Jihlava - výlet do ZOO

Cestování

Jednu jarní sobotu jsme si naplánovali výlet do Jihlavy, konkrétně do ZOO, s tím, že pokud stihneme něco dalšího, tak to bude jen radost navíc. Počasí nám tedy moc nepřálo a k tomu jsme si zapomněli přibalit foťák, tak jsme si museli vystačit s foťákem na  mobilu. Výlet tedy hezky nezačal, ale nakonec se opravdu vyvedl.

V Jihlavě jsme se pomocí směrovek dostali na parkoviště u ZOO. Bylo téměř poloprázdné. Přesto mně připadalo, že je dost malé a když se sem v sezóně nažene hromada navštěvníků, tak je asi problém s parkováním. Pokud by se vám tato nepříjemnost stala, je možné zaparkovat na náměstí a odtud vás informační směrovky navedou k ZOO.

ZOO je bez mříží a leží v údolí řeky Jihlávky. Specializuje se na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Už vstup do ZOO je dost netypický, budova připomíná africký domeček a v jednom z pokojíčků panáčkují surikaty. Zaplatíte vstupné a cestou z kopečka se vydáte ke zvířátkům. ZOO je malinká, ale velice roztomilá. Mají tu spoustu pavilónů i zajímavých výběhů. Nevím, jestli je tomu tak pokaždé, ale zvířatka byla velice čiperná. Opičky se spolu honily a praly. Vydry dováděly v bazénku. Medvěd malajský (nejmenší druh medvěda) pózoval před fotoaparáty…V A­mazonském pavilonu si dejte pozor! Nad vašimi hlavami pospávají na větvích lenochodi, tak ať váš účes nezdobí jejich bobky. Krásný prostor se spoustou vyhlídek na vodní plochu najdete u vodního ptactva. Nezapomenutelné kouzlo má Africká vesnice - komplex chýší s občerstvením, jevištěm, ubytovnou pro netopýry, želvy, mangusty, lemury,..Mají tu i chýši s dvorkem pro kozy kamerunské, samozřejmě přístupný dětem. Kousek od Africké vesnice je dětský areál s prolízkami. Vzhledem k tomu, že jsme byli docela promrzlí, přišlo nám velice vhod občerstvení u Lemurů. Uvnitř hořel ohýnek v krbu, přes prosklenou stěnu jste mohli pozorovat lemury a popíjet při tom teplý čaj. I jídlo pro prcka mně tu ochotně ohřáli.

Info o cenách a otvíračce http://www.zoojihlava.cz/index.php?…

Vzhledem k tomu, že jsme se ještě nechtěli vracet domů, přeparkovali jsme auto na spodní část náměstí. Zde je i hotel s příjemnou restaurací, kde jsme si dali pozdní oběd.

Náměstí (prý největší historické náměstí u nás) je trochu zvláštní - uprostřed stojí obchoďák. Na náměstí jsou dvě kašny, které zaujaly hlavně naši dceru a vůec jí nevadilo, že voda byla ledová. Naproti kašně Amfitrité projdete uličkou ke kostelu sv. Jakuba Většího, kde se můžete stejně jako my vyšplhat na vyhlídkovou věž. Je zde krásný rozhled do okolí. Kousek odtud vedou schůdky k ZOO. Z náměstí se ulicí Matky Boží dostanete k Bráně Matky Boží a dále ke zbytkům starých hradeb, taková malá procházka. V Jihlavě mají i podzemí (velikostně druhé největší po Znojmu), na které nám ovšem už nezbyl čas. Najdete je u náměstí u kostela sv. Ignáce. Prohlídky v katakombách jsou v každou celou hodinu.

Pro lepší orientaci koukněte sem http://www.jihlava.cz/…mapa_pam.htm

Hezký výlet!

Diblik

P. S.: Pár fotek ze ZOO je v galérce, ale jejich kvalita nic moc, omlouvám se, jak jsem již zmiňovala jsou z mobilu.

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 24.05.07 21:26

Ahojky.

Jo, jo, jo. Jihlavsá Zoo je pro mě moc hezká. Malá a útulná......
V sobotu Zoo poctíme návštěvou srazíkem nás holek z Růzňat. Už se moc těšíme a snad nám počasí bude aspoň trošku přát.

Ilča a svišti z Růzňátek

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 27.05.07 23:19

My se do ZOO Jihlava chystáme jako velká banda až v červenci, bude nás dost, protože beru i děti svojí sestry a pojedou s námi i Vítkovi kmotři a jejich dvě vnoučata, se na to těším, protože Jihlavskou Zoo mám dobře prolezlou ještě z dob kdy jsem tam chodila na střední, a Africkou vesničku, ač je tam poměrně dlouho jsem ještě neviděla. Mějte se Díblíci. Majčus a Vítek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama