Reklama

Vzteklé dvouleté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 20.12.16 13:48
vzteklé dvouleté dítě

Ahoj všem, mám doma syna v listopadu měl 2 roky, neustale plače, řve vzteká se, vzdoruje, nefunguje ani ignorace, a navic, ráno vstava z brekem a odpoledne nekdy taky, nevím esi to zkouší nebo ho neco bolí. Minulej týden sme prodelai všichni střevni virozu od te doby je protivnej a stale se na me věší..a plače,,nevím zda ho neco bolí, on normálně ji.Ale prostě to vztekaní je děs, hlavou mlatí o zem když mu neco nedovolím asi zkouší. Máte ješte nejake figli než ignorace? a navíc ráno to řvaní, nekdy i v noci řve..já už sem na nervi, straši syn byl jinej. děkuji za rady, mám strach aby třeba nebyl nemocnej.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 20.12.16 13:54

Asi mu ještě není úplně dobře a tak potřebuje tvou blízkost, dopřej mu to, když je po nemoci.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 20.12.16 13:57
@j.borufka píše:
Ahoj všem, mám doma syna v listopadu měl 2 roky, neustale plače, řve vzteká se, vzdoruje, nefunguje ani ignorace, a navic, ráno vstava z brekem a odpoledne nekdy taky, nevím esi to zkouší nebo ho neco bolí. Minulej týden sme prodelai všichni střevni virozu od te doby je protivnej a stale se na me věší..a plače,,nevím zda ho neco bolí, on normálně ji.Ale prostě to vztekaní je děs, hlavou mlatí o zem když mu neco nedovolím asi zkouší. Máte ješte nejake figli než ignorace? a navíc ráno to řvaní, nekdy i v noci řve..já už sem na nervi, straši syn byl jinej. děkuji za rady, mám strach aby třeba nebyl nemocnej.

obejmout? na moje děti to fungovalo - místo rozčilování a křiku a nebo zákazů jsem si s nima prostě sedla a chovala a chovala a objímala a soucítila " to je hrozný vid, ten šuplík, to je strašný že tam nesmíš, já vím"… obvykle ten pláš a vztek trval méně dlouhou dobu než když se stupňovala scéna a já bych byla „tvrdá“ a neústupná a taková ta „zásadová“ matka.. já mu neustoupila, ale zároveň jsem dala najevo, že vím, jaká to musí být frustrace, když něco nesmí

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 370 inzerátů 20.12.16 13:59

Mám skoro dvouletého a taky je dost vzteklý, je to obdobím vývoje :-(

iziwolvie
Kecalka 378 příspěvků 20.12.16 14:03

Náš dvouleťák je taky strašnej nervák. Věčně ječí, něčím tříská, válí se po zemi, vzteká se. Taky doufám, že ho to co nejdřív přejde. :mrgreen:

j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 20.12.16 14:03

On když je vzetklej tak se vzteká i v objetí..

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 14:03

Mam taky skoro dvouletaka (1.1.) a jsem na tom podobne. Ale snazim se, rikat si, je to cast vyvoje a jednou to prejde. Doufam ;)

j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 20.12.16 14:07

Jjá nevím mě přijde že to obdobi už ma od te doby co se naučil chodit..já si říkam že to neni už normálni, nebo jsem špatna matka.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17569 příspěvků 20.12.16 14:08

Já mám fígl - uznání jeho pocitů. Akceptování toho, že je naštvaný, vzteklý, frustrovaný, i když třeba moc nerozumíš důvodu. Ale to právo na naštvání má úplně stejné, jako kdokoli jiný. Já říkám synovi „Ty jsi naštvaný, že jsem ti zakázala to a to, co? Hm, chápu.“ Nepovolím mu tu danou věc, stojím si za svým, ale nechávám mu jeho právo na zlost. Mě naštve, když na chodníku šlápnu do psího houna, jeho naštve, když mu seberu mobil, na kterém čučí na videa. Oba se potřebujeme se svým naštváním nějak vypořádat a kdyby mi někdo řekl „A přestaň ječet, máš dávat pozor, kam šlapeš! Mám ti dát na zadek, abys měla proč brečet?“ - tak se s ním nebudu kamarádit :)

Od doby, co synovy emoce nechávám volně probublávat a nesnažím se je v něm dusit, se jeho záchvaty vzteku minimalizovaly a jako bonus začal dobře spát. Chce to teda zpočátku dobré nervy a odhodlání, protože v prvních dnech nastává jakýsi jojo efekt, kdy dítko řičí kvůli každé pitomině, ale po pár týdnech se to srovnalo a místo období vzdoru jsme najeli na „období poznávání emocí“ :-)

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 20.12.16 14:11
@j.borufka píše:
On když je vzetklej tak se vzteká i v objetí..

to je ale v pořádku on ten vztek je v pořádku.. on má příčinu a ta nezmizela jen proto že jste se objali.. tak to nefunguje.. chce to mluvit chlácholivě a chápat jak se cítí, že má vážně vztek a špatnou náladu…třeba

j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 20.12.16 14:12

@Etcetera78 to je dobré, máš pravdu asi…jenže jak nekřičet a neřvát

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 20.12.16 14:13
@j.borufka píše:
@Etcetera78 to je dobré, máš pravdu asi…jenže jak nekřičet a neřvát

to už si musíš sama v sobě srovnat..

j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 20.12.16 14:14

@jdukolem no zkusím to

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17569 příspěvků 20.12.16 14:18
@j.borufka píše:
@Etcetera78 to je dobré, máš pravdu asi…jenže jak nekřičet a neřvát

to se dá postupně natrénovat - jasně, že to nejde hned. Ale co jde hned, že jo. Můžeš se jako první krok zaměřit na to, abys neřvala ve smyslu „Ty pacholku hroznej, co to zase děláš“, ale spíš ve smyslu „Uáááá, nesnáším pokydanou pohovku“ - v druhém případě je jasný důvod tvého řvaní a zároveň tím nikomu neubližuješ :)

j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 20.12.16 14:20

@Etcetera78 dobrý zkusím na to jit teda jinak:)on když je vzeteklej, tak si venku lehne na tu špinavou zem a řve, a nekdy si sundava i čepici ze vzteku..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama