Reklama

Samozlepšení nočního spánku miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Saaja1
Povídálka 13 příspěvků 31.12.16 09:42
Samozlepseni nocniho spánku miminka

Zdravím všechny maminky a chtěla bych Kč poprosit o zkušenosti mamine, které měly miminko, které v noci velmi špatně spalo, zda u některé došlo ke zlepšení někdy jakoby samo, bez nějakého vyrvani apod. Mám holčičku 9mesicu. Nikdy nebyla extra spavá, ale v noci to vždy šlo. Ale od pátého měsíce se to rapidně zhoršilo a jde to z kopce. Nechci zbytečně vypisovat dlouhý příběh. Zkoušela jsem kde co ale zatím nic moc. Vyrvani nechci to jsme zkoušely. Jen mi přijde že čím víc to řeším, tak je to horší. Tak by mě jen zajímali názory a zkušenosti těch maminek, které tomu nechaly volný průběh, neřešily, nenechávaly vyrvat, dávaly napapat dle potřeby a zda došlo k samovolnému zlepšení. Stále kojim, ale snažím se to zredukovat. Budí se často s pláčem. Nekdy je v průběhu noci vzhůru. Zuby stále nemáme a nevypadá to ani zatím. ani před den moc nespí, jen v kočáru který jede. Jinak někdy na mě, to mi nevadí a užívám si to. Spíš ty noci mě trápí. Moc děkuji za případné odpovědi a rady. Hezkého Silvestra všem.

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 31.12.16 09:58

Nepotesim, maly ma dva roky a stale se budi revem treba 2× az 3× za noc. Je to citlivka. Porad se ujistuje, ze tam jsem.
V 9 mesicich je ale brzo na nejake zavery, prave v tomto obdobi se deti v noci budi nejcasteji. Vydrz, kolem roku se to upravi nebo to zustane spatne :nevim: uvidis

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 31.12.16 10:04

Zrovna jsem četla diskuze, dke si maminky chválily hojdavak nebo hacka, mrkněte…

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62514 příspěvků 3 inzeráty 31.12.16 10:06

@Saaja1 Zaklad je naucit samostatne usinat, pak je to nocni buzeni vyrazne snesitelnejsi. Obe deti se mi na kojeni budily do 2 let(no mladsi jeste dele), ale bylo to nakojit a polozit, to se da.

zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 31.12.16 10:37

Ano, plati ze cim vic to. clovek resi a stresuje, tim je to horsi. dcerka mela ruzna obdobi : prvni mesice buzeni co hodinu na kojeni atd. normalka. obdobi kdy se snad dva mesice budila uprostred noci -mela jsem. nachystane ‚tiche hracky‘ ktere sem ji v polospanku podavala a cekala az se unavi a budu ji moct uspat (kojenim plus houpanim na mici), obdobi kdy vstavala v 5rano, kdy byla celou.noc na prsu a vsechna obdobi jak prisla tak odesla. v nejvetsi krizi pomohla nevyrvavaci! kniha Klidne spani a ukladani.tu moc doporucuju.dele nez dve hodky v kuse zacala spat tak od 2let, od 3obcas celoprospana noc a ted pred 4.rokem uz spi celou noc bezne, dozrala k tomu sama:)a abych nevysla ze cviku a moc si na spani nezvykla-mam8mes kloucka a ten ma zas uplnr jina obdobi:) uspavani v satku plus kojeni, ted se mi v noci budi a na znovuusnuti musim pohoupat v naruci ale ne v sede ale pekne ve stoje pochodit…brzo budu mit nohy a ruce jak fibingerova:))ale uz vim ze na konci tunelu to svetlo je;) pomaha mi nechodiz spat s nadeji ‚ze se snad konecne vyspim v kuse i 2hod‘, nejsem pak frustrovana. a tak se dopuju horcikem, zelezem..atd abych tahle obdobi prezila:)vsak se jeste naspime… :srdce:

Ice79
Závislačka 2570 příspěvků 31.12.16 11:10

Tak předně každé dítě je jiné. Nikdo ti nedá návod, jak co máš dělat. Vyřvání dopustí jen kravky, tyhle ženské ani nenazývám matkami. Samozřejmě, že spánek dítěte se mění, mění se pořád. Tvému miminku určitě rostou zuby, i když není nic vidět, má na to už dávno věk. Nevím, jaké rady čekáš. U miminka je důležitý režim a rituály. U nás třeba po večeři koupání, pak kojení k uklidnění, houpání. Já po usnutí dávám mimi do hacky, a až jdu spát, tak k sobě do postele. V noci chce prso často, hodně se překuluje, někdy je v noci vzhůru i přes hodinu. Rostou mu zuby nebo pobolívá bříško. Musíme to přečkat. Oči mu asi nezatlačím. :roll:

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 31.12.16 12:54

@Ice79 Ja myslim, ze ceka na odpoved, jestli se to u miminek vetsinou spravi samo nebo jestli jsou takova, ktera nespi ani v 5 letech. Take jsem takhle lovila zkusenosti, kdyz me mimino rvalo od rana do vecera 8 mesicu…

Saaja1
Povídálka 13 příspěvků 31.12.16 17:50

Strašně moc všem děkuji za zkušenosti a rady a prostě za vše.. jste moc hodné. Přesně jak píše Ice79 nehledala jsem řadu, ale psala jsem že me zajímají zkusenosti ostatních maminek které to podobně prožívaly. A všem moc děkuji

Ice79
Závislačka 2570 příspěvků 31.12.16 21:13
@Saaja1 píše:
Strašně moc všem děkuji za zkušenosti a rady a prostě za vše.. jste moc hodné. Přesně jak píše Ice79 nehledala jsem řadu, ale psala jsem že me zajímají zkusenosti ostatních maminek které to podobně prožívaly. A všem moc děkuji
:kytka: Šťastný nový rok! A užívej si děťátka! :mavam:

Saaja1
Povídálka 13 příspěvků 01.01.17 06:09
@Ice79 píše: :kytka: Šťastný nový rok! A užívej si děťátka! :mavam:

I Vám Šťastný Nový rok a hodně lásky a zdraví.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama