Reklama

10denní kojenec - dávat 90 ml?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelcaZ
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 08.08.18 13:26
10ti denní kojenec

Zdravím maminky, máme doma 10ti denní holčičku. V porodnici jsme normálně kojily, ale jak jsme přišly domů, tak malá byla po kojení stále hladová a brečela. Tak jsem začala mlíko odsávat a krmíme ji z lahvičky, abychom měli přehled kolik toho vypije. Můj dotaz zní. Začínali jsme na 60ml, ale teď maličká vyžaduje už i 90ml. Pije tak každé 3-4 hodiny. Porodní váha byla 3640g, z porodnice nás pouštěli s 3400g. Teď nevím kolik přesně váží. Myslíte, ze ji máme tu 90tku klidně dávat? Někdy se potom poblinká, nebo má škytavku. Ale pokud se prostě pořádně nenacpe, tak brečí, žmoulá si ručičky nebo hladově saje dudlík. Předem děkuji za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 08.08.18 13:30

90 jsem kojila ještě v porodnici, cca 5-6.den, byli jsme tam dýl kvůli žloutence. Takže určitě ji dej, když to vypije. Že pak něco ublinkne, nevadí.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 08.08.18 13:32

jo, klidne ji to dej, hlavne ať je spokojena. mas miminko s krásnou porodní vahou, musi to telicko uživit :D zase pije v delších intervalech, tak jen ať si da. blbe by bylo kdyby tuto davku chtela co hodinu, to by bylo hodne, ale takto…pohoda. užívej miminka :kytka:

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 08.08.18 13:33

V těhle vedrech bych to chtělo k prsu přikládat tak často, jak chtěla - obzvlášť, když je to novorozeně. Interval 3-4 hodiny mi přijde moc. A od tebe už se nenapije vůbec?

hapolda
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 08.08.18 13:35

Koj na pozadani, nestresuj se tim kolik toho vypije. U kojenych deti je to sumafuk ;) uzivej holcicky :srdce:

Uživatel je onlinePopokatepetla
Závislačka 3068 příspěvků 08.08.18 13:36

Taky mi přijde interval 3-4 hod hrozně moc na novorozeně (v 35 stupňových vedrech). Doporučila bych se vrátit ke kojení a kojit na požádání.

P4ja
Kelišová 5757 příspěvků 08.08.18 13:43

Kojila bych na požádání. Otázka je jestli bude z prsu chtít, když už dostal láhev. Jinak přehled bude mít, když ji před a po kojení zvážíš. Ale je to fakt jedno. Důležité je aby měla tak 6-7 počůraných plínek denně a cca 6 - 7 kojení. Víc nevadí.

Kriss Tina
Závislačka 4942 příspěvků 08.08.18 13:43

Dávej kolik chce, ani bych neodstrikavala prostě bych dala dokud pije a klidně po 2 hodinách 3-4 jsou pro kojence dost málo, kojit můžeš častěji než třeba podávat um… Malej se kojil snad co hodinu v tomhle věku :think:

P4ja
Kelišová 5757 příspěvků 08.08.18 13:45

@NelcaZ A ještě to, že žmoulá rucičky a nebo saje dudlík neznamená, že má hlad. Děti se tím uklidňujou.
A z láhve si vezme pokaždé, i když hlad třeba nemá. Právě proto, že se sáním uklidňuje.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 08.08.18 13:52

Jasně že je to v pohodě, má dost dlouhý interval teda, zvlášť v tomhle vedru. Mlíka máš evidentně dost tak začni znovu kojit a koj na požádání, ona se napije kolik bude potřebovat.

Froseth
Kecalka 378 příspěvků 08.08.18 14:02

Buď ráda, že je malá tak šikovná a vytáhne si tolik! :) Syn si ve 14 dnech vytáhnul sotva 10 ml, většinou jen 5 ml a dalších 30 ml jsme do něco cpali horem spodem, protože nám hubnul, to byl teprve horor. A jak píšou holky, koj častěji, jednou za 3 hodiny je málo.

Alušáček
Závislačka 3126 příspěvků 08.08.18 14:39

@NelcaZ Především bych zkusila znova kojit,ne krmit z flašky .. Zkrátila bych interval mezi kojením 3-4h je moc,ideál je kojit na pozadani a pokud miminko prospívá,přibí­rá,neřešit kolik vypilo.

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 08.08.18 14:54

@NelcaZ flaska je cesta k ukonceni kojeni. okamzite s flaskou pryc, potom si vzpomenete, jakmile vam nrpujde odsavat a dite prso bude odmítat

NelcaZ
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 08.08.18 18:20

Děkuji za rady. U nás je problém v tom, že naše princezna nezvládne vysát tolik, kolik potřebuje. Vždycky saje tak 15min, pak usne, dám ji odrihnout a pláče, že má málo. Tak je to třeba i 5× za sebou. Zkoušeli jsme právě jen kojení, ale dcera pořád brecela, až jsem nakonec byla ráda, že jsem měla trosku mlika odstrikaneho, a ze jsme v porodnici dostali lahvicku, tak jsme to vyzkouseli a bylo po breku. Podle toho jsme usoudili, ze dceři opravdu jen pití z prsa nestačí :(

P4ja
Kelišová 5757 příspěvků 08.08.18 18:37

@NelcaZ Co to je za porodnici, kde novorozenci strčí flašku. :poblion: Nevím, proč ti nedali hadičku a neodstrikavala jsi a nebo ti nepřidali trošku MM od jiných.

Jinak opravdu nemusí brečet z hladu. A tím, že prostě malou neprikladas a neodsavas a nedáváš jí svoje po prstu, tak tím se ti víc mléka tvořit nebude a malá se nerozkoji, když to z lahvičky je snazší

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >