Reklama

Problém s usínáním u 10 měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabousek35
Stálice 83 příspěvků 31.12.16 11:36
problém s usínáním u 10 měsíčního dítěte

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenost jiných maminek. Mám 10 měsíční holčičku, jako malé miminko do cca 6 měsíců usínala kolem 8 hodiny a spala do 9 hodin ráno - samozřejmě s několikrát nočním vzbuzením na kojení. Pak se ale intervaly večerního usínání začaly prodlužovat. Dneska je stav, že usíná 23-01 ranní hodina. Kojíme cca 3-5krát za noc, kdy se na kojení sama probudí. Přes den mi usne max na 1 hodinu denně / kolem poledne/. Ráno vstává kolem 8-9 hodiny. Nevím, jak jí naučit, aby chodila spinkat dříve. Pravidelné ukládání nepomáhá. Většinou usne u prsa při kojení, ale až tak na potřetí, takže stejně takto dlouho večer. Vzhledem k tomu, že leze a sedí, tak není možné ji v posteli udržet. V postýlce mi odmítá spinkat. Spala jen jako malá a nyní po uložení do postýlky brečí a vyžaduje spát se mnou v posteli / to je již stav cca 2.měsíc/. Dříve usnula v posteli, přesunula jsem do postýlky, probudila se, nakojila jsem a zpátky jsem jí uložila do postýlky. Nyní prostě začne šílený řev, a pokud ji nenechám u sebe v posteli, tak nespí. Houpání, vysvětlování - nic nepomáhá. Se spaním v posteli bych se i smířila, ale vadí mi to usínání až pozdě večer. Do večera si hraje, je aktivní, prostě plná energie. Já pracuji na částečný úvazek z domu, takže musím ve všední dny vstávat chtě nechtě před 8 hodinou a hromadí se mi únava, protože si nemohu jít dříve lehnout, když dcera nespí. Zajímalo by mě, zda někdo měl stejný problém s dcerou či synem a zda se to hlavně např. věkem upravilo. Ve 3 letech půjde dcera do školky a neumím si představit, že by chodila spát takhle dlouho a v 7 hodin vstávala do školky, protože to by byla unavená. děkuji předem za rady, názory. Možná dělám něco špatně, ale netuším, jak to zlepšit. Nechci nechat dceru večer v postýlce brečet / zkoušela jsem a vydržela brečet hodinu, pak jsem to vzdala já/. Prostě neuznávám nechat dítě tzv. vyřvat, že si zvykne a bude pak samo usínat, jak mi radí „moje maminka“ resp. starší generace rodičů.

Reklama

Reakce:

sunny7
Kecalka 209 příspěvků 31.12.16 12:14

No ja bych ji asi zacla rano budit treba v 5-6 pres den ji nenechala spat… to by si asi rychle zvykla chodit spat driv ne?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 31.12.16 12:50

Moc asi nevim, co poradit. V kolik naposled spi pres den? Mam 9ti mesicniho a chodi spat pred 9. Naposled odpoledne spi kolem 3. Jinak by neusnul. Vstava kolem 7.

Vcera nekdo psal na jine diskuzi, ze se maji deti davat spat kolem pul osme. Ze je to jejich prirozeny spankovy cyklus.

Gabousek35
Stálice 83 příspěvků 31.12.16 12:56

Spinká jak jsem psala kolem 12 hodiny, tak na hodinku. Občas ještě usne na půl hodiny kolem 16 hodiny odpolední, ale to je vyjmečné. Prostě večer dřív nezabere, i když se snažím sebevíc. Nevíte někdo, zda se to zlepší alespoň věkem?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama