11m dítě nechce UM

9790
27.10.20 15:01

11m dítě nechce UM

Ahoj holky,
Jdu si pro radu. Dcera 11m mi posledních 5 dní absolutně odmítá UM. Nikdy nebyla nějaký extra milovník mléka (co poznala prikrmy), ale dostala jsem ho do ní. Nyní ho plive a nevypije ani ťuk. Máte někdo podobnou zkušenost? Zdá se mi dost malá na to, aby byla úplně bez UM. Zvažuji koupit ji UM s příchutí od roka, ale vůbec se mi nechce do ní zbytečně cpát příchuť. Co byste dělaly vy? Nedostanu do ní ani kaši. :) děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14348
27.10.20 15:12

Tohle byla moje dcera. Nahradila jsem mléčnou dávku jogurty a sýry a doktorce do dvou let dítěte odkývávala, že má dostatečnou dávku UM. Za dohadování s doktorkou mi to nestálo a tlačení UM do dítěte na sílu také ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
27.10.20 15:30

Jake pouzivas? Zkus kendamill, ten je chutove uplne jiny…nebo treba mlecne kase ji? Dite by melo mit 500ml mleka denne, ale muze to myt v jogurtu, kasi, od toka tvaroh apod…nemusi nutne vypit mliko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5198
27.10.20 15:52

Náhrad um mléčnými výrobky popřípadě kaší, ty dělají s příchutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9790
27.10.20 16:05
@nozu píše:
Tohle byla moje dcera. Nahradila jsem mléčnou dávku jogurty a sýry a doktorce do dvou let dítěte odkývávala, že má dostatečnou dávku UM. Za dohadování s doktorkou mi to nestálo a tlačení UM do dítěte na sílu také ne.

Je pravda, že jogurt naopak miluje. Děkuji za názor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
27.10.20 16:20

@Kotatko03 já si osobně myslím, že se důležitost UM u takto velkých dětí přeceňuje. Tak přidej jiné produkty a případně můžeš zkoušet čas od času nabídnout UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
27.10.20 16:59

@Kotatko03 co koktej? proste rozmixovat mliko s bananem nebo s jinym ovocem co uz ma zavedeny? ja jako mala mela dost dlouhy obdobi kdy do me nasi dostali mliko jen diky koktejlum, kakau a jahodovymu jogurtu. Nic jinyho jsem z mlika nejedla /nepila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
27.10.20 17:44

No a co zkusit od roka místo toho normální kravské? Náš pediatr to tak radí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
27.10.20 20:32

To samé byl syn. Do toho jsem alespoň pak dostala goudu a nějaký jogurt. Obyčejné mléko taky nechce, ale zato mu chutná ovocný zakys

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
27.10.20 22:00

@Denino hele ja obycejny mliko neipju dodneska, jako v nouzi jo, ale jinak ne. Dtto bily jogurt, tvaroh bez upravy… proste tfuj. A to ty ovocny jogurty a nebo vajickovou pomazanku z tvarohu muzu porad. Proste nekterym detem to neochuceny mliko nejede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9790
29.10.20 10:00
@Leenvecka píše:
@Kotatko03 co koktej? proste rozmixovat mliko s bananem nebo s jinym ovocem co uz ma zavedeny? ja jako mala mela dost dlouhy obdobi kdy do me nasi dostali mliko jen diky koktejlum, kakau a jahodovymu jogurtu. Nic jinyho jsem z mlika nejedla /nepila.

Také jsem zkoušela a ne. Poslední co mě napadá, tak dostane takový ten hrnek od 12m, tak jedině, že by jí bavilo z něj pít a vzala by na milost i mléko :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama