Neskutečné hysteráky!

6095
18.6.13 22:01

Neskutečné hysteráky!

Syn (rok a tričtvrtě) neusíná sám již od narození, do 10. měsíce zvracel několikrát denně, musel mít zvýšenou polohu tak si zvyknul, že v postýlce není, nejdřív usínání v náručí, pak usnul už sám, třeba v obýváku, teď je to ale horší a horší, vynucuje si furt mojí pozornost a hlavně to, abych ho měla já, i když jsme doma s mužem oba… začne řvát a neskutečně, studená nepomáhá, nechat vyřvat ho dvě hodiny na to nemám, u něj metoda vyřvat nefunguje, on se po příchodu neuklidní, prostě když ho pohladím či něco řeknu je to ještě horší, co s tím?! jsem už zoufalá, potřebuju večer klid. Jo ještě k režimu, vstává teď kolem půl osmé, přes den to bez spánku nedá a právě s ním je to problém, pak oxiduje ještě po 22h vzhůru, nevím, zda je v „přechodu“ na nespánek přes den nebo co, ale už si fakt nevím rady co s tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12262
18.6.13 22:06

Tak to mě taky zajímá co lidi poradí, protože my toto teď zažili s malou od známých, má skoro 2a půl a prý jim toto dělá skoro denně, v noci se probudí a ječí, my jí tu měli na noc a to jsem nezažila, 4 hodiny seděla řvala, při snaze utěšit řvala ještě víc, mnohokrát zvracela my byli bezradní. rozhodně to nebylo cizím prostředím, dělá to prý skoro každou noc doma! rodiče to ale neřeší což nechápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
18.6.13 22:07

@Cosmic co to znamená, studená nepomáhá :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 22:09

A na co se vlastně ptáš? Mám o necelý měsíc mladší, vstává také v osm a chodí spát kolem 22.. V zimě spala od 19 do ani ne 6. Přes den max. hodinu.. Mě to celkem vyhovuje, v létě budem venku dlouho, nebudu muset od sedmi sedět v chaty. Jinak stále usíná u prsa a spi v mé posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 22:10

@Jasněnkaa asi sprcha, raději nekomentuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20776
18.6.13 22:11

No bohuzel me napada na co jste si ho naucili…
Nepochopila jsem ci vlastne chces..aby usinal sam?? Nebo rve i kdyz ho uspavas Ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
18.6.13 22:12
@gabriela82 píše:
@Jasněnkaa asi sprcha, raději nekomentuju!

taky mě to napadlo, ale nejdřív se ptám, abych nebyla ee neprávem ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4666
18.6.13 22:15

@Cosmic tak myslím že spánek přes den ještě potřebuje, to i školkové děti spávají přes den
podle mě je něco špatně v tom počátku režimu spaní, usínat se má v postýlce, bude to chtít důslednost a z počátku i tvoji přítomnost. Vezmi ho třeba pr začátek za ručičku. Cílem je zklidnit ho a omezit tu hysterii. Víc neporadím ale je jasné že stres vyvolá stres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
18.6.13 22:18

No, já bych řekla, že jste si ho prostě takhle naučili. Najednou vám to přestalo vyhovovat, vy to chcete překopat a synek se, právem, bouří. Je jasné, že když nějakou dobu usíná mimo postýlku, v náručí a kdy se mu zamane, tak to nebude ze dne na den jinak. Pokud chceš, aby vám chodil spávat v určitou dobu a do vlastní postele, tak to bude chtít asi spoustu času, důslednosti, trpělivosti a hlavně výdrže. A studenou to opravdu nevyřešíš, to si možná na chvilku ulevíš jen ty.

Příspěvek upraven 08.12.15 v 11:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
18.6.13 22:30

Pokud ti vadí, že usíná až kolem desáté, tak mu zkrať denní spaní. Spát přes den by měl ale pořád.
Jinak, co vám vadí? Že usíná jen s Vámi, nebo že nespí v posteli? Já zrovna tohle za problém nepovažuju. Máme to u syna (22m) stejně. Vstává kolem šesté, chodí spát po desáté a přes den hoďku až hoďku a půl. V postýlce nespí, spí se mnou na svojí půlce letiště (manžel spí jinde), uspáváme ho oba nebo jen já. Trvá to dlouho, někdy i hoďku než usne, někdy jde spát s hysterákem (protože se mu spát ještě nechce).
Bylo by fajn mít s manželem večer pro sebe, ale holt máme nespavce a nic s tím neuděláme. Při případných změnách u vás respektujte synovy potřeby, pochybuju že z něho v tomhle věku uděláte spavé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3182
@gabi.design píše:
No, já bych řekla, že jste si ho hold takhle naučili. Najednou vám to přestalo vyhovovat, vy to chcete překopat a synek se, právem, bouří. Je jasné, že když nějakou dobu usíná mimo postýlku, v náručí a kdy se mu zamane, tak to nebude ze dne na den jinak. Pokud chceš, aby vám chodil spávat v určitou dobu a do vlastní postele, tak to bude chtít asi spoustu času, důslednosti, trpělivosti a hlavně výdrže. A studenou to opravdu nevyřešíš, to si možná na chvilku ulevíš jen ty.

Vidim to stejne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3182
@gabi.design píše:
No, já bych řekla, že jste si ho hold takhle naučili. Najednou vám to přestalo vyhovovat, vy to chcete překopat a synek se, právem, bouří. Je jasné, že když nějakou dobu usíná mimo postýlku, v náručí a kdy se mu zamane, tak to nebude ze dne na den jinak. Pokud chceš, aby vám chodil spávat v určitou dobu a do vlastní postele, tak to bude chtít asi spoustu času, důslednosti, trpělivosti a hlavně výdrže. A studenou to opravdu nevyřešíš, to si možná na chvilku ulevíš jen ty.

Vidim to stejne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
18.6.13 22:32

Zkus se vžít do jeho situace a pochopit jej. Ty jsi jeho jediná jistota, kterou má, takže zkus se tomu nebránit a vyhovět mu. Já mám také uřvánka a vím o čem mluvíš, široko daleko v mém okolí takové dítě není. Téměř rok jsem nespala dokud jsem malému nevyhověla a nevzala jej do postele, od té doby spinká a já lituju toho, že jsem se tomu tak dlouho nesmyslně bránila. Funguje to ve všem, musíš se nejprve smířit s tím, že máš náročnější dítě a že tě potřebuje víc než jiné děti. Dělám to, co mu na očích vidím, věnuji se mu maximálně, vyžaduje neustálou pozornost a věci musí být po jeho jinak se vzteká, odmalička. V některých věcech se samozřejmě kouzlit nedá, tam pomáhá jen disciplína a pravidelnost, stejné rituály. Máme doma chlapečka ve znamení berana a bojovat s ním nemá smysl, natož ho chladit :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
18.6.13 22:37

Studena - ne ze bych ho dala do studeny sprchy, ale namocila jsem nohy a nic,..

jinak neomlouvam sebe, ale my ho nic neucili, jak jsem psala, do skoro 11 mesicu mel silnej reflux, zvracel 40× denne, kdo nezazil, nevi co to je, takze na postylku neni zvykly…

Na co se ptam? Na to, jestli je naka moznost, jak ho to odnaucit… kdyz metoda vyrvat - kterou neuznavam, nefunguje… on ma proste vydrz a hlavne kdyz rve a spusti, neni to jen brek, ale fakt lape po dechu, mlati se, sam si ublizuje…

Ale koukam, ze jsem sem sla s dotazem a jedine, co jsem se dozvedela, ze si za to muzem sami a ze jsme si ho tak naucili, mam pocit,.. no nic, holky, budte radi, ze mate deti, ktere s usinanim nemaji problem… ono ne kazde dite se da vsechno naucit..

Jo a zkratit mu denni spani, to jsem nejednou zkosuela, nema to efekt, teda ma, je jeste vic neprijemnej do vecera a ze by usnul driv, to ne, jde o to, ze mi nevyhovuje, ze si chodi spat tak jak urci on.. kdyz si s nim jdu lehnout ja, tak proste nelez, on chvili neposedi, bude si hrat a vynucovat pozornost proste podle sebe.. snad jsem odpovedela na vse..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.13 22:38

@Cosmic spousta děti se u vyrvavani po příchodu ještě víc rozerve. je potřeba tu návštěvu zkrátit. teda pokud už nechavas vyrvat. precti si o tom knížky.. jinak je podle mě na to už pozdě.. někdy je lepší využít drastictejsi metodu a mít 3 pekelný večery než se trápit celá rodina půl roku..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat