3m mimi do zahraničí?

169
5.10.05 08:49

3m mimi do zahraničí?

Ahojky,
potřebovala bych poradit. Máme možnost jet na 2 až 3 týdny do Holandska do nově zařízeného bytu. Nabídli to manžílkovi s tím, že si klidně může přivést rodinu. Naše malá má teprve 3měsíce a ještě není očkovaná (krom toho co ji dali v porodnici). Sice jsme byli u doktorky a ta nám řekla, že bude očkovat až za měsíc, že očkuje od 4 měsíců (což nevím proč), ale to jsem ještě nevěděla, že pojedeme. Za chvíli budeme odjíždět a pořád nevím, jestli jet. Jsem dost nalomená, protože to tam znám a doma sama být nechci. Do nějakých přelidněných společností chodit nebudeme a objímat malou taky nikdo nebude, takže by neměla nic chytit. A jedeme octavkou, tudíž by to mělo být pohodlné, navíc na delší cestu by už měla být trošičku zvyklá, když skoro každý 2 týden jezdíme z Brna do Ostravy. Co si o tom myslíte, máme jet? Jsou nějaká další proti, která si neuvědomuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

750
5.10.05 08:56

Ahoj já být tebou tak rozhodně jedu a nenechám si výlet ujít. Holandsko je civilizovaná země, tak kdyby byl problém dá se vyřešit stejně jako u nás. Vím, že cestování s mimi je náročné, ale jestli jste na cestování zvyklé, tak proč ne. Nějaké exotiky bych se bála, ale znám maminy, které i s menším mimčem byly na dovolené v exotických zemích.
Tak si výlet krásně užijte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1775
5.10.05 10:37

Proč bys nejela? jaksi mi uchází souvislost s očkováním - že by tam chytla třeba záškrt? Má dcera dostala první trojkombinaci v 6 měsících a nic se jí nestalo :wink: myslím že není třeba obav - klidně jed. Pokud máš alespon základní jazykové znalosti a kontakt na dětského lékaře v místě pobytu, není se čeho bát, jedeš přece do civilizované země:-)

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
5.10.05 10:39

Ahoj Gabčo,
mám podobný problém. Nedávno jsem ho poslala do diskuse viz
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Akorát, že já pojedu na týden na Kypr částečně na návštěvu a částečně jako na dovolenku za 3 neděle, když Mareckovi budou 4 měsíce.
S manželem jsme se rozhodli, že pojedeme. Názor našich rodičů je odlišný, a to hlavně proto, že oni nikdy necestovali letadlem a ani Kypr neznají.
Já si myslím, že Holandsko není zemí, kde by ses měla bát o zdraví miminka. Navíc,jak píšeš, budete mít pohodlné ubytování. Bude to pro Vás zpestření. Máme stejně staré miminko. Ve třech měsících už můžete očkovat, jestli má miminko zahojené očkování proti TBC na ramínku. My už máme první hexavakcínu za sebou. Cestování Oktávkou když budete dělat přestávky přece nebude problém.
Ať se Vám tam líbí!
Ahoj, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
5.10.05 11:01

Ahoj Gabčo,

mě tedy přijde docela jedno, jestli bude bez očkování tady nebo v Holandsku :D Kdyby ses chystala do nějaké zaostalé země, tak to by byl asi problém, ale takhle bych to asi neřešila a využila příležitosti.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
5.10.05 11:05

Nevidím důvod proč bys nemohla jet. My jsem byly s 6ti nedělní dcerou na Slovensku, taky nebyla očkovaná. A přeci je jak už tady bylo psáno je Holandsko civilizovaná země. Vezmi si sebou potřebné doklady, hlavně si idělejte pojištění a klidně jeďte a užívejte si.
Hamina :) :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
5.10.05 11:13

MARKI- na ten Kypr určo jeď, můj otec tam jezdí pracovně, máme tam spoustu známých a co se týče doktorů atd. je to na stejné úrovni jako u nás. Bude tam super počasí, koupala jsem se i v prosinci, žádný hrozný vedra, prostě akorát. Tak ať se ti líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
5.10.05 11:42

Ahoj,

taky nevidim zadny duvod proc byste nemohli jet. My jsme byli s malou ve 3 mesicich v Rakousku, sice jen na vikend, ale to je podle mne uz jedno. Ockovana taky je az od 4. mesice. Jen byla ke konci cesty krapet rozmrzela, ze uz ji nabavilo byt zaksirovana v sedacce, ale to bylo tim, ze jsme to jeli v kuse. Kdybych s ni jela sama, tak si udelam v pulce delsi pauzu a bylo by to podle mne vpohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
5.10.05 12:54

Určitě jeď. Prospěje to všem.
My s malým do zahraničí cestovali také od třetího měsíce a všechno zvládl v pohodě. A NL je na tohle skvělá země.
Osobně Ti doporučuji ještě klasické cestovní připojištění pro jistotu. Na krátké cesty je zbytečné, na delší cesty ho raději využíváme, i když už nemusíme. Nikdy nevíš, co by se mohlo přihodit.
Pokud vás tam nebude nikdo očekávat určitě si vem plínky a ostatní hyg.potřeba na další tři všední dny než se rozkoukáš, obchody tam jsou v neděli zavřené (v sobotu asi do 17h).
Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
5.10.05 14:02

Děkuji všem za odpověď, já jen pro své klidné svědomí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama