13 folikulů ... je to na zkoušení moc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeroNika666
Povídálka 46 příspěvků 12.10.18 13:21
13 folikulů ... moc moc?

Ahojte, dva roky se snažíme o mimi, vyšlo nám 2. IUI, bohužel ZT :-(… Teď mi nasadili clostík a zareagovala jsem na něj až přehnaně, tudíž mi tento měsíc stopli další IUI. Mám jich celkem 13… to je prý mooooc. Měli bychom se teď chránit, aby z toho nebylo více dětiček… ale víte jak, snažíte se tak dlouho a pak je problém opačný a vás to láká to zkusit přirozeně. Říkáme si, že když nám to dva roky nejde, tak jaká je pravděpodobnost, že to teď vyjde a několikrát? hmm, to je dilema. Co vy na to? Máte některá zkušenosti s tolika folíkama? :lol:

Přečtěte si článek: Všechny informace o asistované reprodukci

Reakce:

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 12.10.18 13:26

Tohle jsem neměla ani při IVF. Rozhodně bych to nezkoušela. Hrozí ti vícečetné těhotenstvi a je velká pravděpodobnost, že některá vajíčka budou poškozená. Dovedeš si představit tu hrůzu, když zjistíš, že jedno z dětí, které čekáš má vážnou genetickou vadu a ty musíš v pokročilém těhotenství podstoupit redukci plodů? Tohle za ten risk fakt nestojí!

VeroNika666
Povídálka 46 příspěvků 12.10.18 13:32

@Janli děkuju za reakci :-), zjišťuju a hledám informace všude možně,ale není toho tolik,nebo neumím hledat :-D. Mudr. mi ani neřekla,že můžou být poškozená, jen mi řekla, že hrozí vícečetné těhotenství.

elena.78
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 12.10.18 13:35

Souhlasím s @Janli tohle je mooooc vajuch. Určitě nebudou všechna dozrálá, ale jak píše Janli, mohou být oplodněná i ta geneticky vadná. Může se stát, že budeš čekat trojčata, jedno z nich bude mít genetickou vadu a tělo se ho „zbaví samo“, ale za cenu, že potratíš i ta zdravá dvojčátka. Nehledě na to, že pak můžeš mít zdravotní potíže i Ty. Chápu Tě, že Tě to láká, ale raději si počkej na další cyklus.

Helca83
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 13:36

naprosty souhlas s @Janli. Bud opatrna, je to sice pro Tebe ted asi lakave, ale velmi pravdepodobne by to melo vic rizik nez prinosu, mohlo by to dopadnout zle… nerikala Ti Mudr co muze byt pricinou te nadmerne reakce?

VeroNika666
Povídálka 46 příspěvků 12.10.18 13:41

@Helca83 říkala, že to ještě neviděla. Dali mi poprvé clostík a zkrátka mi hodně narostly, ale neříkala nic o tom, co by to mohlo způsobit. Mám za sebou dvě IUI a vždycky folíky narostly, takže ani moc nechápu, že teď po mně chtěli, abych ho brala :-(.

Příspěvek upraven 12.10.18 v 13:42

elena.78
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 12.10.18 13:42

Nebo: představ si, že by se oplodnilo deset vajíček, všechna embrya by se vyvíjela jak by měla, ale Ty bys je všechny asi těžko donosila.. Pravděpodobně bys podstoupila redukci nebo jak se tomu zákroku říká- a opět zde hrozí možné nežádoucí reakce Tvého těla.

blumen
Hvězda diskuse 42584 příspěvků 12.10.18 13:56

Neriskuj a pockej na dalsi cyklus. Lepsi jedno zdrave dite, nez 5 nemocnych, napriklad. Plus by to ohrozilo i Tebe.

ugluk
Hvězda diskuse 43461 příspěvků 12.10.18 13:59

Mohli ti nabídnout odběr a převod na IVF. V každém případě - souhlas s odpověďma výše. V rozumném CARu dají stopku už na 4 folikuly a i ty 3 by brali s velkou rezervou a vzhledem k celkové situaci.
Ona i dvojčata jsou velmi riziková, trojčata extrémně a cokoliv více je navzdory medializaci těch pár zázraků, co se podařily jakž takž donosit, spíše poloviční sebevražda. Redukce je taktéž velmi riziková záležitost a navíc z morálního hlediska, kdy se snažím otěhotnět a pak část těch dětí dávám pryč… A to furt mluvím o tom, že by byla všechna v pořádku.

Moncaq
Kecalka 228 příspěvků 12.10.18 13:59

@VeroNika666 Neprijde mi to tak divne. Pokud je zena hormonalne v poradku, tak ma kazdy mesic zalozenych nekolik vajicek, ale dozraje jedno max dve. Ja mam odstranene vejcovody a musela jsem na ivf. Ale hormonalne a celkove jsem byla v poradku. Bez jakekoliv hormonalni stimulace jsem mela v beznem cyklu zalozenych 13 vajicek a jedno dozralo. Predpokladam, ze pokud by mi nasadili nejakou hornonalni lecbu, tak vetsina z nich taky dozraje, stejne jak se stalo tobe. Takze mi to tak divne neprijde. Rovnou mi rekli, ze pokud mam prirozene 13, tak po ivf bude mit 2× az 3× vic a opravdu jsem mela pri ivf pres 30 vajicek a zustalo 10 krasnych zamrazrnych. U vajicek je vzdycky velky „odpad“, takze je dost mozne, ze by se ti oplodnilo vic, ale nejake se prestalo vyvijet a to je potom velke riziko pro to vyvijejici se. Navic vicecetna tehotenstvi jsou velmi rizikova. Jsou obecne mensi a rodi se casto predcasne, nedonosena, s nizkou vahou. Nemluvim o mozne vade jednoho, co pak? Urcite bych pockala a zkusila to bez hormonu, pokud ti normalne dozravaji ;)

Kl.ad
Povídálka 38 příspěvků 18.10.18 22:57

Na mě před dvěma měsíci zapůsobil Clostyl tak, ze se mi pri davce 1-0-1 udelalo folikulu 5. Tez jsem mela zakaz a to taky dodrzela..Pre­myslela jsem nad tim uplne stejne jako ty, ale nakonec jsem si rekla,ze za ty komplikace to vazne nestoji :-)

plenkovedorty
Kecalka 245 příspěvků 28.10.18 13:05

@VeroNika666 Tak jak to nakonec dopadlo? Vydržela jsi nebo jste to zkusili? :D

VeroNika666
Povídálka 46 příspěvků 07.12.18 10:27

Vydržela :-D , to co by se mohlo stát je opravdu hrůza :-(. Měla jsem tam folikuly ještě další měsíc, takže se všechno zase zdrželo a teď mi Mudr. nasadila znovu Clostík … chápete to? Říkala jsem jí,že ho nechci brát, že to udělalo s mým tělem fakt neplechu a ona,že mi dá malé množství,že tentokrát to bude v pořádku. Sakra, měla jsem si stát za svým, samozřejmě i s mini množstvím jich mám 8 velkých :-( … takže další stopka. Co je to sakra za doktory? :zed: :zed: :zed:

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 07.12.18 10:36

Vyměnit! Už při těch 13 tě mohli převést do režimu IVF a vajíčka odebrat. Ale dávat ti to znovu, to není normální. Já bych změnila CAR. Zjistili vám nějaký konkrétní problém?

karkarka
Závislačka 2800 příspěvků 07.12.18 11:32
@Janli píše:
Vyměnit! Už při těch 13 tě mohli převést do režimu IVF a vajíčka odebrat. Ale dávat ti to znovu, to není normální. Já bych změnila CAR. Zjistili vám nějaký konkrétní problém?

Souhlasím.nechá­pu,ze dr videla,co s tebou clostil dela a nasadila ho znovu. Meli vajicka odebrat a prejit k ivf.uz si mohla byt tehotna.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >