Reklama

270 připravovaných dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 12:33
270 připravovaných dní

Mám jednoduchou rychlou otázku:) dostanu mateřskou když pracuju (mám smlouvu na neurcito) ale i tak nestihnu mít odpracovanych těch 270 dní kdy jsem plátce soc a zdráv.?

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 26.09.18 12:45

Pokud nesplníš 270 dní nemocenského pojištění, tak PPM nedostaneš. Můžeš nastoupit na nemocenskou v souvislosti s porodem 6 týdnů před porodem a být na ni do konce šestinedělí.

Jinač do těch 270 dní se počítají kalendářní dny trvání prac. poměru (ne jen dny, kdy jsi v práci). Počítají se tam i případné další doby nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM. A počítá se tam případně i úspěšně ukončené studium. Netýká se tě něco z toho?

kilčo
Kecalka 115 příspěvků 26.09.18 12:46

nedostaneš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 17:42

@Lendeš no nastoupila jsem do práce hned po ukončení školy (takže od září kdy jsem taky nechtěně otehotnela) ale maturitu jsem nedokončila úplně celou ještě mi zkouška schází kterou budu mít hotovou snad v dubnu

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 26.09.18 18:42

Na PPM se nastupuje 6-8 týdnů před porodem a v tu dobu bys tu školu musela mít úspěšně ukončenou. Pokud nebudeš mít, tak pak jen ta nemocenská a po ní rovnou rodičovský příspěvek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 06:31

@Lendeš a na rodičovské příspěvky už nejsou žádné extra kritéria nebo ano?

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 27.09.18 10:53

Na rodičovský příspěvek má nárok každý, celková výše je taky stanovená pro všechny stejně. Každý může volit do částky 7600 Kč měsíčně (u vícerčat více). Vyšší částku můžou volit rodiče, kde alespoň jeden má dostatečný vyměřovací základ (příjmy).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:21

@Lendeš děkuji mockrát za rady

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >