2.trimestr, hematom a krvácení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 17:44

2.trimestr, hematom a krvácení

Ahoj. Trochu na úvod. Tohle je moje třetí těhotenství. Doma mame skoro 4 letou dceru, dále jsem otehotnela letos v srpnu a skončilo to ZT v 5tt a SP. Na to jsem otěhotněla znovu a momentálně jsem 15-16tt. První trimestr byl celkem cév pohodě, kromě toho, že jsme měli covid. Ale ten druhý stojí zatím za prd. Hned po Vánocích, kdy jsme oznámili rodině těhotenství, já začínala 2.trimestr, jsem začala z ničeho nic krvacet. Na pohotovosti nic nezjisteno, miminko v poradku. Měla jsem přísný klidový rezim, mohla jen jen na wc a ležet. Nic víc. Krvaceni bylo jen narazovy a následující dny jsem pouze spinila. Brala jsem tedy i ascorutin a utrogestan. Ještě ten samy týden jsem skoncila na pohotovosti znovu, protože jsem dostala kvasinkovou infekci a zacalo to byt dost nepříjemný. Dostala jsem nějaký globule a masticku, pak vše bylo ok. Následoval screening, tam bylo vše v poradku, čekáme chlapečka, ale našla mi tam doktorka ještě hematom49×15mm. Druhy den jsem měla kontrolu u své Dr a hematom potvrdila, akorát 30×15mm. Pravděpodobně prý vznikl tím prvním krvácením, ale těžko říct. Za par dni jsem začala lehce krvacet, takže opět pohotovost, miminko v poradku a prý se asi uvolňuje hematom. Krvaceni bylo opět narazovy a pak jen spineni. Asi za 4 dny jsem ráno vstala a oper krvaceni, takže jsem jela ke svy Dr. Krvaceni opět narazovy, miminko v poradku, prý se vyprazdnuje hematom, který byl furt stejně velký. Za par dni opět narazovy krvaceni, to jsem už nikam nejela, protože to opět zase preslo. Ale druhy den jsem měla takový hlenovitý spineni cervenejsi krvi, takže jsem jela ke svy dr. Ta mi udelala stery, jestli nemám nějaký zánět (to se dozvím zítra), ale miminko v poradku, hematom furt stejně velký a dala mi kromě ascorutinu (který už beru asi týden) znovu utrogestan. Řekla, ať jej zavadim, ze je to lepší. Včera jsem tak udelala a ráno oper krvaceni. Už z toho vseho stresu apod ani nepoznam, jestli ta krev je tmavá nebo čerstvá. Přijdu si, ze mi z toho absolutně hrabe. Dnes tedy lezim, od rána jen spinim a sem tam trochu zakrvacim, protože se ze me vyplavuje ten utrogestan. Ten už užívám orálně, zavádět si ho nehodlam.
Procházel si tím někdo taky? Snazim se dodržovat klidový režim, dceru furt někdo hlídá, je mi lito, ze se ji nemůžu věnovat, takže psychicky jsem na tom fakt bídně. Bojim se chodit na wc, co budu mít na vlozce, kdy se zase spustí krvaceni apod 🙈. Ještě ze mám angelsounds a miminko muzu alespoň trochu zkontrolovat, ale i tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Barpro
18.1.22 18:06

Měla jsem to podobně s prvním dítětem, hematom byl pod placentou, do toho tvrdnutí břicha.
Hematom se nezmenšil až do porodu. Utrogestan jsem brala do 32 TT, magnesium do 34TT. Nakonec jsem miminko zdárně donosila do 42tt. Placenta se v průběhu těhotenství vytáhla a hematom zůstal v DDS, takže těhotenství bylo mimo ohrožení.

Držím palečky, ať vše zdárně překonáte a hematom je co nejdříve pryč. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 18:14

@Barpro a krvacela jste? Nejvíc me děsí to krvaceni. Já už ani nepoznam, jestli ta krev má byt taková nebo taková.
Já mám hematom hned u vnitřní branky, takže prý neohrožuje miminko a od placenty je taky daleko. Doktorka rikala, ze v podstatě hned tou brankou odtejká, ale je mi zahada, ze jsem krvacela tolikrat a je furt stejně velký.

• Citovat
  • Nahlásit
28760
18.1.22 18:24

Ja měla hematom ve 13tt, krvácelo to šíleně. Pár dní si mě i nechali v nemocnici, pak taky utrogestan a Ascorutin a přísný klidový režim. Krvácela sem pak ještě 6 týdnů, stačilo málo, třeba si jej jít udělat jídlo, tak jak sem chvíli stála se to hned spustilo. Nejhorší byly cesty autem, po tom sem vždy začala zas silněji krvácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 18:47

@Kriss Tina a všechno dopadlo dobře? Kdy vám zmizel ten hematom? Na už jsem z toho fakt na palici. Doufám, ze zabere ten utrogestan. Sice krvacim vždy nárazově pr minut a pak jen spinim, ale vždy me to vydesi. A ještě mám otázku, jakou krev měla barvu?

• Citovat
  • Nahlásit
7849
18.1.22 19:01
@Anonymní píše:
@Kriss Tina a všechno dopadlo dobře? Kdy vám zmizel ten hematom? Na už jsem z toho fakt na palici. Doufám, ze zabere ten utrogestan. Sice krvacim vždy nárazově pr minut a pak jen spinim, ale vždy me to vydesi. A ještě mám otázku, jakou krev měla barvu?

Já teda krvácela jen v prvním trimestru ale za to snad už všech 4 těhotenství první jen malinko s tím jsem ani nikde nebyla u druhého už víc to jsem taky měla hematom pak třetí tam taky dost ale vše dobře dopadlo pak jsem jednou potratila ale to hned na začátku a teď čekám 4 miminko a v prvním trimestru to samé krvácení taky jsem měla utrogestan a Ascorutin a teď 33+5 jsem a krvácení už je dávno pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28760
18.1.22 19:59
@Anonymní píše:
@Kriss Tina a všechno dopadlo dobře? Kdy vám zmizel ten hematom? Na už jsem z toho fakt na palici. Doufám, ze zabere ten utrogestan. Sice krvacim vždy nárazově pr minut a pak jen spinim, ale vždy me to vydesi. A ještě mám otázku, jakou krev měla barvu?

Jojo dopadlo to dobře, už tu běhá skoro tříletý skřítek :lol: ani nevím kdy zmizel, muselo to vykrvácet, takže tak po těch 6 týdnech, když sem krvácet přestala. Krev na začátku jasně červená, fakt ve velkém množství, pak čím dál tmavší az to přešlo do hnědého špinění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.22 14:54

@Kriss Tina to mám teď v podstatě taky. Minuly týden jsem začala krvavé fakt hodně, hematom se i zvětšil o 2cm a krvaceni museli zastavit. Byla jsem v nemonici 3 dny a teď už jsem doma skoro týden, jen lezim, nedelam vůbec nic a hrozne tmavě hnědé spinim. Ze by se konečně blížil konec?🙏🏼 🙄 zítra mám kontrolu. Za tu dobu, co s tím mám problém, je ta krev úplně nejtmavší teď. Přítel to nazval sojovkou, když to viděl 😄. Tak doufám, ze odchází hematom. Je to jen takové hustší spineni s cucky..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat