Upravit spaní dítěte

306
28.5.20 11:53

1,5 mrnous

Holky, malé je 1,5 roku, spi mi teď po o cca 45 minut až 1 5 hodinky, pak rádi na hřišti, do 6 cca, pak jedeme domů, v 8 do vany a pak se naji a usíná mi až v pul 10 až 10,uz nevím, jak s ní, spí málo, unavená mi přijde, že snad není, litá po hřišti, pořád chodí, neposedi ani pak doma, jsem na ni celý den sama, manžel odchází ráno a vrací se večer, takže jsem na ni sama, nevadí mi to, neříkám to proto, máme to asi každá takhle, spíš poradit, jak utahat nebo zda jste to měly některá a co se třeba dá dělat, v noci spí teda ale trhane a několikrát se budí, ne teda pokaždé, ale pak ani v noci moc nespim, jsem unavená, ale zvládám… hračky doma taky moc nic, spíš pořád za ruku a se mnou někam, což chápu, doma nikdo jiný není. R8da bych nějak upravila spaní, ale pokud usne třeba v 8, tak bude vstávat zase hrozně brzo, manžel spí v obýváku, protože ráno vstáva už takhle brzo do práce…Nejaky tip i pro mě co dodá energii třeba, akorát mám zlucnikove kamínky tak něco co smim, dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8446
28.5.20 12:17

V kolik vstává?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6825
28.5.20 12:27

@KamilaDen Zkusila bych posunout tu vanu.
Co třeba koupat nejpozději v 19:00,pak večeři a ve 20:00 dát spát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6500
28.5.20 12:33

No vidíš, naše dvouletá když usne kolem tří - čtyř, je schopná spát do půl sedmé a pak jde spát o půlnoci.

Dělej to podle malé, spi když spí po obědě, nech ji taky chvíli nudit, ať se umí zaměstnat sama aspoň na chvíli.
Spí sama nebo s tebou? Kojíš? Dala bych ji do postele, tam děti často spí líp a ani tebe to tolik neprobudí.

A manželovi ji dej aspoň o víkendu a udělej si odpoledne pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3868
28.5.20 12:43

Mě dělala dcera to samý v roce a půl. Když spala odpo, tak večer dřív jak v 10 o půl 11 neusnula. Pak si zrušila spánek po O a začala chodit večer kolem 19h a spala pěkně až do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62798
28.5.20 12:54

@KamilaDen u nas se vecerelo a veceri v 6, pak koupel a uz se nehraje a jde se do postele. Na me to mate vse pozde a pretazene dite spi hur a kratsi dobu. A moje dite je pretazene odjakziva hyperaktivni…

Příspěvek upraven 28.05.20 v 13:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8857
28.5.20 13:04

Možná je přetažená, ptz to děti bývají až moc čile, ale už je to přes jejich hranici. Náš mladý spí po o tak do 14h max a večer je v 6 večeře, pak koupání, pohádky a v 8v posteli, do 9h usne a vstává kolem 6h. Napiš konkrétní časy jak vstává a jak spí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
28.5.20 13:11
@Aduš8 píše:
V kolik vstává?

no jak kdy někdy v 7 někdy v 8 a někdy i v 9

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
28.5.20 13:11

Myslím, že by potřebovala chodit spát dřív a dodržovat dobu ukládání. Čím víc dětí spí, tím spí déle a lépe. Jednou to komentoval jakýsi pediatr, že to není logické, ale biologické. Moje děti čím později chodily spát, tak tím dříve vstávaly. V batolecím a mladším předškolním věku teda, u školáka už to nepla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
28.5.20 13:15
@Ariadne píše:
Možná je přetažená, ptz to děti bývají až moc čile, ale už je to přes jejich hranici. Náš mladý spí po o tak do 14h max a večer je v 6 večeře, pak koupání, pohádky a v 8v posteli, do 9h usne a vstává kolem 6h. Napiš konkrétní časy jak vstává a jak spí

jak kdy, nemá to každý den stejné, od 7 do 9 vstane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14243
28.5.20 13:20

Zkusila bych dávat spát dřív a uvidíš. Malé je podobně vstává mezi 6 - 7; po o spí cca 2 hodiny i víc a večer je nejpozději v 8 vykoupaná a v posteli a do 9 už spí. Když jí přetáhnu, tak nemůže usnout a kouká třeba do půl desáté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8857
28.5.20 13:23

Tak to asi dospava deficit, jestli jde večer v půl 10 a vstává pak v 9. Někdy ráno se děti vzbudí dřív a zase usnou a spí do těch 9, tak to bych s ní asi vstala dřív, aby šla hned po. Třeba oběd v půl 12 a ve 12 spát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8857
28.5.20 13:25

A taky do kolika spí odpoledne. Kdyby spala déle než do půl třetí, tak bych ji lehce vzbudila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5768
28.5.20 13:34

Ono to může být tím, že je přetažená, jak už tu píšou. Já mám děti spavé, dceři budou brzy dva a aby spala dobře v noci, tak musí odpoledne spát aspoň 3 hodiny. Může to být ovšem i případ, jako má moje ségra. Neteř skoro nemá potřebu spát ani jíst. Ségra dělala psí kusy a nic nepomohlo. Neteři bude 6 a pořád spí 6-7 hodin v noci, ještě k tomu přerušovaně. Takže tak 2-3× za noc dojde k rodičům do ložnice, vzbudí je že už vstává a to jsou třeba 3 ráno a ona usnula v 11, takže jí pošlou do postele a za hodinu je tam znova. Ségra kvůli tomu nebude mít druhé dítě, protože by to nedala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
28.5.20 14:22
@Lucie_Sx píše:
No vidíš, naše dvouletá když usne kolem tří - čtyř, je schopná spát do půl sedmé a pak jde spát o půlnoci.

Dělej to podle malé, spi když spí po obědě, nech ji taky chvíli nudit, ať se umí zaměstnat sama aspoň na chvíli.
Spí sama nebo s tebou? Kojíš? Dala bych ji do postele, tam děti často spí líp a ani tebe to tolik neprobudí.

A manželovi ji dej aspoň o víkendu a udělej si odpoledne pro sebe.

Spí sama a v postýlce, nekojím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama