270 připravovaných dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 12:33
270 připravovaných dní

Mám jednoduchou rychlou otázku:) dostanu mateřskou když pracuju (mám smlouvu na neurcito) ale i tak nestihnu mít odpracovanych těch 270 dní kdy jsem plátce soc a zdráv.?

Reakce:
Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 26.09.18 12:45

Pokud nesplníš 270 dní nemocenského pojištění, tak PPM nedostaneš. Můžeš nastoupit na nemocenskou v souvislosti s porodem 6 týdnů před porodem a být na ni do konce šestinedělí.

Jinač do těch 270 dní se počítají kalendářní dny trvání prac. poměru (ne jen dny, kdy jsi v práci). Počítají se tam i případné další doby nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM. A počítá se tam případně i úspěšně ukončené studium. Netýká se tě něco z toho?

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 26.09.18 12:46

nedostaneš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 17:42

@Lendeš no nastoupila jsem do práce hned po ukončení školy (takže od září kdy jsem taky nechtěně otehotnela) ale maturitu jsem nedokončila úplně celou ještě mi zkouška schází kterou budu mít hotovou snad v dubnu

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 26.09.18 18:42

Na PPM se nastupuje 6-8 týdnů před porodem a v tu dobu bys tu školu musela mít úspěšně ukončenou. Pokud nebudeš mít, tak pak jen ta nemocenská a po ní rovnou rodičovský příspěvek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 06:31

@Lendeš a na rodičovské příspěvky už nejsou žádné extra kritéria nebo ano?

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 27.09.18 10:53

Na rodičovský příspěvek má nárok každý, celková výše je taky stanovená pro všechny stejně. Každý může volit do částky 7600 Kč měsíčně (u vícerčat více). Vyšší částku můžou volit rodiče, kde alespoň jeden má dostatečný vyměřovací základ (příjmy).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:21

@Lendeš děkuji mockrát za rady

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >