Reklama

Jak probíhá ivf?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aja-KS
Nováček 3 příspěvky 12.10.18 09:55
Jak probiha ivf?

Ahoj holky, s manzelem se uz rok snazime o miminko a stale nam to nejde. Mam doporuceni na ivf a chtela bych se zeptat, jak to vsechno probiha a co cekat. Manzel byl uz drive na spermiografu a super vysledky. Problem tedy bude ve me. Moje doktorka rika, ze jsem zdrava, ale ze je mozne, ze mam nepruchodne vajecniky, to ona nemuze zjistit. Mam z toho velke obavy. Jsem objednana na 30.11. na konzultaci. Prijde mi to jako vecnost. Jak snasite, kdyz vam tehotensky test stale dokola ukazuje jen jednu carku?

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Reklama

Reakce:

Celina
Závislačka 3059 příspěvků 12.10.18 10:39

Neprůchodné vejcovody, ne vaječníky a spermiogram, ne spermiograF :)
Ani dobrý spermiogram nemusí znamenat, že není problém u muže, tohle je jen základní vyšetření, navic výsledky se mění…Tobě určitě zkusí zmiňovanou průchodnost, což je krátký ambulantní zákrok, poté tě určitě čeká několik vyšetření a odběrů krve, určitě bys měla mít hormonální profil, imunologii. Těžko říct, co vás čeká, to ti poví doktor, možná vám bude stačit IUI (inseminace). Vše se odvíjí od vašich výsledků :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 12:18

@Aja-KS pokud má muž spermio v pořádku, tak to ještě nutně neznamená, že je problém hned u tebe. Pokud jdete do normálního centra, tak vám udělají sperimo znova, Tobě navrhnou test průchodnosti vejcovodů (doporučuju test pěnou) a měli by ti udělat testy na hormonální profil (hlavně AMH hormon) a pokud tohle bude ok, můžete nejdřív zkusit IUI (inseminaci). To je nejjednodušší a nejcitlivější metoda umělého oplodnění. Nenechte se hned natlačit do IVF (pokud vás tedy netlačí čas). U IUI to pak probíhá, že ti den dva před předpokládanou ovulací píchnou ovitrelle (hormon na uzrání vajíčka a vyvolání ovulace) a druhý den jdete na zavádění spermií. Mužovi ráno odeberou spermie, udělají separaci a za dvě až tři hoďky je dají do tebe. Po 14 dnech si pak můžeš udělat test. Držím palce ať to brzy vyjde! :kytka:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 12.10.18 12:46
@Anonymní píše:
@Aja-KS pokud má muž spermio v pořádku, tak to ještě nutně neznamená, že je problém hned u tebe. Pokud jdete do normálního centra, tak vám udělají sperimo znova, Tobě navrhnou test průchodnosti vejcovodů (doporučuju test pěnou) a měli by ti udělat testy na hormonální profil (hlavně AMH hormon) a pokud tohle bude ok, můžete nejdřív zkusit IUI (inseminaci). To je nejjednodušší a nejcitlivější metoda umělého oplodnění. Nenechte se hned natlačit do IVF (pokud vás tedy netlačí čas). U IUI to pak probíhá, že ti den dva před předpokládanou ovulací píchnou ovitrelle (hormon na uzrání vajíčka a vyvolání ovulace) a druhý den jdete na zavádění spermií. Mužovi ráno odeberou spermie, udělají separaci a za dvě až tři hoďky je dají do tebe. Po 14 dnech si pak můžeš udělat test. Držím palce ať to brzy vyjde! :kytka:

Kolik stoji takova sranda

Aja-KS
Nováček 3 příspěvky 12.10.18 12:46

Ovitrelle mi uz davala moje gynekolozka 3× a nic

monicskaa
Závislačka 3737 příspěvků 12.10.18 21:40

@Renca8 ja iui neplatila,platila jsem pouze utrogestan.. bohuzel mi inseminace k miminku nepomohla..

Aja-KS
Nováček 3 příspěvky 13.10.18 12:08

@monicskaa a co teda budes delat dal?

monicskaa
Závislačka 3737 příspěvků 14.10.18 10:27

@Aja-KS IVF budeme podstupovat..23­.10 jdeme na prvni konzultaci,tak sem zvedava

Čikina1994
Nováček 4 příspěvky 17.10.18 22:52
@Anonymní píše:
@Aja-KS pokud má muž spermio v pořádku, tak to ještě nutně neznamená, že je problém hned u tebe. Pokud jdete do normálního centra, tak vám udělají sperimo znova, Tobě navrhnou test průchodnosti vejcovodů (doporučuju test pěnou) a měli by ti udělat testy na hormonální profil (hlavně AMH hormon) a pokud tohle bude ok, můžete nejdřív zkusit IUI (inseminaci). To je nejjednodušší a nejcitlivější metoda umělého oplodnění. Nenechte se hned natlačit do IVF (pokud vás tedy netlačí čas). U IUI to pak probíhá, že ti den dva před předpokládanou ovulací píchnou ovitrelle (hormon na uzrání vajíčka a vyvolání ovulace) a druhý den jdete na zavádění spermií. Mužovi ráno odeberou spermie, udělají separaci a za dvě až tři hoďky je dají do tebe. Po 14 dnech si pak můžeš udělat test. Držím palce ať to brzy vyjde! :kytka:

Ahoj :mavam: jsem tři dny po 1. IUI píchá mě v podbřišku a v zádech taky prsa mi otykaji trochu jako před MS beru 2-0-2 utrogestan chci se zeptat jestli je to normální :nevim: díky

monicskaa
Závislačka 3737 příspěvků 18.10.18 08:28

@Čikina1994 ahoj tyto ,,priznaky” jsem mela od prvniho dne inseminace celych 14 dni..des :mrgreen:

Čikina1994
Nováček 4 příspěvky včera v 11:04

@monicskaa :mavam: Už je to lepší, teď spíše bojuji s únavou… No co vydržet se to musí :? Kolikrát se dá podstoupit IUI? Dr mi řekla, že to záleží na mě, ale má to nějaký limit ne? :nevim: Doufám, že se to povede ale to můžu jen doufat :?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >