Krize s kojením a spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Mariana2016
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 12:36
Krize s kojením a spánkem

Milé maminky, jak a kdy jste, prosím, nahrazovaly kojení? Malá (8m) je do 6m plně kojená, poté jsem začala přidávat po poledním spánku zeleninu a dokojila jsem, začala mi ublinkávat moje mléko, tak jsem po příkrmu už své mléko nedávala a stejně dál ublinkávala, na měsíc jsem tedy příkrmy (vařené doma) vysadila a jen kojila. Nyní již měsíc dávám po poledním spánku 250 ml příkrmu (batát, špenát, mrkev, brambor, rýže, červená řepa, dýně, cuketa, brokolice, hrášek) a trošku vody. Po zbytek dne a noci kojím. Malá spí přes den 3×. Donedávna mi v noci spávala od 20.30 do 5.20 v kuse, poslední měsíc se však v noci budí klidně po hodině a vstává pak mezi 4.00-5.00. Já se cítím jako zombie. Chtěla jsem kojit, co nejdéle, ale jelikož jsem už hodně vyčerpaná, tak bych uvítala urychlení zavedení příkrmů, ovšem mám z toho zároveň obavy, jelikož malou uspávám prsem ve dne, i v noci. Zkoušela jsem malé nabídnout jednou maso, komplet mi jej vyzvracela, žloutek taky neprošel. S jakým příkrmem jste pokračovaly? Dopoledne ovoce? Tím, že vstává tak brzo, tak vůbec nevím, jak to mám poskládat :zed: :zed: :zed:

Reakce:
 
galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 29.12.16 12:56

Zrušení kojení a nahrazení UM nebo příkrmy spánek bohužel nezaručí. Já taky kojila plně do 6m, pak jsme začali zeleninou na oběd, první dva měsíce snedl max. dvě lžičky. Potom se to trochu zlepšilo, ale pořád byl tak z 90% kojený. Prostě jsem nabízela a nenutila, ale nepřestala jsem. Asi v 7m jsem zavedla dopo ovocnou svačinu, za další měsíc něco k večeři, ochutnal, nechtěl.
Jestli nechce maso, tak to zatím nech nebo zkus třeba králičí. Dopo kus nabídnout něco dalšího, v podstatě kdykoliv. Nevím, v kolit spí a jak často kojíš, ale třeba v 9 by to šlo?
Z nočního vstávání si nic nedělej, zvykneš si. Prostě jsi rozmlsaná, že doteď spala. My, kterým děti nespaly nikdy a v nejbližší době to ani neplánují, jsme rezignovaly a stříháme metr k 18. narozeninám, až potáhnou z domu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale vážně, netrápí jí zuby?

 
KamisB
Kelišová 6817 příspěvků 29.12.16 12:59

U masa můžeš začít třeba jen vodou z vývaru - a do toho rozmixovat zeleninu jestli to sní.
A asi bych ji už nedávala spát 3× denně, ale jen po obědě. Přijde mi to, už dlouho a proto možná už nespí tak hezky v noci. Přeci jen v 8m už mi to přijde hodně.

já ráno nakojila, pak měl klidně už pečivo a od 8 měsíce jsem jej klidně mazala máslem. Ale záleží jestli už kouše kousky nebo ne. Jinak ráno klidně kaše.

pak bych zase místo dopolednní svačiny nakojila. Pak oběd a dokojit na spaní (nebo oběd po spánku) - záleží kdy chce jít spát. Pak svačina odpolední - už můžeš dávat jogurt bílý kvalitní. Ale jasně chce to postupně, tak třeba po 2-3 týdnech didat další jídlo. A na noc jsem jen zase kojila.
Případná 3 „jídla“ denně zatím stačí.

 
Mariana2016
Nováček 3 příspěvky 29.12.16 13:15

Zapomněla jsem zmínit, že jí před měsícem vyrašily s pěkným křikem dva první zuby. Jinak papá moc hezky, miluje batát se špenátem a v klidu a s chutí 200 ml sní, maso taky pěkně snědla, ale neudržela jej, po dvou hodinách mi jej komplet vyhodila i s mlíkem. 3 spánky bohužel zatím potřebuje, když vstane ve 4.00-5.00, tak usne kolem 7.00-8.00 a do 8.45 spává, pak usíná ve 12.00 a budí se kolem 13.45 a odpoledne spává 16.40-17.15 a chodí spát ve 20.30. Jak je vzhůru přes ty 3 hodiny, tak je vidět, že potřebuje aspoň na těch 20 minut zavřít očka. Obávám se, že kdyby chodila spát večer v 19.00, tak bude finálně vstávat ve 2.00 :zed: :zed:

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >