Zpět na web

  • načítám...

SDC12568.JPG

Ahoj, ja mam zahradu na balkone uz 4. rokem. Napestovat jde vsechno mozne :D Chces mit spis kvetinky nebo chces pestovat zeleninu? Ja mam prevazne zeleninovy balkon, minuly rok jsem napestovala neskutecnych 11kg rajcat a to mam na balkone i jine veci, napr. papriky, cibuli, mrkev, salaty, redkvicky, jahody, bylinky (rozmaryn, salvej, oregano, matu, bazalku a petrzel). Docela se dari i celeru a kedlube. Kedlubu uz ale sadit nebudu, malo ji doma jime a ona nam pak ztvrdne casem a je stejne na vyhozeni. Misto toho radsi nasadim vic mrkve. Jinak, cibuli sadim uz na podzim, aby se ujala a vyklicila. Na jare ma uz pekny naskok a nekdy v cervnu ji sklizim. Mam ji nasazenou v XXL kvetinacich o rozmerech 100x40x40cm. Do techto kvetinacu v polovine kvetna sadim rajcata, takze proste vytrhnu nejakou tu cibuli, aby bylo misto na sazenicku rajcete a zbytek cibule dozrava spolu s rajcety, funguje to optimalne. Na tento rok jsem nasadila 60 cibuli, to by mohlo nejaky ten cas vydrzet. Mrkev funguje taky spolehlive, ta mi vysi na zabradli. Papriky potrebuji hodne tepla, takze musis mit balkon orientovany na jih, jihovychod nebo jihozapad. Kvetinky taky nejake mam, alena mojem balkone je vyslovene stredozemni klima, takze se dari jenom vecem, ktere rostou na jihu evropy. Mam anglickou ruzi, ale na balkone trpi, takze pujde ted na jare k mamince na zahradu. Dale mam oleandr, levanduli, fikovnik, zvonecky a ostronozku. Ostronozka ovsem taky muj balkon nedava, takze se bude stehovat. Musim si promyslet, co jineho teplomilneho na tom balkone zasadim :D Prikladam par obrazku.

Zobrazit diskuzní příspěvek ke kterému byla fotka přidána

Váš příspěvek

Odesílám...