Reklama

5 let, stále nespí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 20:00
5 let, stále nespí

Ahoj, nejdu si ani tak pro radu, jen by mne zajímalo, pokud máte doma nespící děti, kdy vám začaly spát celou noc alespoň 5× v týdnu? Máme 2 kluky, mladší chce ještě mléko (špatně pije přes den), starší se budí kvůli snu, na záchod, chce na gauč, přikrýt..prostě pořád něco. Kolikrát se to sejde a vstávám 3-6× za noc, ráno pak do práce. Naštěstí to není na žádné uklidňování (přeleze, vypije mléko..a spí), jen já kolikrát hned nezaberu a za chvíli jsem vzhůru zas. Vyzkoušeno kde co, už to vzdávám :) jen mě zajímá, jestli se to někomu s nespavcema zlepšilo nebo musíme počkat na pubertu 8)


Reklama

Reakce:
 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 20:10

Zkus to mléko odbourat, u nás to pomohlo u tříletého. Ale jinak je to i o povaze. Jedno dítě mi spí už od půl roku. Ty další se i teď občas budí, mají tři a čtyři roky. Já už jsem si zvykla.

 
enyem
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 19.01.17 20:21

Syn 4,5 let nespal celou noc bez probuzení ve své posteli více jak 10×…
přidali jsme do ložnice válendu, přijde kolem 1-3 lehne a spí…když odcházíme my s ním k němu, počkáme až usne a odejdeme, je schopný se budit třeba po 10 minutách znovu…
Mladšího syna jsem přes vánoce přestala kojit v noci, dal to s tatínkem za 4 dny a bez pláče. Od té doby spí celou noc a když se probudí, pohladíme, dáme dudlík a spí dál.

 
Fikta
Extra třída :D 14210 příspěvků 19.01.17 20:26

Tak já se háčkuju :) Třeba mi svitne naděje :lol: Naše menší dítě se nebudí na mléko, ale zase má růstové bolesti a starší noční můry (a když je zrovna klid, tak se budí na pití, čůrání…). Staršímu jsou tedy „teprve“ čtyři a kousek, ale trochu ztrácím naději, že se kdy ještě vyspím, protože těch nocí, které prospalo za život bez probuzení je opravdu jen pár a já si díky tomu „vypěstovala“ nespavost. Naštěstí ještě nemusím do práce, ale fungovat celý den s dvěmi živými dětmi po těch pár hodinách spánku není žádný med :?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 20:42
@Anonymní píše:
Ahoj, nejdu si ani tak pro radu, jen by mne zajímalo, pokud máte doma nespící děti, kdy vám začaly spát celou noc alespoň 5× v týdnu? Máme 2 kluky, mladší chce ještě mléko (špatně pije přes den), starší se budí kvůli snu, na záchod, chce na gauč, přikrýt..prostě pořád něco. Kolikrát se to sejde a vstávám 3-6× za noc, ráno pak do práce. Naštěstí to není na žádné uklidňování (přeleze, vypije mléko..a spí), jen já kolikrát hned nezaberu a za chvíli jsem vzhůru zas. Vyzkoušeno kde co, už to vzdávám :) jen mě zajímá, jestli se to někomu s nespavcema zlepšilo nebo musíme počkat na pubertu 8)

A nebylo by od věci zkusit to řešit s odborníky? Třeba je něco, co mu ruší spánek, může mít spánkovou poruchu, prostě,,něco", možná jen prkotina. Pětileté dítě by mělo v noci spát. Ve školce spí po obědě? Pokud jo, nebylo by od věci odbourat spaní přes den? Můj syn má epilepsii, když byl na eeg, bavila jsem se s lékařkou všeobecně o epi, říkala že každé druhé dítě na světě má nějakou epilepsii, že u většiny dětí se jedná jen o dětskou formu, že se sama vyléčí. No a prý je spousta dětí, které mají přerušovaný spánek, kvůli epi výbojům v mozku. Rodiče to prý neřeší a zkrátka nikdy nezjistí, že dítě epi má. Dítě se budí, neví proč, tak se vyčůrá, napije, nebo řekne že mělo špatný sen. Ale příčina je epi výboj. Takže není možná od věci jít na eeg, mozek je složitý nevyzpytatelný, může tam být nějaká prkotina co vám oběma nedopřeje klidný spánek. Spousta dětí v dnešní době také trpí šíleným nedostatkem vitaminů a minerálů, proto tělo může trpět na nespavost.
Nevím, podle mě pětiletý kluk potřebuje aby si tělo i mozek odpočinulo…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 21:04

Anonymní, zajímavý názor :think: po pravdě jednou to na epi epizodu vypadalo, nechci zabíhat do detailů, od té doby byl zas bez problémů. Ve školce spí cca 1× týdně, změnu nevidím. Vitamínů a minerálů bude mít dost, hlídám jídlo, mají i doplňky..Nebývá to všechno najednou, jsou noci, kdy se každý z nich budí jen 1×, což by bylo asi i normální. Ale jak je člověk už dlouhodobě nevyspalý, každou noc vzhůru (chodím spát později a vstávám brzo), tak pak noc kdy se budí na střídačku dá zabrat a bohužel to není výjimečné.
Jsem už ale taky dost zvyklá, funguji normálně, jen si tak občas s manželem posteskneme, kdy se nám podaří zas normálně vyspat až do rána..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 21:22
@Anonymní píše:
Anonymní, zajímavý názor :think: po pravdě jednou to na epi epizodu vypadalo, nechci zabíhat do detailů, od té doby byl zas bez problémů. Ve školce spí cca 1× týdně, změnu nevidím. Vitamínů a minerálů bude mít dost, hlídám jídlo, mají i doplňky..Nebývá to všechno najednou, jsou noci, kdy se každý z nich budí jen 1×, což by bylo asi i normální. Ale jak je člověk už dlouhodobě nevyspalý, každou noc vzhůru (chodím spát později a vstávám brzo), tak pak noc kdy se budí na střídačku dá zabrat a bohužel to není výjimečné.
Jsem už ale taky dost zvyklá, funguji normálně, jen si tak občas s manželem posteskneme, kdy se nám podaří zas normálně vyspat až do rána..

Ono je nevyspání normální, když jsou děti malé, ovšem pětiletý by měl spát celou noc.
My býváme grogy když jsou děti nemocný a pořád v noci pláčou :roll: Takže Vás lituju, že to musíte,,trpět" i relativně bez důvodu.. :kytka:

 
radka101
Kelišová 5701 příspěvků 26 inzerátů 19.01.17 21:57

Děvčata, to jste mě tedy nepotěšila :roll: Mám dvouletého nespavce už od mimi a jsem z toho zoufalá, celou noc nespal ještě ani jednou :zed: Jsou to dva měsíce, co jsem ho přestala kojit a doufala, že je to tím, nepomohlo to, dali jsme ho do velké postele, zlepšilo se to, ale už dva dny jsme zase při starém a mladej se budí klidně i po 10minutách, křičí NE, NE, kňourá, vzteká se, no je to paráda.
S tou epi jste mě docela zarazila. Na neuro jsme chodili do 15měsíců a nic takového Dr. nenaznačovala, říkala, že se to kolem druhého roku většinou srovná :nevim:

 
Eveelin
Echt Kelišová 9661 příspěvků 20.01.17 00:05

Starší děti mi nejpozději od roku spaly celou noc… Ale nejmladšímu je 5 a také nespí celou noc :roll:. Vždy pro to má nějaký důvod… Teď momentálně má chřipku a v noci mu vyskočí horečka. Předtím to zase byly špatné sny ap.

 
Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 7597 příspěvků 20.01.17 09:09

Tak u nás pomohlo když jsme řekli, že je už velká a na záchod si zvládne dojít sama. Pití dostává láhev s vodou k posteli. Noční můry jsme řešili omezením pořadů v televizi, pc apod a i knížkami co jsme četli.
Když jsme se dostali k zákazu monster high, tak z ní vypadlo, že si vymýšlí jen, aby mohla k nám do postele.

 
Ela515 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 12:35

Pokud se tak hodně budí, pak by stálo vyšetřit, zda netrpí spánkovou apnoe. Je to čím dál častější i u dětí a hodně to narušuje klidný spánek, dítě se pak může budit x krát za noc.

 
radka101
Kelišová 5701 příspěvků 26 inzerátů 20.01.17 13:35

@Ela515 a jak se pozná spánkové apnoe u dítěte? To musí taky do spánkové laboratoře? A jaká je léčba? U dospělých léčba nic moc.

 
Ela515 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 13:43

@radka101 Nejsem odborník, ale asi nejlepší informace najdeš zde: http://www.pediatriepropraxi.cz/…10/01/06.pdf


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >


Reklama