Reklama

5 letý a problémy s pindikem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:42
5letý a problémy s pindikem

Zdravím, mému synovi bude v dubnu 5let a stále mu nejde přetáhnout pindík, jen tak do půlky žaludu a dál už ne, má to skoro celé po obvodu přirostlé (krom kousíčku). Zkoušeli jsme mastičku, ale ta pomohla jen na zuženou kůži, ted se to už nehne asi rok, je to pořád stejný. Přetahuje si to každý večer. Navíc má posledních pár měsíců problém, že ho pindík prý štípe, pořád si ho přes kalhoty žmoulá když si hraje.. při čůrání prý neštípe nic. Prosím kdo má nějaké zkušenosti, napište mi co nás čeká, já z toho mám (za syna) hroznej strach, ale vím, že nás zřejmě pošle na sondu (obřízku nechci!). A do puberty čekat nechci, raději at to má za sebou ted..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.02.17 17:53

A proc nechces obrizku?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:54

Syn měl zúženou předkožku (což by problém- časté záněty) a přirostlou také. Rozcvičování nepomohlo, mastička také ne. Takže v 5 letech absolvoval drobný zákrok v celkové anestezii. V den operace a den po bylo přetahování trochu náročnější, ale neřekla bych, že by to syna vyloženě bolelo. Od té doby pohoda. Měla jsem velký strach, ale jsem ráda, že jsme to absolvovali.
Anonym- zdrav. stav syna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:55

Ještě anonym z 17:54- odkud jste, zakladatelko?

24Martina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 08.02.17 17:56

Muzu se zeptat na jméno masticky a zda je na předpis? Našemu 4 letemu jde stáhnout jen kousicek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:58
@24Martina píše:
Muzu se zeptat na jméno masticky a zda je na předpis? Našemu 4 letemu jde stáhnout jen kousicek.

Jméno mastičky nevím, ale je pouze na předpis, míchají ji v lékárně. Jsou to kortikoidy. Dr. mi říkal, že velmi často pomůže pouze přechodně, což se u nás také potvrdilo. A slyšela jsem to bohužel od více maminek, že valný efekt neměla :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:03

Pro Anonym: Děkuji moc, tady se to myslím také dělá v krátké narkoze, jen nevím zda se jde hned domů nebo tam budem přes noc, vy ste byli po zákroku hned propuštěni? Tak pokud jsou nejhorší 2 dny, tak to ještě jde.. Pak jste měli ještě něčím mazat asi že? A někde jsem slyšela že je dobrá pak čůrat do řepíku nebo heřmánku, aby to neštípalo.. Děkuji moc, docela jste mě uklidnila ;-) Jinak jsem z Krkonoš.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 08.02.17 18:04

Mému bude 5 v březnu a přetáhnout mu nejde ani trošku, to podle mě není problém.. ale to štípání by chtělo přeléčit..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:06

My měli mastičku „triamcinolon“ a ano, je na předpis. Jsou tuším ještě další 2 mastičky na stejný princip, ale určitě budou i ty ostatní na předpis. Nám na zuženou předkožku tedy pomohla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:08

Tak pokud to nemáte úplně daleko do Hradce, tak moc doporučuji MUDr. Janečka Co vím, je jediný, který toto operuje ambulantně. U nás v půl 12 příjem, ve 12 operace, ve 13:30 propuštění.
První dva dny čůral syn do řepíku, mazali jsme Dermazulenem. Napsal nám ještě mastičku na znecitlivění při přetahování, ale syna štípala (na což nás dr. upozornil, že se může stát), takže jsme nepoužili.
Jinak co vím, běžně se to s 3 denní hospitalizací, což je tedy po mých zkušenostech fakt zbytečné.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.02.17 18:14

Tak doktor vám pomůže a poradí co bude nejlepší :)

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 08.02.17 18:20

Zkuste ještě ten triamcinolon (na předpis, nám pomohla trvale, nic se nevrátilo do původního stavu). Synovi to pomohlo během tří týdnů (z těžké fimozy), kůže se krásně rozvolnila. Kousek zůstal přilepený na žaludu, to už jsem pak mazala pouze bepanthenem, dále se doporučují koupele ve slézu a mastička ze slézu (volně prodejné v lékárně). Napřed bych vyzkoušela tyto neinvazivní metody :palec:
V zahraničí se toto neřeší vůbec (směrem na západ), protože se čeká, až nastoupí pohlavní hormony, které to zařídí přirozeně samy. Pokud tedy nejsou záněty.

24Martina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 08.02.17 18:25
@Anonymní píše:
Jméno mastičky nevím, ale je pouze na předpis, míchají ji v lékárně. Jsou to kortikoidy. Dr. mi říkal, že velmi často pomůže pouze přechodně, což se u nás také potvrdilo. A slyšela jsem to bohužel od více maminek, že valný efekt neměla :(

Dekuju.On s tím jinak žádné problémy nemá, jen to přetahování. Kortikoidy se mi teda mazat moc nechce. Poradim se s naší dr. Držím palce at to mate vše v pořádku :kytka:

LLenule111
Závislačka 3240 příspěvků 08.02.17 18:31

Na problém s předkožkou je tu hodně témat..u nás byl taky problém, mazali jsme mastí triamcinolon, pak ještě jakousi..všechny kortikoidy, pomohlo jen na chvíli po dobu co se mazalo, pak byl problém zpátky. Já tu jednou vyčetla koupel ze slézu maurského plus mažeme k tomu mast :palec: Musím říct že to hodně pomohlo a nepotřebuji k tomu ani kortikoidy, to jsou svinstva!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:32

@24Martina Díky. U nás už vše v pořádku je (anonym ze 17:54). Pokud syn problémy nemá, tak jen opatrně zkoušejte ve vaně. Má čas.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama