Co v těhotenství na nemoc

Anonymní
25.12.19 04:09

Co v tehotenstvi na nemoc

Zdravím maminky a těhotné. Začíná mě dost bolet v krku a rýma, celkem i zimnice. ☹️Obvoďák i gyndař dovolenou, lékárny nejspíš zavřené. Jsem 21. týden a chtěla bych se zeptat, co tak můžu, mám doma z léků jen paralen. Čichám rýmovník a piju čaj s medem a citronem. Strašně se bojím o malou, že se ji může něco stát..
Moc děkuji a přeji krásné svátky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.12.19 04:37

Ahoj, mě gynekoložka povolila 3 paraleny denně.

• Nahlásit
  • Citovat
418
25.12.19 06:48

Ahoj me dokonce doktorka říkala ze pokud by byla teplota nad 37.3 tak srážet paraleny az 6denne když by bylo nutné a teploty vysoké, protože ten paralen je menší zlo než horečka ale nepises jakou mas teplotu. Můžeš ještě brát oscillococinum homeopatika a doma si udělat zazvorovy čaj ale jinak nic moc udělat asi nemůžeš než to vylezet a o malou se neboj musela bys mít dlouhodobě vysoké horečky nebo vyloženě pravou chřipku aby něco hrozilo a to navíc už jsi v druhém trimestru kdy je miminko ohroženo oproti prvnímu jen minimálně tak klid :hug: at je ti lepe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 07:55

Já s druhou dcerou byla nemocná snad celé těhotenství. Tím myslím rýmu, kašel. (zdravá jsem byla do hromady snad jen měsíc) a dcerka je úplně v pořádku (je jí 2,5 roku) jen bývá málo nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
25.12.19 08:04

Hlavně odpočívej, mě pomohlo i inhalovat. Ale fakt lež, já jsem v těhotenství s rýmou a lehkým bolenim v krku byla na na neschopence 14 dní, než jsem byla zase pořádně fit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 08:04

Moc vam vsem dekuji.
Merila jsem se v noci a horecku jsem dnes nemela. Takze to je fajn.
Co me spise trapi, je ta bolest v krku.

• Nahlásit
  • Citovat
486
25.12.19 08:23

Zkus kloktat. Nemáš šalvěj, vincentku? Pokud ne, tak vodu se solí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3177
25.12.19 08:32

Na boleni v krku muzes Septilen. Zkusila bych nejakou lekarnu ve velky nemocnici, tam by mohli mit otevreno i ve svatek. Jinak je super priessnitzuv obklad na krk, zazrak do par hodin. S mirou paralen ti taky nic neudělá, lepsi nez teplota. A na rymu je super konvicka na vyplachovani dutin (sezenes taky ale v lekarne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 08:40

@Hrozina bohuzel nemam nic. Ale pojedu si hned do lekarny do nemocnice, takze si neco nakoupim.

• Nahlásit
  • Citovat
486
25.12.19 08:44

Zeptej se na kloktadlo, sprej do krku. Mně v těhotenství doktorka dovolila tablety Orofar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 09:46

Taky prosím o zkušenost, začátek těhotenství, 6tt, dnes opar u nosa, takové ty puchyrky, bojím se, jestli mé tělo zase nebojuje s mimi, ze ho chce vypudit, nebo js jen z toho litani kolem Vánoc vycerpana, ac jo, těhotná po x letém boji a teď toto

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.12.19 11:16

Pokud bych měla „jen“ rýmu a bolest v krku a neměla horečku, tak bych se jakýmkoli preparátům z lékárny vyhnula.
Kloktat vodu se solí (tak mi to doporučovala moje obvoďačka), pak určitě inhalovat nad hrncem s horkou vodou, můžeš lipový a šípkový čaj, med, česnek. Hodně odpočívat, pospávat, nenamáhat se, větrat. Priznicův zábal na krk také může pomoct. Do nosu stříkat např. vincentku.
Jinak gynekolog mi říkal, že teploty, které nejsou vysoké, jsou v pohodě a nemusím je srážet. Pokud by teplota vystoupla výš (např. nad 38), dala bych půlku paralenu.
Dneska mě taky začalo bolet v krku, tak čekám, co z toho bude.

• Nahlásit
  • Citovat
486
25.12.19 11:19

Těch inhalací bych se bála. Prohřeje jí to celé tělo, já se po nich vždycky potím a to v těhu není dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 11:42

@Hrozina Jak dlouho inhaluješ? Já dám na stůl hrnec s vodou a vdechuju tu horkou páru. Nedávám si už přes hlavu žádný hadr nebo něco podobného. A inhaluju třeba 3-5 minut. Že by se mi z toho prohřálo celé tělo nebo se celá zpotila, to se mi nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.12.19 11:56

Co se tyce te rymy, myslela jsem, ze se od vcerejska zhorsi a nezhorsila, nemam ucpany nos, tak abych nemohla dychat, ale proste ji trosku citim. Mozna zabral rymovnik, ktery jsem jen lehce cichala. Krk uz taky neboli jak rano (asi po Septilenu), ale poboliva, tak uvidime vse zitra. Kazdopadne merim teplotu kdyby neco. Paralen bych dala az by byla fakt teplota kolem 38. Doufam, ze ani nebude. O to mi hlavne jde. Byvam nemocna max 1 do roka, a kdyz, tak s horeckama tak dva dny az je vypotim. Jinak ne. Letos jsem nemocna jeste nebyla, ani ryma. Proto se ted tak desim.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama