465A3CA3-C5D3-406C-BCC5-DF210D2E53F0.jpeg
Také bych věc neřešila a radovala se z toho, co syn všechno umí. Případně bych pozornost postupně zaměřila - píšete, že syn je verbálně zdatný - k tomu, jak chápe a rozumí pojmům méně/více, větší/menší, moc/málo, hodně, nic, všechno, před, za, mezi - definitivní zvládnutí i tady bohatě stačí před školou - to vše souvusí s matematikou a počítáním. Pokud děti ve školce dokáží “z fleku” napočítat do deseti a dál, ještě to nevypovídá o tom, zda mají nějakou představu o hodnotě čísla (například o obsahu pojmu tři) nebo jen odříkají řadu čísel jako naučenou básničku. Syn se postupně jistě začne zajímat, pak inspirace v přiložených obrázcích. A ještě mne napadá :relaxed:️ - píšete za dva měsíce pět - jistě budete mít na oslavě narozenin dort - a na něm svíčky - to by syna mohlo zajímat - případně propojeno s povídáním nebo fotkou “jak měl na dortě jen jednu jedinou svíčku, když byl ještě malý”... fantazii se meze nekladou, a hlavně vycházet z té dětské a ze synova zájmu. Ono ne vždy naše nenásilně hodnotí naše děti jako nenásilně:relaxed:️. Hezký den:cherry_blossom:
- Autor: eva.logopedie
- Vloženo: 11.07.19
Zobrazit diskuzní příspěvek ke kterému byla fotka přidána