Zpět na web

  • načítám...

IMG_9882.JPG

**Nepečené čokoládové kuličky** No, základní buchta na následné rozdrobení do kuliček se tedy upéct musí, to je fakt.. *Buchta*: 2 vejce, 100 ml mandlového mléka (dělám jednoduše - dám do mixeru blanšírované mandle a vodu a rozmixuju a pak přes jemné sítko nebo i gázu přecedím), 2,5 lžíce čekankového slazení pro děti, 1 lžíce kakaa, 100 g kokosové mouky, 100 g mandlové mouky, 1/2 lžičky kypříku bez fosfátů Trouba se předehřeje na 180 st. Vejce se rozmixují s mandlovým mlékem a sirupem. V misce se smíchají sypké suroviny a pak se do toho vlije směs z mixeru a rozmíchá v hladké, tužší těsto. Z těsta se tvoří kuličky, které se v ruce vyt varují v kostky, ty se dají na plech vyložení pečícím papírem a upečou cca 45 minut. Protože se kostky stejně budou potom používat rozdrobené (rozmixované) do následných nepečených kuliček, je asi možno směs normálně naplácat do tvaru velké placky na plech a člověk se nemusí tvořit s kostkami, ale to jsem nezkoušela. Kostky (placka) se nechá vychladnout a pak se v sekáčku rozmixuje. Dá se do mísy, přidá se dle chuti kakao (nejlépe raw kvality), mletá vanilka, moučkový erythritol (obyč. krystalický se rozmixuje v mixeru na moučku), možno ještě i trochu práškové stevie a rozpuštěných asi 100 g kokosového oleje a 100 g rozpuštěného kakaového másla. Pak se přidá rumová tresť (nejlépe od Oetkera, je na olejové bázi a ne na alkoholové) a promíchá se to v tvárné tužší těsto. Z těsta se tvoří kuličky a obalují v kakau. Dají se do lednice ztuhnout. Pak se to skladuje buď v lednici anebo já radši LC cukroví dám do mrazáku a pak budu vytahovat jen potřebné množství, přeci jen mám tak jistotu, že i když cukroví udělám na začátku prosince, vydrží takto až do Vánoc a i mnohonásobně déle, kdyby se nesnědlo. Chystám se na linecké, dám pak také vědět a jestli bude dobré, tak recept a fofo.

Zobrazit diskuzní příspěvek ke kterému byla fotka přidána

Váš příspěvek

Odesílám...