Moc energie = pláč?

47759
13.6.13 07:18

Moc energie = pláč ?

Ahoj maminky jdu si pro radu, snad některá poradíte :kytka:
Máme doma 3denní miminko, už od porodnice každou noc pláče, odbije 10 hod. večer a spustí řev, je schopný plakat až do 4. hod. do rána, pak jako když utne a je klid :nevim: Nepomáhá zavinutí, dudlík, poloha na tygříka zachumlaní do polštáře, houpaní v kočárku ani rektalní rourka tudíž to prdíky nebudou, jakákoliv z těchto činností ho naštve ještě víc :think: Zabírá jen klubíčkování, kojení, nebo poloha na bříšku na našem hrudníku, to je schopný spát i 5. hod. v kuse, ale musíme dávat pozor, aby jsme ho něčím nenaštvaly, jinak zase spustí a chvíli trvá než ho zklidňíme, ale po 4. hod. jako když utne a spinka zase i v postýlce, nebo u mě v posteli :think:
Hlady nepláče, laktace nastarovala druhý den po porodu a to i přibral, přes den krásně spinká, budím ho po 2. hodinách na kojení, aby pochopil, že je den, napapá se, odříhne a spinká, stolice klasika michaná vajíčka po každém kojení..
Jinak od té 22. hod. do 4. hod. do rána býval v břiše nejvíc aktivní :think: Mě připadá, že to je přemíra energie a jak jinak to dát najevo než pláčem? :nevim:
Měli jste to některá taky se svými dětmi, co vám na to pomohlo a kdy to přešlo? Děkuji za pripadné odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
13.6.13 07:25

Zkoušeli jste bílý šum? Malý od mala není schopen usnout jen tak, tak mu pouštím vysavač :lol:, tak se zklidní a usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
13.6.13 07:26

Tohle jsem slyšela od svých kamarádek i to znám z rodiny. Padlo nějaká hodina - dítě začalo najednou ječet, padla jiná hodina - dítě najednou ztichlo. Vždy to začínalo v podvečer nebo večer. Dítě plakalo a zdálo se být naštvané. Verdikt doktorů vždy zněl kolika. Trvalo to u někoho 2 měsíce, u někoho měsíce 4. - Napadlo mě, co taková ta závěsná houpačka, nevím jak se to jmenuje - „haka“??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759

Ještě jsem zapomněla dodat, že je narozený 12 dní před termínem, ale porod byl krásný, rychlý, bez zásahů a bez komplikaci, takže trauma z porodu jsem vyloučila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973

Typicka kolika :) u takoveho prdolky bych zadne zavery nedelala, vzdyt teprv vylezl na svet a je zmateny, ze neni v brisku. Za me zkusit Karpa - zavinout, pochovat a pustit sum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
13.6.13 07:29

@svadlinka ten jsme ještě nezkoušeli, druhé dítě mi někam zašilo cd, kde ho mám stáhnutý :roll: Dneska stáhnu, a zkusím mu ho pustit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
13.6.13 07:29

Je to fakt „3denni“? protoze u toho bych to neresila. ale soudim, z e to byste asi jeste ani nebyli doma.

jinak nas maly rval skoro furt behem prvnich par tydnu - v naruci, v postylce, v kocarku, pri prebalovani, pri koupani. no proste pokud nahodou na chvili neusnul, tak rval ;)
na zadnou smysluplnou radu jsem neprisla, akorat vydrzet s nervama, protoze to po par tydnech preslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
13.6.13 07:31

@Ali-Ali já si myslím, že je fakt 3denní - asi ambulantní porod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
13.6.13 07:33

@ivana-domca tak zkus zatím vysavač, fén, někdy u nás zabírá i myčka. Nebo na youtube.cz se nechá taky pustit. Mám vysavač puštěný do té toby než vytuhne, poté vypínám a u nás to fakt zabírá, ani ho nemusím zavinovat, vylepšila jsem to ještě závěsnou houpačkou, aspoň ho nemám furt na rukou, malý je trochu přerostlý. A dobrý taky přikrýt očka plenkou, ať má tmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
13.6.13 07:34

@micelinka Hačku nemám a nevím jestli by prošla, protože to vypadá, že potřebuje fyzický kontakt, ale mám šátek na nošení, tak můžu vyzkoušet ten, ale jak ho pak ze sebe sundám, abych se vyvarovala tomu naštvaní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
13.6.13 07:34

@ivana-domca a jinak gratuluju ke krásnému porodu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
13.6.13 07:35

@micelinka @Ali-Ali rodila jsem ambulantně už po druhé :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
13.6.13 07:35

@svadlinka děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
13.6.13 07:38
@svadlinka píše:
@ivana-domca tak zkus zatím vysavač, fén, někdy u nás zabírá i myčka. Nebo na youtube.cz se nechá taky pustit. Mám vysavač puštěný do té toby než vytuhne, poté vypínám a u nás to fakt zabírá, ani ho nemusím zavinovat, vylepšila jsem to ještě závěsnou houpačkou, aspoň ho nemám furt na rukou, malý je trochu přerostlý. A dobrý taky přikrýt očka plenkou, ať má tmu.

vysavač jsem musela u mé malé vyloučit brzy mi ten jeho zvuk lezl na nervy :lol:. Bílý šum to jaktaž, ale moje malá spala a spala za to ted čert jak vyšitej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
13.6.13 07:38

Taky gratuluju :kytka: Jinak je to prťe, vyšla bych mu vstříc.. Nechala bych klidně spát na hrudníku, postupně bych zkoušela zavinutí, šum a pak třeba i dudlíka.. A závěsná houpačka je tuším Hacka, super věc, ale mámy hrudník nenahradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat