Nechci přestat kojit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 07:46
Nechci přestat kojit

Ahoj maminky, mám takový problém s kojením, který nastal asi před 1-2 týdny…
Mám dvouměsíčního chlapečka, doteď jsme kojili, občas na radu LP trošku přikrmili, ale te´d mi přijde, že jedno prso docela odmítá - i když ne tak docela, ale pije z něho kratší dobu a je v něm asi i míň mlíka. Po 2-3 minutách se pouští a opakovaně se přisává. Ale nutím ho, aby sál, aby se to prso co nejdýl stimulovalo. Takže vždy s jeho puštěním a přisáváním to vydržíme takových 6-8 minut a pak ho musím dát k druhému prsu, s kterým žádný problém nemám a tam efektivně saje.
Bohužel mám ohledně kojení psychiku jak na houpačce, že si říkám, jestli by nebylo lepší mu dát flašku, pak o tom začnu přemýšlet a brečet, že v žádným případě flašku zatím ne, že vydržíme a budeme dál kojit, i když třeba někdy s případným dokrmem… občas to prso „dám“ i pod odsávačku (koupila jsem si kvůli tomu elektrickou Medelu). Přibírá normálně, tak akorát dle dětského doktora, ani né málo, ani né hodně. Jinak v tom druhém prsu to mlíko je. A samozřejmě se snažím preferovat to „špatné“ prso a dávám ho k němu, co to jde…

Nemáte prosím někdo radu jak tu tvorbu mlíka zvýšit, opravdu nerada bych mu dala ve 2 měsících flašku :,(. Nebo nějaké bylinky? Beru homeopatika ricinus.

Všem moc děkuju za rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 07:52

Ještě jsem zapoměla dodat, že piju kojící čaje, asi 5 hrníčků denně. Mám od hippu (2 hrníčky za den) a Bio kojící čaj (3 hrníčky za den).
A samozřejmě jsem přečetla spoustu článků na zvýšení tvorby mlíka a potřebovala bych i podpořit psychiku, neb dnes jsem z toho k.o., že toho mlíka je tam opravdu málo v tom jednom prsu :,( .

Děkuji

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 07.08.18 07:54

Je čaj na podporu kojení. Psychika dela hodně, to mimco to citi. Pokud Je to mimi pohodlné, stejne s tim nic neudelas, miminko nedonutis akorat se propadnes do depky hloub. Neres to, neni to tragedie nekojit, zkus to prijmout a bude ti lip. příbuzná kojila dceru nechtela, po par tydnech prestala, neslo to.Syn papal bez problémů, toho dostavila po pul roce, kdyby chtela kojila donekonecna. Treti dite pul roku a dostavila se qsama, chtela láhev, z prsu dal pít odmitla i kdyz mléko teklo proudem…

Příspěvek upraven 07.08.18 v 07:56

Pety2
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 07.08.18 07:55

Naprosto normální stav, přesně to časově sedí - konec šestinedělí - přestaly účinkovat hormony, které se tvoří jen takto krátce po porodu a způsobují nadprodukci mléka, je normální, že se teď mléka tvoží míň, mimčo musí začít víc aktivně sát a stimulovat další produkci, což dětem běžně začne vadit a u kojení se vztekají, pouští a zase přisávají. Měli jsme to stejně, ale jediná rada je - nedat UM a vydržet! UM je teď cesta do pekla, protože tím tu laktaci prostě nepodpoříš, jedině, pokud budeš mít strach, že miminko opravdu strádá, tak dej, ale použij na sebe odsávačku a aspoň stimuluj odsávačkou, ale já osobně bych pár dní vytrvala. Přikládala co to dá (žádné intervaly, opravdu dítě na prso co nejvíc), zalez si s ním pod deku, tělo na tělo, prso k pusince, kašli na všechno v domácnosti, co může počkat a tohle všechno je nejlepší stimulace pro laktaci. Mléko bude zase trochu více, ale už prostě ne tak jako v šestinedělí, mimiko se naučí, že s eprostě musí víc snažit a víc aktivně nasávat a bude to dobré. Držím palce :hug:

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 07.08.18 07:56

Prosím tě, klid, to je nejdůležitější :hug:… Syn přibírá, není co řešit, děláš to dobře…pokud to nepůjde nebo nebudeš chtít, můžeš dát kdykoliv UM… ;) PS: obě starší děti v cca 6 měsících začaly preferovat jedno prso, ničemu to nevadí…jen budeš mít jedno větší než druhé :lol: ( po ukončení kojení se to srovná…) :hug:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 07.08.18 07:57

Tak pokud nemáš problém s množstvím mléka v druhém prsu,tak je to způsobeno tím,že z něj malý málo pije. Přikládej,jak můžeš,hlavně v noci a podporuj laktaci odsávačkou. Vždycky začni u toho prsa s kojením,když má malý největší hlad a saje. Ona se ti po šestinedělí laktace upravila a dělá se ti méně mléka,malý to poznal a nechce se mu tolik namáhat. Nepřikrmuj,když,tak odsáté MM a nejlépe ne flaškou. Neboj,to zvládnete,zkus se uklidnit. A i kdyby se ti mléko přestali dělat,svět se nezboří.

Tynkycat2
Extra třída :D 11892 příspěvků 07.08.18 07:59

V první řadě zachovej klid, dítě s přehledem ukojíš i jedním prsem, taky jsem z jednoho celých devět měsíců kojila víc. Z toho prsa může jít mléko třeba hůř, spouštěcí reflex se ale spustí u obou prsou zároveň, takže začni kojit z prsa že kterého to jde dobře a až potom když se mliko spustí přilož k tomu ze kterého to jde hůř, mliko už se spustí a třeba to půjde snáz. Nebo zkus před kojením nahřát, či se doporučuje vypít nějaký teplý nápoj. Vím jak se cítíš, úplně přesně, ale to kojení je především hlavě, to je nutné si uvědomit a hodit se do pohody a půjde to jako po másle. V těchto stavech mi po porodu hodně hodně pomohl web kojeni.net znala jsem ho snad nazpaměť :) miminko ti pěkně prospívá, tak není důvod k panice, fakt :) a už vůbec ne k dokrmu um

e008
Závislačka 3289 příspěvků 25 inzerátů 07.08.18 07:59

Da se kojit i jen z jednoho prsa. Budou pak na pohled akorat nesoumerna…

iwa83
Kelišová 6532 příspěvků 07.08.18 08:02

Může mít spurt. Myslím, že víc než použít odsávačku - tú určitě podpoří tvorbu mlíka, homeopatika a vše co děláš - nic víc se nedá dělat. Ale chápu tu psychiku. Tak se zkus dát do klidu, nech to na prckovi - když přibírá normálně. Ne všechny děti musí bít faldíky. A nezapomínej že spokojená maminka, spokojené dítě. On z Zebe ty nervy cítí. Nebo se mu hůř saje. Znám ženy co odkojily jen z jednoho prsa.
POzor na to množství kojíjcího čaje - všeho moc škodí. Ale to by se vztekal i u druhého. A hlavně, v nejhorším případě prostě flaška. Ale pokud je jinak je spokojený, tak bych to tak černě neviděla.

Ten tlak okolí na kojení je hrozný - sama jsem to obrečela ve 2,5 měsících. Protože jsem hrozně chtěla - ale malej to nestačilo. U laktační poradkyně jsem byla několikrát, dělala vše možné i nemožné. Řeči, každá kráva má mlíko a každá ženská může kojit mi fakt na klidu nepřidaly. A týden po přechodu na UM se z řvouna stalo spokojené miminko. Ne že by mi spala celou noc, ale prostě neřvala většinu dne a noci.

Efkaaa
Kecalka 265 příspěvků 07.08.18 08:02

Neporadím, jak stimulovat tvorbu mléka v „odpočívajícím“ prsu, jen tě chci podpořit a povzbudit, že není problém kojit jen jedním prsem.
Mě malý odmítal jedno prso (stejně jako před tím dcera - asi je tam něco jinak :lol: ) a tak jsem kojila jen z jednoho… Jako že jsem vůbec druhé nenabízela, protože tam pak už nic nezbylo… Rozdíly obrovské a prsa fakt vtipná :mrgreen: nalité a vykojené vedle sebe… :lol:
No a v pohodě jsem malého ukojila až do 15 měsíců, kdy jsem to utla já a nedostatek mléka důvodem nebyl.
Prsa se v pohodě srovnala do shodné (bohužel vykojene) podoby.

Takže se neboj a neplas, i s jedním prsem jde plné kojit.

Já s dcerou začala přikrmovat UM a bylo po kojení.

Držím palce :hug:

Příspěvek upraven 07.08.18 v 08:06

jessikka
Extra třída :D 10788 příspěvků 07.08.18 08:02

Pokud ti LP radí občas přikrmovat, tak je čas ji vyměnit. Mrkni na stranky mamila.sk a kontaktujt jinou ze svého okolí.

jessikka
Extra třída :D 10788 příspěvků 07.08.18 08:05

Jinak nejefektivnější bude dát dítě do šátku jen v plence, sebe také vysvléct a být spolu co nejvíc kůže na kůži. Doprej si čas, nespěchej, netlač. Stres se tvůj měřítek nepřítel c. 1.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15212 příspěvků 07.08.18 08:09
@Pety2 píše:
Naprosto normální stav, přesně to časově sedí - konec šestinedělí - přestaly účinkovat hormony, které se tvoří jen takto krátce po porodu a způsobují nadprodukci mléka, je normální, že se teď mléka tvoží míň, mimčo musí začít víc aktivně sát a stimulovat další produkci, což dětem běžně začne vadit a u kojení se vztekají, pouští a zase přisávají. Měli jsme to stejně, ale jediná rada je - nedat UM a vydržet! UM je teď cesta do pekla, protože tím tu laktaci prostě nepodpoříš, jedině, pokud budeš mít strach, že miminko opravdu strádá, tak dej, ale použij na sebe odsávačku a aspoň stimuluj odsávačkou, ale já osobně bych pár dní vytrvala. Přikládala co to dá (žádné intervaly, opravdu dítě na prso co nejvíc), zalez si s ním pod deku, tělo na tělo, prso k pusince, kašli na všechno v domácnosti, co může počkat a tohle všechno je nejlepší stimulace pro laktaci. Mléko bude zase trochu více, ale už prostě ne tak jako v šestinedělí, mimiko se naučí, že s eprostě musí víc snažit a víc aktivně nasávat a bude to dobré. Držím palce :hug:

Přesně. Každý dokrm UM ti sníží příjem MM miminkem a tím se ti snižuje produkce. Vydržet, přikládat, odsávat. Někdy trvá až 3-4 dny, než se touhle stimulací začne mléko zase víc tvořit.
Kojila jsem první dceru 2,5 roku, druhou 22 měsíců. Zažily jsme přesně podobných epizod víc, kdy to byl boj, ale ten boj skončí během pár dní, někdy i během pár hodin, pokud psychicky vydržíš tu chvíli „boje o mléko“.
Nejhorší byla neuro reakce první dcery ve 3 měsících na hexu, kdy z 200 - 250 ml najednou 30 ml, usínala, odpojovala se od prsa..od dr. předepsán Nutrilon, prý mám málo mléka (no, já prsa na prasknutí, musela jsem to odsávat, názor dr. = no comment). Právě elektrickou Medelou se mi podařilo laktaci udržet, holčina se pak z toho naštěstí postupně dostala a začla zas víc pít.
Zakladatelko máš dobrou odsávačku, používej ji. Jako první samozřejmě přikládej dítě, jako druhou věc tu odsávačku a není možné, aby se ti touhle častou stimulací mléko nezačlo zas tvořit v dostatečném množství. Pokud nedáš UM, tak během pár dní děťátko zjistí, že jinak, než aktivním sáním si mlíčko nezíská - snad ještě není pozdě a není na tu láhev naučené až moc :think:
Jo taky není od věci spaní s mimčem v jedné posteli - já měla takové hnízdečko https://www.fler.cz/…leva-9578097 - měla jsem klid, že dítě nezalehnu a přesto spalo vedle mne a mohla jsem kdykoli nakojit bez toho, aniž bych musela pracně vstávat k postýlce. I mimčo si zvyklo a pak jinak, než v hnízdě spát v noci nechtělo :mrgreen:
Přeji hodně štěstí :mavam:

P4ja
Kelišová 6339 příspěvků 07.08.18 08:17

Neboj, malý přibírá a mléko máš, tak je to dobře.
Všechno to už napsaly holky přede mnou. Jen k těm dokrmum. Já bych UM nedávala. Pokud mu chces něco dát, tak bych mu dala odstrikane mléko od tebe a po prstu a hadicce. Případně už by možná šla lžička, ale na tom webu kojeni bys to našla.

Jinak tam taky je číslo na národní linku kojení, zkus tam zavolat. Opravdu dokážou poradit. Držím palce :kytka:

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 1 inzerát 07.08.18 08:18

Homeopatika v žádném případe dlouhodobě. Berou se tak týden na rozjezd laktace a pak už jsou bez efektu. Zkus pískavici - dvě tobolky ráno a dvě večer - to mi pomohlo hodně ( objednala jsem si je přes Benu eshop) Hlavně žádný strach, mléka máš hodně! Já bojovala s kojením a dokrmovala do pulky třetího měsíce. Od te doby jen kojím. Prsa se nenalevaji a ani moc neodsaju, ale mala přibírá, takže mléka vypije dost - zrovna jako u Tebe

Při kojení začni tim slabším prsem (to deláš dobře,), ještě jednou bych ho k tomu prsu vrátila v průběhu kojení z toho silnějšího :palec: Ono by to utahlo i jedno prso, kdybys mela dvojčata, taky by bylo jedno prso na dite :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >