ZOO Zlín alias ZOO Lešná

Cestování

Vzhledem k tomu, že v blízkém okolí už jsme všechny ZOO okoukli, rozhodli jsme se navštívit ZOO Zlín a to v pracovní den, abychom předešli velkým davům. Trochu jsme se vyděsili, když nás vítalo plné parkoviště, ale pan „parkovák nás ujistil, že se může parkovat ješte vedle na malé loučce a hned nás požádal o zaplacení parkovného (50Kč). Záhy jsme se dozvěděli, že parkování je možné ještě na sezónním parkovišti (též placené).

Po vylodění celé rodinky a příchodu k bráně ZOO nás vyvedla z míry i fronta na pokladnu. Po zaplacení vstupného (dospělí 80Kč, děti od 3-15let 60Kč) a vstupu do obrovského areálu zámecké zahrady jsme se uklidnili, neboť dav se rozptýlil ve velkém prostoru. Teď si možná říkáte, že jsem se překlepla, když píšu „zámecké" zahrady. Ale je to správně. ZOO se totiž nachází v areálu zahrady zámku Lešná, který si můžete prohlédnout po zaplacení dalšího vstupného. Co se týče prohlídky ZOO, doporučuji řídit se informační tabulí u vstupu do ZOO a jít trasou od zvířatka č. 1 dále. Uděláte krásný okruh, který vás provede kolem zámku, přes typické zástupce zvířat čtyř světadílů - Afriky (nejvíce nás pobavili sloni, kteří porcovali větvičky stromů a ty pak s chutí pojídali), Asie (s užasným rybníkem s lanovým centrem pro gibony), Austrálie (s průchozím výběhem s klokany) a Jižní Ameriky (s halou tropického Yukatánu s lenochodem, který při dobré náladě podává návštěvníkům ruku na pozdrav).

ZOO je bez mříží, s upravenými výběhy, s průchozími voliérami a výběhy (což se mi moc líbílo). Prostředí areálu doplňují jezírka, rybníčky, vodotrysky a vodopády i v expozicích zvířat. Jen bych uvítala, kdyby bylo v ZOO více tabulí s plánem ZOO. V ZOO jsme strávili 6hodin a to jsme vynechli oboru s kopytníky.

V ZOO najdete různá houpadla, skákadla pro děti. Hlavní a největší dětský koutek je v dolní části areálu, je zde hrad, skluzavky, prolézačky, trampolína.

Děti se mohou povozit na ponících (35Kč) nebo na velbloudovi (50Kč). Najdete zde i farmu U koaly, kde je možné se občerstvit. V ZOO jsme napočítali další 3 restaurace: Tyrol (u zámku), Limpopo (u sezónního vstupu), Neapolitáno (v horní části areálu). My jsme měli hojné zásoby z domu, tak nám stačilo občerstvení až na farmě Tyrol v dětském koutku.

Počasí nám nakonec taky vyšlo, čili výlet považuji za zdařaný a můžu návštěvu ZOO Zlín vřele doporučit!! Chcete-li víc info koukněte na http://www.zoozlin.eu/.

Diblík a spol.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Radka O.
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 12.07.07 20:25

My tam byli s dětmi včera a mohu taky jen doporučit, ZOO je nádherná.
 Radka

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 12.07.07 20:43

Jako Zlinaci chodime do teto Zoo minimalne jednou za mesic. Holky to uplne miluji. Abyste predesli fronte u pokladen, doporucuji prijet pred pul desatou nebo naopak az po treti hodine. Za posledni roky v Zoo fakt odvedli kus prace a jsme radi, ze jsme zdejsi a nemusime za tou nadherou nekam daleko. Na zamku jsme meli i svatbu.
Pruchozi voliery, krmeni zvirat z automatu a komentovane krmeni nekterych zvirat je fakt super. Detsky koutek vyuzivame az letos, ale uz mame vyzkousene jak poniky, tak velblouda. Nejak se toho nemuzeme nabazit…Vrele doporucuji.  

Jeste chci podotknout, ze pro castejsi navstevniky existuje pernamentka na ktere se jeden vstup usetri. Za maly poplatek u pokladny pujcuji kocarky a deti si mohou vzit  i odrazedlo. Je tam jen jeden velky kopec, ktery pro odrazedla vhodny neni.  

Terik a holky

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 13.07.07 12:04

Zapomnela jsem dodat, ze jsem hodila par fotek do galerky!

D.

 
dalif
Kelišová 5813 příspěvků 14.07.07 22:06

jojo, my tam tez byli - ve ctvrtek ale prijeli jsme po 10 h a uz nebyl zadny kocarek na zapujceni ;(
poplatek na parkovisti me prekvapil, jinak se nam ZOO libila, i kdyz malej nenasel svoji „PATU“ = pandu, nicmene byli tam nadherni lemuri … a jine zviratka.

Dalif, Vitek 20mes, Zuzika skoro 3mes

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 15.07.07 19:13

Tak já se přidávám, a chválím, chválím tuto zoo, je překrásná! My ta byli v pátek kolem jedenácté, žádná fronta u pokladny a krásně jsme si užili prohlídku. Všechna zvířátka nás nadchla, holky byly nadšený, takže a jen a jen doporučuju!!!  

Jerrysek a holky Leonka a Simonka

 
monkax
Závislačka 2538 příspěvků 19.06.11 13:50

Tak já můžu taky pochválit tuto Zoo. Byly jsme tam včera a je to tam naprosto nádherné :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama