18 měs. syn navázaný na matku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 21:25
18 mes.syn navazany na matku

Vim, ze matka je ta, ktera je urcitou dobu preferujici.
Bohuzel, co je u nas jsem jeste nezazila. A to je nase treti dite.
Manzel nemuze na syna sahnout, nechce s nim.jit ven, nechce s nim cist, uplne neguje.Mne neustale liba, hladi a dava najevo lasku.Je to. frustrujici pro vsechny tri. Popravde, manzela je mi moc lito, ptz se snazi a neni to davno, kdyz spolu hrali „hokej“,chodili ven, a byli partaci.
Je fakt, ze maly se ted zacal i hodne kojit(noc cca 7×),prorezavaji se mu vsechny stolicky(nebo mozna je uz i ma)…ale manzel mne desi, ze koleguv syn ma tohle rok.Ted jsou mu dva.Jak se mamka vzdali, breci az usne od unavy.
Od 1,5r. ditete nemuzu odjet..naposledy zbadal moje papuce, kdyz jsem odjela a pry je drzel v rukach a brecel..je mi to lito.
Nikdy jsem od neho nebyla vic nez 3hodiny.
zacina me to omezovat, ale odstavit nechci.

Nevim co s tim. Jestli to jde ovlivnit…nechci ho nechat brecet. Jinak je moc sikovny, rozumny…Dekuji.

Reakce:
milwinka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 18.07.19 21:27

Podle mě to je naprosto normální. Já mám doma taky zavislaky, už jsem si zvykla.

Fifi2
Kecalka 377 příspěvků 18.07.19 21:29

Přečti si článek o separační úzkosti. Já myslím, že to bude ono. :think: to přejde

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 21:29

@milwinka kolik jim je? kluci? Ja u holek tohle neznala :think:

mrav
Vesmírná mluvilka 32393 příspěvků 18.07.19 21:35

Dítě v tomto věku je navázané na toho rodiče, se kterým je nejčastěji. Moje dcera, bohužel, zhruba v tomto věku o mámu přišla. A tak byla navázaná na mě. Zlepšilo se to zhruba s jejím nástupem do školky. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 21:39

@mrav to mne moc mrzi. :?

Denina01
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 18.07.19 21:55

Mám dvě dcery. Té starší je dva a čtvrt. A je to to samé, ona je ale taková zvláštní povahově. Je úžasná, strašně chytrá, ale nemá moc ráda lidi. Na děti a návštěvy se vždycky těší, ale po hodině už je nesvá, ukňouraná a všichni ji lezou na nervy. Třeba taťka občas může ohřát večeři a to je vrchol lásky. Má to tak od miminka. Začalo to cca v půl roce, kdy od něj začala odmítat lahvičku večer, prostě řvala a řvala dokud jsem nepřišla já. Nemyslím, že to musí být kojením, protože ta kojená nebyla od 4 měsíců. Ale lepší se to víc a víc, už spolu zvládají být i venku a já můžu třeba poklidit. Nebo máme třeba rituál, že chodíme uspávat společně. Tak povídám pohádku o tom, co celý den dělala, zakončuji tím, že dala pusinku taťkovi, pohladila ho, atd…tak to pak udělá. Jinak na ní nesmí sahat… Ale pomáhá právě tohle, mluvit o taťkovi hezky, říkám ji to i ve dne jen tak, že se mi po tátovi stýská a že se těším až přijede z práce domů, když se něco dcerce stane doma, třeba se ji jen vybijou baterky v hračce, tak říkám, že musíme počkat na tátu, že to zvládne jenom on. Dělám z něj prostě superhrdinu :mrgreen: ale manžel je i tak někdy z toho smutný. Mladší dcerka je pravý opak, ta zahodí hračku, když přijde z práce a mastí k němu do náručí

milwinka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 18.07.19 22:32

Je to naprosto normální v tomto věku. Spíš se divím že u starších dětí jsi to nezažila. Nebo si to možná nepamatujes, já jsem zjistila že si taky spoustu věcí nepamatuju co dělal starší syn v tom a tom věku. Kolikrát jsem říkala že to co dělá mladší syn tak že to starší nedělal a pak jsem si četla denicek a zjistila jsem že to taky dělal. :) Jinak moji kluci jsou teda zavislaci stále i ve 3 a 5 letech, ale už se to u nich projevuje jinak. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 22:33

Ja vlastne ani nevim, jak to. resit.
vytracet se z domu? nikam nechodit?
separ. uzkost jsem myslela, ze mel kolem 9 mes.to jsem se nemohla hnout od neho.
Ale tatku bral…je to asi tyden, co utika od neho za mnou atd.
Nechci ho „nutit“, ale priznavam…jsem z neho unavena a dobre mi padlo aspon na tu hodinu, dve vypadnout:thinking:

dekuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 22:33

Dekuji za prispevky..

milwinka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 19.07.19 07:45

Nafotila jsem ti o tom něco z mé oblíbené knížky- viz foto v příloze. Je to tam dobře vysvětleno i rada co s tím.

Váš příspěvek
Reklama