6 dcer

Anonymní
20.9.21 14:09

6 dcer

Ahoj, diskuzi zakládám anonymně kvůli osobních informací kolegyně. Moje dlouholetá kolegyně poprvé otěhotněla v 15 a v 16 porodila dvojčátka dvě holčičky. Je to už 21 let zpět a během té doby se jí narodily další 4 dcery. Její manžel strašně touží po chlapečkovi. Zajištění jsou a větší počet dětí si můžou dovolit. 3 nejstarší holky už doma nebydlí takže doma jich je „jen“ 5 kolegyně má 37let a do dalšího dítěte by šla, ale po 6ti holkách by si taky přála chlapečka. Manžel by další dítě taky chtěl.. stále touží po tom klukovi. Nedávno jsme se s kolegyní bavily, že je to dost velká náhoda mít 6 děti stejného pohlaví a že to určitě nebude jen tak. I kolegyně je toho názoru, že určitě kluky mít nemůžou a chtěla by jít někam na vyšetření. Nevíte, zda je toto možné nějak zjistit a případně kde? Nechci ať to vyzní hloupě, určitě by měli radost i z další holčičky, a samozřejmě že zdraví miminka je na prvním místě, jen prostě touží po tom chlapečkovi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1229
20.9.21 14:13

Spíš ať jde na vyšetření on. Pohlaví určuje přeci chlap. Nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 14:14

@Kipa22 samozřejmě takhle jsem to myslela, jen jsem se špatně vyjádřila

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 14:14

Možnost možná existuje na reprodukčních klinikách. Mám přímo známé, kteří po dvou chlapcich chtěli holku. Vyřešili to tam, ale je to těžce neetické si myslím a těžko říct, do jaké míry hrál jejich požadavek roli. Každopádně po dvou klucích mají holku. Více info k tomu nemám a dozvěděla jsem se to spíše náhodou.

• Citovat
  • Nahlásit
1188
20.9.21 14:15

Pohlavi ditete rozhoduje otec. Teoreticky je mozne, ze maji nejaky geneticky problem, který nedovoli muzskemu embryu přežít a rovnou jej vylouci, ale spise chlap proste strili holky a i na sesty pokus bude velka pravděpodobnost děvčate. Vybrat si pohlavi lze na některých zahraničních klinikach, ale je to hoodne drahé a samozřejmě se nemusí povest uhnizdeni a penize v luftu.
Pokud to chtějí resit, musi navštívit CAR, ale oficiálně je nikdo pohlavi vybrat nenecha, co se deje neoficialne pod stolem za příplatky vi buh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25150
20.9.21 14:17

No moje Dr říkala, že jsou chlapi, co umí dělat jen jedno pohlavi :D má běžně pacientky, co mají 4-5 dětí jednoho pohlaví a jiné se nedaří. Taky třeba záleží do jakého dne cyklu se trefí, pokud se netrefí třeba přímo do ovulace, tak je pravděpodobnější ta holka, holčičí spermie dýl vydrží. Ale celkově musí být problém teda u chlapa, on určuje pohlavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
20.9.21 14:18

No v prvni rade at si nastudujou biologii ze zakladky :roll:…Za pohlavi ditete odpovida otec a jenom otec. Jestli ta spermie nese X nebo Y chromozom je jedine na nem resp na jeho spermatu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11691
20.9.21 14:18

Tohle fakt naráží na lékařskou etiku. Říká se, že spermie nesoucí holku déle vydrží, takže když dojde ke styku před ovulací, je větší šance na holku než na kluka.
Jinak znám rodinu, kde zase měli 5 kluků, přáli si holčičku, a to poslední byla dvojčata, kluk a holka. Takže se té holčičky dočkali, ale jednoho kluka navíc k ní stejně vyfasovali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 14:20

@ffan23 to samozřejmě víme :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
8218
20.9.21 14:21

Určit pohlaví u umělém oplodnění je technicky možné a dokonce se to legálně dělá v případě např genetických predizpozicí onemocnění jdoucích po mužské nebo po ženské linii. Ovšem proto že někdo chce holku nebo kluka tak to oficiálně nejde. Tedy v ČR. Ovšem vzhledem k tomu že technicky je to možné, tak teoreticky to někde můžou udělat ovšem neofiko cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
20.9.21 14:25

No, můj manžel taky myslel, že umí jen holky. Má dvě dcery z prvního manželství, pak měl dceru s další partnerkou a nakonec se mnou měl dceru. On už další dítě nechtěl, já ho ukecala ještě na jedno a byl to kluk :mrgreen: Teď je šťastnej jak blecha, že se nechal ukecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26472
20.9.21 14:33
@Kipa22 píše:
Spíš ať jde na vyšetření on. Pohlaví určuje přeci chlap. Nebo se pletu?
@Anonymní píše:
@Kipa22 samozřejmě takhle jsem to myslela, jen jsem se špatně vyjádřila

to je blbost, na jaké vyšetření by on měl jít? že závod spermií vyhraje ta „holčičí“ není přece nemoc a nijak se to zkoumat nedá,
jak tu holky psaly, jedině jít na umělé oplodnění, a hodně tučně podmáznout, aby v CARu vybrali chlapečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6870
20.9.21 14:34

Když o pohlaví rozhoduje otec, tak proč lidé vždycky nemají to, co si otec přeje?
Protože otec o tom vědomě rozhodnout nemůže. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14363
20.9.21 14:35

https://www.eurofertil.cz/…lavi-miminka Tohle jsem nasla. Jako prirodovedce me to docela zaujalo, ale diky „vysoke kvalite“ (vedci z Newcastle) citace jsem zatim nenasla puvodni vedecky clanek. Budu to jeste zkouset, ale kdyby byl nekdo uspesnejsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25150
20.9.21 14:36
@Uslava píše:
Když o pohlaví rozhoduje otec, tak proč lidé vždycky nemají to, co si otec přeje?
Protože otec o tom vědomě rozhodnout nemůže. :roll:

Rozhoduje o tom jakože geneticky, ne že si otec vybere :roll: pohlaví prostě určuje spermie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat