2leté dítě nechce vůbec jíst

117
12.8.20 13:19

2leté dítě nechce vůbec jíst

Ahojky maminky, chtěla bych se zeptat: můj skoro 2letý syn nechce vůbec jíst…k snídani do něj vůbec nic nedostanu, zkoušela jsem snad všechno, chce jen pít vodu a asi mu to stačí, po asi hoďce a půl sní banán a ani ho nedojí :-( k obědu má maso s nečím nebo polévku, dá si tak 2 lžičky a už nechce… během odpoledne si dá pár kousků ovoce nebo zeleniny, ale víc nic nechce a večeře je to samí jako oběd. Už jsem zoufalá, jí opravdu málo, hodně pije. Myslíte, že to může být tim vedrem? nemáte někdo s tím zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3721
12.8.20 13:25

Mám 14 měsíčního jako přes kopírák. Taky tak dobře pije vodu, což je mi někdy divné. Co mlicko, pije? Já pořad kojim, UM skoro vůbec nechce. A je hubenej. Třeba nám někdo poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
12.8.20 13:29

@Barb0rka : mlíčko nepije už dlouho :-(, hubený naštěstí není, váhu má ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21992
12.8.20 13:32

Nehroť to. Něco evidentně sní, hlady neumře. To, že to není v požadovaném množství, ve kterém by si přála matka, je problém té matky. Ne dítěte.

Jídlo nabízej, ale nenuť, jezte celá rodina společně, ideálně stejná jídla, ovoce nebo nějakou jednohubku může mít k dispozici někde celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
12.8.20 13:37

Může to být i vedrem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21992
12.8.20 13:38
@mackA159 píše:
Může to být i vedrem..

A u toho dvouletého i třeba růstem stoliček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
12.8.20 13:42

Já ve školce učitelkám říkám, aby moje dcera (2r a 5m) hlavně pila, když nebude chtít jíst, tak ať nejí. Doma také nenutíme, moc toho nepojí. Ale jakmile je venku na zahradě, tak zobe ovoce i zeleninu pořád. Navíc v těch teplech, kdo by chtěl tolik jíst, že? Myslím, že u vás to je OK. Hlavní je, že pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
12.8.20 13:42

@Svistice : zuby už má všechny, tak zubama to nebude, zkusím jíst sním, já bohužel nesnídám a v tomto vedru ani neobědvám, tak zkusim to změnit a třeba se prcek chytne :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3577
12.8.20 13:44

Mám 3 děti a každé si prošlo +- v tom samém věku obdobím nejedení. Nabízej, nenuť, nech i něco volně k dispozici. Pokud nezačne hubnout nebo mít nějaké problémy, tak to zatím extra neřeš. Ono se to srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
12.8.20 13:47
@StM90 píše:
@Svistice : zuby už má všechny, tak zubama to nebude, zkusím jíst sním, já bohužel nesnídám a v tomto vedru ani neobědvám, tak zkusim to změnit a třeba se prcek chytne :-D

Může to být vedrem, nebo dělá to, co ty. Co zkusit zmrazit třeba ovocnou dřeň nebo tvaroh? Na zmrzlinu by se mohl v tomhle vedru chytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
12.8.20 13:48

Děkuji moc za rady :-) nutit ho nebudu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
12.8.20 14:23

Myslím, že to je normální. I u většího se střídají období, kdy skoro vůbec nic nejí, a pak najednou sní téměř vše, na co přijde. Ty horka tomu taky nahrávají. I dospělý jí teď méně. Nebo aspoň já :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26621
12.8.20 14:26

@StM90 pokud to je až teď, je to nejspíš vedrem a tím, že má plné břicho vody.
Můj syn se takto stravuje už několik let. On ani nepije.
Tvůj syn jí, akorát málo.
Pod slovem vůbec vidím to, že dítě nejí opravdu nic. To máme za sebou taky.
Nenutila bych. Zdravé dítě u plného talíře dobrovolně hlady neumře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50189
12.8.20 15:14

Ted je horko. Tak se neni cemu divit.
Nabizej studene ovoce, zeleninu, jestli ji jogurt.
Dostatek tekutin. At si bere podle sve chuti a uzobava. Ted neresim ani, ze je vetsi spotreba zmrzliny. Vcera jsme vecereli studene bulgurove rizoto, ze teple to neslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
12.8.20 20:48

Muže to byt i vedrem, já teď nemám hlad ani jako těhotná :nevim: :mrgreen: ale jinak myslim, ze něco sní, a to je hlavní, ne? Zkus mu něco nabídnout i brzy rano nebo pozdeji večer, kdy není ten hyc, a dej si s nim taky ;) a jestli ji přes den ovoce, tak to v této situaci je úplně supr ;) třeba by si rad dal i melouna, když hodně pije ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama