Reklama

11měsíční mimčo a režim

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andy527
Stálice 66 příspěvků 28.12.16 22:37
11.mesicni mimco a rezim

Ahoj mam problem.Mam 11.měsíční dcerku která mi odmítá chodit spinkat v urcenou dobu do pul deváté. Drive mi tak usínala ale ted je problem. Usíná mi v pozdních hodinách a k tomu jeste propukne v hystericky záchvat breku. Ráno se budu kolem deváté a spinkat chodi, až po obědě spi tak dve hodinky. Chtěla bych stanovit nějaký režim ale mam strach ze čím dřív půjde spát tak se mi vzbudí a nebude spát. Prosím o radu jak 11.měsíčnímu dítku stanovit režim aby chodila spát do půl deváté. Spi semnou nesnesu pomyšlení že mi pláče dokonce dnes jsem uspávala na ruce. Poradíte mi.

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24063 příspěvků 28.12.16 22:52

Kdy se vzbudí po denním spánku?
Nejspíš už tolik spát nepotřebuje :nevim:
Možné řešení by bylo ji ráno budit, tím posunout denní spaní a tím pádem i večerní usínání.
Jestli ti to za to stojí…

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 28.12.16 23:20

Můj chlapeček, skoro roční, zase usíná po 19hod. a budí se před 6:30. Přes den spinká většinou jen jednou, spíše dopoledne. Pokud spí 1.5 hod. a déle, tak nespí až do večerního spaní. Pokud se vzbudí po 40min., tak potřebuje odpoledne ještě jeden spánek.

bonna83
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 29.12.16 00:53

Tak dcera 11 m ted vstává kolem osmé hodiny (když ráno nemusíme odvést starší do školky), spat kde kolem půl 12 a spí do jedné hodiny. Pak jde spát mezi půl 5 a 5 hodinou a budim jí v šest večer a pak jde spát taky až kolem půl 10. Chtěla bych dřív, ale.. Ono až zase budeme ráno kvůli školce vstávat dřív, tak se nám to zase o hodinu posune vše..

Divver
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 29.12.16 04:01

Ja mela asi nejhorsiho space na svete. Hodne jsem si nacetla a nakonec i zapatila spankoveho poradce po emailu :)))) zni to strasne, ale ja byla zoufala a k smrti unavena. Kazdopadne to pomohlo. Ja myslim, ze ji davas spinkat pozde. Idelani pro deti je jit spat nejdele mezi 7-7:30. Tou dobou se vyplavuje spankovy hormon (biologicke hodiny) a deti nejlepe usinaji. U nas je rezim nasleudjici : 7-7:30 zhasiname svetlo. Vstava v 7:30-8. Poledni spanek 11:30 a spi mi vetsinou 3hodiny. A to je dite, ktere neumelo navazovat spankove cykly a spal max 45minut a vstavalo v 5:30. Nerikam, ze se stane zazrak pres noc, ale chce to trpelivost a dodrzovat cokoliv si stanovite. Take je dobre mit nejakou rutinu pred spanim. My mame v 5:30-6 veceri, pak koupani, mliko a u toho cteme knizku. Pak cisteni zoubku, ukolebavka, dudak, plysova ovecka a zhasinacka. Pokud davate spat dite po 4.hodine odpoledne, uz se mu tim narusuje spankovy cyklus nocniho spani (na nocni a deni spanky deti pouzivaji jinou cats mozku). Prvni deni spanek by mel byt nejdriv 3 hodiny po probuzeni. Matiaskovi je 14 mesicu a uz cca od 11 mesicu usina bez place do peti minut. Ale opravdu jsme museli prisne dodrzovat rezim. Porad se obcas budi, ale z toho asi bude muset vyrust. Nekrmim, pac si myslim, ze v tomhle veku uz v noci potrebuji spat a ne jist. Ale klidne ho budu chovat treba hodinu, nez se necha zase polozit do postylky. V naruci ani se mnou v posteli neusne. Jedine sam (coz me obcas mrzi :)) tkolem 10-12.mesice se pomalu prevadeji ze dvou spanku na jeden. To je trochu narocne. Ja davala tou dobou Matiase spat ty tri hodiny po probuzeni (tim se odnaucuji brzo rano vstavat- on tou dobo vstaval treba v Sest. No a pak jsem ho dala na druhy spanek spat kolem treti a nenechala ho spat dele nez aby soucet abou spanku nebyl delsi nez tri hodiny. Postupne se zacal budit rano dele a my mohli prejit pohodlne na jedn poledni spanek. Drzim vam pesticky!!

blumen
Hvězda diskuse 40288 příspěvků 29.12.16 06:35
@Andy527 píše:
Ahoj mam problem.Mam 11.měsíční dcerku která mi odmítá chodit spinkat v urcenou dobu do pul deváté. Drive mi tak usínala ale ted je problem. Usíná mi v pozdních hodinách a k tomu jeste propukne v hystericky záchvat breku. Ráno se budu kolem deváté a spinkat chodi, až po obědě spi tak dve hodinky. Chtěla bych stanovit nějaký režim ale mam strach ze čím dřív půjde spát tak se mi vzbudí a nebude spát. Prosím o radu jak 11.měsíčnímu dítku stanovit režim aby chodila spát do půl deváté. Spi semnou nesnesu pomyšlení že mi pláče dokonce dnes jsem uspávala na ruce. Poradíte mi.

Bude pretazena. Rano se probudi v 9 a po obede (v kolik?) jde spat, to vydrzi vzhuru tak 3-4h. Pak se Ti probudi tipuju ve 14-15h, takze bych ji dala spat uz kolem 18-19h nejpozdeji. Pokud Ti ale vydrzi vzhuru tak malo, nepotrebuje dva spanky denne jeste? Protoze pak se Ti po ranu probudi driv, logicky. Diteti neprikazes vstavej v 9 a usni v 8:30 ;)

Pozoruj prvni znamky unavy a tim se rid. Dcera spala 2× denne minimalne do 14m. Navic ted je vic altivni, neni? Tak se treba rychleji unavi…

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 29.12.16 07:35

@Andy527 Jediné co pomůže je pevný režim. Mám syna 27 měsíců a dceru 12 měsíců od příchodu domů byl nastavený pevný režim 6 mlíko,9 sva­čina,12 oběd,15 sva­čina,17 večeře, 19 mlíko do postýlky. Od 12-15 hodin denní spánek v 18:30 koupání do 19 v posteli. Synovi čtu pohádky na usnutí a dceři se pouští šumídek když u pohádky neusne. Jinak syn se hodně budil v noci a od doby co přes den nespí se to srovnalo.

mapu
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 29.12.16 08:07

@Ice79 jako kdyby jsi psala o našem prdolovi :lol:

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 29.12.16 08:49

@Andy527 Každé dítě je jiné a v tomhle věku prochází řadou velkých změn - spánkový režim se může měnit měsíc od měsíce. Nic bych extra nezaváděla a řídila se dítětem - je unavené? Dát spát. Je hladové? Dát najíst.
Ale každý na to může mít jiný názor, jsou maminky, co prostě v osm nula nula zavelí, dítě odloží do postýlky a přes to vlak nejede.

Kaspinka
Extra třída :D 11800 příspěvků 29.12.16 08:50

@Divver můžu vědět odkud máš tyto informace? Díky

Divver
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 29.12.16 13:12

@Kaspinka the baby sleep site povetsinu. Timiposlali cely elaborat o 180 strankach :))) ono to uplne stejne funguje s dospely, i.pokud chce clovekdobre spat, musi mitpravidelny spankoy rezim. Kazde dite je jine, ale spankovy rezim drive ci pozdeji vyhovuje kazdemu. Pokud jde ditespatpretazene, hur usina a vice se budi. Je to jak alchimie akazda maminka se musi naucit svemuditeti rozumnet. ale spanek je rizeny hormony a proto je rezimopravdu dulezity. Jak jsem nakupila, takprodavam. Na na s to funguje.

Andy527
Stálice 66 příspěvků 29.12.16 20:38

Dekuji vsem za skvěle rady.Snad se povede a režim nastavíme. Moc rada bych za rezim dala cokoliv ale zatím se řídím malou mistama mi přijde unavena usíná u pohodky dam do postele a ona začne rvát jako by jsme ji cokoliv dělaly a přitom to nani je vidět ze chce spát, ale opak je pravdou. Kolikrát je mi jí líto jak pláče. Je pravda ze spi semnou v posteli protože nechce spinkat v postýlce sebou vždy tak házela budila se každou hodinu od te doby co spinká semnou tak se to zlepšilo v noci jednou buzeni jen na čaj a spi dál. Děkuji všem za odpověď.

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 29.12.16 20:48
@Andy527 píše:
Dekuji vsem za skvěle rady.Snad se povede a režim nastavíme. Moc rada bych za rezim dala cokoliv ale zatím se řídím malou mistama mi přijde unavena usíná u pohodky dam do postele a ona začne rvát jako by jsme ji cokoliv dělaly a přitom to nani je vidět ze chce spát, ale opak je pravdou. Kolikrát je mi jí líto jak pláče. Je pravda ze spi semnou v posteli protože nechce spinkat v postýlce sebou vždy tak házela budila se každou hodinu od te doby co spinká semnou tak se to zlepšilo v noci jednou buzeni jen na čaj a spi dál. Děkuji všem za odpověď.

Taky spíme spolu. A užívám si to. Není nic hezčího. Dětičky toho v hlavách zpracovávají hrozně moc, pořád nové a nové podněty, zážitky, mají problém se od toho oprostit a usnout. To je asi všude stejné. Jsem moc ráda, že to tak cítí i jiné maminky a že miminko nechávají spát u sebe. :palec: Ať se vám daří!" :hug:

Divver
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 30.12.16 01:02

@Ice79 zavidim. Nas jinoch je tak nadseny, ze je s nami, ze proste neusne. Sedce mi to lamalo, ale misi spat sam. Onehda byl nemocCNY a ja ho chtela vzit k sobe do postele. O pulnoci jsem to vzdala, soupla ho do jeho pokojicku a spal do peri minut. Jinak je to mazel. Ale uz od narozeni spal lip sam nez s nama :/ tuleni si uzivame pres den. V noci spinkame :)))

Werushka7
Nováček 1 příspěvek 23.11.17 11:14

@Divver Ahoj,chtela bych se zeptat, jak sis poradila se zmenou casu? :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama