Přestat s kojením ročního dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LUCIE VECERKOVA
Povídálka 23 příspěvků 13.01.17 13:11
přestat s kojením ročního dítěte?

Prosím o Vaše zkušenosti, radu… rok jsem se pořádně nevyspala, s manželem už nemůžeme… dítko se nám budí 10-15× za noc, vyzkoušeli jsme všechno, homeopatika, novou matraci, změnu místnosti… Jen nemám na to nechat dítě vyřvat. Poslední noci chce jen prso, nic jiného, snad každou hodinu, jsem už jak zombie. Zvažuji jestli pomůže ukončit kojení, kojím už jen v noci… mám hrozné výčitky, že mu prso vezmu a nevím jestli to vůbec pomůže :( A jestli ukončit kojení tak úplně nebo kojit jen ráno?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 13:14

Ma to jen jako zlozvyk zrušit kojení vám jen prospeje všem, dej mu na noc kaši a v noci maximálně napít caje nebo vody…

stinga
Závislačka 4176 příspěvků 6 inzerátů 13.01.17 13:16

Přestat kojit a bylo by dobré, kdyby mohl 1-2 noci spát v místnosti jen s manželem, aby tě neviděl a hlavně necítil

lusy.lus
Kecalka 290 příspěvků 13.01.17 13:19

Taky se mi začalo dítko budit v noci častěji, ale jen tak 5-6×, zrušila jsem noční kojení, pár dní vstával tatínek, nabídl jen čaj nebo vodu, dítě si odvyklo a spí krásně. Kojila jsem dál před spaním a ráno.

Příspěvek upraven 13.01.17 v 13:33

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 13.01.17 13:22

Taky jsem to tak mela se synem a ted i s dcerou.Je ji 14 mesicu a pred 2 tydny jsem ji v noci prestala kojit, protoze mela prso jen jak dudlik a me to nebylo uplne prijemne(bez dudliku uz je od 9ti mesicu).Zacla jsem ji davat mléko do flasky a prvni tri noci chtela i 4×, ale ted uz jen 1× maximálně 2×.Vodu nebo caj mi teda v noci nechce vubec, to rve dokud nedostane mléko.
Takže ted kojim pred spanim vecer, a pred spanim po obede a nekdy rano kdyz chce.
A dát kasi na noc u nas zadny vyznam nemelo…

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 13.01.17 13:22

Zrušila bych kojení v noci a dala třeba jen ráno nebo jen před spaním. Každopádně neuspávat u prsa.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 1 inzerát 13.01.17 13:28

Dcera taky začla spát v noci až po ukončení kojení. Jeden víkend jsem spala v obýváku a chodil k ní v noci manžel, vždy jí chvíli pochoval ona hned usla, zvládla to dobře, obešlo se to bez slziček.

LUCIE VECERKOVA
Povídálka 23 příspěvků 13.01.17 13:32

DĚKUJI VÁM MOC :) tatínek si udělá dneska noční. Snad to zvládnu, mám hrozné výčitky, že mu prso odepřu…

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 13.01.17 13:42

Mela jdrm to stejne. V podsatr od narozeni. O pul roku se to zhorsilo a bylo to neunosne. Nicmene to za me vyresila ma nemoc. Musela jsem na hodinu prestat kojit.Mela jsm nervy, jak to dcer v noci zvladne. Trvalo to cca tyden a najednou spala celou noc. Prestala se bydit uplne. Vecer usla a vzbudila se rano, to dostala Sunar…
Zazrak :-D

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 13.01.17 13:42

Mela jdrm to stejne. V podsatr od narozeni. O pul roku se to zhorsilo a bylo to neunosne. Nicmene to za me vyresila ma nemoc. Musela jsem na hodinu prestat kojit.Mela jsm nervy, jak to dcer v noci zvladne. Trvalo to cca tyden a najednou spala celou noc. Prestala se bydit uplne. Vecer usla a vzbudila se rano, to dostala Sunar…
Zazrak :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 13:44

@LUCIE VECERKOVA 8o já kojím 13měsíční 1× za noc, pak až ráno. Během dnes už méně tak 4-5×..
Myslím, že rok kojení bohatě stačí, zastav kojení.

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 13.01.17 13:47

Ukoncila bych, vycitky nejsou treba, rok kojeni bohate staci :)

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 13.01.17 13:50

Už mu byl rok? batolí se? Je tedy batole, ne kojenec. Ukončením kojení v jednom roce ničemu neublížíte. Naopak, tím že si konečně budete moci odpočinout výrazně prospějete celé rodině, protože budete v daleko větším klidu a pohodě.

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 13.01.17 13:57
@LUCIE VECERKOVA píše:
DĚKUJI VÁM MOC :) tatínek si udělá dneska noční. Snad to zvládnu, mám hrozné výčitky, že mu prso odepřu…

Ty prsa jsou tvoje prsa, ne jeho dudlík… Výčitky nejsou na místě, kojení bych ukončila.

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 13.01.17 14:02

Tak ja asi budu za divnou tady, ale kojeni bych neukoncovala. U nas tyto období kdy maly chce prso hodnekrat za noc jsou take, ale víceméně vždy když e něco děje..zuby, nachlazeni apod. Pak to vždy přejde. Pokud chcete přestat kojit, nechte to na jaro. Ted malemu odepřete protilátky, které ho chrání…Casto se kojenym detem potom prechodne zhorsi obranyschopnost. A mymo jine…Přestat kojit v roce je zastaralý mýtus. WHO doporučuje kojit do 2 let dítěte a ma to jistě své důvody. Pokud je to neúnosné, nabídnete prso jednou, dvakrát, potom se přitulit a nebo at zkusí manžel…Zkuste udržet alespoň cast kojeni, když ne noční, aspoň ranní. Držím palce.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >