1. screening výsledky

Anonymní
4.5.21 09:09

1.screening výsledky

Zdravím, měl někdo podobné nebo stejné výsledky a krev pak v 16 tt trochu zhoršenou a vše bylo v pořádku? Dle dr výsledky screeningu jsou v pořádku, ovšem včera volali z genetiky že výsledky krve v 16tt že tam je jedna hladina trochu zvýšená. Mám nervy a potřebuji asi uklidnit. Myslela jsem si že když první screening je v pořádku tak že vše bude v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
438
4.5.21 09:11

Tys to napsala tak obecne a ptas se, jestli mel nekdo stejne nebo podobne vysledky. :nevim: Tam je hooodne siroka skala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 09:12

Výsledky

• Citovat
  • Nahlásit
8238

Kolikrát to ještě založís? Přestaň se stresovat doufej, že bude vše v pořádku. To, že to měl někdo stejně ti stejne neřekne jestli to bude u tebe taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Lorry1 už jsem dodala fotky

• Citovat
  • Nahlásit
1518
4.5.21 09:19

Tys dodala 1.screening, ale jestli ti nabrali krev na tripple test a udelali spolu s 1. screeningem integrovany test, tak tam zase bude jiny vysledek rizika na vady. Pri prvni screeningu jsi mela vyssi hodnotu beta-hcg. Ale protoze se hodnoti vsechny casti dohromady, mas vysledek negativni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 09:48

@Yorkmut jiné výsledky nemám, nemohu se dovolat na genetiku. A včera v tom šoku jsem se nezeptala

• Citovat
  • Nahlásit
63619
4.5.21 09:56

Ježíš nesil.. Triple testy jsou na houby.. Jedna zvýšená hodnota nic neznamená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
4.5.21 09:56
@Anonymní píše:
@Yorkmut jiné výsledky nemám, nemohu se dovolat na genetiku. A včera v tom šoku jsem se nezeptala

I kdybys vedela vysledky, tak nasledujici postup je stejne genetika. A jdes uz pozitri. Nekdo tu psal, ze to muze dopadnout dobre i spatne. U me to dopadlo dobre. 1.screening negativni, hcg vyssi nikdo (spravne) neresil. Integrovany test mi vysel diky stale vyssimu hcg horsi. Nasledovala genetika, domluvili jsme se na Prenascan testu z krve a vysledky byly ok. Dite je zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
4.5.21 09:58
@martina.se píše:
Ježíš nesil.. Triple testy jsou na houby.. Jedna zvýšená hodnota nic neznamená

Proc vsichni pisete, ze tripple testy jsou na houby, kdyz nevime, zda je nekdo hodnotil samostatne, nebo byly soucasti integrovaneho testu? Tripple muzou poukazat na rozstepove vady. To 1. screening nezachyti. Apokid se daji do kupy na ten integrovany test, zvysuje se zachytnost vad na 98%. 1. screening samostatne ma mene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
4.5.21 10:18

Ahoj, mela jsem taky 1.screen. negativni a triple testy vysly se zvysenou hodnotou. Objednejj se na genetickou konzultaci. Vubec nestresuj. Neznamena to jeste nic. Pokud budes mit pochybnosti. Je tu jeste odber plodove vody nebo panorama test.Ale to uz ti vse reknou na genetice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
4.5.21 11:32

Vsadim se ze budes mit vyssi hladinu hCG, mozna i AFP. Mela jsi uz u prvniho screeningu vyssi free beta hCG, ale zde tolik neovlivnila konecny vysledek rizik. Cilem techto testu je jen zachytit rizikovou skupinu tehotnych a provezt dalsi vysetreni, nejsou v zadnem pripade diagnostickymi metodami.
A take se pridam k obhajobe tripple testu. Neni zrovna malo pripadu odhalenych trisomii nebo dalsich vad diky prave tomuto testu v navaznosti na negativni prvotrimestralni screening. A bohuzel jsou i pripady, kdy ani jeden z testu neodhalil existujici vadu, ale tim nema cenu se stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 11:14

@peclen ano už jsem se dovolala na genetiku a tam mi potvrdili zvýšené HCG… Takže downuv syndrom… Snad se to zítra nepotvrdí na vyšetření…

• Citovat
  • Nahlásit
1518
5.5.21 11:16
@Anonymní píše:
@peclen ano už jsem se dovolala na genetiku a tam mi potvrdili zvýšené HCG… Takže downuv syndrom… Snad se to zítra nepotvrdí na vyšetření…

A kolik mas riziko, ti rekli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 12:32

@Yorkmut ne že mi vse zítra řekne muj dr na kontrolním uz

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu