18. měsíční neprospívá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitus.Slavickova
Závislačka 4853 příspěvků 01.11.18 17:23
18.mesicni neprospívá

Dobrý den, chci se zeptat na zkušenosti u nepribirajiciho dítěte které nejí a má nízkou vahu. Dcera Terezka,18mesicu, odmítá pevnou stravu.Pije jen um a kaše, občas Pribinak ale lžičkou není šance ji nakrmit.Dnes na preventivní prohlídce měla 7,6kg a 76cm. Dostali jsme doporučení na odběry a podle nich nás čeká s největší pravděpodobností hospitalizace. Vubec nevím co čekat. Ma tady njaka maminka zkušenost s hospitalizaci a,,učení" jedení a přibírání? Děkuji

Reakce:

Uživatel je onlineAnais
Kelišová 5584 příspěvků 25 inzerátů 01.11.18 17:35

Uklidnim Tě, já měla dítko nejedlíka … dětská to pořád řešila, jídlo ani mixované ani kaše nikdy nejedl. UM a flašku taky odmítal. Do 1,5 roku jsem ho kojila ( když mi dohromady za den snědl 50-100 g jídla - celý den fakt), tak jsem slavila. Postupně začal jíst vařené jídlo, přílohy, zeleninu, brambory, maso. Lžička byla taky úhlavní nepřítel, nechala jsem ho ze začátku jíst rukama a ty porce, no to bylo fakt párkrát do pusy. Dětská pořád stresovala, že je hubený a tak, v roce a půl měl něco kolem 8-mi kilo. Co já se kvůli tomu nastresovala.. naprosto zbytečně. Zkus s dětskou promluvit, aby vás do nemocnice neposílala, budeš z toho ty i malej ještě víc vystesovaná. Měla jsem kamarádku, co jí kluk taky tak do dvou pil jen um… zkus nabízet z vašeho talíře, přílohy, zeleninku, uvařit maso… nebude to ze dne na den, já ho pak krmila u televize ( to zas bude komentů) , ale prostě jsem byla ráda za cokoli, co si dal do pusy. Na druhou stranu dneska je z něj 5-ti letý kluk, co jí snad úplně všechno a nevyhledává sladkosti . Ale často jsem byla na skok ze skály - úplně tě chápu. Držím palečky :hug:

Jitus.Slavickova
Závislačka 4853 příspěvků 01.11.18 17:46

@Anais Tohle vše jsem zkoušela ale ona vše vezme do ruky a zahodí to..Nic do pusy nevezme.Krom láhve s um..Je to na palici

Uživatel je onlineAnais
Kelišová 5584 příspěvků 25 inzerátů 01.11.18 18:45

Já chápu, jak říká kamarádka - na skok ze skály :mrgreen: ale neboj, v um nějaké živiny mám, tekutinu taky, tak bych ji nechala volný průběh. Vím, že kdy jsem se soustředila na jídlo bylo to ještě horší. Nechej ji ochutnávat, kolik bude chtít, zkus hru, ať jako nakrmí ona tebe, zvířátka. Vidíš, u nás často krmil oblíbený plyšák…

LKL
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 01.11.18 21:53

kamaradce takhle holka nejedla do ctyr let. zlomila to az skolka (kam ji kvuli tomu puvodne nechteli vubec vzit) :nevim:

Pocahonta
Kecalka 215 příspěvků 01.11.18 22:05

Ty odběry byste měli absolvovat. Známá šla se synem na odběry v 15M a zjistili mu, že má málo železa a minerálů (do té doby byl skoro výhradně kojen, moc toho nesnědl). Od té doby, co dostává železo v kapičkách, tak se jí docela rozjedl a je prý mnohem klidnější.
Jinak prostě nabízet a zkoušet…

Jitus.Slavickova
Závislačka 4853 příspěvků 02.11.18 12:45

Holky dík..potřebuju ji njak donutit aby jídlo vzala do ruky a do pusy nebo nechala nakrmit lžičkou

Uživatel je onlineAnais
Kelišová 5584 příspěvků 25 inzerátů 02.11.18 19:35

@Jitus.Slavickova u nás fakt fungovalo zabavit u televize a prostě co se dalo jsem do něj nafutrovala ( i pár lžiček byl úspěch) , krmící židlička katastrofa, dlouho jsme jako všichni jedli jeho malého malovacího stolečku, zkoušela jsi divadýlko, že jídlo uvařil oblíbený plyšák nebo jiná hračka a je šíleně smutná, když to ani nezkusí.. držím palečky :)

lucynka25
Echt Kelišová 7606 příspěvků 1 inzerát 03.11.18 10:47
@Pocahonta píše:
Ty odběry byste měli absolvovat. Známá šla se synem na odběry v 15M a zjistili mu, že má málo železa a minerálů (do té doby byl skoro výhradně kojen, moc toho nesnědl). Od té doby, co dostává železo v kapičkách, tak se jí docela rozjedl a je prý mnohem klidnější.
Jinak prostě nabízet a zkoušet…

také bych se přikláněla k odběrům, mé dcerce také zjistili nedostatek železa (bylo to tedy v 8.měsíci) a řešila jsem zrovna něco jiného, to, že nejedla jsem brala v tomto věku,ale jak se nasadily kapky cca po měsíci se rozjedla krásně a kapky brala asi 4měsíce, na další kontrolní odběr jdeme v lednu.

@Jitus.Slavickova ta váha je opravdu nízká, zkoušela jsi zabavit u jídla hračkou, pohádkou..? Jaký máte jídelníček? Jak jí? V židličce nebo za ní pobíháš? (to znám také moc dobře), nejedla vždycky nebo byl nějaký zlom?

Uživatel je onlineAnais
Kelišová 5584 příspěvků 25 inzerátů 03.11.18 11:18

@Jitus.Slavickova já mám teda kluka, takže ty váhy jsou trochu jiné, ale v 1,5 roce měl 8,9 kg a měřil 81 cm, byl to taky hubeňous,já myslím, že časem začne jíst víc , prostě ne všechny děti jsou jedlíci… Doktorka nás honila po různých vyšetřeních a stejně to bylo na něm, prostě mu trvalo, než se rozjedl. V tom 1,5 roce jsem svačiny řešila tak, že jsem koupila čerstvý rohlík nebo pečivo a vozila ho v kočárku na procházce, jak koukal kolem sebe, ani nevěděl, že jí, ale necelá půlka rohlíku byla tehdy pro něj dostačující. I teď v pěti mi na sváču nesní víc jak půlku rohlíku… Vím jak je to těžký se tím netrápit, ale čím víc jsem ho nutila, tím to bylo horší…
Hodně ho taky bavilo ochutnávat u vaření… uvidiš, třeba slečnu nějak ošálíš a aspoň něco sní :hug:

Jitus.Slavickova
Závislačka 4853 příspěvků 03.11.18 13:34

Díky všem..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >