usnadňovat a ne ho ztěžovat..

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 13:28

@sabi88 Tenkrát mi bylo 13 dneska mám na všechno jiný názor, jiný náhled. Byla sem hloupá, ale dneska s tím asi těžko něco nadělám. O dítě se starám, tak co.
Sociálka je na místě pouze pokud sou v rodině problémy, dítě je týráno atd. Nevidím důvod proč u nás by měla být na místě. Nejsem jediná, co otěhotněla ve 13 a myslím, že ani ne poslední. Však podívejte se jaká je dnes doba. Počkáme si tak 5 let a bude to naprosto normální mít dítě v 10 letech.
Neberte to teď jako, že si myslím, že je to normální. NENÍ! Ale bohužel je to tak, je čas na to pořádně otevřít oči. A postarat se o to, aby z našich dětí vyrostly slušní lidé a své děti si pořídí až opravdu na to bude ten správný čas (finance, své bydlení..)

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 08.06.13 13:36

@Postrach17 vše je o výchově, ale jak si psala rodiče neměli na tebe čas, ano je to hrozné že mají čím dál mladší děti sex, byla by jsem pro aby pouštěli ve škole film Pregnancy Pact
@Elinečkaaa slečna se s tím poprala ale chválit jí za to nebudu

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 13:42

@sabi88 Jen ještě já otěhotněla ve 13, ano je to na pořádných pár facek. Ale co taková žena, které je i 30 let porodí dítě, a i přesto, že ví všechno o kojeneckých ústavech, možnosti potratu, babyboxech.. tak dítě chladnokrevně vyhodí do popelnice. Tak pak mi řekněte, kde je ta hranice vyspělého rozumu.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 08.06.13 13:50

8o Týjo, doufám, že za pár let nebudu babičkou :D :D A tobě všechna čest. I tvým rodičům. Dokázala ses se svým mateřstvím srovnat výborně :kytka: a je vidět, že to máš v hlavě dobře uspořádané.

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 08.06.13 13:58

@Postrach17 ty se prostě chceš obhájit, za každou cenu, prostě si udělala chybu, poneseš si to celý život, tečka konec

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 14:08

@sabi88 Nepotřebuji se obhajovat. Já moc dobře vím, že jsem udělala chybu. Já to dnes beru jinak. Mám dítě, užívám si ho. A to, že si celý zbytek života budu něco vyčítat, to mě pomůže k čemu? Možná tak k tomu, že budu s psychikou v pr…
A to opravdu nepotřebuji.

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 08.06.13 14:23

@Postrach17 já neříkám že si to máš vyčítat, jen se neobhajuj tím těma ostatníma matkma

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 08.06.13 14:29

8o 8o 8o 8o tyjo, strasny!!! Ale jinak klobouk dolu, ses dobra, fakt. A tvoje mamka taky (i kdyz by zaslouzili oba tvi rodice, ze te lip nehlidali). Nicmene postavili jste se k situaci celem.

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 08.06.13 14:35

No chybu jsi udelala…ale coz, poprala jsi se s celou situaci se cti. Stalo se co se stalo, nema smysl se s tim babrat. Ted koukej na to abys dodelala skolu. Rozhodne vycitkama se dal neposunes…a podle toho jak jsem te cetla mas na to!!

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 08.06.13 14:58

Jestli si někdo zaslouží poplácat po ramenou jsou to ti rodiče, protože se mohlo úplně krásně jednoduše stát, že by dali dítě k adopci a autorky se vůbec na nic nemuseli ptát.
Jestli se k tomu někdo postavil čelem tak oni! Máma přerušila práci aby vychovala vnuka.. to, že si pisatelka dodělala školu a co jako? Kdyby jí nebylo pomoženo má leda tak prd a vořech. Že to měla těžký? Zasmolila si sama :nevim:
Buď vděčná rodičům za to, že jsou jací jsou.
Nicméně do budoucna Ti přeji hodně štěstí, pevné vůle a odhodlání.

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 08.06.13 15:03

@Postrach17
Jen ještě já otěhotněla ve 13, ano je to na pořádných pár facek. Ale co taková žena, které je i 30 let porodí dítě, a i přesto, že ví všechno o kojeneckých ústavech, možnosti potratu, babyboxech.. tak dítě chladnokrevně vyhodí do popelnice. Tak pak mi řekněte, kde je ta hranice vyspělého rozumu

To jsou vyjímky, navíc většina žen co to udělá není starší 25 let! (nejdřív si něco zjisti než to tady začneš vykřikovat), ono zase 99% žen co mají dítě později se o dítě sami starají. Ty už se pět let necháváš živit rodiči i s dítětem. Na tom opravdu nevidím nic obdivuhodného :nevim:

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 08.06.13 15:03

@evick2 :palec:

 
Zola
Kecalka 232 příspěvků 08.06.13 15:50

@roksy25 Příroda zařídila, že 13tiletá holka může otěhotnět, takže to rozhodně není nic nepřirozeného. To, že nás společnost tlačí do nějakých kolejí, je věc druhá.
Postrach17: Vzhledem k naší společnosti ses nevydala zrovna jednoduchou cestou, ale nevidím důvod nazývat to chybou. Máš prostě jiný život, než většina lidí, to je celé. Přeju vám, ať jste šťastní, a v tom ti Samuelek určitě nijak nebrání :)

Příspěvek upraven 08.06.13 v 15:52

 
nepřhl. TýnkaK  08.06.13 16:04

Na deníčky moc neodepisuju, ale nedá mi to.

Kdyby za mnou přišla moje 13 letá dcera, že je těhotná, řekla bych jí, že to zmáknem a pak bych se šla do ústraní zhroutit, kde jsem, doprdele, udělala chybu ve výchově. Takže to, že ti tví rodiče pomáhají, podporují atd. vidím jednoznačně jako splácení dluhu na tobě. Samozřejmě že i ty jsi udělala blbost, navíc s následky nejen pro sebe, ale víš to, poprala ses s tím, vypadáš v rámci situace spokojeně. Ač to nebylo určitě pro nikoho lehké, nejtěžší jsi to měla stejně ty, ale z nejhoršího (donosit, porodit, vypiplat mimino, kombinace školy, péče a věku) už jste všichni venku. A jsou horší věci na světě. Líbí se mi, že to nijak nebagatelizuješ, nelituješ se, ani se nestavíš do pozice hrdinky. Vyjadřuješ se zrale a hezky se to čte. Sice jsi přeskočila jednu vývojovou etapu a je poměrně předvídatelné, že se to jednou někde projeví, ale snad to nebude nic dramatického. Věřím, že jsi synovi dobrou mámou a že i svým rodičům jednou všechnu námahu, péči a trpělivost s vámi dvěma, oplatíš. Moc ti fandím a do budoucna přeju už jen všechno nej… :kytka:

 
Postrach17
Kecalka 158 příspěvků 08.06.13 17:37

@evick2 Silná slova bych řekla..
Nevím, ale podle mě se žádný rodič nezachová tak jak píšete. Podle mě jsou jen dvě možnosti, 1. Dítě donosí a už si ho nechají (protože 9. měsíců s tím holka žije, a tohle by taky mohlo být pro ni docela dost velké trauma nemyslíte?! najednou se dítěte vzdát a ještě ke všemu jinou silou) a pak 2. možnost, že holka jde na potrat. U mě to už nebylo možné, ale vsadím se, že kdyby to máma věděla dřív, že by mě tam hnala a to bych nemohla ani ceknout.
Ale za to jak se zachovali, za to jsem jim velmi vděčná, ani nevíte jak.

 
Crystal87
Generální žvanilka 23729 příspěvků 08.06.13 17:44

Taky jsem svůj sexuální život začala takhle brzo :oops:
Jsi dobrá že jsi se k tomu ty sama postavila zodpovědně, leckdy se k tomu kdejaká 20,30 zodpovědně nestaví…sice jsi přišla o takové to pubertální užívání, ale podle psaní jsi rozumná holka. dospěla jsi a víš co je důležité. Držím palečky.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama