Odběr plodové vody bez výsledku krve? 1 screening

6
19.8.21 06:08

Odběr plodové vody bez výsledku krve? 1 screening

Dobrý den, včera jsem byla na 1screeningu v Karlových Varech. Je možné že mě objednaly po vyšetření na odběr plodové vody bez toho aniž by věděli výsledek krve? Přece jen se na výsledky čeká nějaký ten den. Maminky které tam byly ležely na vyšetření třeba 30 minut. Na mě koukala tak možná 5 minut? NT 3,2 tak kvůli tomu, co to znamená jsem si musela hledat na google sama, nikdo mi nic nevysvětlil i když jsem se ptala. Jen opakovala něco o projasnění. Srdíčko jsme poslechly jen na chviličku než to proběhlo přes obrazovku, nedostala jsem ani jednu fotku, nekoukaly jsme na obličejík takže nevím jestli je nosohrtan, na končetiny, na orgány, na pupeční šňůru defakto nic.
Na běžných kontrolách vždy všechno v pořádku, na první pohled nic špatně nebylo, nemůžu věřit tomu že by mě „odflakly“? :( jsem z toho hotová. Kamarádkám se tohle nikdy nestalo ani jinde ani na stejné klinice… Kontrolu u mého gynekologa mám za měsíc. Mé první dítko a je mi 24 let, dříve jsem darovala vajíčka takže z mé strany genetika v pořádku.
Vím že jsem se měla ozvat, ale po pravdě jsem byla jak opatřená a jen zadržovala brek, byl to pro mě šok, hlavně ten přístup… :,(
A to jsem přišla se skvělou náladou, usměvavá, takže si nemyslím že jsem si to zasloužila.
Jaké máte zkušenosti vy? Děkuji za každou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1636
19.8.21 06:36

Asi se doktorce nezdal ultrazvuk tak te poslala hned na plodovku, nicmeně přistup měla prasácký teda a měla ti vysvětlit proč jak a co!!!Takto tě nechala uplně v nevědomosti a ješte sis to musela googlit sama. Kravka jedna :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.8.21 06:41

@niki V no právě, pochopila bych to kdyby řekla co se jí na ultr nezdá, že nemá cenu dál vyšetřovat, ale nic neřekla. Vždycky bylo všechno v pořádku, nejsem odborník ale kdyby nemělo hlavu tak to asi taky poznám například. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
19.8.21 07:05

Šíjove projasneni špatne, by mělo byt podezření na DS..ale divny, ze by te jentak poslala na odběr plodové vody..mě rekli, ze kvůli genetice muzu jít, říkali mi rizika a o jiných možnostech…jsou placené testy z krve za 12 tisíc..místo odběru plodové vody..ale teda ten přístup je hrozny, ale taky jsem měla ultrazvuk v nemocnici, napsali tam něco, když jsem se ptala, tak mi neodpovedeli a rekli zkontrolujeme to příště..a taky to trvalo tak 5 min. max..bohužel je to o lidech..1.screening jsem měla super, doktor příjemný, všechno popsal, vysvětlit, trvalo to asi půl hodiny, odpovídal na otázky..ale na druhy jdu do te nemocnice, ten nebude nic moc :nevim: co se týká fotky, většinou si musis říct, ne každý ji dá automaticky, protože se to platí nebo se ani nezeptaji, u svého doktora jsem si říct musela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
19.8.21 07:10

Objednej se jinam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6214
19.8.21 07:17

..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
275
19.8.21 07:35

Taky jsem šla do nemocnice. Probihalo to honem honem, jak kravy na porážce. Co spoustu toho neviděli a místo aby se posnažili a zkusili třeba vnitřní utz, tak to prostě vymazali (nosni kůstka, cevy v pupečníku). Jediny pozitivum bylo, že to bylo zdarma. Na druhý jdu ale na nějakou kliniku a radši si to zaplatím.

Byt tebou, najdu si jeďtě nějakou rychlou soukromou kliniku a jdu tam. I kdybych měla jet do Prahy. Ja odobně mela u prvního 2 znaky na ds (vysoke hcg a nebyla vidět kůstka). Přesto sem nikam dal nešla, protože pravděpodobnost po sečtení všech parametrů byla asi 1:16000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 08:21

Že je NT vyšší bych jako důvod viděla, ale že by nikdo nic nevysvětlil, neřekl varianty, to bych jen tak nepřešla. V tomto případě bych zavolala na jiné pracoviště, vysvětlila situaci a narychlo se tam objednala..
Jen bych dodala: to že jsi darovala vajíčka a jsi geneticky v pořádku neznamená automaticky, že miminko nemůže mít nějakou vývojovou vadu. Taky máme s manželem oba genetiku ok, ale ukončovali jsme těhotenství kvůli vážným VVV.
Takže za mě opravdu jít teď jinam a řešit.

Přeji ať je vše ok.

• Citovat
  • Nahlásit
78207
19.8.21 08:38

@AH No, pochybuju, ze nejaka prazska klinika objedna behem par dnu na screening, bezne objednaci lhuty mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.8.21 10:42

@AH já právě byla na soukromé a platila jsem 1500,– takže jsem něco takového vůbec nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
20.8.21 07:55

Ahoj, nad fotkou z UZ nespekuluj, to je to posledni dulezite. Mas vyssi (vysoke) sijove projasneni, takze doktorka zrejme vyhodnotila, ze je treba poslat na genetiku. Oni ti jiste neudelaji odber plodove vody po pozdravu, ale bude nejaka konzultace, pravdepodobne jeste ultrazvuk. Mimochodem ty muzes odber odmitnout. Ja bych to ale nedelala. Sijove projasneni je markantni znak. Na druhou stranu vubec nic nemusi znamenat, a plodovka muze vse vyloucit. Stava se to. Nicmene geneticke vady vznikaji vetsinou nahodne tzv de nuovo, tedy, ze mas genetiku ok (nejsi prenasec nemoci a aberaci - to kontrolovali, kdyz jsi darovala) neznamena, ze nemuzete mit miminko genetickou vadu (trizomii atd). Ale to uz je straseni, to nechci, je opravdu mozne, ze je vse v poradku. Je tu i dost takovych diskuzi. Pristup doktorky je ovsem otresny. Mela ti vse vysvetlit. Navic (i kdyz se ji nezdalo projasneni) ostatni veci mela zkontrolovat a hlavne vysvetlit, uklidnit, ale zaroven pripomenout, ze odber povazuje za dulezity. Toto je hruza. Az pujdes na genetiku, ptej se, rekni, ze ti nikdo nic nevysvetlil, verim, ze se ti snad budou venovat a vse reknou. Drzim palce, at je miminko v poradku :palec:

PS: jak to nekdo psal, jsou placene testy misto plodovky. Je jich X typu za X castek (cca od 10 do 24 tis). To je ale fakt na zvazeni po konzultaci. Je to zas jen screening. Ja jsem absolvovala Panoramu. Predesilam, ze jsem stastna, ze existuji, ze kazdou zenskou 35+ neposilaji na amnio, jak to byvalo. Ja sla na krev, ze mi v dobe porodu bylo 40, tak pro jistotu. Ale screening jsem mela ukazkovy negativni. S pozitivnim screeningem bych sla na plodovku, to rikam rovnou. Ty krevni testy jsou super, ale je treba o nich neco vedet a poradit se a lekari. Tady na emiminu se rozmohlo doporucovat je hned vsem misto amniocentezy, ale chce to vedet jak fungujou a vse je individualni, podle screeningu. Prijde mi, ze tady je casto doporuci nekde, kdo videl reportaz v TV, vic nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat