1 dítě 9 let, čekám druhé.....

16
19.8.21 20:25

1 dítě 9 let, čekám druhé.....

Ahoj holky, ráno jsem zjistila, že jsem těhotná. Dá se říct neplánovaně.
Je fakt, že podvědomě jsem chtěla mít děti dvě, ale první dítě bylo náročné, a tak k tomu nedošlo dříve. Pořád jsme to odkládali na až…
No a teď je to tady. Za pár dnů mi bude 40 let.
V hlavě se mi s tím těžko srovnává, asi to bude tím šokem.
Hledám maminky v podobné situaci, ráda bych si o tom popovídala a sdílela pocity.
Ozvěte se mi holky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.8.21 20:40

Gratuluji, my měli první brzy(dvojčata), ale časem jsem si říkala, že až se finančně a pracovně stabilizujeme, tak třeba další.
Finančně to nastalo celkem brzy, ale slušnou práci jsem sehnala až víc než 10 let po skončení první rodičovské. Dokonce bych se tam po rodičáku vrátila, protože místa drží a bylo by to v pohodě ohledně pracovní doby.
No, jenže je mi 37 a už rok navštěvuji reprodukční centrum a problém je tak velký, že další možná nebude.
Buď ráda, že se povedlo. Já neřeknu, že jsem to neměla odkládat, když se další nepovede, svět se mi nezboří, v nepříjemné práci bych dalších 10 let nedala.
A opravdu moc gratuluji.
Anonym s ohledem na zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
5570
19.8.21 21:09

Já jsem věkově o pár let níž, ale děti mám přesně 7,5roku od sebe. Zatím nedokážu říct, jak budou/nebudou spolu vycházet, ale starší je z mladšího úplně nadšený. Původně jsme druhé neplánovali, ale pak jsme si to rozmysleli a podařilo se vcelku rychle. Jsem za oba strašně moc vděčná a až teď jsme kompletní :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3726
19.8.21 21:19

Gratuluju :kytka: ja mam bobky 8 let od sebe a je to fajn. Starsi uz je do velke miry samoobsluzny, ma mladsiho rad a umi to s nim :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
19.8.21 21:31

Mám to téměř stejné, první dcera bude mít dvanáct, druhá má 2,5 a mě je kousek po čtyřicítce. A je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 21:38

S vekem jsem na tom podobne, ale jeste tam mam jedno ditko. Ctyricitku jsem brala k otehotneni jako hranici. Obe deti to nejmensi vzaly krasne a i kdyz je to nekdy nasup, tak bych nemenila. Prarodice taky nadseni. Ty to budes mit jednodussi, ze starsi uz je samostatna a ty se muzes v klidu venovat miminku. U nas to je 2× skola a mimco. Jako dve deti a tri je dost velky rozdil, takze bud v klidu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
13
19.8.21 21:51

Gratuluji:-). Já mám děti od sebe 8 let, druhé se narodilo den po mých 40.narozeninách. Užívám si to, děti se milují, ale je pravda, že na to starší mám méně času, což mi někdy dcera vyčítá, ale je také ráda, že není jedináček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
20.8.21 13:22

Holky všem vám moc děkuju za podporu. Já to nějak nemůžu pobrat, jak to nebylo úplně plánované. Vy jste všechny další těhotenství plánovali?
Pořád nad tím přemýšlím, jestli jsem ráda, nebo ne. Strašně mě to mrzí, že se netěším… :oops: :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.8.21 15:53

Holky, jak jste oznámily prvnímu dítku, že bude mít sourozence? Moje holčička je strašně hodná a citlivá. Mám trochu strach, aby si nemyslela, že už jí třeba nebudeme mít tolik rádi, když čekáme druhé. Jak vůbec prvorození reagovali?
Musíme ji to samozřejmě tak podat, že to tak není, že pro nás bude pořád naše úžasná holčička, ale chtěli jsme pro ni sourozence.
A neměli jste strach, že nebudete umět lásku k oboum dětem správně rozdělit?
Já vím, jsem hrozný řešitel. :zed:

Děkuju za vaše názory a postřehy. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.8.21 12:00

Dobrý den, mám kluka 2.4 a dcera 3 měsíce, kluk do teď ještě malou nevšímá ale vypadá že začíná zalít, jestli chcete o tom popovídat napište, ale zvládnout to de, je mi taky už 41let, :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5570
28.8.21 08:49

Náš sedmiletý si strašně přál sourozence. Už dlouho. Řekli jsme mu o malém bráškovi po druhém velkém screeningu. Byl nadšený. Teď už má brášku na světě a je super velký brácha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.8.21 11:47

Já mám děti 11 let od sebe… Malé jsou 2 a velké 13 a zbožňuju se… Pokojíček mají společný a i když to není pořád růžové tak se snášejí velmi dobre. Já bych neměnila… Starší pohlíd, muzu si zajít na nehty, rasy… Vůbec s tím nemá problém… Je to dokonce o dost jednodušší než když jsem měla tu první… Druhý porod ve 35 letech ale za mě super :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.8.21 11:50

@Britin no my se o druhé snažili 3 roky a už jsem byla smířená s tím, že to prostě nepůjde… Když se zadařilo tak jsem to vstrebavala několik měsíců… Ani jsem to nemohla nikomu říct, nikdo by nepochopil že se netěším když jsme se snažili tak dlouho… Ale jak už jsme to v hlavě prepla tak mi to fakt trvalo… Teď jsem moc ráda že ji mám :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
28.8.21 18:53

Jsem na tom podobně. V pondělí jsem zjistila, že jsem těhotná. Je mi 43, ale než se mimčo narodí, bude mi 44.
Máme už tři děti 24, 18, 15. Takže půjde o značný odstup.
Byla jsem z toho dost špatná, ale manžel to přijal kupodivu klidně, teď mám pocit, že je nadšený. Děti zrovna tak. Více už prostě neřeším. Hlavně ať vše dobře dopadne a jsme zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6659
28.8.21 18:57
@Zairita píše:
Jsem na tom podobně. V pondělí jsem zjistila, že jsem těhotná. Je mi 43, ale než se mimčo narodí, bude mi 44.
Máme už tři děti 24, 18, 15. Takže půjde o značný odstup.
Byla jsem z toho dost špatná, ale manžel to přijal kupodivu klidně, teď mám pocit, že je nadšený. Děti zrovna tak. Více už prostě neřeším. Hlavně ať vše dobře dopadne a jsme zdraví.

Krásná zpráva. :kytka: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat