Ty večery už nedávám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sisie
Stálice 63 příspěvků 18.01.17 10:04
Ty večery už nedávám

Dobrý den,
mám 4měsíce starou holčičku. Od narození bojujeme s večerním usínáním. Ona ani přes den nemůže usnout, ale to mi tolik nevadí, protože usne alespon v kočárku. Každý večer je už tak od 7-8 unavená. Někdy se stane, že na hodinu usne, ale vždy ji probudí kakání a pak už neusne. Zkoušela jsem ji uspat i dříve, ale spát nevydrží. Na ruce se ji nelíbí, usne hlavně u kojení, ale i to už někdy odmítá a pořád pak blinká (asi jak je plná). Často jsem pak vyčerpaná a nechám ji jestli neusne sama, ale tím to jen prodlužuji a je vzhůru třeba do 1 v noci. Je unavná, ale přesto nezůstane spát a nejde uspat. Proč? :nevim:

Večery od jejího narození jsou pro mě horor, jsem z nich unavená a bez nálady. :zed: Dokonce se mi v noci teď budí 5× a dříve třeba jen 2× a vyžaduje prso. Už nevím, jak ji večer uspávat a udržet spát. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 10:11

@Sisie Máš ji zavinutou?

Sisie
Stálice 63 příspěvků 18.01.17 10:15

@kdochcekam Nemám, zkoušela jsem to teď v týdnu a nelíbí se ji, když se nemůže hýbat. Přijde mi na to už velká, sama se v noci přetáčí, jak ji to vyhovuje.

odlaska
Kecalka 316 příspěvků 18.01.17 10:30

Taky mám 4měsíční miminko. Za mě ze zkušenosti - pokud spí malej blbě přes den, uspávání je horor..Naštěstí se nám daří zavést režim, spánek na půl hodiny až hodinu v deset a cca od půl druhé druhé v kočáru aspoň dvě hodiny..
A když se stane, že nemůže usnout, pomůže gymnastický míč - vezmu ho do náruče, sednu s ním na míč a lehce poskakuji.. Do nějakých dvaceti minut usne a já ho pak přendám do postýlky. ;-)

Taky otázka - pláče když je vzhůru? Když se večer po té hodině vzbudí, je to s řevem? Pokud ano, možná ji trápí prdíky, u nás zabrala rourka a Espumisan. Teď už ani to nepotřebuje poté, co jsme mu dávali lactobacily - hezky mu ta střeva dala dohromady.

Další - to, že blinká, nemusí znamenat, že je přepitá - možná by to chtělo zvážit před a po kojení, kolik si vezme, zda nepláče hlady…

A v neposlední řadě, pokud nic nezabere, tak bych se zeptala doktorky. Dítě musí spát, aby se mohlo pořádně vyvíjet a růst.. ;-)
Co přes den? Pase koníčky? Má možnost se unavit pohybem?

Framik
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 41 inzerátů 18.01.17 10:33

@Sisie zkus ji dat Eye q je to rybi tuk ale kup prichut citron vanilka je odporna. Zklidni ji to a I je to moc zdrave. Ne to doporucil mudr. Kdyz se maly co hodinu v noci budil. Sice na pribalicen letacku je az od 1 roku ale my davali kolem 6. Mes. 1/2 kavove lzicky. Tak zkus to treba to trosku pomuze. Jinak neporadim :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 18.01.17 10:36

Období kolem 4 měsíců je obdobím růstového spurtu.Je normální, že se kojené dítě, které už spávalo třeba celou noc, začne zase budit. Většinou je to na přechodnou dobu.Taky dochází v tomto období k velkému poskoku v psychomotorickém vývoji, mozek zpracovává zážitky, následek je, že se některé děti začnou v noci budit. Také by to mělo odeznít během pár dnů, týdnů.

Moje čtyři děti začaly trvale celou noc spát v rozmezí třičtvrtě roku až roku. Všechny kojené dlouho, v průměru dva roky.

Nezbývá nic jiného než vydržet, uzpůsobit svůj režim částečně dítěti, jít si lehnout, když spí ona, přehlížet drobný nepořádek. Tím nemyslím dítě nosit celou noc na rukou a uspávat, to je podle mě kontraproduktivní, já jsem nechávala broukat v postýlce a spala jsem, asi ne tak pevně, jakoby spalo i dítě, ale nevadilo nám to nikomu.

Nechci být jedovatá, ale když čtu podobné diskuze, mám pocit, že dnešní mámy by chtěly, aby ty děti byly pomalu na klíček, nebo ještě lépe mít časový spínač, pravidelný čas jídla, spánku a vyprazdňování, nejlépe, jak se to hodí dospělým :mrgreen:
Nevidím tam nikde, že by řvala a řvala, jen blinkání z přeplnění. Asi by bylo dobré nechat ji v klidu si v postýlce hrát a dělat si svoje nebo podřimovat. Ale ne uspávat prsem za každou cenu.

Sisie
Stálice 63 příspěvků 18.01.17 10:41

@odlaska
Zjistili jsme, že kolik hodin přes den spí, nemá na večerní spaní vůbec vliv.

Když se probudí, tak nebrečí, občas jen kňourá, dokud nepřijdu. Povídá a směje se. Myslela, jsem tedy, že teda prostě není unavená, tak jsem ji občas nechala a zkoušela uspat později, ale to mi pak přišla přetažená a povedlo se mi ji uspat třeba až v 1 v noci.

Na míči jsem ji už také několikrát zkoušela, ale pláče a nelíbí se ji ležet na ruce.

Jinak laktobalici a infacol jsem ji na čas přestala dávat a ted jsem je zase nasadila, jestli ji nebolí bříško.

Také mě napadlo, zda se nebudí hlady, tak ji znovu nakojím, ale je to stejné.

Přes den si s ní pořád hraju a dávám na břiško, ale vydrží jen chvíli a je často protivná.

Sisie
Stálice 63 příspěvků 18.01.17 10:53

@Jana206 To, že mi mimi nespí celou noc, mi nevadí, ani to po ní nehci. Problém mi to nedělá, protože ji nakojím a dál spinká. Spí i se mnou v posteli. Mě ani netrápí to, že nespí, jak se to zrovna „hodí“ mě. Trápí mě to, že vidím, jak je protivná a unavená a nemůže spát. :nevim:

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 11:03
@Sisie píše:
@Jana206 To, že mi mimi nespí celou noc, mi nevadí, ani to po ní nehci. Problém mi to nedělá, protože ji nakojím a dál spinká. Spí i se mnou v posteli. Mě ani netrápí to, že nespí, jak se to zrovna „hodí“ mě. Trápí mě to, že vidím, jak je protivná a unavená a nemůže spát. :nevim:

Já tě chápu. Ale může to být i ten růst. spurt. Miminko prostě roste a mohou ho bolet nožičky klidně. Nemusí to být jen nedostatkem krmení. Při spurtu může bolet tělo a proto může být mrzutá.
Ale myslím, že ty to popisuješ tak, že ten problém je spíš dlouhodobý. boleníčka mít nemůže? Ty by ji taky nenechalo klidnou spát…A když chováš, tak spát vydrží? S ohnutými kolínky na bříšku chovat aby byla jako v bříšku a prdíkovala při tom a cítila tě?

Georgina30
Povídálka 19 příspěvků 18.01.17 11:03

Mne se u jednoho z dvojcat vyplatilo poridit zavinovacku swaddle me a cipky Viburcol (homeopatika) od te doby spali oba klidne - zkuste si o tom neco precist, treba by to pomohlo i Vam-ty cipky jsou prave na takovy ten neklid…kdy mimco chce spat a nemuze

Sisie
Stálice 63 příspěvků 18.01.17 11:31

@kdochcekam Myslím, že to bolení být může. Dáváme probiotika a infacol. Ji se na ruce líbí jen chvíli nebo když s ní chodím. Tak jsem to dělala dříve, že jsem ji uspala na ruce a klidně s ní seděla večer 2 hodiny než jsem šla spát, aby se mi neprobudila a bylo vidět, že ji něco budí, když jsem zahoupala, tak spala dál. Jenže mě už začínají bolet záda a čekám pořád, jestli je to bolení, tak jestli postupem věku odezní :nevim:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 18.01.17 11:40
@Sisie píše:
@kdochcekam Myslím, že to bolení být může. Dáváme probiotika a infacol. Ji se na ruce líbí jen chvíli nebo když s ní chodím. Tak jsem to dělala dříve, že jsem ji uspala na ruce a klidně s ní seděla večer 2 hodiny než jsem šla spát, aby se mi neprobudila a bylo vidět, že ji něco budí, když jsem zahoupala, tak spala dál. Jenže mě už začínají bolet záda a čekám pořád, jestli je to bolení, tak jestli postupem věku odezní :nevim:

No jo, naučila jsi jí, že když se začne dostávat do lehčí fáze spánku, tak jí uhoupeš anebo nakrmíš… Tak to teď chce taky. Buď můžeš vytrvat v tomhle, ale to ti nevyhovuje, nebo to změnit. Asi to nepůjde bez pláče.
Jestli je mezi 7-8 unavená a usne a po hodině se probudí, tak jí nevyndavej z postýlky, nech jí zhasnutý světlo, přijď k ní a pohlaď jí. A za pár minut znova a znova. Pokud vyloženě neřve, tak bych tam ani nešla. Třeba si jen povídá.

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 11:48
@Janina81 píše:
No jo, naučila jsi jí, že když se začne dostávat do lehčí fáze spánku, tak jí uhoupeš anebo nakrmíš… Tak to teď chce taky. Buď můžeš vytrvat v tomhle, ale to ti nevyhovuje, nebo to změnit. Asi to nepůjde bez pláče.
Jestli je mezi 7-8 unavená a usne a po hodině se probudí, tak jí nevyndavej z postýlky, nech jí zhasnutý světlo, přijď k ní a pohlaď jí. A za pár minut znova a znova. Pokud vyloženě neřve, tak bych tam ani nešla. Třeba si jen povídá.

Souhlasím. taky mě to teď napadlo. Potřebuje si třeba zvyknout a naučit se usínat sama a spát dál i když ji něco vyruší. Samozřejmě je malinká a nenechala bych ji plakat nebo tak. Ale třeba jen přicházej, pohlaď, promluv klidně, a nějaké šššš…zakrýt a za chvilku zase…až se naučí nebo zvykne. Je to těžké s těmi maličkými. Kdyby tak člověk věděl jak jim pomoct… :hug:

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 11:52

Jo ale ještě bych řekla, že mě všichni radili, když syn plakával, že nemůže mít hlad, že prospívá a ať ho nechám a podobně, ale vždycky pomohlo prso a chování. Prostě to je období. Hlavně nenechávat dlouho plakat. Ty dětičky jsou tak maličké a pořád tápou a mají své bolístky a trápeníčka a nikdo jiný než máma jim přeci nepomůže. :hug: :hug:

Sleepy.Monkey
Kecalka 295 příspěvků 18.01.17 11:55

Nám pomohlo zavinovani. Malému se to ze začátku vůbec nelíbilo, protestoval, ale po chvíli se uklidnil a usnul s dudlíčkem. Začali jsme zavinovat pozdě, v jeho třech měsících, zavinujeme doteď, je mu 5 měsíců. První tři měsíce vůbec nespal, lituju toho, že jsme nezačali se zavinováním dříve..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >