20měsíční - problém se spaním

589
27.6.13 12:17

20měs-problém se spaním

Ahoj, mám problém se svým 20 měsíčním synem. Doteď spal celkem bez větších problémů, i jako novorozenec a kojenec. Nyní poslední týden se budí na dvě hodiny mezi druhou a čtvrtou ranní. Chvíli je ticho, pak začne brečet (ani dudlík nepomůže), když se mu trochu věnuju, začne se smát (takže mu nic zásadního nechybí)…jenže vážně jede takto dvě hodiny v kuse…
Mám ho třeba pravidelně budit v sedm ráno (když má tendenci tu noční diskotéku dospávat) a v poledne ho budit dřív (je schopný po obědě spát i tři hodiny). Pomůže to? Máte s tímto někdo zkušenosti?
Nerada bych ho naučila, že se mu budu věnovat v noci (když se prostě spí) a teď jako batole ho naučit do rodičovské postele (tomu jsme se celou dobu úspěšně vyhýbali, ale poslední dvě noci už jsem vyměkla, než každých pět minut skákat k postýlce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5725
27.6.13 12:22

Tak nechat spát takto staré dítě 3h přes den mi přijde sakra moc. :nevim:
Syn má 22m, a spí hodinu denně (max. 1,5h), jakmile ho nechám dýl, ponocuje, tzn. že neusne v 19:30 jako běžně, ale o hodinu až dvě dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kerrankin
27.6.13 12:24

Já bych určitě nenechala dospávat, přes den budila a v noci se snažila ignorovat :mrgreen: Podle mě se to tím spraví.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
26
27.6.13 12:29

Přesně stejnej problém jsme meli, když bylo malýmu asi 16 měsíců. V noci se probudil a chtěl si hrát, nic nepomáhalo a nakonec skončil u nás v posteli :o(. Trvalo to asi týden a naštěstí k nám přišli známí na návštěvu a poradili mi metodu 5, 10, 20, nebo tak nějak. Na internetu to určitě najdeš. Když dítě brečí, tak k němu jdeš po 5 minutách, pohladíš, řekneš, ať spinká a jdeš pryč. Když pořád brečí tak k němu jdeš po 10 minutách atd. opořád se to prodlužuje. Je to teda náročný, ale nám to ohromně pomohlo. Malýmu je 20 měsíců. Přes den spí od 12 do 3. A v noci od půl osmé do sedmi. Přeju pevné nervy!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
27.6.13 12:34

Zkus se podívat na knížku Nejšťastnější batole v okolí od Harvey Karpa. Tam je pěkně popsané, jak se to má dělat. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat