Hospitalizace matky s dítětem - problém?!?

Rodičovství

Nedá mi to, abych se s vámi nepodělila o situaci, která mě naprosto šokovala. Můj 11.měsíční syn Matěj trpí svalovou hypotonií a náš neurolog nás poslal na magnetickou rezonanci, aby vyloučil jakoukoliv souvislost hypotonie s nějakým mozkovým problémem. Magnetická rezonance je šetrné vyšetření mozku s velkou vypovídací schopností. U dospělých se dělá ambulantně. Malé děti musí být hospitalizované, neboť u nich je vyšetrení prováděno v narkóze (omámení plynem), aby při vyšetření ležely v klidu.

Když mi tohle neurolog sdělil, ani na chvíli jsme nezapochybovala, že budu moci být se svým 11.měsíčním synem v nemocnici 24h celých 7dní.

Ale opak byl pravdou!

Naše brněnská dětská nemocnice má na dětské neurologii pouze 4lůžka pro maminy a to hlavně pro plně kojící, takže smůla. Přes den sice můžete být se svým dítětem, ale spát musíte doma, teda pokud náhodou nemáte veliké štěstí a je jedna z postelí volná, ale to vám bohužel niko nezaručí. Myslela jsem si, že když se musíme objednat (čekací doba je tak měsíc), tak že nám mohou lůžko rezervovat, byla jsem ochotna si i připlatit. Říkala jsem jim, že budu klidně spát i na židli, ale ani to nešlo, prý bych tam rušila ostatní děti (nechápu???).

Dítě, které bude přes den „trápeno předoperačními vyšetřeními“, bude tedy ještě v noci psychicky strádat, tím že nebude v blízkosti matky (zrovna je ve věku, kdy je na mě hodně fixovaný)?

To je 21.století a skvělá zdravotnická péče???

Rozjeli jsme tedy s manželem velkou akci. Začali jsme obvolávat nemocnice v republice - nejdříve ty pražské. Tam jsem zažila další překvapení. ANi podle mého mínění vyhlášená dětská nemocnice Motol vám nezaručí, že budete moci být se svým dítětem, mají také omezený počet postelí a když zrovna nebude, tak prý můžu spát na ubytovně! ŠOKUJÍCÍ!!

V některých nemocnicích nemají dětskou neurologii nebo magnetickou rezonanci.

Nakonec našel manža na internetu kontakt na Tomayerovu nemocnici v Praze-Krči a prý má dokonce certifikát od UNICEFU „baby friendly hospital“ (nemocnice přátelská k dětem). A ejhle, tady je pobyt matky s dítětem možný celých 24h (u všech dětí do 4let), pak dle domluvy. Mluvila jsem i s paní doktorkou, která byla velice ochotná, vstřícná, říkala, že když je mamin hodně, tak vytáhnou ze skladu matrace a je to. Podivovala se, že stejné podmínky mi neposkytne dětská nemocnice v Brně.

Tak jsem ještě znova volala našemu neurologovi, aby objasnil p.doktorce Matějovu diagnózu. Bude ještě pár problémů s tím, že se chceme nechat hospitalizovat mimo Brno, ale to je prý problém řešitelný. Tak snad to vyjde! Čeká mě ještě pár telefonátů. V po budu zase o něco chytřejší!!

Držte nám palce!

A všem, kteří se setkáte s podobnou záležitostí, přeji pevné nervy a nevzdávejte to!

Diblík

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 10.02.07 18:44

Diblík
držím palečky aby jste to dobře zvládli a malý aby byl co nejdříve zdravý jako rybička.Je to opravdu smutný,že musíš vynaložit tolik síly a energie abys mohla být se svým malým chlapečkem.Sama si neumím předtsavit,že bych ho tam nechala samotného.drž se
Andynka

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 10.02.07 18:54

Ahoj Diblíku!
Je super, že jste našli místo, kde budeš moct s Matýskem být. Hlavně ať to dobře dopadne a Matěj je v pořádku!
Já mám zkušenost skoro 4 roky starou z Motola. Elišce bylo 5 týdnů a po vdechnutí mlíčka měla podezření na zánět plic (naštěstí se nepotvrdilo). Musela na 5 dní do Motola, kde inhalovala Mucosolvan a odsávali ji. Samozřejmě byla plně kojená. Když jsme tam dorazili, řekli, že je chřipkové období a mají plné pokoje, kde s dětmi mohou spát maminky. Měla jsem nervy na pochodu a dorazilo mě, když mi sestra navrhla, ať přestanu kojit. Nakonec jsem uhádala, že mi vedle Eliščiny postýlky dali lehátko (je to proti předpisům) a já ho vždycky ráno musela složit a uklidit a večer zase rozložit. Profesně Motol super, ale ten přístup…
Tak už jen samé dobré zkušenosti přeje
Katka a spol.  

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 10.02.07 19:12

Já jsem měla aničku v brněnské nemocnici dvakrát, a měla jsem to štěstí, že jsem tam pokaždé mohla být s ní. Z toho jednou jsem byla kojící, jednou nekojící. Blbý ale bylo, že když jsem tam s ní byla podruhý, nemohla jsem si lehnout přes den, a to ani když malá spala, prostě pobyt na posteli přes den nehrozil. Nevím proč. Ono sedět s dítětem celý den na židli není nic moc. Ale furt si říkám - aspoň že tak…

Přeju hodně sil a nervů!

Bibina

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.02.07 20:06

Ahoj Dibliku,

kvůli pobytu rodičů s miminky byl napsán i leták, koukni sem

http://www.volny.cz/…emocnici.pdf

http://www.fnbrno.cz/article.asp?… - nalistuj
Rady rodičům“:[]** hos­pitalizovaných dě­tí**

Jak se při přijímání průvodce postupuje

 • O přijetí průvodce rozhoduje přijímající lékař, který zároveň určuje, zda je pobyt indikovaný, tedy že pobyt průvodce je vzhledem ke zdravotnímu stavu dítěte nutný nebo neindikovaný, tedy na žádost průvodce, který je spojený s finanční úhradou bez ohledu na věk dítěte.  Ve sporných případech rozhoduje primář nebo přednosta kliniky/oddělení.
 • Při rozhodování, zda jde o hrazený pobyt průvodcem hospitalizovaného pacienta (neindikovaný) nebo hrazený pobyt pojišťovnou (indikovaný) se přihlíží zejména k tomu, zda jde o kojící matku, o průvodce, který má přispět k léčebnému efektu u nemocného - zacvičení pro určité procedury (péče o stomie, rehabilitace, mentálně postižený pacient, péče o diabetika, apod.).

Za indikovaný je vždy považován pobyt průvodce u dětí:

 • do 1 roku věku bez ohledu na diagnózu
 • u dětí se ZTP, ZTP/P bez rozdílu věku
 • u dětí, kde selhávají vitální funkce bez rozdílu věku
 • u dětí s polytraumatem bez rozdílu věku
 • u onkologicky nemocných dětí v akutní fázi léčby bez rozdílu věku.
 • u dětí s mentální retardací bez rozdílu věku

Za rozhodnutí o důvodu přijetí průvodce odpovídá přijímající lékař.

 • Pokud je pobyt průvodce nutný (indikovaný), hradí jej příslušná zdravotní pojišťovna, u níž je doprovázené dítě pojištěno (automaticky pobyt průvodce hradí pouze u dětí mladších 6-ti let. U dětí starších 6-ti let jej platí pouze s předchozím souhlasem revizního lékaře).
 • Jestliže pobyt nutný není, hradí náklady pobytu vždy průvodce dítěte. Průvodce je přijímán a umísťován na základě kapacitních, prostorových a dalších technických možností nemocnice (dále jen „provozní podmínky").
 • Při neindikovaném pobytu vypisuje lékař ve čtyřech vyhotoveních formulář „Podmínky pro přijetí průvodce do zdravotnického zařízení„. Následně seznámí průvodce se „Závaznými pokyny pro průvodce hospitalizovaného pacienta“.
 • S vyplněnými podmínkami se průvodce přihlásí v příslušné pokladně, kde je provedena úhrada ve výši 2/3 nákladů předpokládané doby pobytu. V době od 15.00 hodin, v sobotu, neděli a svátek, zajišťuje tyto služby Centrální evidence. S potvrzením o úhradě pobytu a kopií dohody o ubytování odchází průvodce na místo ubytování, kde obdrží lůžkoviny případně na základě rozhodnutí oddělení klíče proti podpisu.
 • Při indikovaném pobytu vypisuje lékař ve čtyřech vyhotoveních „Doklad o přijetí průvodce do zdravotnického zařízení„. Následně lékař seznámí průvodce se „Závaznými pokyny pro průvodce hospitalizovaného pacienta“. Současně s tím vyplňuje lékař u dětí starších 6-ti let žádanku o zvýšení úhrady.
 • V době od 15.00 hodin, v sobotu, neděli a svátek, zajišťuje uvedené služby pokladny Centrální evidence.

Ukončení pobytu“:[]** prů­vodce**

 • Pobyt průvodce je ukončen nejpozději s dnem ukončení hospitalizace pacienta. Při ukončení pobytu je ubytovací prostor včetně zařízení a klíčů předán správci objektu, staniční sestře (sestře ve službě), kteří provedou záznam do knihy ubytovaných.
 • Po skončení pobytu je celková částka průvodcem doplacena, buď formou hotovostní úhrady ihned na pokladně nebo poukázkou, kterou se průvodce zavazuje uhradit do 14 dnů od ukončení pobytu v nemocnici. V době od 15.00 hodin, v sobotu, neděli a svátek, zajišťuje služby pokladny Centrální evidence.

Pobyt  průvodce ve zdravotnickém zařízení se řídí „Domácím řádem“.

http://www.fnbrno.cz/article.asp?…

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.02.07 20:11

Ubytování průvodce je staženo ze stránek FN brno a tam píší, že pobyt s dítětem je indikovaný, když dítěti není rok vždy. Tuším, že nemocnice získala skládací lůžka, takže by měla být možnost, aby jsi mohla spát s prckem na pokoji. Mateřská centra v JM kraje právě bojují za zlepšení informovanosti rodičů o jejich právech a za zlepšení ochoty personálu vyjít rodičům vstříc, tzn, informovat je i o VŠECH možnostech, jak by mohly rodiče být v nemocnici se svými dětmi ......

Diblíku, v tom letáku viz. výše jsou i kontakty na lidi, co by ti mohly pomoci

Lila
P.S. omlouvám se za nepřehlednost v mém minulém komentáři

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 10.02.07 20:35

Ahoj,  

byla jsem v podobné situaci. Adámek byl na pozorování v nemocnici na neurologii když mu bylo 8 měsíců. Spadl mi na hlavičku. Okamžitě jsme jeli do nemocnice po vyšetřeních si ho radši nechali na pozorování na dětské neurologii, kde mi ovšem nedovolili zůstat s ním ačkoliv jsem je opravdu prosila. Bohužel už jsem v té době nekojila takže smůla. Měla jsem o něho takový strach brečela jsem tam všechno jsem si vyčítala a bylo mi ho tak líto. Mohli jsme tam zůstat jen dokud neusnul a ráno v 7 jsem tam mohla přijít. Takže jsem tam chodila každý den od 7 a odcházela večer když usnul nejdřív tak ve 20.00. Bylo mi opravdu hrozně a nerada na to vzpomínám. Dnes bych se asi zachovala jinak a víc bych bojovala za to abych mola být s ním. Tehdy jsem to brala tak, že se to stalo vinou mé nepozornosti a tak si vlastně nemůžu vyskakovat:-(  

Opravdu nechápu tento přístup v dnešní moderní době, kdy takhle malé děti nemůžou být s maminkou v nemocnici 24 hodin denně. Děsný přístup.  

Bylo to v Ostravě - Porubě na dětské neurologii. Doufám, že i tam se s tím začne něco dělat.  

Andrea a Adámek 21 měsíců

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 10.02.07 20:44

Ahoj Diblíku,  

to, co popisuješ, mě bohužel vůbec neudivuje - pobyt v brněnské Dětské nemocnici jsem s Aničkou absolvovala loni, když jí bylo 10 měsíců (kvůli laryngitidě, ovšem ona tam chytla ještě rotavirus, takže jsme skončily na infekčním). Moje zážitky byly natolik otřesné, že mě to dovedlo k pevnému rozhodnutí - pokud nepůjde vyloženě o život a nebudou rozhodovat minuty, v případě nutnosti vyhledám rozhodně jinou nemocnici (např. v Ivančicích nebo v Boskovicích). Protože jsem byla kojící, tak jsem sice byla na pokoji pro matky, který ovšem byl hodně vzdálený od pokoje, kde byla Anička (doma spí v postýlce vedle mě), jídlo pro maminy je zařízeno naprosto debilně - musí se chodit do úploně jiné budovy (navíc na snídani je to v době vizit, takže maminy raději nechodí nikam), pokud je u dítěte matka, sestry si ho vůbec nevšímají apod. Anička se mi domů vrátila tak vystresovaná, že jsem ji dávala dohromady 3 měsíce (a myslím, že něco z tehdejších zážitků si pamatuje dodnes). Takže přeju v Motole hodně štěstí, určo to bude v pořádku.  

Světlana

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.02.07 20:59

Ještě já,

v děstké FN brno jsem byla také, když Petrovi bylo 8 měsíců, přes den stále a když usnul, chodila jsem na ubytovnu. Když se prcek v noci probudil (byl kojený), tak mě sestry zavolaly, já jej nakojila a byl v pohodě. Naštěstí si z nemocnice žádné trauma nedonesl, sestry mě opravdu poctivě budily - volaly mi telefonem, službu tehdy měly slovenky, byly moc milé, byla tam i jedna děsná sestra, které bych nevěřila, že mě zavolá, ale naštěstí neměla v noci službu)).
S obědy je to děs, nechápu, proč nemohou matky jíst to, co jedí náctileté děti v nemocnici (možná, aby nezjistly, co je to za hnus). Říkaly mi sestry, že tam jedna kojící maminka omdlela hlady, protože se bála odejít od svého dítěte (jídelna je děsně daleko, v jiné budově).

Sestry v podstatě s Petrem neměly problémy, přebalovala jsem jej, převlíkala, krmila. Jednou mu dokonce málem daly ATB po dvou hodinách, místo po 8! Kdybych tam nebyla, nevšimla bych si to ..... střídaly se služby a někdo z nich to spletl …chjo…
Ale bylo mi moc líto dětí, co tam byly samé, sester málo na to, aby si s prcky někdo mohl hrát, pochovat, takže byly děti vyděšené (když někdo přišel, tak jim něco píchl, takže se pořád bály), stále v postýlkách s plenou, ačkoli už uměly samé na WCko …

jsem zvědavá, kdy se přístup k dětem a jejich rodičům v naší FN změní, hodně proto dělají jihomoravská mateřská centra …

Lila

 
tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 10.02.07 21:03

Ahoj,
v Dětské nemocnici jsem měla děti hospitalizované dvakrát.Poprvé jsem musela,přesně jak popisuješ vždy v 19 hod opustit oddělení a strávit noc plnou myšlenek na dítě doma.S manželem jsme se dokonce museli střídat na pokoji - nesměli jsme tam být zároveň!
Podruhé jsem byla kojící matka,ale ani to mě neopravňovalo k tomu,abych spala vedle sedmiměsíčního dítěte.Byla jsem ubytovaná o 2 patra nad ním a díky tomu jsem přestala kojit.Sestry mě měly volat,když se malý probudí, ale on zázračně spal celou noc.Po dvou hodinách jsem vstávala a chodila se na něj dolů dívat, ale bylo to jen k tomu,že jsem byla po třech nocích už hrozně unavená.A sestry si ani nevšimly mojí přítomnosti.Celkově péče sester na Interně B byla naprosto strašná.Odcházela jsem otřesená tím,jak některé sestry jednají s malými bezbrannými nemocnými dětmi.Nikdy bych tam dítě nenechala samotné.
Můj dojem z Dětské nemocnice je ten, že některé sestry se naprosto minuly povoláním a nemají tam,co dělat.S vyšetřením a přístupem lékařů jsem byla vždy spokojena.
 Tynda

 
mroe
Extra třída :D 13184 příspěvků 10.02.07 21:48

Ahoj, ja jsem rada, ze jste uspeli prave v Thomayerce(pra­cuju tam, sice jen chvili, ale jsem zatim spokojena), jen me zarazilo, ze tam mate jit na vysetreni magnetickou rezonanci. Pokud ja vim( a vedet bych to mela, pracuju prave na oddeleni, kam by patrila), tak Thomayerka zadnou rezonanci nema. Jedine, co me napada je, ze vas asi povezou na vysetreni do Ikemu, se kterym v tomhle ohledu Thomayerka uzce spolupracuje a je to kousek vedle. Tak at vam to dobre dopadne a drzte se. A je hezke slyset, ze prave v nasi nemocnici mame tak ochotne zamestnance, mohlo by se nam to taky nekdy hodit.
Mroe + Julie

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 10.02.07 21:59

Ahojky Diblíku ,
nejsem z MOravy, ale ze severu čech, ale něco podobného jsem opravdu nezažila. Barunka měla infekční zánět ledvin a já jako nekojící jsem byla celou dobu s ní, ale když jsem po půl roce - to jí bylo14 měsíců šly na kontrolu , která obsahovala vyšetření na nukleární medicíně byla jsem opět jako nekojící hospitalizovaná  s ní. Hospitalizace byla přes noc, protože se to vyšetření provádělo v jiném městě a taky měla být kontrolována po narkóze. Nakonec to dopadlo tak, že jsem jí před samotným vyšeřením uspala a celou procedůru ležela na mě pod tím velkým bubnem :-O) Já sledovala ty čtverečky a Barunka spala klidně a bez omamných prostědků:-D Všechno bylo na super dohodě a milém jednání - na vyšetření nás převážela sanitka. Barunka dostala pití a když ji napichovaly tu radiaci do žíly tak tam před ní hrály maňáskové divadlo -prostě pohoda - všechno jsme krásně zvládly a večer šly domů:-D Koukám, že jinej kraj jinej mrav, protože u nás je to prostě samozřejmé - no teda podle druhu nemoci a obložnosti lůžek, ale když nebylo místo tak sestry nechaly maminky spát i na křesle.  Přeju Vám ať všechno skvěle zvládnete a vyšetření dopadne na 1*. Jo a nebojte se zajít za přednostou a stěžovat si - moc lidí to nedělá a to není správné - musíme bojovat za svá práva - děláme to pro naše zlatíčka ne  

Monika

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.02.07 22:06

Ahoj,

já jsem byla s naší Barunkou hospitalizovaná několikrát, teda spíš ona než já. Nikdy jsem ta s ní být nemohla, prý je plno. Ačkoli jsme byly objednáni na plánované vyšetření, vžda na pokoji určenemé pro matky s dětmi byl již někdo jiný.  Rozepisovat do podorbna se nebudu neb mi opět stoupá adrenalin. Bylo to na oddělení CH8.
Je to sice nějaký rok zpátky, ale situace se tam vůbec nezlepšila. Někteří lékaři hřeší na to, že jsou spádovou oblastí pro celou jižní Moravu a tak alternativa jít jinam, je hůře proveditelná, než v případě třeba v případě infekčného oddělení.
Navíc Barunka je skoro 6 letá, tudíž možnost s ní být na odd. mi pomalu končí. A navíc zjišťuji, že případné hospitalizace zvládá lépe sama než se mnou. ALe když byla malinká bylo to jiné. Přístup zdravotníků v dětské Brno je otřesný nejen na odděleních, ale i na ostatních pracovištích.
Zrovna v pátek jsem na RTG byla svědkem toho, kdy asi tak 3 měsíční miminko, čekalo v kabince asi hodinunež jej zrentgenují. A to je tam zavolala sestra, aby se připravili a svlékli se. Pak se tatínek ozval, dost rázným způsobem a šli na řadu hned.
Dále není neobvyklé když potřebujete něco vysvětlit, že Vás posílají od čerta k ďáblu a stejně se nic nedozvíte.

Prostě děs a běs.

Z těchto důvodu dojížíme jak je to jen možné do nemocnice do Ivančic, kde jsme opravdu pacienti a je o nás zájem, nikoho neobtěžujeme a všichni nám vyjdou vstříc třeba i o půlnoci.
Pamatuji se když měla Barunka před rokem zánět ledvin, který byl na hospitalizaci, které já jsem se bránila z důvodu, že máme doma 4 měsíční miminko. Pan primář mi obratem odvětil, že mohu být hospitalizovaná i s miminkem, jen abych tam byla i s nemocnou Barunkou. Tomu říkám přístup.

Takže milé maminky nesmíme se dát a musíme bojovat za svá práva i za práva svých dětí.

Držím nám všem palce.

Hamina

 
VeruskaK
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 10.02.07 22:08

Jak tě chápu… nenech se odradit a trvej na tom, že s ním budeš pořád.
My jsme byli v nemocnici naštěstí jen jednou v HK když měl Pepi 18 měsíců - průjem, teplota a krev ve stolici, takže víceméně napozorování na infekčním. Pepi dostal vlastní minipokojíček, kde měl postýlku, nikoho jsme tam nerušili. A stejně jsem prý u něj nesměla zůstat přes noc, nechápu proč. Klidně bych spala i na zemi - nevím proč nemůžou mít ty přenosné matrace když už nejsou peníze na prestavbu. Naštěstí jsem mohla zůstat než usnul a spala jsem o pár dveří dál. Druhou noc se nademnou slitovala jedna sestřička, přinesla mi tu největší dětskou postýlku co tam měli (140cm délky) a mohla jsem u něj zůstat. MOC jí za to jsem vděčná. Pokaždé když se přiblížil někdo cizí Pepi se mě chytal a držel mě tak pevně jak jsem nikdy nezažila. Když jsem musela na záchod, měnil se ve vystresované klepající se zvířátko. Ani si nechci představit, co by s ním udělalo, kdyby tam musel týden být sám…
Celou dobu jsme prosklenou zdí koukali na zhruba 8 měsíčního klučíka, kterého tam mamina nechala. Záměrně píšu že nechala, nebyla za ním ani jednou na návštěvu. Celý den prospal, sestřičky mu zhasly (asi aby od něj měly pokoj), když byl vzhůru, brečel. Takže v noci často plakal a Pepi se budil, ale měla jsem hroznou radost, že mu stačilo jen když jsem se ozvala a hned byl v klidu a za chvíli zas usnul. Jak vystrašený by musel být, kdybych tam nebyla…
Takže, dělej vše co můžeš, abys tam mohla být s ním. Zanedbávání tohohle problému je děsivé. Vždyť ty dětičky se musí uzdravit rychleji, když nejsou ve stresu! Sestřičky neměly s Pepim absolutně žádnou práci, všechno jsem zastala já… jen kdyby se někdo zamyslel.
Věrka  

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.02.07 23:21

Holky, tak si říkám, proč sakra to někde jde a jinde ne???????? Není to náhodou o lidech?
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.02.07 23:29

Holky, FN Brno má dotazník spokojenosti doprovodu hospitalizovaných paciemtů , nevím sice, jestli k něčemu je, ale tady je odkaz na něj http://www.fnbrno.cz/article.asp?…

Lila

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 10.02.07 23:38

Diblíku - držím palce ať  vše proběhne jak má!!!!! Hlavně ať jste zdravoučký.
Já byla se svým tehdy 4měsíčním synem v nemocnici nejprve v Brandýse nad Labem, a pak nás přeložili právě do Krče a nebyl problém. Tak jsem ráda, že jste se tam nakonec dopídili..... Byli tam všichni moc hodný, doktoři mě informovali o všech vyšetřeních (ale musela jsem předtím podespat papír, že chci být plně informována), a sestřičky taky byli moc milé. Navíc jsou tam k dispozici koupelny - tam jsem si ho tam vždycky krásně vykoupala. Pokoje byli uspořádány, tak že ty dětské postýlky byli třeba naproti, nebo u noh postele velké, ale já jí měla celou dobu posunutou u své velké, a nebyl v tom vůbec žádný problém!!!!  Jinak do 6 let má matka na pobyt právo a neplatí za něj. Ale někde to řeší těma ubytovnama. No mě by stejně nevyhnali a Brandýse mi říkali, že kdyby nebyla volná postel, tak můžu spát na židli.....
Takže hlavně ať jste zdravoučký!!!!
Zet + Romča 10 měsíců

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 11.02.07 17:01

Diky vsem za podporu! Kdyz to slysim i od vas, jak jste byly nespokojene, tak jsem naprosto presvedcena, ze jsem udelala spravnou vec, kdyz jsem zvolila jinou nemocnici.Je to fakt hrozny!!

Lilo , diky za info, ale vzhledem k tomu, ze cekaci doba na MR je minimalne mesic, tak to uz bude Matovi vic jak rok, cili bych se ani nemela o tuto vyhlasku oprit. A abych Ti pravdu rekla, abych se jeste vic stresovala tim, jestli to uhadam,nebo ne na to uz fakt nemam silu. Cekam proste od nemocnice vstricnost a ne tohle.. Taky mi nabizely ubytovnu, ale to uz je pro me jedno, kdyz bych nemohla byt u nej, tak muzu spat doma, no to bych vlastne stejne nespala.

Svetlano, ja bych taky sla nekam bliz nez do Prahy, jenze ono je problem, ze ne vsude je detska neurologii a jeste s MR. Taky sis teda pekne uzila a hlavne mala! S tim jidlem jsi me taky uplne sokovala! No des!

Tyndo to je otresny, ze jsi musela prestat kojit!!Ja kdybych tam byla s MAtou jeste v obdobi kojeni, tak taky asi skoncime, kojeni bylo u nas dost vydrene!!Mrzi me to.

Jeste jednou dik a urcite napisu, jak jsme bojovali!!!!

Diblik

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.02.07 20:42

Dibliku, tak držím palce, ať se v nemocnici zadaří ! A máš recht, proč nejít jinam, když to jde, někam, kde se o pacienty opravdu starají!
Tak hodně štěstí!
 Lila

 
Fazole
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 12.02.07 00:34

Hmmm, mám opačný problém, kojím měsíční mimínko a do nemocnice mám jít já… Ano, dítě rádi hospitalizují se mnou, ale dají ho na dětské do vedlejšího baráku a přinesou mi jej jen na kojení. To ho radši nechám doma s tátou a odstříkaným mlékem. Motol.

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 12.02.07 09:32

Ještě jsem chtěla doplnit, že jsem nekojila. Z

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 12.02.07 11:40

Ahoj,
přečetla jsem si článek, protože jsme byly taky na magnetické rezonanci, když bylo dceři 9 měsíců. Naše dětská neuroložka nás objednala, čekaly jsme 10 dní. Byly jsme v nemocnici v Teplicích, měly jsme samostný pokoj, super přístup, akorát jako nekojící maminka jsem musela zaplatit 200Kč na den ( na jídlo apod.).Nemůžu si stěžovat, snad akorát jídlo hrůza, ale jinak super. To co jsem si přečetla mě fakt šokovalo, myslela jsem si, že u takových velkých nemocnic je pobyt dítěte s matkou automatický, no děs. Maminka v článku udělala dobře, že tam děťátko nenechala samotný, protože právě při zmíněném pobytu v Teplicích jsem byla svědkem, že tam byly 2 děti batolecího věku bez maminek, byli to chudinky, pořád plakali, sestřičky na ně neměly moc času, a tak plakali a plakali v postýlkách…
Držím palečky ať má Matěj dobré výsledky, a statečným maminkám a dětičkám zdar.
Andrea + Anetka 2 roky.  

 
Daniela88
Kecalka 154 příspěvků 12.02.07 13:24

Diblíku,
já jen drobnost: náš mrňous byl také objednán na MR do dětské nemocnice Brno, pak jsme to zrušili, protože byl zrovna nějak nachcípaný a už jsme byli dost shnilí ho tam zrovna objednat, nicméně to mělo být dovršení celého vyšetřovacího procesu v rámci neurologie kvůli tomu, že ve svých 3 letech ještě nemluvil. Teď je to už rok, díky nástupu do školky se slušně rozkecal a potřeboval by naopak vypnout… :-) … ale to je vedlejší.
Překvapilo mě, že kvůli MR počítáte se 7 denní hospitalizací. Nás samozřejmě drze objednali nastoupit ve čtvrtek s tím, že se bude dělat vyšetření před celk. anestezií, pak tam hnít celý víkend, MR v pondělí, v úterý domů. Vyšetření jsme nakonec domluvili s naší dětskou dr. (odběr krve, moč + běžné vyšetření), takže nastupovat jsme měli v pátek a to ještě můj rozzlobený manžel dohodnul nevídanou věc, a to, že pokud bude v neděli mít službu klukova přidělená ošetřující lékařka, tak se nastoupí až v neděli. Tedy požadovali na nás v podstatě jen nástup den před výkonem a měli jsme být propuštěni druhý den po výkonu. Ale proč neobjednat MR na pondělí, aby získali penízky za hospitalizaci pacienta a ubytování tatínka i přes víkend, že?
Daniela  

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 12.02.07 21:47

Andreo,  

já si tenkrát samozřejmě chtěla připlatit nadstandart, abych mohla spát s Aničkou - ale na celé oddělení tam byl slovy JEDEN pokoj, který byl pochopitelně obsazený. Byla bych ochotná dát i tícku na den, nejsem milionář, ale peněz bych nelitovala! Já se právě s takhle strašným přístupem setkala jen v Brně - kamarád mi vykládal, že jeho syn, kterého vychovává odmalička sám, měl laryngitidu, a BABIČKA s ním byla v nemocnici celou dobu (samozřejmě i v noci) na pokoji! O to víc mi přijde přístup brněnské nemocnice šokující.  

Světlana

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 13.02.07 10:56

Ja jsem se taky hned pidila po nadstandartu, ale na neurologii ani zadny pry neni. Taky jsme byla ochotna si za pobyt v nemocnici zaplatit, taky nejsme nijak bohati, ale tohle je pro dobro meho ditka, cili to bych penez nelitovala, psychika a pohoda Matyska je prednejsi.

Jo jinak vsem, co jste mi tu napsaly, slibila jsem, ze vas budu informovat, jak se to vyviji. Tak jsme na 5.3 objednani do Tomayerky v Praze - Krci na 3-5denni neurologicke vysetreni, na zaklade tech vysetreni se teprve rozhodne, jestli rezonanci ano nebo neni nutna. Budu na pokoji jeste s jednou mamkou a samozrejme s nasimi prcky. Tim ze mame termin jsem ted vic ve stresu, ale aspon se vse rozlouskne a budeme vedet na cem jsme a taky se na Matulku podiva i jiny neurolog, coz taky povazuji za plus. Drzte nam pesti!!! A jeste jednou diky za podporu, moc mi to pomaha!!

Diblik

 
lence
Nováček 5 příspěvků 13.02.07 14:21

Ahoj, já mám naprosto stejnou zkušenost s brněnskou nemocnicí. Když si před 2 lety můj, ani ne 2 letý, chlapeček překousl jazyk, musela jsem ho nechat v nemocnici samotného. Ještě téhož večera ho museli operovat a jazyk sešívat. To že mi nekompromisně oznámili, že tam zůstat nemůžu bych ve finále nějak překousla (byl únor, chřipková epidemie, zákaz návštěv), ale to, jak jednaly sestry s tím malým, vyděšeným prckem, kterého to bolelo, tekla mu z pusinky krev a ještě ho odtáhli od maminky, to byl fakt vrchol. Ještě ani nebyly zavřené dveře a sestra na něj začala hučet, že má okamžitě přestat řvát, zmlknout, ap.  Tehdy mě odtamtud musel soused (manžel nebyl doma) odtáhnout. Naštěstí vše dopadlo dobře a na prckovi to žádné následky nezanechalo.
Vám přeji pohodový pobyt v nemocnici.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 13.02.07 14:41

no a zrovna s Motolem mam skvelou zkusenost, pred rokem a pul - hospitalizovali mne po zlucnikovym zachvatu pozde vecer, primo z pohotovosti a nez jsem se stihla zeptat, co bude s malou, tenkrat 4 mesice tak jsme byli prijati cela rodina, tedy i s manzou. Byli jsme pohromade na pokoji, pro malou manza privezl cestovni postylku a i to nam nabizeli, ze zkusi zaridit z gynpor. oddeleni. Ale stejne jel domu pro veci, tak vzal i tu postylku. K pokoji byla vlastni sprcha a wc. Manza se staral o malou, chodil ji v satku vencit po nemocnicnim arealu a prikladal mi ji na kojeni, kdyz jsem byla na kapackach. Udelali mi hned i operaci, aby to bylo pri jednom, tak jsme tam byli tyden. Doktori vzdy vse konzultovali s gynpor. co mi davaji. Sestricky byli moc hodne. Fakt to byl super pristup a byli jsme hodne mile prekvapeni!

 
Berusmon
Nováček 5 příspěvků 08.07.08 10:14

Ahojky, byla jsem hospitalizovana s dcerkou, ktera nemela jeste ani rok v Brne na infekcnim..nic horsiho jsem nezazila. Skrze den jsem s ni mohla byt, ale uderem 19hod nas vykazala mudra ven. Pristup lekaru byl naprosto otresny, prostredi jako za prvni republiky…psychicky jsem to nezvladla a podepsala reverz a malou si vzala domu.  Kdyz jsem se byla ubytovat na ubytovne kousek od oddeleni, jedna maminka mi vykladala, ze dosla o pulnoci za malou (pokud jste ubytovana, mate klice od oddeleni a muzete tam kdykoliv dojit) jenze asi nepocital personal s tim, ze kdyz maminu v sedm vyrazil, ze bude mit tu „drzost“ se tam vratit. Nasla malou opuchlou, ubrecenou a hlavne prikurtovanou k posteli a dle jejich slov byla jiste nadopovana lekama bo nesla probudit.!!!!!
Hlava mi to nebere, co se deje…kdyz mohu byt na oddeleni s dcerkou celej den, proc tam nemohu byt v noci na zidli?? Kdo mi zaruci, ze dcera nebude brecet, trapit se, stradat, ze se revem nezadusi, ze nebude mit psychicky blok, z teto zkusenosti??? Ja prozila za ten jeden den nejvetsi sok ve svem zivote..z neochoty personalu, z prostredi, z drzosti doktorky, ze zakazu kojeni, ze slov, ze dcera se za noc nevzbudi (no doma se nam budi 10× za noc s placem), ze se zadne dite tam nebudi..no proc asi se nebudi, ze..ksiry a leky jim daji potrebny klid. Na muj dotaz, zda maji nejakou nanny ci chuvicky jsem se se dozvedela, ze nejsou na takto male deti zarizene..tak vazeni, nezlobte se na mne, ale ja zila v tom, ze prave detska nemocnice musi byt na takove veci pripravena. Vzdyt tam prave chodi prevazne male deti. Nehlede na to, ze ma dcera byla zavrena hned u vstupnich dveri, v pokoji, pred kterym byl dalsi pokoj s prebalovacim pultem a umyvadlem..takze vlastne dvoje dvere..sestry dalsich 20metru daleko…prosklene okno, ktere bylo propojeno s dalsima pokojema bylo zatahnute zavesem..no je mi zle jeste ted..jsem statsna, ze se z toho vyklubala jen sesta nemoc a nemusela jsem litovat toho, ze jsem si malou odvezla v noci domu.  

 
karinka
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 15.07.08 01:26

tak já mám čerstvou zkušenost z nemocnice v Novém Jičíně a musím je pochválit. Na Jipce jsem sice natrefila na poněkud chladnější sestřičky, ale poctivě mě  v noci vzbudily, když  moje 18 měs. holčička začala plakat. Naštěstí jsme byly na JIPCE pouze 1 noc a pak nás přestěhovaly na dětské oddělení, kde jsme už byly spolu, v jednom pokoji a to malou už nekojím. Sestřičky a doktoři tam byli naprosto skvělí . Já chápu, že sestry toho mají v nemocnici hodně na práci a musí dělat o víkendech a svátcích 12 nebo 16 hod. služby, ale to je přece neopravňuje k tomu, aby byly nepříjemné?! Každá práce má svoje . Před mateřskou a občas i nyní pracuji na recepci v hotelu -12 hod. služby a taky mi někdy není dvakrát dobře a hosté mi lezou na nervy, ale snažím se to nedávat najevo a tvářit se stále příjemně. Jednak nějaké nepříjemné chování by mi můj šéf rozhodně netoleroval a okamžitě by se se mnou rozloučil a taky se snažím chovat podle rčení : „Nedělej jinému to, co nechceš, aby i on dělal tobě“. Zkrátka je to o lidech a myslím si, že protivné sestři nebo doktoři tam nemají co dělat a když jim dělá takové problémy chovat se k pacientům
aspoň trošičku přívětivěji, tak by měly změnit povolání .   

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama