Reklama

Nechce spací pytel ani peřinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janka88
Stálice 84 příspěvků 10.01.17 19:47
Nechce spací pytel ani peřinu

Ahojte maminky. Mám skoro jedenáctiměsíčního chlapečka a nechce spát ve spacím pytli, ani pod peřinou. Do nějakých 4 měsíců mi v pytli spinkal krásně. Pak přišlo léto a nebylo ho třeba, jelikož v noci bylo teploučko. Pak jak se začalo ochlazovat, tak to už pro změnu se uměl překulit, začal lozit a pytel ho už asi omezuje. A tím, jak se v noci převaluje, tak peřinu též nechce, protože se pak do ní motá. Jak jsou teď ty mrazy, tak mu musím pokojíček vytopit (rozumně), obleču mu pyžanko (overal) a přes něj dám teplejší dupačky. Co myslíte? Mám se dál pokoušet ho třeba učit na ten pytel či peřinu? Nemůže se třeba naučit spát bez peřiny a tak? Aby mi pak jak bude větší nedělal cavyky. On se v noci vzbudí tak jednou či dvakrát. Což beru jako super :), protože se budil dříve i 10-15×.
Děkuji za rady a názory :kytka: :) :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 10.01.17 19:49

Syn odmítal být přikrytý do nějakých dvou let a nenutila jsem mu peřinu protože jakmile jsme ho přikryli byl vzhůru

Kelsey
Hvězda diskuse 44223 příspěvků 10.01.17 19:55

Nejakou dobu jsem svym odkopavacim deckam davala vrstvu navic, cili v zime spali v overalu, jako pyzamo a misto periny meli pohodlnou teplakovku a teple ponozky a byli spokojeni.

Příspěvek upraven 10.01.17 v 19:55

Fjodorka
Extra třída :D 11212 příspěvků 10.01.17 19:55

Naprostá většina dětí se odkopává, neřešila bych to. Zjistila jsem, že když dcera chce spát nahatá, tak je přikrytá celou dobu, když má noční košili, je odkopaná. Tak jí to asi tak vyhovuje.

Kosopemi
Kecalka 176 příspěvků 19 inzerátů 10.01.17 19:59

Moje malá taky nespí přikrytá. Jak přes ni přehodím peřinu, okamžitě se vzbudí. Řeším to teplejším oblečením na noc.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 10.01.17 19:59

Dávám vrstvu navíc, jinak bez šance, i jen přehození plenkou jí vzbudí :roll:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 10.01.17 20:00

Syn takto odkopaný spal do dvou let, dávala jsem mu na pyžamko fleecový overal, peřinu ani spací pytel nesnesl, potom si rovnou navykl na peřinu, dcerce jsou teď také dva a také spí ve fleecovém overalu, zvykat na peřinu ji začnu až v létě.

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 10.01.17 20:00

@Janka88 pokud dítě odmítá a odkopává se, je nejzdravější jej přiobléct…než přetápět, to bych raděj nechala spát dítě v teplákovce :-) on z toho vyroste :kytka:

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 10.01.17 20:02

Tak syn se odkopával z peřiny ještě donedávna, když jsem spala ještě s ním, pořád jsem ho přikrývala, měla jsem lehké spaní, takže každou chvillku, pak když jsme začali spát odděleně, tak jsem tak dvakrát za noc šla a přikryla ho, teď ve 2 letech spí konečně celou noc přikrytý, ale asi je to taky tím, že je zima.

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 10.01.17 20:04

U nás to samé, spí v teplejším overalu. Poslední dobou už se nechá i přikrýt, ale dlouho mu to nevydrží, za chvíli je jinde :D

Sany80s
Kelišová 6279 příspěvků 10.01.17 20:05

Radši bych více oblékla a zkoušela občas peřinu, když ji vezme na milost.
Teplo na spaní je problém.

elen-ka
Extra třída :D 11910 příspěvků 9 inzerátů 10.01.17 20:26

@Janka88 vloni jsem synovi (nyní 4 roky) dávala pod pyžamo bodyčko a na nohy ponožky. A byt jsem vytápěla na 20 stupnů. Pomáhalo to, nebyl ráno tolik studený. Letos už malinko vydrží, někdy. Když ho spícího přikryji, tak vydrží, ale je to málokdy. Většinou ho pravidelně nacházím odkopaného. Stejně jako o 2 roky starší dceru, ale ta přece jenom už vydrží přikrytá déle.

renule121
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 12 inzerátů 10.01.17 20:36

Prcek 19m mi spí od narození v klasickým overalu. Co se nučil přetáčet a začal cestovat po postýlce, nespí pod peřinou. Prvně jsem ho chodila přikrývat, ale budil se a pak stejně zas odkopal. Tak ho nechávám tak. Kdyby mu byla zima, tak se myslím probudi, krom jedné rýmy je zdravý jak řípa (ťuk, ťuk, ťuk)

FenekUsaty
Závislačka 4033 příspěvků 2 inzeráty 10.01.17 20:54

Moje dcera spi bez prikryti od cca 3 mesicu dodnes. Ani jsem vrstvu navic nedavala, je otuzila, jakmile ji prikreju, tak je behem chvile propocena. Smirila jsem se s tim a neresim to. Spi ale v overalu, i ted jako skoro petileta, ale delaji se krasne overaly i na velke deti (i pro dospele). Za to jsem rada, protoze pyzamo se ji sesmeklo a s nahymi zady uz to bez periny nebyl az takovy slagr. Takze za mne normalni bavlneny overal a pod perinu nenutit, odpada tim saskarna s nocnim buzenim, kdy se dite odkope a chce prikryt apod.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 10.01.17 20:57

Malou 11m nechavam spat uz oblecenou, perinu si nacpala pod sebe, kdyz jsem ji prikryla dekou hodila take ji pod sebe, takze spala na perine, 2dekach a zupanu. Ted uz smolik

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama