Bolesti spodku v těhotenství

Anonymní
19.8.21 17:12

Bolesti spodku v těhotenství

Jsem ve 32 tt a už tak dva týdny v kuse mě bez přestání bolí spodek. Pocitově bych řekla stydká kost, a to tak, jakoby mě přes ní někdo praštil železnou tyčí :D K tomu mám takové bodavé až pálivé pocity v oblasti jizvy (mám sekci před 2 lety pro špatnou polohu). Může to být tím, že se dítě otočilo hlavičkou dolů? Hořčík beru, nic jiného mě nenapadá. Chodím kvůli tomu kolébavě jak kachna a mám neustálé tendence si spodek přidržovat. Moc toho tedy kvůli bolesti nenachodím. Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18675
19.8.21 17:14

Uplne normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
19.8.21 17:21

Řekla bych ze to jsou povolené vazy které spojují stydkou kost.
Ale doktor ti řekne víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
19.8.21 17:31

Jj, tohle jsem taky měla. Teď jsem ve 36. tt a je to lepší. Nechápu, proč je to najednou lepší.
Ale jizva mě tedy nebolí, od CS mám 9 let. O tý bolesti jizvy se určitě zmiň na kontrole. Mě se na to vždycky ptají.

Edit. Čárka ve větě

Příspěvek upraven 19.08.21 v 18:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
19.8.21 17:32

Upřímně s tím, že je to normální opatrně… Já si taky myslela, že jsou to jen vazy, že jsem těhotná a je to prostě normální. No.. a zjistil se zkrácený čípek a hrozí, že každým dnem porodím.
Pokud se v těhotenství cokoli nezdá, tak radši na kontrolu jít. ;) I kdyby se na nic nepřišlo pro svůj klid a nebo aby se aspoň přišlo zavčas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 17:53

Dík, na kontrole se zeptám. Na bolest jizvy se mě nikdy neptali, mám spíš dojem, že zapomněli, že jí vůbec mám :D Prý je důležité, že nejsou bolesti typu kontrakce.
Tak já doufám, že to nějak přejde. Jsem popravdě úplně marná, nikam nedojdu, nic neudělám.

• Citovat
  • Nahlásit
3104
19.8.21 19:15

Určitě si porid těhotensky podpůrný pás, trochu uleví od těch tlaků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
26.9.21 19:17

Ahoj už asi cca týden mám šílenou bolest spodku. Nedokážu to popsat je to jakoby bolest rozkroku nebo stydké kosti :nevim: a hrozny tlak na spodek :( jsem potřetí těhotná ale v předešlých těhotenství jsem to nikdy nezažila jenom tlaky na spodek, ale tohle je fakt moc :( bolí to při vstávání z lehu/sedu a asi tři dny mě to bolí už i při chůzi, nemůžu prostě nic, jsem 34tt. Měli jste to některá taky? Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
26.9.21 19:27
@markynka píše:
Ahoj už asi cca týden mám šílenou bolest spodku. Nedokážu to popsat je to jakoby bolest rozkroku nebo stydké kosti :nevim: a hrozny tlak na spodek :( jsem potřetí těhotná ale v předešlých těhotenství jsem to nikdy nezažila jenom tlaky na spodek, ale tohle je fakt moc :( bolí to při vstávání z lehu/sedu a asi tři dny mě to bolí už i při chůzi, nemůžu prostě nic, jsem 34tt. Měli jste to některá taky? Děkuji za odpovědi :kytka:

Normalni to je do nějaké míry, jestli je to moc, tak bych se určitě nechala zkontrolovat, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 10:51

Ahoj, jsem podruhé těhotná a čekám chlapce 29+6tt. Chci se zeptat měla jste to také některá? Mám dny kdy mě bolí ledviny v pondělí mi ta bolest šla až pod břicho a nemohla jsem vstát z postele co to může být? Pak jak máte vaginu 😂 tak ta kost při chůzi po venku hodně bolí 🙏 někdy fakt hodně že se musím zastavit a chvily stát měla jste to taky tak některá? Děkuji předem se omlouvám za chyby

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 15:20

Mně nakonec docela pomohlo zpevnění toho břicha-je to možné pásem nebo šátkem. Utahovala jsem to poměrně napevno a pomohlo to celkem s tou chůzí a bolestí stydké kosti. S jizvou po císaři ne. Co se týče ledvin, to nepomohu, ale určitě bych to zmínila u gynekologa, mohl by to být náběh na ledvinovou koliku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat