Nachlazení v 1. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 03:18
1. trimestr a nachlazení

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně rýmy a nachlazení v počátku těhotenství. Vím, že tohle období je ještě takové dost nejisté, a že v těhotenství velké množství léků nemohu. Jak je to prostě s rýmou a nachlazením? Mám fakt jen tu týmu a trochu podrážděné dutiny, snažím se to přes víkend vyležet a vyčajovat, musím to řešit nějak víc nebo to není pro „plod“ nebezpečné? Moc děkuji za odpovědi. :) :) :)

Přečtěte si článek: Nachlazení v těhotenství: Co uleví?

Reakce:
pavlina1995
Stálice 55 příspěvků 15.12.18 04:20

Jezis jestli mas jenom rýmu tak to vyřeš max mořskou vodou a vic bych se tim nezaobirala.

Kaci89
Kecalka 318 příspěvků 15.12.18 05:57

Ted uz je na trhu spostu leku co tehotne muzou.pokud pujdes k dr tak jo reknes ze jsi v tom a ona ti da urcite leky.ja brala antbiotika na zanet moc.cest a vse ok.ale nejakou rymou bych se vubec nestresovala

suvik
Nadpozemská drbna 26592 příspěvků 15.12.18 05:57

Ne, ryma ani nachlazeni neni pro plod nebezpecne. Nebezpecna by mohla byt vysoka horecka pak je mozne si v 1.trimestru vzit Paralen.

suvik
Nadpozemská drbna 26592 příspěvků 15.12.18 05:58

A nejde o plod, ale o embryo, ale tak to jen tak technicky… ;)

karkarka
Závislačka 3074 příspěvků 15.12.18 06:22

@suvik ve tretim mesici těhotenství se uz jedna o plod ne? A to je porad prvni trimestr.

suvik
Nadpozemská drbna 26592 příspěvků 15.12.18 06:53

Jo, to jo. Vychazela jsem z toho „pocatek tehotenstvi“, jak pise zakladatelka a ze dala slovo plod do uvozovek.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 15.12.18 07:10

Ještě si můžeš dát jitrocelový sirup nebo cibulový sirup a kloktat slanou vodu. Mi teda bylo před čtrnácti dny řečeno obvoďákem.

aleba
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 63 inzerátů 15.12.18 07:56

samozřejmě je to nebezpečné ! A co teprv kdybys měla záděru !!
Pardon, nemyslím to zle :kytka:
Chce to klid a nohy v teple :D

Russet
Extra třída :D 13341 příspěvků 15.12.18 08:04
@Anonymní píše:
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně rýmy a nachlazení v počátku těhotenství. Vím, že tohle období je ještě takové dost nejisté, a že v těhotenství velké množství léků nemohu. Jak je to prostě s rýmou a nachlazením? Mám fakt jen tu týmu a trochu podrážděné dutiny, snažím se to přes víkend vyležet a vyčajovat, musím to řešit nějak víc nebo to není pro „plod“ nebezpečné? Moc děkuji za odpovědi. :) :) :)

Zkus to vyležet a kdyby se to zhoršovalo, dojdi za obvoďákem, ať tě vyšetří a říct mu, že jsi těhule. Mořská voda do nosu a čaj s medem mimino nepoškodí.

a12
Vesmírná mluvilka 33923 příspěvků 15.12.18 08:06

Kdybys mela kasel, myslim, ze na sirupu stopkasel je psano, ze ho muzou tehotny a kojici, i na bolest v krku jsou leky..
Jo a ten stopkasel mame doma ten od jednoho roku..

Annabela11
Závislačka 2901 příspěvků 15.12.18 09:12
@Anonymní píše:
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně rýmy a nachlazení v počátku těhotenství. Vím, že tohle období je ještě takové dost nejisté, a že v těhotenství velké množství léků nemohu. Jak je to prostě s rýmou a nachlazením? Mám fakt jen tu týmu a trochu podrážděné dutiny, snažím se to přes víkend vyležet a vyčajovat, musím to řešit nějak víc nebo to není pro „plod“ nebezpečné? Moc děkuji za odpovědi. :) :) :)

Asi čekáš první že? :lol: Nachlazení a třeba paralen ublížit určitě nemůže.

Kriss Tina
Kelišová 7118 příspěvků 15.12.18 09:24

Lehni si, dej si čaj, buď v teple, na rýmu si kup mořskou vodu. Já byla v 1. trimestru nachlazena ob týden, syn pořád tahal rýmy, kašle ze školky, 2× sem přišla o hlas. K dr jsem nešla, dala jsem si hermankovy čaj s medem, ležela jsem, kloktala vincentku a přešlo to. Není třeba se stresovat. Jediné co by bylo pro miminko nebezpečné jsou vysoké teploty, na ty si vezmi Paralen.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 15.12.18 09:58

Ja mela v prvnim trimestru virózu hnusnou rymu pak mi to slezlo na prudusky a byl z toho fakt hnusnej kasel kteryho jsem se nemohla zbavit 2 mesice. Morska sul a jitrocelove kapky, paralen, cibule s medem

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >