Problematické usínání - rady

145
22.5.20 00:00

Problematické usinani, rady, tipy

Ahojky. Muj 6 mesicni syn problematicky usina. Jako mimino spal i sám, potom ale vyzadoval na usinani prso, tak jsem povolila, protoze mu u toho bylo nejlip. Myslela jsem, ze to casem prejde, ale je to horsi. Kdyz se mu chce spat tak jedine u prsa, kdyz pres den usne tak se po chvili vzbudi a je protivnej a chce se ududat zase prsem, protoze spal treba jen pul hodky a je to pro nej málo. V noci se nekolikrat budi, ze chce cumlat, ale jako dudlik, napije se chvilku neni to nocni kojeni. Kdyz ho uspavam jinak tak chovam v naruci dokud neusne, zpivam mu atd.. a to u toho klidne i rve, ale jakmile usne, ja ho polozim jeste se musi ududat prsem. Stve me, ze nemuzu pomalu odejit jinak se vzbudi po pul hodine a zase knuka dokud nema prso. Je to na palici a nevim jak ven. Je to vesely a usmevavy kluk, ale taky na me zkousi knourat, abych si ho vzala jen co me vidi nebo ho odlozim (pres den) pritom kdyz ho ma chlap nebo moje mamka tak nekňuká a s tim me docela taky stve :D ja mam prvni mimco tak treba to je normalni? Ale moje mamka vychovala 4 děti a muj syn je dle ní trochu zhýčkaný az to je na škodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1531
22.5.20 00:45

Chce maminku no. Nic zvláštního. Děti tohle dělají a buď ráda, jsi střed jeho vesmíru. Užívej si to, dokud to jde, za pár let ti řekne, že prudis v jeho pokoji :jazyk: jestli ti vadí, že chce pořád prso, zkus dát dudlík. Nejlépe takovou tu kytičku starou, to nejvíce připomíná prso a kojené děti ji většinou vemou. No a jestli nebude chtít, tak pak prostě mu to prso nedávej a uklidnuj objetím a třeba písničkou. Pár dní to bude trvat, než si zvykne, ale časem to oijdez, jen musíš vydržet. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.20 00:52

Mám tři děti. Tohle jsem měla hlavně hlavně s nejstarším, kolem roka houpání na rukou
třeba hodinu, byl těžký, pak jsem uspávala držením za ruku do 4 let, už nikdy více, většinou jsem tam usnula, partnerský život šel do háje… nejmenší dcera usínala sama asi do 11 měsíců… pak mi usínala v náručí (v sedě, nic fyzicky náročného), teď je jí přes rok, byli jsme přes víkend na návštěvě, musím u ní být, ale už usne sama… bohužel sis ho tak naučila, on časem pochopí, že maminka třeba chovat nebude, trochu pláče, ale děti nejsou blbý, jen zkouší hranice, co můžou a když se jim úplně podřídíš, budeš toho blba dělat spoustu let. Já bych ho dala do postýlky i pláčem (záda máš jen jedny), on pochopí, že musí hajat sám, ale nešla bych pryč, ať ví, že tam máma je s ním… jsou to nervy, bolí srdce, ale přece si nezničíš záda a partnerský život… on asi není zvyklý usínat sám, proto bych tam s ním zůstala, aby se nebál. U nás - u někoho dřív, začala separační krize okolo 10 měsíce, (hodně), neopustím jí, protože se bojí, že jí máma někam zmizí, občas pochovám (teď stačí před spaním, když pláče, položím do postýlky a ona ví, že tam jsem)… a v půl roce jsme měli krizi s holkou - posledním jediným samo usínajícím dítětem, taky plakala a zkoušela, zda vyměknu…hlavně si ho nezvykni na chování, houpání, bude ještě těžší, pak bude vyžadovat ještě větší blbiny… když nemůže usnout - pomůžu usnout, pochovám a tak, ale kdyby moc zkoušela, nemám čas ani sílu, ví, že se musí přizpůsobit - tři děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.20 00:54

Prso bych nedávala, zkus naučit na plyšáka a tak - já tedy nekojím, kluky v tomhle věku ano, ale nikdy si na prso nezvykli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.20 01:02

@mamina89
Jo a souhlas chce maminku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8316
22.5.20 06:18

Já syna u prsa uspávala do roka a spal se mnou v posteli, právě kvůli kojení. Prostě jsem jen vytáhla prso a přisál se. Kojila jsem do roka, pak jsem chodila uspávat. Sám začal usínat asi před měsícem ve 2,5 letech a večer mě vyhazuje z ložnice. Dcera 10m je na umělém mléce, do půl roka usínala sama, od té doby mě prostě vyžaduje. Tak jsem u ní. Syn spí v ložnici v naší posteli, dcera vedle něj v postýlce a my s manželem v obýváku. Velice často přecházím kolem půlnoci k dětem, když jeden z nich pláče. Partnerský život nám to tedy neničí, protože manžel chápe, že mě děti zrovna teď potřebují víc, než on. A sex se dá provozovat všude, jen v posteli je to nuda. Já si ale tu blízkost dětí prostě užívám, mě neobtěžují. A k tomu uspávání u prsa, ja kolem toho půl roka syna naučila, že večerní prso dostal v obýváku a pak jsem ho šla normálně uspat. Sice to trvalo déle, ale neměl pak spojené to večerní dudání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3756
22.5.20 06:47

Dcera mi od porodnice usínala sama. Ve 3-4m byl najednou problém, brečela nechtěla usínat. Já nechala poplakat, minutu šla tam, podala dudlík, odešla… přišla, pak vzala do obývaku zpět. Odnesla, podala dudlík… nakonec po 20minutách usla. Trvalo dva tři dny a zase v pohodě. A jak to tak čtu jsem ráda že jsem nechala vybrečet. Nyní jsou dceři čtyři roky a prostě jde do svého pokojíčku, dám ji pusu, chvíli se pomazlíme, povykládame co bylo během dne, někde přečteme pohádku, prostě tam jsem s ní tak 10-15min. A pak ji dám pusu a odcházím. Ona si tam většinou ještě prozvěvuje, nebo povídá a pak usíná. A já můžu večery trávit s manželem u filmu, povykládat apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.5.20 20:17

Mám 11 týdenního chlapečka, který mi poslední týden odmítá spinkat přes den..uspávám ho vždy tak na 10× s tím, že se bud vzbudí sotva se dotkne postýlky nebo v rozmezi 1-40 min..už jsem z toho nešťastná.
Malej má rudý oči jak kdyby si je protřel čerstvým chilli, je unavenej, protírá si oči, zíve, tak ho vezmu, pohoupu v náručí než zabere (občas to dá dost zabrat, už mě z něj bolí záda) a sotva se dotkne postýlky, tak otevře oči, začne se protahovat a je nešťastnej, že nespí a nezabere..zkoušela sem ho tam nechat jen tak, jestli sám neusne a nic, jen se rozebral a plakal. Nepomůže ani to, že tam s ním jsem, hlavu mám položenou na kraji hnízda a hladím ho..když usíná a já ho zkouším dávám uspat samotného, abych ho nemusela uspávat na rukách a on si tak na to nezvykal, tak se v postýlce probere, otevře oči a začne houkat a povídat si, usmívat se. Po chvilce začne mrskat ručkama a nožkama a „hekat“ u toho a mrskat sebou a prokňourá se tak až do pláče a nespi, takže je zase po spaní.. a tak furt dokola..celý den nebo celý odpoledne (když náhodou dopo na chvíli zabere) až do večera. Poslední dva dny tohle začíná dělat i večer, kdy donedávna usínal pěkně bez problému. Ve výsledku mi dítě spinká jen cca od 8 večer do cca 6 ráno (s přestávkou od 23 hod do půl 1 ráno, kdy dostává poslední mlíčko) a pak přes den třeba jednou 20 minut a když se zadaří, tak jednou 40 a to je vše.. Mám strach, aby si nepřivodil nějakou spánkovou deprivaci. Takhle malý miminko by mělo spát alespoň 3× denně nejmíň hodinu a půl v kuse a náš malej za 24 hodin naspí tak 12 hod max.. :/
Jo a v kočárku mi taky nespí…usne max na 40 minut a pak řve, jak kdybych ho čtvrtila zaživa, takže musíme domů.. už si s ním nevím rady :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 23:13

@Listicka13 tak to malej se spankem problem nema jen s usinanim, ale az ted kdyz zacal vice vnimat. Jako prcek spal hodne dobre a dlouho a hned bez obstrukcí. Mate espumisan, probiotika a rourku? Muze mit prdiky. Kojis nebo davas MM? Ma dost?

• Nahlásit
  • Citovat
145
22.5.20 23:13

Anonym byl omyl. Melo byt UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
22.5.20 23:17

Holky my jsme zkouseli dat ho do postylky, ale to je řev. Ale takový vzteklý řev ne neštastný. Je vzteklej i když ho houpu v narucí, proste chce spat, ale neví jak. Nakonec ztichne a pak teda usne no. Ale na tu kozu se vzbudí a chce dudlat no i v noci. Partnersky vztah nam to nenici je to nase dite :nevim: a to spime vsichni v posteli. Naopak mame ted lepsi vztah, protoze mame plno prace a zabavy s malym :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.5.20 11:11
@Anonymní píše:
@Listicka13 tak to malej se spankem problem nema jen s usinanim, ale az ted kdyz zacal vice vnimat. Jako prcek spal hodne dobre a dlouho a hned bez obstrukcí. Mate espumisan, probiotika a rourku? Muze mit prdiky. Kojis nebo davas MM? Ma dost?

Dáváme biogaiu a babycalm. S prdíkama naštěstí problém není (musím zaklepat). Protože malej neumí dobře sát, tak mám málo mlíka tzn je převážně na UM a „dokrmuju“ mateřským, který odstříkávám, takže hladem (už) taky netrpí.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama