Jak probíhá ivf?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aja-KS
Povídálka 14 příspěvků 12.10.18 09:55
Jak probiha ivf?

Ahoj holky, s manzelem se uz rok snazime o miminko a stale nam to nejde. Mam doporuceni na ivf a chtela bych se zeptat, jak to vsechno probiha a co cekat. Manzel byl uz drive na spermiografu a super vysledky. Problem tedy bude ve me. Moje doktorka rika, ze jsem zdrava, ale ze je mozne, ze mam nepruchodne vajecniky, to ona nemuze zjistit. Mam z toho velke obavy. Jsem objednana na 30.11. na konzultaci. Prijde mi to jako vecnost. Jak snasite, kdyz vam tehotensky test stale dokola ukazuje jen jednu carku?

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Celina
Závislačka 3560 příspěvků 12.10.18 10:39

Neprůchodné vejcovody, ne vaječníky a spermiogram, ne spermiograF :)
Ani dobrý spermiogram nemusí znamenat, že není problém u muže, tohle je jen základní vyšetření, navic výsledky se mění…Tobě určitě zkusí zmiňovanou průchodnost, což je krátký ambulantní zákrok, poté tě určitě čeká několik vyšetření a odběrů krve, určitě bys měla mít hormonální profil, imunologii. Těžko říct, co vás čeká, to ti poví doktor, možná vám bude stačit IUI (inseminace). Vše se odvíjí od vašich výsledků :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 12:18

@Aja-KS pokud má muž spermio v pořádku, tak to ještě nutně neznamená, že je problém hned u tebe. Pokud jdete do normálního centra, tak vám udělají sperimo znova, Tobě navrhnou test průchodnosti vejcovodů (doporučuju test pěnou) a měli by ti udělat testy na hormonální profil (hlavně AMH hormon) a pokud tohle bude ok, můžete nejdřív zkusit IUI (inseminaci). To je nejjednodušší a nejcitlivější metoda umělého oplodnění. Nenechte se hned natlačit do IVF (pokud vás tedy netlačí čas). U IUI to pak probíhá, že ti den dva před předpokládanou ovulací píchnou ovitrelle (hormon na uzrání vajíčka a vyvolání ovulace) a druhý den jdete na zavádění spermií. Mužovi ráno odeberou spermie, udělají separaci a za dvě až tři hoďky je dají do tebe. Po 14 dnech si pak můžeš udělat test. Držím palce ať to brzy vyjde! :kytka:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 12.10.18 12:46
@Anonymní píše:
@Aja-KS pokud má muž spermio v pořádku, tak to ještě nutně neznamená, že je problém hned u tebe. Pokud jdete do normálního centra, tak vám udělají sperimo znova, Tobě navrhnou test průchodnosti vejcovodů (doporučuju test pěnou) a měli by ti udělat testy na hormonální profil (hlavně AMH hormon) a pokud tohle bude ok, můžete nejdřív zkusit IUI (inseminaci). To je nejjednodušší a nejcitlivější metoda umělého oplodnění. Nenechte se hned natlačit do IVF (pokud vás tedy netlačí čas). U IUI to pak probíhá, že ti den dva před předpokládanou ovulací píchnou ovitrelle (hormon na uzrání vajíčka a vyvolání ovulace) a druhý den jdete na zavádění spermií. Mužovi ráno odeberou spermie, udělají separaci a za dvě až tři hoďky je dají do tebe. Po 14 dnech si pak můžeš udělat test. Držím palce ať to brzy vyjde! :kytka:

Kolik stoji takova sranda

Aja-KS
Povídálka 14 příspěvků 12.10.18 12:46

Ovitrelle mi uz davala moje gynekolozka 3× a nic

monicskaa
Závislačka 3752 příspěvků 12.10.18 21:40

@Renca8 ja iui neplatila,platila jsem pouze utrogestan.. bohuzel mi inseminace k miminku nepomohla..

Aja-KS
Povídálka 14 příspěvků 13.10.18 12:08

@monicskaa a co teda budes delat dal?

monicskaa
Závislačka 3752 příspěvků 14.10.18 10:27

@Aja-KS IVF budeme podstupovat..23­.10 jdeme na prvni konzultaci,tak sem zvedava

Čikina1994
Povídálka 16 příspěvků 17.10.18 22:52
@Anonymní píše:
@Aja-KS pokud má muž spermio v pořádku, tak to ještě nutně neznamená, že je problém hned u tebe. Pokud jdete do normálního centra, tak vám udělají sperimo znova, Tobě navrhnou test průchodnosti vejcovodů (doporučuju test pěnou) a měli by ti udělat testy na hormonální profil (hlavně AMH hormon) a pokud tohle bude ok, můžete nejdřív zkusit IUI (inseminaci). To je nejjednodušší a nejcitlivější metoda umělého oplodnění. Nenechte se hned natlačit do IVF (pokud vás tedy netlačí čas). U IUI to pak probíhá, že ti den dva před předpokládanou ovulací píchnou ovitrelle (hormon na uzrání vajíčka a vyvolání ovulace) a druhý den jdete na zavádění spermií. Mužovi ráno odeberou spermie, udělají separaci a za dvě až tři hoďky je dají do tebe. Po 14 dnech si pak můžeš udělat test. Držím palce ať to brzy vyjde! :kytka:

Ahoj :mavam: jsem tři dny po 1. IUI píchá mě v podbřišku a v zádech taky prsa mi otykaji trochu jako před MS beru 2-0-2 utrogestan chci se zeptat jestli je to normální :nevim: díky

monicskaa
Závislačka 3752 příspěvků 18.10.18 08:28

@Čikina1994 ahoj tyto ,,priznaky” jsem mela od prvniho dne inseminace celych 14 dni..des :mrgreen:

Čikina1994
Povídálka 16 příspěvků 19.10.18 11:04

@monicskaa :mavam: Už je to lepší, teď spíše bojuji s únavou… No co vydržet se to musí :? Kolikrát se dá podstoupit IUI? Dr mi řekla, že to záleží na mě, ale má to nějaký limit ne? :nevim: Doufám, že se to povede ale to můžu jen doufat :?

suzka1
Stálice 65 příspěvků 20.10.18 17:44

Ahoj,ja jsem IUI podstoupila asi 4×,myslim,ze pojistovna jich plati asi 6× rocne,ale to se radeji jeste informuj u lekare. Kazdopadne me IUI taky nezafungovala,na­konec pomohlo az IVF. Partner byl taky v poradku,ja jsem nemela uplne optimalni profil hormonu,tudiz se u me mohlo stat,ze jsem nemusela mit kazdy mesic ovulaci,ale nejvetsi orisek byly velmi aktivni NK bunky,imunolo­gie,takze kdyz jsem mela imunitu konecne v poradku,tak jsme sli do ivf a podarilo se hned napoprve :) :kytka:
Vysetreni,ktere jsme podnikli: vysetreni hormonu,pruchodnost vejcovodu rentgenem,repro­dukcni imunologie,sper­miogram a kazdy mesic jsem chodila na ultrazvuk,zda budu mit ovulaci a kdy a 2 dny pred ovulaci jsem si vecer pichala ovitrele.
IUI je urcite fajn zkusit,ale pokud nebudes potreti tehotna,pobavila bych se o ivf,mohla by to byt ztrata casu.

Janule87
Stálice 94 příspěvků 20.10.18 17:58

Holky, já vám přidám jednu lepší zkušenost. Přítel spermio v pořádku, já jsem měla anovulacni, nepravidelné a dlouhé cykly, jeden vaječník polycystický. když jsme skončili v CARu, dostala jsem clostilbegyt ale ten mi nezabral.druhy měsíc zvedli dávkování a přidali metformin. To už zabralo, měla jsem dva folikuly a podstoupila inseminaci. Klaplo to na první pokus a za dva měsíce máme termín porodu :-) nedělali mi ani průchodnost vejcovodů, jen krevní testy u obou. Tak nehazejte flintu do žita, i inseminace se může podařit na poprvé :hug:

Čikina1994
Povídálka 16 příspěvků 21.10.18 09:27

@Janule87 :mavam: Já mám skoro stejnou „diagnózu“ přítel spermio ok, já anovulacni nepravidelné cykly, clostik mi tedy dával můj gynekolog už dříve než jsme šli do CARU. Průchodnost mi zkoumaly výsledky byly ok levý vejcovod linejsi, ale průchozí. Jsem po prvním IUI a zatím čekám, jestli se nám zdařilo. :think: :nevim: Kéž by to vyšlo. Snažíme se víc jak 5let těhu jsem již byla, ale samovolně potratila :,(

Čikina1994
Povídálka 16 příspěvků 21.10.18 09:29

@Janule87 jinak samozřejmě gratuluji k vysněnému přírůstku :potlesk: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >